Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problem s motorom dji E800
PříspěvekNapsal: ned 07.02.2016 0:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.2.2016
Příspěvky: 4
Dobry den,

Mam dji E800. A mam problem ktoremu nerozumiem. Ked zapnem kvadrokopteru vsetko ide ako ma resp. este som s tym neletel lebo si ju vyrabam sam, ale pri malych otaciek ide vsetko v pohode, ale pri skuske sa mi stala taka vec, ze vrtula narazila, motor sa zastavil a samozrejme zhorel :-/ no niesom nadseny z toho a zaujima ma dovod preco sa to stalo? Nemalo by esc pri naraze ho odpojit? Aby sa neposkodil? Lebo urcite sa stava ze model niekde buchne obcas ale zeby motor hned zhorel to sa mi nezda. Co si o tom myslite?

Ak potrebujete o tom vediet viac kludne napiste a napisem vsetko co treba. Len chcem to nejako odstranit lebo budem znova skusat a co ak sa mi to stane za... Nechcem prijst o motory.

Dakujem vopred za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem s motorom dji E800
PříspěvekNapsal: ned 07.02.2016 13:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.2.2016
Příspěvky: 4
Nedalo by sa to vyriesit poistkou ? Dal by som ju medzi ESC a motor alebo pred ESC na jeho napajanie. Len musim zmerat aka je prudova umera medzi vstupnim prudom do ESC a vystupnim prudom.

Alebo existuje na taku ochranu nieco lepsie? No v tomto som zaciatocnik a ospravedlnujem sa ak pisem nieco zle.

Mozte mi napisat ako je to riesene vo vasich modeloch alebo ako sa to bezne riesi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem s motorom dji E800
PříspěvekNapsal: ned 07.02.2016 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
michalko053 píše:
... alebo ako sa to bezne riesi?


Ubere se plyn. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem s motorom dji E800
PříspěvekNapsal: ned 07.02.2016 14:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.2.2016
Příspěvky: 4
motor nemal ani polovicne otacky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem s motorom dji E800
PříspěvekNapsal: ned 07.02.2016 14:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2011
Příspěvky: 171
aj tak sa uberie plyn :D
Ked narazis vrtulami, uz niet cesty spät, pojdes dolu tak ci tak. mozes rovno vypnut motory.
Zaobstaraj si taketo :https://s3.amazonaws.com/bonanzleimages/afu/images/1912/7544/66/__57.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem s motorom dji E800
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2016 6:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.8.2013
Příspěvky: 125
Obrázky: 1
Ahoj, narazila vrtule? Nerozumím do čeho? Máš předepsanou velikost, stoupání vrtulí? Jestli to chápu dobře, testuješ to a tak dej klidně o velikost menší. Pojistku na esc nedávej. Není to rozumné a to ze dvou důvodů:1. rozběhový proud, moment je větší (dá se určitě nastavit soft) a ten nejdůležitější není nic horšího, než když ve vzduchu motor zabere a pojistka se přepalí. Musíš ji dimenzovat na podstatně větší proud a to pak postrádá smysl. Obecně by měl motor a esc krátkodobě přežít násilné zastavení (regl musí být na vyžší proudové zatížení). Kvalitní regl to pozná a mosfety na výstupech proudově omezí.

PS: Murphyho zákony jsou velice dobře známé a fungující....pojistka zůstane ochráněná :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem s motorom dji E800
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2016 15:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.2.2016
Příspěvky: 4
Nedobre som to popisal. Testujem program aj konstrukciu vsetko je vytvorene mnou a kamaratom. No a pri skuske bol problem ze sa spustila jedna funkcia a roztocili sa motory(ale na hodnotu taku ze este nemali silu dvihnut kvadrokopteru). No a chcel som ju zastavit a nechtiac som udrel do vrtuli(nemohol som to vypnut softverovo). A tym ze som udrel do nej(prstom nijako silno len som sa cuchol) sa motor zastavil a tiekol tam velky prud a zhorel :-/ no a co som doteraz poznal motory sice nie brushless tak som mohol hocikedy zastavit a isiel dalej. No cakal som ze take nieco to zvladne(samozrejme nechcel som ho zastavit no stalo sa).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem s motorom dji E800
PříspěvekNapsal: ned 13.03.2016 19:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
Narazil jsem na toto vlákno pozdě, tak to máš už možná vyřešené...Ale každopádně já tyto motory mám zapojené do Nazy V2 a už několikrát jsem po roztočení motorů bez vrtulí, po nějakých úpravách zkoušel pohmatem mezi prsty smysl otáčení motorů a nikdy nic takového nenastalo. Podle mě máš nějakou závadu v systému, a nebo to byla prostě smůla a narazil jsi na vadný motor. Ale vzhledem k tomu že se jedná o docela slušnou a nijak levnou sadu, si myslím že motory byly spíš v pořádku...

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz