Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 20:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
To chápu ale tak čistě teoreticky malá nebo velká.... Princip stále stejný naopak větší věc je stabilnější a konstrukce narozdíl od malé dovolí drobné nepřesnosti a chyby nn?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 20:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.7.2015
Příspěvky: 234
Když máš desetitisíce na stroj, který má nést 14-ti kilovou bombu, tak tě experiment v podobě pár tisícikorun za něakou 450mm nezabije. Nějaká 450-500 vyjde do cca 4kKč + jednotka, kterou můžeš použít na další stroj


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
equilibrium píše:
To chápu ale tak čistě teoreticky malá nebo velká.... Princip stále stejný naopak větší věc je stabilnější a konstrukce narozdíl od malé dovolí drobné nepřesnosti a chyby nn?


Akorát díra do hlavy (nebo něčeho jiného) bude od čtvrtmetrákového stroje podstatně větší :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 20:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
Vím ze mate pravdu... Trochu mě překvapily ty desetitisíce, přemýšlel jsem ze bych použil motor leopard lc5055 370kv na emotors cca 2000 kus, vysílač i přijímač mám od frSky x9d ten stal 7, baterky jsem chtěl použit dinogy 5000 mah 6s cca 5500 za par na každy motor.... A pak už jen regulátory a nějaká ta gyroskopicka deska nebo jak se to nazývá.... No a to nevím kolik by bylo? Faktem je ze už to co jsem tu vyjmenovat vyjde na 37 tisíc..... :( konstrukční materiál nepočítám, mám zásoby duralu. Původně jsem uvažoval o takové kopteru ještě se 2ma spalovacima motorama ve středu naproti sobě s jednou " tažnou" a jednou "tlacnou" vrtuli aby se vyrovnal reakční moment takže jsem vlastně dost slevil ze svých nároku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 20:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
JosefSvejk píše:

Akorát díra do hlavy (nebo něčeho jiného) bude od čtvrtmetrákového stroje podstatně větší :wink: .


To je pravda, byl bych opatrný. Ze zacatku jen v malinke výšce navíc vzhledem k ceně bych měl o nej strach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 20:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Nové Město nad Metují
equilibrium píše:
To chápu ale tak čistě teoreticky malá nebo velká.... Princip stále stejný naopak větší věc je stabilnější a konstrukce narozdíl od malé dovolí drobné nepřesnosti a chyby nn?

Tak třeba nějak takhle:
Octocopter 1-1,3m průměr
motory 8x 5010 kv280 - kv300
regly 8x cca 60A-80A opto
vrtule 8x 18x6 (18x6,5) CF
FC Dji A2 (nebo Wookong)
baterky 6s 10Ah a víc

Nosnost do 15kg

Cenu nebudu ani psát

_________________
Futaba T8FG
Vektor II, Super Elipse, Pilatus Porter, Rower


Naposledy upravil PetrL dne pon 25.01.2016 21:00, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 20:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
equilibrium píše:

To je pravda, byl bych opatrný. Ze zacatku jen v malinke výšce navíc vzhledem k ceně bych měl o nej strach.


takych uz bolo vela co si mysleli ze budu opatrni, alebo ze uz to predsa maju v ruke tak uz mozu atp ... vysledkom su zranenia, zopar ludi pod drnom a restrikcie z leteckych uradov, takze skutocne odporucam najpr sa ucit s mensou vecou, clovek pri tom aj pochopi co sa moze pototo, co vie taka vec rozbit v okoli, a komu vsetkemu vadi ked je s tym nablizku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 21:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
PetrL píše:
Tak třeba nějak takhle:
Octocopter 1-1,3m průměr
motory 8x 5010 kv280 - kv300
regly 8x cca 60A-80A opto
vrtule 8x 18x6 (18x6,5) CF
FC Dji A2 (nebo Wookong)
baterky 6s 10Ah a víc

Cenu nebudu ani psát




Zní to dobře! Je to všechno o penězích, asi nejdražší jsou ty baterie ze? Přemýšlel někdy někdo o koptere se spalovacím motorem/motory a vyrovnávacími elektrickými motory? Je to vůbec reálné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 21:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Nové Město nad Metují
equilibrium píše:
Zní to dobře! Je to všechno o penězích, asi nejdražší jsou ty baterie ze? Přemýšlel někdy někdo o koptere se spalovacím motorem/motory a vyrovnávacími elektrickými motory? Je to vůbec reálné?


Jo sranda za cca 100k

Se spalovákama existují, jak se samostatnýma pro každou vrtuli tak s centrálním náhonem a vrtulema s měnitelným stoupáním. Existuje i varianta s elektromotory a spalovacím generátorem. Možné je kde co, ne všechno bude ale v praxy použitelné nebo dostatečně efektivní.

_________________
Futaba T8FG
Vektor II, Super Elipse, Pilatus Porter, Rower


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 21:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
igorb píše:

takych uz bolo vela co si mysleli ze budu opatrni, alebo ze uz to predsa maju v ruke tak uz mozu atp ... vysledkom su zranenia, zopar ludi pod drnom a restrikcie z leteckych uradov, takze skutocne odporucam najpr sa ucit s mensou vecou, clovek pri tom aj pochopi co sa moze pototo, co vie taka vec rozbit v okoli, a komu vsetkemu vadi ked je s tym nablizku



S malou kopterou už nějakou chvilku letam a naprosto mě fascinují její možnosti. Co píšeš je naprostá pravda ale naštěstí jsem v tomto ohledu rozumnější než v mých prestavach na to co dokážu postavit... :D zajímalo by mě a přemýšlel jsem o tom už dávno jestli jsou nějaké omezeni o tom co muže létat na dálkové ovládání? Jeden modelar mi řekl ze se svým modelem vystoupá klidně do kilometru což by při větší váze mohl byt problém pro malá letadla ale vlastně i pro velká :D já sám jsem pilot tak jsem zvědavej kdy mě z oblohy sunda nějaký rc stroj :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 21:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
PetrL píše:

Jo sranda za cca 100k

Se spalovákama existují, jak se samostatnýma pro každou vrtuli tak s centrálním náhonem a vrtulema s měnitelným stoupáním. Existuje i varianta s elektromotory a spalovacím generátorem. Možné je kde co, ne všechno bude ale v praxy použitelné nebo dostatečně efektivní.



100 je hodně doufal jsem ze celkově bych se vlezl do 40 max 45ti :(
Uvažoval jsem ze bych zachoval klasickou koncepci kopteru jen se 2 spalovakama ve středu protibeznyma které by chodily stejně zajišťovaly by rozhodující složku tahu a elektromotory by mohli udržovat stabilitu s menší spotřebou proudu... ale jak by se to chovalo ve vzduchu si dokážu jen těžko představit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 21:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
equilibrium píše:


S malou kopterou už nějakou chvilku letam a naprosto mě fascinují její možnosti. Co píšeš je naprostá pravda ale naštěstí jsem v tomto ohledu rozumnější než v mých prestavach na to co dokážu postavit... :D zajímalo by mě a přemýšlel jsem o tom už dávno jestli jsou nějaké omezeni o tom co muže létat na dálkové ovládání? Jeden modelar mi řekl ze se svým modelem vystoupá klidně do kilometru což by při větší váze mohl byt problém pro malá letadla ale vlastně i pro velká :D já sám jsem pilot tak jsem zvědavej kdy mě z oblohy sunda nějaký rc stroj :lol:


samozrejme ze su ... a to co popisujes je vec ktora prave je dovodom limitov ludi co o tych predpisoch vedia a riadia sa nimi, zatial co ignoranti si veselo ohrozuju ludi dalej ... takze mas pravdu, sucastou tych skusenosti je aj znalost legislativy (ako u kazdej cinnosti) a riadenie sa nimi


... a podfarbenie toho co pisem pripad z Ameriky mojho znameho modelara, ktory proste skoncil s modelmi pre klasicky vyvoj:

chlapik si kupil kopteru ... velku, s kamerou
isiel filmovat kamarata decko ... nieco sa pototo a decko prislo o oko (okrem ostanych zraneni co sa zahoja)

... potial znama kauza

ta ale pokracovala na lokalnej urovni, vysiel plosny zakaz dronov v celej oblasti niecoho ako nas okres, len u nich je to trochu vecsia plocha ako sa okres chape u nas

... este raz, plosny, to znamena vsade a kazdy .. tak proste vdaka jednemu hlupakovi (no, ono to bol len posledny klincek do rakvi) co si neprecital alebo ignoroval ze nesmie lietat nad ludmi skoncili vsetci letecky modelari ... mozno okrem deticiek s hadzadlami, tie nie su povazovane za drony


takze ak sa prejdes po amerike kdekolvek nachadzas tabulky zakaz dronov atd .. do parku nemozes kvoli zakazu, na pole nemozes kvoli private property, takze mozes tak akurat na vlastnej zahrade ak ta susedia neroztrhaju a na to si 20 kilove monstrum asi nekupis, takze jedina sanca je kupit vlastnu farmu, potom uz staci len americka registracia ktoru musi mat kazdy dron ... vdaka par hlupakom ... pritom pred par rokmi tam bolo normalne lietat v parkoch a povazovalo sa to za chvalihodnu cinnost ... no a to sa samozrejme skor alebo neskor rozsiri v nejakej podobe aj k nam ... tazke znva sa musim opakovat ... ucit sa, premyslat a nie naskakovat na rychlik ktory clovek bez skusenosti nezvladne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 21:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
igorb píše:

samozrejme ze su ... a to co popisujes je vec ktora prave je dovodom limitov ludi co o tych predpisoch vedia a riadia sa nimi, zatial co ignoranti si veselo ohrozuju ludi dalej ... takze mas pravdu, sucastou tych skusenosti je aj znalost legislativy (ako u kazdej cinnosti) a riadenie sa nimi


... a podfarbenie toho co pisem pripad z Ameriky mojho znameho modelara, ktory proste skoncil s modelmi pre klasicky vyvoj:

chlapik si kupil kopteru ... velku, s kamerou
isiel filmovat kamarata decko ... nieco sa pototo a decko prislo o oko (okrem ostanych zraneni co sa zahoja)

... potial znama kauza

ta ale pokracovala na lokalnej urovni, vysiel plosny zakaz dronov v celej oblasti niecoho ako nas okres, len u nich je to trochu vecsia plocha ako sa okres chape u nas

... este raz, plosny, to znamena vsade a kazdy .. tak proste vdaka jednemu hlupakovi (no, ono to bol len posledny klincek do rakvi) co si neprecital alebo ignoroval ze nesmie lietat nad ludmi skoncili vsetci letecky modelari ... mozno okrem deticiek s hadzadlami, tie nie su povazovane za drony


takze ak sa prejdes po amerike kdekolvek nachadzas tabulky zakaz dronov atd .. do parku nemozes kvoli zakazu, na pole nemozes kvoli private property, takze mozes tak akurat na vlastnej zahrade ak ta susedia neroztrhaju a na to si 20 kilove monstrum asi nekupis, takze jedina sanca je kupit vlastnu farmu, potom uz staci len americka registracia ktoru musi mat kazdy dron ... vdaka par hlupakom ... pritom pred par rokmi tam bolo normalne lietat v parkoch a povazovalo sa to za chvalihodnu cinnost ... no a to sa samozrejme skor alebo neskor rozsiri v nejakej podobe aj k nam ... tazke znva sa musim opakovat ... ucit sa, premyslat a nie naskakovat na rychlik ktory clovek bez skusenosti nezvladne


ten modry text prosim ignorujte, nie je to pravda, d.r.o.n je v tom ponimani ako pisem kazdy R/C model ci uz kridlaty, vrtulnik quad alebo iny

... tomas, nechces to uz dat do haja? uz si to snad vsetci precitali


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 21:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
igorb píše:

samozrejme ze su ... a to co popisujes je vec ktora prave je dovodom limitov ludi co o tych predpisoch vedia a riadia sa nimi, zatial co ignoranti si veselo ohrozuju ludi dalej ... takze mas pravdu, sucastou tych skusenosti je aj znalost legislativy (ako u kazdej cinnosti) a riadenie sa nimi


... a podfarbenie toho co pisem pripad z Ameriky mojho znameho modelara, ktory proste skoncil s modelmi pre klasicky vyvoj:

chlapik si kupil kopteru ... velku, s kamerou
isiel filmovat kamarata decko ... nieco sa pototo a decko prislo o oko (okrem ostanych zraneni co sa zahoja)

... potial znama kauza

ta ale pokracovala na lokalnej urovni, vysiel plosny zakaz dronov v celej oblasti niecoho ako nas okres, len u nich je to trochu vecsia plocha ako sa okres chape u nas

... este raz, plosny, to znamena vsade a kazdy .. tak proste vdaka jednemu hlupakovi (no, ono to bol len posledny klincek do rakvi) co si neprecital alebo ignoroval ze nesmie lietat nad ludmi skoncili vsetci letecky modelari ... mozno okrem deticiek s hadzadlami, tie nie su povazovane za drony


takze ak sa prejdes po amerike kdekolvek nachadzas tabulky zakaz dronov atd .. do parku nemozes kvoli zakazu, na pole nemozes kvoli private property, takze mozes tak akurat na vlastnej zahrade ak ta susedia neroztrhaju a na to si 20 kilove monstrum asi nekupis, takze jedina sanca je kupit vlastnu farmu, potom uz staci len americka registracia ktoru musi mat kazdy dron ... vdaka par hlupakom ... pritom pred par rokmi tam bolo normalne lietat v parkoch a povazovalo sa to za chvalihodnu cinnost ... no a to sa samozrejme skor alebo neskor rozsiri v nejakej podobe aj k nam ... tazke znva sa musim opakovat ... ucit sa, premyslat a nie naskakovat na rychlik ktory clovek bez skusenosti nezvladne



Je to nesmysl, je mi líto ze ta holčička se zranila ale to by člověk nemohl dělat nic :( bohužel většinová společnost je tupé stádo takže věřím ze i u nás to zakazou a vsemozne zpřísní... Jako všechno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 22:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
samozrejme, o tom sa da polemizovat, stat sa moze vsetko aj ked si clovek da pozor, lenze usa je miesto kde sa nehody poistovnou vysetruju a bolo jasne ze pravidla proste porusil ... co by tiez jednorazovo nevadilo (z pohladu tych restrikcii, nie ze decko nema oko a on zaplati balik) ... co vadi, je vseobecna ignoracia znamych pravidiel hlavne ked si ludia take veci kupuju bez predchadzajucich skusenosti (sak je to hracka, nic sa nemoze stat), oni vecsinou o tych pravidlach nemaju ani tucha, u teba aspon vznikol pocit ze take pravidla by asi mohli existovat, co sa u normalneho hrackara ktory na taketo forum nikdy nepride neobjavi .. no a doplatia na to zase len modelari ktory na taketo veci maju daleko vecsi cit uz len z toho dovodu ze maju skusenosti a technicka zdatnost im napovie co je a co nie je nebezpecne ... to je dovod preco sa v usa zaviedla plosna registracia, clovek sa musi PRED akymkolvek letom modelu zaregistrovat, zoznamit s pravidlami atd atd, som len zvedavy ako to budu kontrolovat a ake flastre za porusenie vymyslia :- )) ... lebo klasicky, ten co o tom nema tucha, sa registrovat nebude :- )))


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz