Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně výběru coptéry
PříspěvekNapsal: sob 29.03.2014 7:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 152
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Obrázky: 5
Sofin píše:
Phantom je spíš hračka...
Ahoj, neber tohle prosím ve zlém (jen mi to nedá nereagovat). Pokud je Phantom, dle tvé specifikace, hračka, co je potom třeba toto?

Obrázek

Výše uvedenou "micro" copteru, bych za hračku zcela jistě považoval, ale Phantoma bych s tím do jednoho pytle rozhodně neházel...
Samozřejmě je rozdíl, pokud mám třeba DJI S800, která už profi specifikace splňuje a je kvalitativně úplně někde jinde, ale Phantom, sám o sobě, přes všechna zařízení a vybavení které obsahuje, se za hračku (která i s gimbalem a kamerou dosahuje klidně i ceny, tří desítek tisíc korun), považovat zcela jistě nedá. Dal by jste tuto "hračku", bez jakýchkoliv obav a svědomí, do rukou třeba osmiletému klukovi, ať si s tím jde létat třeba nad město? A třeba i s FPV?...
Navíc, hračku, lidově vzato, si může koupit každý...Phantoma, ať už jedničkovou řadu, či dvojku f305, už každý asi ne...
Neberte prosím můj příspěvek nijak ve zlém, tak myšlený rozhodně není. Jen jsem si neodpustil svou reakci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně výběru coptéry
PříspěvekNapsal: sob 29.03.2014 8:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
gardenroute píše:
No co všechno se zde tedy nedovím, jsem rád že jsem byl opět poučen o dalších a netušených vlastnostech svého Phantoma, o kterém jsem se dosud domníval, že je to multirotorové letadlo za mnoho a mnoho desítek tisíc Kč :(

HonzaKucera píše:
Ahoj, neber tohle prosím ve zlém (jen mi to nedá nereagovat). Pokud je Phantom, dle tvé specifikace, hračka, co je potom třeba toto?

Teda vás se to nějak dotklo :) asi mám zdeformovaný pohled na věc. Pro mě je hračka to, co slouží pro zábavu, bez ohledu na to, jak je to velké nebo drahé. Stejně tak pro mě bude hračka koptera za sto litrů a na ní Red Epic, pokud to budu mět jen pro vlastní zábavu. Z tazatelova prvního příspěvku jsem měl dojem, že ho zajímá koptera pro komerční využití a proto jsem odpověděl tak jak jsem odpověděl. Chápu že se někoho může dotknout když jeho miláčka nazvu hračkou, znám dost takových lidí, ale já osobně s tím problém nemám. Dokud se tím neživím a negeneruje to zisk, jsou to pro mě hračky v tom dobrém a původním smyslu - jako věc určená pro zábavu nebo učení, ne jako hanlivé označení. Tím bych to uzavřel a víc nerozpitvával ;-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně výběru coptéry
PříspěvekNapsal: sob 29.03.2014 8:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
HonzaKucera píše:
Obrázek

No nicméně je to přesně to, co bych si dovolil doporučit tazateli. Za slušný peníz to natáčí a fotí, když s tím nabourá, nic se tomu nestane, ničemu a nikomu to neublíží a hlavně si na tom vyzkouší, že "natáčet kámoše při downhilu" vyžaduje především desítky hodin tvrdého tréninku lítání, než vůbec bude mít smysl o něčem takovém uvažovat. A pak už bude tazatel sám vědět, co potřebuje.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně výběru coptéry
PříspěvekNapsal: sob 29.03.2014 9:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Sofine, koukám, že jsi šlápnul někam :lol: . Nicméně hračka je všechno, co slouží k zábavě, neboli hraní. A je úplně jedno, kolik to stojí. Jsou lidi s minimální mzdou na hranici chudoby, a také lidi , kteří vydělají takový obnos za den. Proto si můžou dovolit i dost drahé hračky. Pokud bude Phantom , Visitor anebo domácí bastl za pár tisíc sloužit k obživě majitele, přestává být hračkou a stává se výrobním prostředkem, čili profi koptérou. V jiném smyslu je i ten Visitor profi koptérou.I kdyby se používal pouze na hraní. Vyrobil ho profík, někdo , kdo to dělá za účelem vlastní obživy a proto je to profesionální výrobek - profi koptéra. Takže nějaké dělení na hračky a profi je dost pofiderní a proto bych takové označení vůbec neužíval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně výběru coptéry
PříspěvekNapsal: sob 29.03.2014 9:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Na to vystačí nějaké combo Phantoma, gimbalu a GP. Ale na na 15 kKc asi zapomen. Jen GP B.E. vyjde na desítku...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně výběru coptéry
PříspěvekNapsal: sob 29.03.2014 10:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Vy jste se tu nějak rozohnili. :lol:

Není to o penězích. Jsou hračky za pár korun a jsou i hračky za pár desítek tisíc.

Obecnou definici bych viděl v tom, že hračka je primárně vyrobena na hraní pro děti nebo mládež (že si s tím, např. autodráhou, pak hrají i tatínkové, to je druhá věc). Zpravidla je navržená tak, že ji ihned po vybalení z krabice zapneš (maximálně předtím nabiješ) a ihned funguje, bez dalšího bádání. Navíc by *měla* být udělaná tak, že k obsluze není třeba návod, nebo stačí jenom krátký, případně obrázkový. Když se hračka rozbije, zpravidla se vyhodí a koupí nová.

Oproti tomu model se musí po vybalení sestavit, není primárně určen pro děti, obsluha je méně triviální a může vyžadovat nějaké předchozí zkušenosti, a když se to pokazí nebo rozbije, dá se k tomu sehnat hromada náhradních dílů, aby si to mohl uživatel doma dát sám dohromady.

Tak já chápu definici pojmů model/hračka, přičemž je mi jasné, že tam ta hranice není tak jasná a zřetelná, existuje spousta modelů, které mají vyloženě hračkoidní charakteristiku, a existují i velmi pokročilé a sofistikované hračky, které slouží pro zábavu "velkých dětí".

Přes to všechno ale do jisté míry chápu i postoj modelářů, kteří třeba svoji multikoptéru postavili "od píky", museli kvůli tomu nastudovat spousty informací, překonat hromady úskalí a komplikací, celý systém vyladit k dokonalosti a teď jsou na něj právem pyšní. Takoví mohou označit jako hračku Phantoma, tzn. to, co se vybalí z krabice, nabije, zapne a ono to letí. I když s takovým postojem nesouhlasím, do jisté míry jej chápu a rozumím jim. Taky jsem si tím prošel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně výběru coptéry
PříspěvekNapsal: ned 30.03.2014 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
Osobně si myslím , že Phantom není ideální pro natáčení a to z důvodu, že při wide záběru budou vidět vrtule. Aby jsi to eliminoval tak naklopíš kameru a tím zvětšíš efekt rybího oka. doporučoval bych ti konstrukci typu QAV která má oddělený patra a daleko větší tlumení vibrací.

Já s Wojtou požíváme konstrukci špinavé/čisté/superčisté patro o video mame luxusní i bez filterů.

může to nějaký majitel Phantoma vyvrátit/potvrdit viditelnost vrtulí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně výběru coptéry
PříspěvekNapsal: ned 30.03.2014 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
jaroslav.falcon píše:
Osobně si myslím , že Phantom není ideální pro natáčení a to z důvodu, že při wide záběru budou vidět vrtule. Aby jsi to eliminoval tak naklopíš kameru a tím zvětšíš efekt rybího oka. doporučoval bych ti konstrukci typu QAV která má oddělený patra a daleko větší tlumení vibrací. Já s Wojtou požíváme konstrukci špinavé/čisté/superčisté patro o video mame luxusní i bez filterů.může to nějaký majitel Phantoma vyvrátit/potvrdit viditelnost vrtulí?
Osobně jako majitel Phantoma se domnívám o opaku, a Phantoma považuji i nadále jako velmi vhodný prostředek pro letecké video, zejména pro jeho kompaktnost a snadný transport (v mém případě takřka přes celou planetu).
Pro seriózním natáčení videa GP kamerou naopak nedoporučuji použití extrémně zkresleného režimu "Wide", pro natáčení je naopak velmi vhodný režim "Medium" (s rozlišením 1080p/48fps), který vrtule většinou nevidí, když je tilt gimbalu správně nastaven. Při vyklopení gimbalu zcela nahoru, či letu proti extrémnímu větru se vrtule mohou objevit, nevidím v tom naopak žádný velký problém, dojem toho extrémního letu to většinou ještě umocní, někdy i úmyslně.
A při použití 2.7K režimu (pouze Wide) je rozlišení natolik velké, že při postprocesu je obrovský prostor jako pro ořez (příp. vrtule pryč), tak pro SW stabilizaci, která si také něco ukrojí, a ještě stále zůstane min. 1080.

Při použití např. Zenmuse na Phantomu se žádné vibrace ani Jello nekonají, ani filtry pro GP poté třeba nejsou, možná jen sluneční clonka na objektiv GP pro odstranění stínů vrtulí při letu proti extrémnímu slunci. To je problém, který existuje :( , ale řešitelný tou clonkou.

A efekt rybího oka v jakékoliv režimu? Asi jsi nezaregistroval, že již asi 1/2 roku je k dispozici v SW GoPro Studio funkce pro jeho velmi kvalitní odstranění v rámci konverze před postprodukcí...
Má videa, která to potvrzují (či vyvracejí ?) jsou např. v mém blogu, nebo tady při mém prvním jarním letu...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně výběru coptéry
PříspěvekNapsal: pon 31.03.2014 17:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.1.2014
Příspěvky: 170
Bydliště: Horní Měcholupy
Ahoj všem.
Tak jsem si původně myslel, že si pořídím nějakého větroně, ale zase jsem na rozpacích a začínám zvažovat pořízení nějaké rozumné coptéry, jenže těch modelů je více a těžko se v tom správně orientovat. Celkem by mě zajímalo pořizování videa a chtěl bych k tomu využít GoPro2, kterou vlastním ... tedy když to půjde.
Samozřejmě bych chtěl aby to stálo co nejméně :lol: ale je jasný, že i ta nejlevnější verze není levná.
Jsem úplný začátečník, takže s využitím systému stabilizace by se to snad dalo nějak zvládnout.
Co by jste mi doporučili?
Walkera QR X350
Blade 350 QX
DJI Phantom
... a další
Díky za info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně výběru coptéry
PříspěvekNapsal: pon 31.03.2014 17:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Petr_K píše:
Ahoj všem....začínám zvažovat pořízení nějaké rozumné coptéry, ...Celkem by mě zajímalo pořizování videa a chtěl bych k tomu využít GoPro2, kterou vlastním ... tedy když to půjde....Jsem úplný začátečník, takže s využitím systému stabilizace by se to snad dalo nějak zvládnout. Co by jste mi doporučili? DJI Phantom Díky za info.
Co se týká Phantoma, odpovědi na řadu svých otázek najdeš ve vlákně o Phantomech a jeho pokračování.
Možná své otázky upřesni, řada z náš video z Phantoma natáčí, se stabilizací má zkušenosti, koukni jak nám to funguje.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně výběru coptéry
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 15:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.3.2014
Příspěvky: 26
Vůbec bych nepřemýšlel o něčem jiném než o Phantomu...

mrkni na test: http://www.hobby-test.com/aktualne-dji-phantom-2.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně výběru coptéry
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Jen drobné doplnění ohledně zmínky hraček pro děti. U nebezpečnějších modelů včetně Phantoma je obvykle už od výrobce v návodu uvedeno to, že se nejedná o hračku případně, že to není vhodné pro děti i když by to některé třeba zvládly.

Konkrétně výrobce DJI v manuálu pro Phantoma jasně uvádí viz citace.

DJI píše:
This product is not suitable for people under age of 18.

Takže v tomto případě to už sám výrobce deklaruje jako produkt nevhodný pro děti.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada ohledně výběru coptéry
PříspěvekNapsal: stř 02.04.2014 16:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.1.2014
Příspěvky: 170
Bydliště: Horní Měcholupy
... dnes je tak krásný den, ... dnes by to vyloženě šlo :lol: :lol: :lol:

Díky za informace, spousty jsem tady toho pročítal a je tady toho hodně. Krásná reportáž z Afriky od Gardenroute je fakt super, nádherná videa, ty asi leckoho zlomí, protože to je prostě už fakt hodně dobrý materiál. Nakoukal jsem i spousty videí na jůtůbu. Materiálu je mraky.
Začínám se hooodně přiklánět k Phantomovi a nejspíš v. 2 i když to je rána, protože za 20.590,- to není zrovna málo, ale je fakt, že asi bez držáku kamery nemá cenu.
Ale co by mě zajímalo, když už jsme u držáku kamery, mám GP2 a to se nedá na to použít? Popravdě se mi moc nechce se značnou ztrátou prodat GP2 a pořizovat GP3. ... nebo nedalo by se použít levnější klon GP kameru SJ4000? Ta je cenově dostupná. (doma ani nemůžu nahlas říkat, kolik to bude stát a to ještě spousta věcí chybí) Ostatní doplňky bych viděl zase trošku později, aby mě doma neutloukli. Ale asi by mě časem zajímal přenos obrazu dolů, aby se dal obraz sledovat ze země a tím celé natáčení mít pod kontrolou.
Počasí je parádní ... to by se to už létalo ... ruce svrbí :lol:

PS: Neválí se někde nějaká kopie českého manuálu na Phantoma 305?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz