Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 15:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.11.2013
Příspěvky: 49
dt: ja k tomu chci mit tu pridanou hodnotu s moznosti tocit video a fotit, coz s timto modelem nezmaknu. Docela me u toho modelu pobavila informace, ze baleni obsahuje rychlonabijec s napajecim kabelem do USB portu pocitace - ten dava 500mA a baterka ma 650mAh, takze nenabiji ani 1C. Ale asi mam jine predstavy o rychlonabijeni nez vyrobce.

take jsem zapomel odpovedet na:

JirkaA: ano, i tyto jsem procetl a chtel jsem nenom nejaka upresneni pro sve rozhodnuti. Jinak by asi stalo za to udelat "manual pro lamy co si chcou poridit quadropteru" a na ten vzdy odkazat. Problemem asi bude prave to, ze tech informaci stejneho razeni je spousta. Ja ale treba nenasel tu informaci, ze budu potrebovat 7+ kanalovy vysilac

Kamikaze591: rozpocet jsem si nikterak nestavoval, proste jdu po tom co chci a dopatral jsem se, ze to vyjde cca na 40k (komplet vcetne gimbalu a kamery). Slo mi o nejake vyvazene reseni abych mel radost jak z letani, tak byl schopen i tocit video ci fotit. Kameru nakonec chci GoPro B.E., takze to mame 9k za kameru + 2k za prislusenstvi (chtel bych koupit i case do vody, a nejake dalsi uchyty), pak gimbal H3-3D (si myslim, ze uz stoji za to jit do 3D) cca 9k, takze mi zbyde 20k na model, RC a baterky.
Ano, za cca 23,5k bych poridil phantoma 2 se stejnym gimbalem, ale pri cene druhe baterky 3,5k jsem hned na 27k a za to si myslim bych mel byt schopen mit prave tu F450tku se stejnym gimbalem a dvemi baterkami. Pak budu mit RC, ktere v pripade potreby mohu pouzit na ovladani jineho stroje, proste si myslim, ze F450tka je lepsi volba nez Phantom 2.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 16:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
vojbarz píše:
...Jinak by asi stalo za to udelat "manual pro lamy co si chcou poridit quadropteru" a na ten vzdy odkazat...
Ale na něco takového Te rada z nas jiz odkazovala, to je jako mlaceni prazdne slamy. Doporucil jsem ti si precist a prostudovat prislusna vlakna. Z vlastní zkusenosti vim, ze to je velmi prinosne, a to jsem to kdysi lamal v anglictine jeste na RCG. Mozna by jsi mel tomu věnovat vice casu, a najit si to vse. Pochopis problematiku, pojmy a dojmy, a nebudes tu za problema, který placa nesmysly typu "DJI F450 a malé děti"... Ja osobne jsem Te od niceho nezrazoval, snazil se něco vysvětlit, ale ty si asi nedas rici...
vojbarz píše:
...proste si myslim, ze F450tka je lepsi volba nez Phantom 2.
Srovnavas zcela nesrovnatelne, mluvíš o porizovani videa a přitom si neuvědomuješ vyhody Phantoma oproti Flame, skladnost a prenositelnost atd. Flame my jiste sve vyhody, ale vůbec to nejde tak to dat vedle sebe, to je blbost...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 16:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.11.2013
Příspěvky: 49
Ano, dneska je bohuzel takova doba, ze clovek si nechce projit urcitym vyvojem a chce hned skocit do porshe. Proste s tim nic nenadleme. A at se ti to nezda, nemalo casu jsem venoval procitani ruznych prispevku, ale kdyz tomu clovek nerozumi, tak se spatne ty informace utrepavaji. To vis - mam praci kdy s ni nemuzu prasknout po 8mi hodinach, musim se venovat detem a tak mi na konicky zbyva malo casu. A tak je pro me cas drahy. Proto si vasich rad vazim.

Jinak ten hint se skladnosti a rozmery me nenapadl. Zvlaste pokud bych to mel tahat nekde daleko od auta. Na druhou stranu preferuji univerzalni vysilac, ktery mi v budoucnosti umozni jit do nejakeho jineho stroje s mensi investici. A prijde mi, ze s flame se i vice vyblbnu. Treba jsou ale me nazory naivni, proste ne kazdy umi najit idealni/univerzalni reseni, ja se ale aspon snazim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 16:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Osobně bych si koupil tuhle http://www.rcm.cz/produkt/Micro-Q4---RC-set-kvadrokoptery-180-mm-i52095 Stojí to pár korun a vydrží neuvěřitelné věci (mám ji doma)
Můžeš s tím létat v práci a naučit se to alespoň ovládat. Je totální nesmysl koupit něco za 20000 a pak to poslat do země jen proto že jsi si spletl levou z pravou ( neni to urážka ale tvrdá realita,už jsem učil lítat dost lidí a pletou si to všichni než se s tím naučí)
sice vzhledem k letovým vlastnostem je lepší velká coptera ale jen tak počítej= cena cca 20000 jeden pád cca 2000-10000 na opravách

Opravdu můžu doporučit,kup si tu malou copteru a nauč se s ní létat. až s tím zvládneš slušně létat a přistaneš na A4 tak si kup něco většího. tu malou copteru můžeš pak dát dětem na hraní. a myslím že cena 1500 není tak strašná.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 17:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.11.2013
Příspěvky: 49
Jak jsem jiz psal, mam doma pidi vrtulnicek Blade MCX a dovolim si tvrdit, ze s nim na A4 pristanu (pristaval jsem s tim i manzelce na ruku). Orientace jestli letim cumakem od ci ke me mi nedela problem. Neprijde mi, ze bych se s jinou hrackou v podobe quadrocoptery posunul dale. Ale treba se mylim.

EDIT: a je pravda, ze ani ten vrtulnicek detem z bezpecnostnich duvodu nedam do ruky, precijenom nemam doma telocvicnu ;-)

EDIT2: Samozrejme nepocitam s tim, ze se ze zacatku obejdu bez modu pro blbce a skutecnost, ze to muzu rozflakat a odvarit vrtuli, ram ci gimbal mam na pameti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 18:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Ta výše zmiňovaná hračka se chová a ovládá stejně jak klasická coptera jen je menší, (pro místní rýpaly samozřejmě má jiné setrvačné síly z toho důvodu i jiné reakce na změny směru)
navíc bych se ji nebál dát do ruky dětem. s tímhle v podstatě nic zničit nejde i když děti umí neuvěřitelné věci.
Ve vrtulníčku a copteře je rozdíl v ovládání. Osobně létám s modely letadel,vrtulníků i coptery + dospělé letadla tak si troufám tvrdit že v tom je z mého pohledu rozdíl co se jak ovládá.
navíc na copteře máš odlišnou orientaci v prostoru( ve větší dálce to ze všech stran vypadá úplně stejně)
napiš si do profilu bydliště třeba se najde někdo poblíž kdo je ochotný vysvětlit ukázat atd.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 19:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.5.2014
Příspěvky: 83
Bydliště: okr. Praha-Východ
Pro děti třeba http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2065031 ... vyjde asi na 700Kč a lítá pohodově.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 20:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
vojbarz píše:
dt: ja k tomu chci mit tu pridanou hodnotu s moznosti tocit video a fotit, coz s timto modelem nezmaknu

Však já jsem ti ho taky nenabízel k tomuto účelu. Poukázal jsem na podstatně levnější možnost se naučit s koptérou lítat a nepřijít při tom na mizinu.
Problém je, že ty sis už v podstatě vybral a teď jenom čekáš, že někdo tvoji volbu stroje a účelu posvětí. Prakticky všechny důvody, proč k tomu zatím nedošlo, tady už padly. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 21:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
vojbarz píše:
Orientace jestli letim cumakem od ci ke me mi nedela problem. Neprijde mi, ze bych se s jinou hrackou v podobe quadrocoptery posunul dale. Ale treba se mylim.


Ono jde o to, že u copteru není moc jasně k rozeznání kde má vlastně ten čumák :-) Na rozdíl od vrtulníku jí musíš dost sledovat, jinak velmi snadno ztratíš orientaci. Navíc oproti malému dvourotorovému mCX reaguje copter daleko rychleji a živěji.

Osobně jsem si na "velký" copter troufnul až po tom, co jsem si párkrát zalétal právě s malým. Je rozdíl jestli o zem bouchneš něčím co váží 50 gramů nebo kilo. Navíc si na tom prcku na vlastní kůži můžeš vyzkoušet jestli tě vlastně tenhle styl létání bude bavit nebo ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 23:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.11.2013
Příspěvky: 49
dt: Ano, castecne mas pravdu - sveho favorita jsem si vybral ;-) Ale protoze v problematice stale tapu, tak nejdu a zbrkle nekupuji. Snazim se jen najit nejakou optimalni volbu na me pozadavky (proste aby rozum zvitezil nad touhou - taky jsem chtel BMW, ale z rozumu koupil Forda). Treba se stale rozhoduji jestli na moje ucely nebude dostacujici si poridit jednotku NAZA Lite a nejaky gimbal s vlastni deskou (treba Tarot T-2D, ktery zminoval gardenroute). Vim, ze me vidite jako cloveka co chce preskocit urcitou vyvojovou fazi v letani, ale uz jsem holt takovy.

V kazdem pripade kupovat budu az v srpnu, protoze cely cervenec jsem mimo CR a tak aspon opadnou emoce a snad zvitezi rozum :roll:

Kovboj: chapu, ze co do vykonu je to nebe a dudy a i s tim Bladem jsem poprve misto vzletnuti sejmul nohu stolu, pak jsem si az dal pozor a zacal se snazit. S Flame bych samozrejme doma nelital, ale dovedu si predstavit, ze by to zanechalo sram na noze stolu i vrtuli. Take si uvedomuji, ze flaknout s tim o zem, ci vrtuli o cokoliv muze byt drahy spas. Nadseni mi nastesti nechybi a budu mit i prakticke vyuziti (foto/video). Takze kdyby nadseni nahodou opadlo, tak stale zbude nutnost letat.

Vim, ze si klepete na celo a ze ignoruji osvedcene postupy, ale takovy uz jsem a jdu proti proudu. A kdyz se pro neco rozhodnu, tak do toho jdu. Jenom diky vyssim nakladum spekuluji nad resenim. A jelikoz penize nezbiram po obalkach ci bednach od vina, tak se snazim za ne dostat to co mi bude nejlepe pasovat. A pokud utratim par tisic a budu mit z toho rok radost a poteseni, tak je to furt lepsi nez utratit par tisic a mit z toho houby. Puvodne jsem se chtel vratit k autickum, ale chci zkusit neco noveho.

Proto si dovolim polozit dalsi otazku:

Ma nekdo z Vas zkusenosti s touto kombinaci: F450, NAZA Lite, Tarot T-2D, GoPro, popr. mi je schopen rict zda za beznych letovych podminek (nebude smykavy ci silny vitr, nebudu s tim letat jak ozrala, popr. cokoliv co by narusovalo let) poznam na videu rozdil oproti Zenmuse H3-2D? Zhledl jsem videa, kde byl pouzit T-2D a neprislo mi, ze by byly nejake roztrepane. Ale nevim jakou upravou proslo vysledne video


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 23:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Ešte nemáš prasa a už robíš klobásy. Ešte si sa nenaučil ani lietať a už riešiš gimbal a video. Kúp si F450-ku, je to osvedčená a lietavá koncepcia a keď na nej vymeníš pár ramien a niekoľko vrtúľ a bude ťa to ešte baviť, potom si zadovážiš gimbal a kameru. Medzitým si spravíš v týchto veciach jasno.
Ak však chceš ísť za každu cenu proti prúdu, tak potom je tu každá rada drahá a zbytočná. Jednoducho, nepýtaj sa a kúp si to. 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: čtv 12.06.2014 2:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.11.2013
Příspěvky: 49
Presne jsi vystihl muj plan. Napred stroj a naucit se ho ovladat a pak gimbal a kamera. Stejne bych to ani naraz neufinancoval a bez zvladnuti stroje bych na to dalsich 18k k potencionalni destrukci nepovesil. Az takove pako nejsem. No a prave proto resim ty klobasky .... chci mit jasno uz ted jak by mela finalni konfigurace vypadat a tomu prizpusobit nakup vybavy stroje. Nechci vyhazovat penize oknem tak ze koupim neco za X penez a prodam za X/2 a budu rad, ze jsem to prodal (takto jsem totiz vetsinou skoncil).

Taky kdyz stavite barak, tak udelate nejaky plan a pripadne v prubehu stavby doladite drobne detaily. Taky zjistujete jakou technologii pouzijete na vytapeni, ci jakou krytinu na strechu a podle toho ji udelate rovnou ci sedlovou. A stejnou analogii hledejte v mem snazeni. Proste nechci koupit stroj a pak zjistit, ze stejne musim vymenit ridici jednotu, anebo ze baterky co jsem si koupil mam na 5 minut letu, protoze s kamerou a gimbalem narostla vaha. Anebo ze vysilacem nebudu moci ovladat gimbal, protoze nemam volny kanal.

F450tka se pro me zda jasnou volbou, problemem zustava jakou ridici jednotku do toho dat (viz muj dotaz o par prispevku vyse).

Nemam problem do neceho flashnout firmware, ci ladit konfiguraci. Ciste jenom pro predstavu - nechal jsem si predelat auto na LPG a po anabazi s montazni firmou, ktera muj problem nehodlala resit a vymlouvala se na kdo vi co je na mem aute sptane, jsem se nasral, postavil jsem si interface k RJ LPG a krome pravidelnych revizi si na tom delam vse sam. A dovolim si rict, ze znam moznosti RJ LPG lepe nez ti v te montazni firme, kteri jedou podle nejakeho nabiflovaneho/historickeho postupu a nepouzivaji hlavu. Kupodivu si stacilo jenom procist manual a pochopit jak to cele funguje. Ano, manual je v anglictine, ale ti montaznici preci musi chodit na nejake skoleni, kde jim to natlaci do hlavy. Ale to je na dlouhe povidani ... proste kvuli usetrenym par tisicovkam za montaz jsem stravil nemalo hodin s tim aby mi to fungovalo, ale nelituji - neco noveho jsem se naucil a usetril jsem penize za doporucene kroky, ktere zarucene mely vest k reseni meho problemu (pritom to bylo reseni stylem pokus/omyl). Dneska, kdybych mohl, tak bych si i montaz radeji provedl sam, ale na to nemam potrebne kulate razitko. Urcite bych treba nepripaskoval hlinikovy filtr k motoru tak, aby se mi casem vibracemi prodrel. Nez jsem na to prisel, tak se mi stihla udelat 0,5mm hluboka drazka (nechci si predstavit co by se stalo, kdyby se plast prodrel a pomalu do motoroveho prostoru unikalo LPG a dostalo se na vybusnou koncentraci).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: čtv 12.06.2014 8:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
kdyby jsi chtěl něco většího než DJI 450, tak jsem postavil většího Tarota a je kompletně osazený.
Dáš do něj jen baterie, přijímač, nastavíš jednotku .........
viewtopic.php?f=98&t=66535


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: čtv 12.06.2014 9:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
vojbarz píše:
Presne jsi vystihl muj plan. Napred stroj a naucit se ho ovladat a pak gimbal a kamera. Stejne bych to ani naraz neufinancoval a bez zvladnuti stroje bych na to dalsich 18k k potencionalni destrukci nepovesil. Az takove pako nejsem. No a prave proto resim ty klobasky .... chci mit jasno uz ted jak by mela finalni konfigurace vypadat a tomu prizpusobit nakup vybavy stroje. Nechci vyhazovat penize oknem tak ze koupim neco za X penez a prodam za X/2 a budu rad, ze jsem to prodal (takto jsem totiz vetsinou skoncil).....

No, já se Tě musím zastat. To, co píšeš, má logiku a není to vůbec špatný postup. Sám bych udělal úplně stejnou počáteční rozvahu. Pokud budeš používat mozek, a vypadá to, že ho vlastníš, tak je tohle dobrá a ekonomicky nejefektivnější cesta utracení peněz za dobré nářadí. Osobně bych si postavil copter sám a jako řídící jednotku použil Openpilot Revo, to už ale předpokládá jisté zkušenosti ( i když ne zase mnoho) . Bylo by to ještě levnější ale pro začátek je dobrá volba použít něco hotového co má hodně lidí a můžou poradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: čtv 12.06.2014 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
vojbarz píše:
Kovboj: chapu, ze co do vykonu je to nebe a dudy a i s tim Bladem jsem poprve misto vzletnuti sejmul nohu stolu, pak jsem si az dal pozor a zacal se snazit.


Nejde o výkon, ale o rychlost reakcí. U malého mCX dáš plnou výchylku a model se začne pomalu pohybovat tím směrem. Uděláš to u velkého copteru a model je najednou o pár desítek metrů jinde a navíc k tomu třeba ještě ztratíš orientaci jak je zrovna natočený. Navíc jít cestou skládačky znamená taky si sám nakonfigurovat řídící jednotku...

Ale je to tvůj boj a tvoje peníze :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz