Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stabilní coptera pro slušné focení?
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2015 21:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 4
Ahoj. Přidávám se k vám do fóra, protože začínám pokukovat po kvadroptéře a od vás odborníků bych potřeboval rady, jaký model vybrat. Vím že tu je vlákno výběr modelu, část mám pročtenou, ale přesné odpovědi na to co hledám tam úplně nebyli, tak snad nebude nové vlákno vadit.

Od začátku. na jaře začínám stavět dům. Kvadroptéra by byla skvělá na pořizování průběhu stavby. A protože se nechystám ve svém životě stavět ještě podruhé, chtěl bych tuto stavbu zdokumentovat co nejlépe. A přesně tyto argumenty konečně zabrali i na přítelkyni a nenadává, že bych utratil dost peněz za kraviny :)

A teď k samotné kvadroptéře - mým hlavním cílem je pořizování fotek, video asi taky natočím, ale tolik mi na tom nezáleží, fotografie jsou to hlavní. Teď je důležité zmínit rozpočet, který je bohužel dost výrazně omezený - představa je kolem 6 tisíc, úplnej strop je 8.

Co požaduju - Jde mi nejvíce o to, aby byl velmi stabilní ve vzduchu (kvůli focení) a dobře vyrovnával vítr. Nejde mi o rychlost, moc nezáleží ani na výdrži - i za 10 minut letu se dá stihnout hodně, když si to předem promyslím. Design je taky na vedlejší koleji. V téhle ceně samozřejmě vím, že kvalitní optiku nemůžu čekat - fotit budu na Xiaomi Yi, takže hledám model který ji unese (váha s pouzdrem kolem 100 gramů). Vím že co požaduji skvěle zvládá třeba DJI Phantom nebo Walkera X350, ale cenově jsou trochu jinde. Třeba se tomu v budoucnu budu věnovat více a taky se k nim dostanu, na naučení (a případné rozbití) ale hledám levnější.
Mám pár favoritů, ale rád si od vás nechám poradit
Z těch nejlevnějších mě zaujala Syma X8 C nebo W - nevím jaký je mezi nimi rozdíl. Líbí se mi především velikost, i když si nejsem jistý jest větší znamená automaticky stabilnější. Pak třeba Walkera QR Y100 - ale zas nevím jestli 6 vrtulek znamená stabilnější (je menší). Modely kolem 6 tisíc jsem moc nenašel, pak už se mi ještě líbila Blade 350QX a Cheerson CX-20 (ale už jsou lehce za možnostma). Tady už se mi moc líbí GPS s návratem na polohu startu nebo udržování výšky. Kdyby uměly funkce jako "follow me" nebo "kruhy kolem bodu zájmu", tak bych do jedné z nich asi i šel...

Nebo máte nějaké další návrhy? Může to být třeba model s nějakou základní kamerkou, podle které bych létal (FPV) zatímco Xiaomi by fotila. Xiaomi Yi ale přímý přenos po wifi umí taky, takže to může být klidně model komplet bez kamerky. Vím že v této ceně, to není lehké, ale co se dá dělat :)
(gratuluju tomu kdo to přečetl celé :)

Díky za rady


Naposledy upravil luki.xy dne pon 07.12.2015 23:29, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2015 23:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Oprav si nadpis!! DRON je něco jiného než chceš.. Ty chceš Copteru...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2015 23:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 4
Arcicorsa píše:
Oprav si nadpis!! DRON je něco jiného než chceš.. Ty chceš Copteru...


Opraveno, dík za upozornění


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2015 23:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Arcicorsa píše:
Oprav si nadpis!! DRON je něco jiného než chceš.. Ty chceš Copteru...


To slovíčkaření už začíná být hloupé... :-(
Mimochodem, copter je anglicky jakýkoliv vrtulník. Když už chceš být 'přesný', tak jsi asi myslel quadrocotper nebo x-copter. ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 0:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
Já kdybych stavěl barák, tak bych stavbu natočil časosběrným videem. Existují speciální kamery, u číňanů by ses do těch šesti klacků vešel. Někam jí umístíš (třeba na strom), nastavíš interval expozice a o víc se nestaráš. Baterky vydrží celkem dlouho, jen měníš nebo nabíjíš. Výsledek bude lepší než z modelu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 0:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
To co myslí Gándhí se jmenuje Time Lapse a vypadá to třeba takto

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz .. Osobně si myslím že na dokumentování stavby je to perfektní a lepší než Coptera.. Ovšem obávám se že ty tu Copteru asi chceš i na hraní :wink: .. Bohužel s natáčením neporadím, já používám Coptery jen na FPV Race.

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 7:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.8.2013
Příspěvky: 125
Obrázky: 1
Ahoj, když už se zde na jasné téma uštěpačně řešej p...ny tak ti řeknu můj názor. Jestli stavíš barák první nebudeš mít čas a chuť něco točit, uděláš to jednou, dvakrát a pak už ne. Taky je možné, že budeš stavět i druhý...... inu ženy...... :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 8:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2010
Příspěvky: 706
Bydliště: Hlučín
Ja si natocil stavbu (zrovna jsem dostali kolaudaci) tak, ze jsem koupil NASko (synology), k tomu IP kameru Airlive 3MPX (v noci tma, ale ve dne ma velmi pekny obraz). To cele nahraval 5 snimku za vterinu na 1TB disk. Vejde se mi tam tak cca pul roku zaznamu. Toci se jen kdyz se neco hybe. Mam nahrane komplet vykopy, desku, prizemi, patro, strechu, fasadu, zemni upravy atp. Umistil jsem to na cca 3 metrovovy stozarek v rohu pozemku at zaberu cely barak. Zpracovani videi bylo velmi narocne (vystrihat tmu, dest atp. kde se nic nedeje), dale pracujes se vstupem treba 100GB dat na vstupu a po zrychleni 60x ti z toho vyleze hodinove video 10GB. Delal jsem to na svem Macbooku, protoze ma SSD, na normalnim stolnim by to trvalo tak tyden :)

Nejvic k nezaplaceni ale bylo, ze jsem se kdykoliv z prace podival na kameru, jestli tam nekdo je, neco dela a co. Investice cca 20tisic - 5tis NASko, 12tis kamera a neco za disk, router par stovek, nejake kable atp. a mistniho poskytovatele jsem ukecal na 100kc mesic tarif abych se mohl na tu kameru obcas podivat. Tedka si tu kameru umistim tak, abych si bral vstupni dvere a parkovaci misto pred garazi.

Kopteru mam taky, ale nejak nechapu co chces tocit/fotit s kopterou na stavbe? Stavis snad panelak:) Radsi si porid tu kameru se zaznamem a pripojenim na internet.

_________________
E-Maxx, Frsky Taranis, 90 Toro, 150 FPV a 200 SOPTIK a ruzne mikropoletuchy


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 9:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 4
Čau, dík za reakce.

Přímo s časosběrným videem bude problém, stavím přímo uprostřed louky, nejbližší strom nebo jakákoli vyvýšeni je asi 90 metrů daleko. Bude tam nějaká provizorní boudička na nářadí a tak, ta bude zas dost blízko, ale asi by to z ní šlo.

Jinak to že si teď nafotím stavbu domu neznamená že je to jediné co chci fotit. Líbí se mi fotky z výšky (ptačí prespektivy). Když bych umístil kameru na jakkoli vysoký strom, tak to prostě není to samé - záběry stále z jediného úhlu. Také třeba při výletech do přírody, fotka jak stojím na rozhledně, když bude dro.n (teda pardon, coptéra) o další 4 metry výš a pěkně zachytí tu výšku, může být super. A další spousty fotek, které je jednoduše nemožné pořídit ze staticky umístěné kamery.

To že budu stavět, mělo jen přiblížit hlavní způsob použití - tedy fotky. Vím že jsou různé další typy - závodní, akrobatické, miniaturní pro létání urvnitř budov atd atd. Já hledám stroj, který bude stabilní, urdží se na jednom místě, poradí si i s nějakým slabším větříkem a unese GoPro...

Takže prosím, mážete mi poradit při výběru?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
... a vydrží létat aspoň 10 minut, a to všechno za max. 8 tisíc i s příslušenstvím.
Kup si za těch 8 tisíc solidní foťák nebo to vraz do toho domu a do koptéry se pusť, až budeš v lepší "finanční pohodě".
Zkrátka, když stavíš barák, tak neutrácej za blbosti :wink:.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 11:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Mam obavu ze za pozadovane finance proste nebudes spokojen. Mozna se podivat nekde po netu do bazaru na F450 s gimbalem ale stejne se horkotezko vejdes do toho limitu.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 12:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Amper píše:
Mam obavu ze za pozadovane finance proste nebudes spokojen. Mozna se podivat nekde po netu do bazaru na F450 s gimbalem ale stejne se horkotezko vejdes do toho limitu.


On by to nebyl problém pro člověka, který už modelaří a tedy má pro jiné účely vysílač, nabíječ, atd. Sám tu mám v bazaru velmi slušný klon TBS za necelé 4K, dobře by fotil i bez gimbalu a kdyby někdo chtěl, tak má čong gimbal za 2k. Ale předpokladem takto dobré ceny je zmíněný vlastní vysílač a další věci výbavy. Pokud ale někdo chce ucelené "RTF" řešení od nuly, tak to samozřejmě cenově naskáče.

Obecná poznámka - tohle je totiž zásadní problém všech debat o "ceně modelařiny". Pokud se totiž člověk modelařině věnuje více, tak utratí dost peněz, které se ale použijí na cosi, co bych označil za "budování zázemí", které se pak používá téměř donekonečna. Přikoupení dalšího modelu už pak cenově není tak zlé. Nováčci ale zpravidla spíš uvažují "hračkářským způsobem", kdy chtějí kompletní řešení. To je třeba i zajímavé cenou, ale jaksi se pořizuje pořád dokola...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 12:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
JJ, to je proste problem protoze modelar uz vysilac (za 19kkc), nabijecky (jedna za 7 a druha za 2) ale treba i baterky, prijimace atd... nepocita protoze je proste ma.

Kdyby mel vysilac, nabijec atd... tak bych se nebal mu doporucit set F450 s Naza Lite/GPS ktery je pod 7 takze se to vejde i s gimbalem za $44 z BG ktery by stacil do tech pozadovanych 8mi.


A nebo je druha moznost - poridit si montovany dum jako ja :-)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Poresil jsem to tak ze jsem postavil hlinikove stafle s vysunutym zebrikovym dilem, na to jsem dal HD webcameru, mezi nohy dal prkno, na to notak ktery delal jednou za minutu fotku a bylo vyrizeno. Drobnosti jako kopani diry v zemi mit nemusim a stavba sklepa z betonovych panelu (btw : bylo to levnejsi nez ztracene bedneni zdene na miste bandou UKcek a jeste jsem usetril prostor protoze vibrovany panel staci 15 vnejsi a 10 vnitrni) bylo to same v blede modrem. Jen nudnejsi takze jsem to ani na trubku nedaval.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 16:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
Amper píše:


A nebo je druha moznost - poridit si montovany dum jako ja :-)



A za jak dlouho ti Legodům postavili?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 17:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Video je z jednoho dne, druhy den dali strechu (bramac) a pak za mesic udelali veci uvnitr na klic vcetne kobercu, dlazby, tapet atd..... Behem videa je videt ze treba desky na podlahu (podlahove topeni, sucha montaz) si dali do mistnosti uz pri montazi panelu takze pak nemuseli nic velkeho nosit po baraku.

Sklep trval dyl - den deska, pak tuhnuti, pak den montaz panelu, tuhnuti, liti schodu a tuhnuti, pak izolace a podlaha (to uz byl beton) a pak tuhnuti.


Nejlepsi volba - skvela firma (Elk), super spoluprace pri konstrukci/priprave (napr. drzaky na komin me namontovali pod fasadu uz na lince takze se na to jen povesil komin a bylo to), maximalni presnost (tolerance montaze je cca 2mm, jinak se to neda sestavit) a paradni spoluprace s montazni partou (vetsina puvodem tesari kteri umeli vzit za praci a meli oko pro milimetr i detail).

Ale to jsme od copter dost daleko :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz