Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: ned 22.06.2014 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
právě se mi dostala do ruky kvadrokoptéra Blade 200 QX a si myslím že je to dobrá volba pro začátečníky a nebo na taková to večerní polétání, funguje docela slušně , je dost přemotorovaná jen nechápu naco má ten letový režim AGILITY je to uplně kničemu aby kvadrokoptéra dělala lopasy a skončila u sousedů na zahradě :D , ještě že se to dá v krizovkách přepnout do režimu SAFE a uplně se sklidní , jinak je perfektně osvětlená na seznámení s nočními lety
4006
4005
4004


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 20:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
tak konečně bude koptera která se dá upragovat aby lítala i na zádech jen výměnou vrtulí a uprage softvaru a podle videa docela mazec
https://www.youtube.com/watch?v=VNr-WD3Dy0s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2014 18:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.3.2014
Příspěvky: 18
Ahoj...přemýšlím o koupi týhle žabky. Líbí se mi, že se na to eventuelně dá navěsit použitelnější kamerka, než ta co je jako originální příslušenství, dokonce i FPV set. Kdo máte, nebo se vyznáte, doporučili by jste to nováčkovi který si není zcela jistý že ho to bude bavit, ale nerad by koupil uplný šmejd, aby ho to ještě víc odradilo?

Díky ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: ned 31.08.2014 9:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
tak sem dávám videjko že prej tato mikrocoptera nelétá jen krátká ukázka že létá a už se těším na ty 3D vrtulky


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: úte 23.09.2014 11:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
Mám za sebou pár letů s Blade 180QX HD a musim říct, že to nelétá vůbec špatně. Coptéra je klidná, lehounká avšak je na ní znát každý gram. Pro představu letový čas ve stability nebo safe módu (takže žádná divočina) na 600 mAh je cca 18 minut, což je podle mě teda opravdu hodně pěkný. Když na ní dáte kamerku která má cca 15 gramů. sníží se letový čas na cca 12min.
Co se týče módů, tak safe mód je opravdu hodně mírný a když trochu fouká, tak je nutný přepnout na stability abyste vůbec doletěli zpátky. Co se týče agility módu, tak ten se mi naopak hodně líbí, jen na něj nemám pilotní zkušenosti, takže jsem se k tomu (ještě když coptéra není moje) neodvážil. Na druhou stranu pády coptéra snáší opravdu dobře. Jinak flip zvládne i v tom stability módu (to je ten prostřední).
Co se týče té kamerky, kterou k tomu dodávají, tak video je nad očekávání, samozřejmě nelze čekat zázraky a objekty pod přímým slunečním svitem jsou přesvětlené.

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: pát 26.09.2014 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
tak konečně dorazily 3D vrtule softvér přehrán teď už jen to počasí a někde najít vysokou trávu a jdu to hned vyzkoušet
ještě akorát zjištuji jak nastavit křivku plynu na to 3D jestli do V jestli to bude fungovat jak vrtulník no vyzkouším a uvidím na zemi to vždycky najdu :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: pát 26.09.2014 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2010
Příspěvky: 812
Bydliště: VSETÍN
Obrázky: 0
prochel píše:
tak konečně dorazily 3D vrtule softvér přehrán teď už jen to počasí a někde najít vysokou trávu a jdu to hned vyzkoušet
ještě akorát zjištuji jak nastavit křivku plynu na to 3D jestli do V jestli to bude fungovat jak vrtulník no vyzkouším a uvidím na zemi to vždycky najdu :D

Ahoj, už se těším až poreferuješ jak to lítá i v invertu, snad bude o víkendu přát počasí.

_________________
Blade 130X, Blade Nano QX,3D, 200 QX, LA-PARAMOTOR, DX6i, Sim. Phoenix +Futaba T6EX.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2010
Příspěvky: 812
Bydliště: VSETÍN
Obrázky: 0
prochel píše:
tak konečně dorazily 3D vrtule softvér přehrán teď už jen to počasí a někde najít vysokou trávu a jdu to hned vyzkoušet
ještě akorát zjištuji jak nastavit křivku plynu na to 3D jestli do V jestli to bude fungovat jak vrtulník no vyzkouším a uvidím na zemi to vždycky najdu :D

Ahoj, tak jak to funguje?

_________________
Blade 130X, Blade Nano QX,3D, 200 QX, LA-PARAMOTOR, DX6i, Sim. Phoenix +Futaba T6EX.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: stř 03.12.2014 20:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
prochel píše:
tak konečně bude koptera která se dá upragovat aby lítala i na zádech jen výměnou vrtulí a uprage softvaru a podle videa docela mazec
https://www.youtube.com/watch?v=VNr-WD3Dy0s

Ten invert je bomba!!! 8O ... asi si to nadělím pod stromeček :D.
http://www.astramodel.cz/cz/katalog/bla ... 34503.html


Přílohy:
Blade_200_QX_invert.jpg
Blade_200_QX_invert.jpg
[ 71.85 KiB | Zobrazeno 5195 krát ]


_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: stř 03.12.2014 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
RadekCe píše:
Ten invert je bomba!!! 8O ... asi si to nadělím pod stromeček :D.
http://www.astramodel.cz/cz/katalog/bla ... 34503.html
bomba je ale ne pro vrtulníkáře je to jiný ovládání nahoru je páka pořád nahoru a je jedno jak kvadrokoptéra je pro ty kdo nikdy nelétá akrobacii s helinou tak dobrý


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: stř 03.12.2014 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
prochel píše:
bomba je ale ne pro vrtulníkáře je to jiný ovládání nahoru je páka pořád nahoru a je jedno jak kvadrokoptéra je pro ty kdo nikdy nelétá akrobacii s helinou tak dobrý

A jak to je s tím invertem? Pochopil jsem, že motory změní rychle směr otáčení, ale co dělám s pákou plynu? Jakto, že pořád nahoru?
Ještě jsem nad tím moc neuvažoval, ale měl jsem za to, že ve středu kniplu budou nulové otáčky a nahoru jeden směr a dolů druhý směr ... podobně jako s kolektivem +/- u heli?

EDIT: Ale podle toho, co jsi odpověděl, bude asi směr otáček motoru měnit stabilizační jednotka - že při flipu přes "křidélka" nebo "výškovku" to hned otočí směr otáček motorů a knipl bude stále nahoře? ... tak to bych pak s normální heli při přechodu do invertu asi práskl o zem :roll:.

PS: Tak nebudu lítat v invertu :mrgreen: ... ta heli se mi celkově moc líbí (hlavně vzhled, jednoduchost a střídavé motory) :wink:.

_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: stř 03.12.2014 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
RadekCe píše:
A jak to je s tím invertem? Pochopil jsem, že motory změní rychle směr otáčení, ale co dělám s pákou plynu? Jakto, že pořád nahoru?
Ještě jsem nad tím moc neuvažoval, ale měl jsem za to, že ve středu kniplu budou nulové otáčky a nahoru jeden směr a dolů druhý směr ... podobně jako s kolektivem +/- u heli?

PS: Tak nebudu lítat v invertu :mrgreen: ... ta heli se mi celkově moc líbí (hlavně vzhled, jednoduchost a střídavé motory) :wink:.
protože je to v rádiu nastaveno jako letadlo tak o vše se stará řidící jednotka tak je vlastně úplně jedno v jaký poloze koptera je a páka plynu nahoře tak koptera pořád nahoru i když je nazádech


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: čtv 04.12.2014 8:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2010
Příspěvky: 812
Bydliště: VSETÍN
Obrázky: 0
A nešlo by ji v rádiu nastavit v heli modu a pak dát křivku plynu 100, 50, 0, 50, 100% aby to fungovalo v invertu podobně jako vrtulník?

_________________
Blade 130X, Blade Nano QX,3D, 200 QX, LA-PARAMOTOR, DX6i, Sim. Phoenix +Futaba T6EX.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: stř 10.12.2014 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
:D ... po roce Vá-noce, Vá-noce, přichá-zejí ... :-D

Akorát v českém manuálu zapomněli napsat a přeložit první větu pro vzlet heli: "Takeoff - When you are prepared to fly, move both sticks into the bottom inside corners, then back to center." a dali tam až tu druhou: "Přidejte plyn a nastoupejte do výšky asi 60cm nad zem." ... tak jsem si říkal, proč to nechce po přidání plynu letět :lol:.
Ale jinak super :!:. Už se těším, až to zítra testnu venku.
PS: Aku Dualsky ECO S, 800mAh za 138Kč!!! ... úplně bomba, za tu cenu a hlavně identická jak rozměry, tak váhou (jinou tam nenacpete) :wink:.


Přílohy:
Blade_200_QX_doma.jpg
Blade_200_QX_doma.jpg
[ 249.33 KiB | Zobrazeno 5067 krát ]

Blade_200_QX_vs_130X.jpg
Blade_200_QX_vs_130X.jpg
[ 272.6 KiB | Zobrazeno 5067 krát ]

Blade_200_QX_osvetleni.jpg
Blade_200_QX_osvetleni.jpg
[ 390.95 KiB | Zobrazeno 5067 krát ]


_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: stř 10.12.2014 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
RadekCe píše:
:D ... po roce Vá-noce, Vá-noce, přichá-zejí ... :-D

Akorát v českém manuálu zapomněli napsat a přeložit první větu pro vzlet heli: "Takeoff - When you are prepared to fly, move both sticks into the bottom inside corners, then back to center." a dali tam až tu druhou: "Přidejte plyn a nastoupejte do výšky asi 60cm nad zem." ... tak jsem si říkal, proč to nechce po přidání plynu letět :lol:.
Ale jinak super :!:. Už se těším, až to zítra testnu venku.
PS: Aku Dualsky ECO S, 800mAh za 138Kč!!! ... úplně bomba, za tu cenu a hlavně identická jak rozměry, tak váhou (jinou tam nenacpete) :wink:.
jo ty baterky nejsou špatný kor za ta prašule jen dost rychle vadnou v druhý polovině letu, a co akro vrtule budeš nasazovat a zkoušet 3D?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz