Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RCtimer Spider + gimbal + Naza M Lite
PříspěvekNapsal: stř 26.02.2014 23:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.8.2013
Příspěvky: 27
Ahojte,

tak vopred vas pripravujem ze budem mat toho viac a dakujem za postrehy :)

Mal som predtym quad z rctimer a multiwii, bolo to hodne skvele ale chcel som uz nieco ine.

Mam teda klon TBS z rctimeru, aj komplet elektroniku odtial.

Motory 1000kv , 30A simonk, NazaM Lite, 3S 2200 a 2700 baterie, vrtule 10x45
Samo o sebe to lietalo velmi krasne stabilne, bol som velmi prekvapeny nazou. Akonahle som ale na to dal gimbal z gopro zacalo to byt nervozne, co som aj predpokladal. Skusil som vyladit nejako zisky, neuspesne. Na pohlad to vyzera fajn, na videu strasne. Video som prilozil.

Prva otazka teda, Myslite si ze sa mi len nepodarilo dostatocne vyvazit vrtule alebo to bude stale pohrat sa z Gain?

Druha, na manual to lieta celkom fajn, akonahle ale prepnem do attitude, ovladanie fajn, ale nevie drzat vysku a niekedy ho proste cukne a vystreli do vysok, potom sa zase hlboko prepadne. Je to dost silne, takmer som ho zavesil o tie siete na strope. V com to je?

Tretia: Skusil som tam dat aj paralelne dve baterie 3s , ale mal som pocit ze to uz ten quad nezvladol. Letovy cas z jednou je cca 3 minuty, strasne malo... Je to v poriadku? Celkova vaha quad gimbal kamera a 1ks 2200 bateria je 1090g.

A stvrta otazka, Aby som mal quad dobre vyvazeny, tak bateria mi musi az TAK moc trcat z ramu, nemate nahodou nejaky trik? :) lebo toto mi pride proste hrozne...

Příloha:
DSC00925.JPG
DSC00925.JPG
[ 79 KiB | Zobrazeno 1517 krát ]


Příloha:
DSC00926.jpg
DSC00926.jpg
[ 94.15 KiB | Zobrazeno 1517 krát ]


Příloha:
DSC00927.jpg
DSC00927.jpg
[ 64.03 KiB | Zobrazeno 1517 krát ]



Přílohy:
DSC00925.jpg
DSC00925.jpg
[ 77.87 KiB | Zobrazeno 1517 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 9:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Quad neletam, tak spíš jen obecný postřeh. Mam zato, že když budeš mít kameru takto vystrcenou, tak logicky musí baterie taky trčet a dokazovat. Nedá se kamera zavěsit spis do středu (na průsečík spojnic vrtuli)?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 9:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2012
Příspěvky: 399
Bydliště: Prostějov
add druhá: nemyslíš spíš že to lítá fajn na GPS atti (ikdyž na koptéře GPS/kompas nevidím) a když přepneš na atti tak to dělá to co popisuješ? Neznám moc lidí co by si jenom tak poletovali u Nazy na manuál a pochvalovali jak to létá fajn, to je už trošku adrenalinové létání :)

add třetí: letový čas 3 minuty s touto váhou a 2,2 Ah 3S je opravdu strašně málo, to musí být někde chyba, mám na quadře, která váží s baterií 1250 gr hodně podobné komponenty a s 2,2 Ah 3S mám bezpečný letový čas nastavený na vysílačce 7 minut, po kterých dobíjím 1,4-1,5 Ah. Když lítám hodně piánko, tak i 8 minut a ikdyž ji hodně naložím (GoPro 2 + FPV komponenty) tak jsem ve vzduchu stejně těch 7 minut

Ten gimbal bych se pokusil umístit blíž k těžišti a to stejné i s baterkou, možná je tady zakopaný pes a jednotka má již plné ruce práce s tím aby dorovnávala tyhle "nevyvažky" Sám jsem to poznal když jsem všechno (kameru + FPV serepatičky) umístil na malou F450 jenom dopředu, tak to sice letělo, ale stabilita špatná a pořád to samo stoupalo a vyklesávalo, potom jsem to lépe rozložil a super.

_________________
Rytmus Mini, Toro900, Pulse 15e, Apprentice, Talon mini, Trainer40OBL, Twinstar, quadra, Taranis X9E


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 11:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
quad_peter píše:
Tretia: Skusil som tam dat aj paralelne dve baterie 3s , ale mal som pocit ze to uz ten quad nezvladol. Letovy cas z jednou je cca 3 minuty, strasne malo... Je to v poriadku? Celkova vaha quad gimbal kamera a 1ks 2200 bateria je 1090g.

A co si máme představit pod pojmem letový čas? po 3 minutách to spadne na vybitou baterii? nebo začne řvát alarm na baterce? nemáš ten alarm jen nastavený na zbytečně vysoké napětí? obvykle se pípák nastavuje na 3,5V, ale i při takovém nastavení mi quadrokoptera 1700g s 3S 5800mAh vydržela ještě 5 minut ve vzduchu a po přistání bylo napětí 3,2-3,3V na článek. Někdy ten alarm může začínat řvát příliš brzo i kvůli vadnému článku v baterii.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 13:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.8.2013
Příspěvky: 27
baterii mam 6ks cize odpaleny clanok nie, a dobijam do nich solidnych 1,8ah po dolietani, netusim co mi to tak zere, vaha je poriadku.

docital som sa na internete o modifikacii nazy z ciernou lepiacou paskou po bokoch, kvoli tomu stupaniu a klesaniu, dnes to skusim...

velmi rad by som dal gimbal bliz k tazisku, nemam ale ako :(
vpredu je to totiz na tych gumach, tie neviem posunut. a mam pocit ze tie gumy skvelo tlmia vibracie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 18:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.8.2013
Příspěvky: 27
prikladam video, skuste mi prosim povedat ci idu podla vas vibracie od vrtul alebo zisky na naze...



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 19:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
možná, kdyby to video fungovalo .......

Vlasta


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 19:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
černá páska se lepila na Nazu, aby ji neovlivňovalo silné světlo (slunce, reflektor atd.) . Pak to skutečno mělo vliv na to, že koptéra mohla sletět dolů o pár metrů, ale musel to být opravdu šajn přímo na Nazu.

Vlasta


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 15:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.8.2013
Příspěvky: 27
no lietam v hale, cize ziadny vietor ani slnko, netusim co to moze byt, ani ked sa hram z nadstaveniami sa to nemeni. Viac ma ale hneva ta vibracia alebo vibracia kvoli zle nadstavenym ziskom na naze


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.03.2014 1:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.8.2013
Příspěvky: 27
len dam vysledok ako sa to vyriesilo...
proste som s tym isiel von a naza prestala mat problemy zo stupanim a klesanim. Nechapem to, lebo som myslel ze ked budem lietat vo fakt velkej hale tak bezvetrie tomu len pomoze. opak bol pravdou. Akonahle som to vytiahol von, chovalo sa to absolutne perfektne...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.03.2014 10:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.10.2013
Příspěvky: 330
Bydliště: Olomouc
Tak něco podobného teď zrovna řeším taky. Jednou jsem dal kameru "trochu" nevyváženě a od té doby to dělá bordel. Teď mám strach s tím znovu vyletět ať to nerozflákám. Nemáte někdo nějaký tip jak minimalizovat škody při pádu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz