Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2022 15:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
S tym FPV mas urcite pravdu , ale nemuselo by tam byt hned , islo mi skor o to aby som si to dokazal poskladat sam a aby to bola taka nejaka univerzalna platforma ktoru si casom prisposobim a postupne sa naucim to zapajat ci nastavovat (preto pre zaciatok aj bez FPV) a pripadne pojdem dalej....

Akrobaciu ani preteky urcite robit nebudem , nezaujima ma to a preto nechcem nic male ani rychle....

Tie 3s baterie bol len priklad , mam aj 4-6s a aj Liion , ale o to mi neslo aby som vyuzil tie co mam , ale o to aby som pouzival UNIVERZALNE baterie , nie ziadne specialne smart , do puzdra zabudovane konektory a pod. za dvojnasobnu cenu.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2022 16:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Pouze se ti snazim naznacit kam se posunula technika (elektronicke vybaveveni, fpv, baterie). A taktez to ze bez FPV lze s kvadkopterou "letat" jen velice omezene...
Co tedy ma byt ucelem? Zaletat si? Mit to jako autonomni stroj ktery bude letat sam dle GPS?

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2022 17:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Pisal som to uz asi 2x ale skusim este raz :)

Chcel som poradit s kit kopterou ,ci je ta co som postoval vhodna, pripadne poradit nejaku lepsiu ale v podobnom style.
Chcem sa naucit (skor zapajat a nastavit - mechanicka stranka zvladnem) stavbu pomocou kitu aby to pre zaciatok nebolo moc zlozite.
Elektriku do lietadiel si robim, ale koptery maju svoje specifika...

Predstavoval som si kopteru s letovou hmotnostou tak 500-1000g , kludne polietanie , skor v style Long Range.

NEMUSI mat FPV ale MUSI byt moznost to FPV dorobit neskor , po tyzdni ci po roku, podla chuti.
Dostatok miesta na rozne baterie ci pridavne vybavenie typu FPV, GPS, KOMPAS,OSVETLENIE a pod..

Hrackarsku kopteru doma mam , takze zaklady ovladania mam. Dalsia hotova vyssej kvality (s FPV a GPS, dosah ovladania a obrazu do 3km) je na ceste.
Takze zhanam ten kopter kit naozaj len na ucenie stavby a samozrejme potom s hranim sa pri rozsirovani moznosti a polietanie s niecim "postavenym".


A ako som uz tiez pisal - prijimace 2,4ghz mam, rozne vysielace aj s multimodulom , 2.4ghz ,moznost aj modul 900mhz mam tiez , takisto desiatky baterii roznych typov a kapacit.
Ale nemam skusenosti so stavbou dronu,nastavovanim riadiacej jednotky , neviem typy konektorov ktore sa pouzivaju na prepajanie ani nedokazem zapojit FPV ci pripadne okuliare k tomu. A chcem sa to naucit. Nemusi to byt hned , preto chcem ist postupne od zakladov :wink: , ale nie tak ze postavim 50g kopterku a potom ju hodim do kosa lebo ju nebudem pouzivat.
Nech je z toho casom nieco pouzitelne a vyuzivatelne dlhsiu dobu.

A dakujem za rady , myslel som si ze som to dostatocne vysvetlil v mojom prvom prispevku co chcem ale asi nie :)

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 16:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
1) tebou vybrany stroj je uz opravu zastaraly, spousta veci se v soudobych kopterach jiz nepouziva (napr. ovladani pres PWM, vse bezi jiz digitalne- S.bus, ovladani regulatoru pres DShot atd.)
2) long range ale i klidne poletani "okolo hlavy" bez FPV je opravu nesmysl - po par metrech stezi rozpoznas orientaci stroje i kdyz pouzijes ruzne pomucky jako ruznobarevne osvetleni ramen atd.
3) viz bod 2, proste bez toho se opravdu kvadkoptera neda rozumne ridit.
4) Detske hracky letaji povetsinou ve "stabilizovanem" modu kdy po pusteni pacek se vraci stroj do roviny. U vetsich stroju se toto ovladani vetsinou nepouziva, protze to neni letani ale spis prani se s akcelerometrem kdo z koho a kam se poleti. Velmi rychle doporucuji odnaucit a letat plnohodnotny acro rezim - ktery neznamena jen moznost delat ruzne akrobaticke prvky, ale znamena celkove mnohem plynulejsi ovladani. Stabilizovany mod pouziju opravdu jen v momente kdy letim "na oci", coz znamena nejakou nouzovou situaci - napr. vypadek videa.
5) zrovna s tou 50g (a dokonce mene, moje 65mm stroje maji okoll 30g) si uziju nejvic zabavy, protoze si zalitam i doma nebo v kancelari, diky FPV neni problem hledat ruzne skulinky na prulet atd (napr. pod zidli, stolem apod.), takze bych je nezatracoval, rozhodne je to mnohem dal nez ruzne hracky bez kamery.

Vysvetlil jsi to dostatecne, zjevne ale nechces akceptovat rady ktere jsi tu obdrzel

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 16:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Ale chcem a necham si poradit. Len som si myslel ze sa najde nejaky kit (ak hovoris ze ten co som postol je zastaraly )- moderny - co by bol vhodny pre mna podla tych poziadavkov co som uz pisal.
Ale zatial mi bohuzial nikto nic konkretne neporadil , len stranky ktore poznam alebo odkaz na hracku .

No nic , este pockam, ma to dost casu a neponahlam s tym. Snad niekto nejaky konkrentny NE-zavodny a Nepretekarsky nie moc maly kit poradi...

Zatial dakujem za rady , cenim si toho aj ked to tak mozno nevypada :wink: :wink:

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 16:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Tak na poprvé jsem se netrefil ale možná že jsem před časem měl stejné úvahy co a jak.Vyšlo mě že stroj mezi 500-1000g nebude pro mě to pravé.Pořídil jsem cinewhoop.Konkretně Beta95X V3.Proč?Pořád je to z kategorie malé,lehké,skladné a ještě dost odolné.Rána tolik nebolí.Ovšem to platí pro variantu bez naked kamery. :mrgreen:
Něco jako kit jde koupit ale dost lidí tak nějak tvoří svoje stroje a ti další kopírují nebo koupí tovarní hotovku byť ve variantě ARC.Pro inspiraci chodím třeba sem.Máš to tam i s rozpisem materiálu.
https://rotorbuilds.com/
Pokud jde o létaní LOS tak to chce být mutant.Někdo má na to prostě buňky. 8O
https://www.youtube.com/c/quadmovr/videos


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 18:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Vdaka vdaka :)

P.S.: No , ta akrobacia , ehmmm . Keby mi panboh ruky az po lakte pozlatil tak to nedam ani po 100 rocnom treningu :lol: :lol:
Zvladam len zaklady zakladnej akrobacie s plosnikmi a aj s tym mam problemy :)

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.06.2022 0:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Tech co ma bunky na to letat acro na LOS opravdu nebyde tolik... a s FPV nejenom tu akrobacii zaletis mnohe snaze, nemusis jako u letadla premyslet nad orientaci stroje, proste to vidis v brylich...

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2023 18:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Jako začátečník jsem začal s vrtulníky hračkami. Pak jsem zkusil i dva čtyř vrtulové drony. To vnímání letu (z hlediska koordinace řízení) bylo dost výrazně odlišné. Proto mne zaujala létající hračka. Trup vrtulník a čtyři vrtule (v dvou ?protiběžných? párech nad sebou) dronu. LH-X69S 2.4G 4CH 6osá gyroskopická 4K WiFi kamera Skládací RC vrtulník RTF s přidržením nadmořské výšky U té zadní vrtulky se zdá být motorek, bude se tedy asi podílet na řízení. Létal jste někdo s něčím podobným? Co jde od takové konfigurace očekávat? Lepší orientace vzhledem k směru letu, s výhodami řízení kvadrokoptéry?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2023 11:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Spis veskere nevyhody hrackoidnich vrtulnicku. Dva velek protibezne rotory nahradily ctyri male vrtule. Zadni slouzi zmenu sklonu a tim padem let vpred nebo vzad.
Za mne vyhozene penize.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2023 15:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@chorche V souvislostí Toroidal Propeller jsem zaregistroval neobvyklé tvary vrtulí jako např.: Emax Tinyhawk II Freestyle 2.5 Inch FPV Racing Drone nebo Eachine Wizard X220S FPV Racer RC Drone Omnibus Nevíš, prosím tě, jaká jsou hlavní kritéria, která návrháře přivedla k takovým tvarům? U posledních typů ponorek se Silent Propeller (Stealth Submarine) se lodní šroub ustálil na 7 listech. (Dle toho co lze na www najít.) Myslíš, že tynhle šesti listé vrtule jsou na dronu, z podobného důvodu? DarwinFPV CineApe 25 112mm 4S Cinematic Whoop Analog/ AVATAR
Edit 02 Propeller: Avan Rush 2.5 inch Propeller: Našel jsem jen toto YouTube video. Větší váha jako důsledek zesílení u kořene listu. Větší setrvačný moment se projevil větší teplotou motorů. Čas letu zhruba stejný, subjektivně letové vlastnosti podobné. Objektivně nehodnoceno, z důvodů absence potřebného zařízení.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz