Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 67  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Koptera pro začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 10:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Ako pisal kolega Bane, co sa tyka FPV obrazu mam a pouzivam kamerku RunCam Split mini a Runcam Split 2 (tu momentalne tu na fore predavam a to len z dovodu, ze som troska neodhadol velkost ramu v pomere velkosti vrtuliek, takze, ak by si mal zaujem vyskusanu - plne funkcnu a da sa povedat ze hned, ti mozem posunut).

Co sa tyka oneskorenia, tak pri oboch kamerkach RunCam na normalne polietanie (mozno aj na taky pomalsi race by som si trufol) nevidim oneskorenie nejake kriticke... Samozrejme ako pise kolega vyssie pre race kopterky treba analogovu kamerku s co najmensim oneskorenim prenosu obrazu a k nej plus GoPro a pod na HD video.

Avsak pri kopterkach aj s velkostou do 210 dalsia zataz aj ked cca. 50-70g im nejako nevadi ale je to citit....
Z tohto dovodu pouzivam RunCam Split mini respl Split 2 je to velmi elegantne riesenie a da sa povedat a nechcem prehanat, ak by nebolo rybie oko (z dovodu sirky objektivu), tak sa to vyrovna obrazu mojho DJI P3A vo full HD a to som sa na DJI hral s nastavenim obrazu, ze naozaj dlho.

RunCam ma jednu velmi dobru funkciu "WDR", co je neskutocne uzitocne pri lete proti slnku.... mam otestovane pocas letneho zapadajuceho slnka a pohoda...neoslepilo ma slnko v okuliaroch, videl som perfektne teren....

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Koptera pro začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 10:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Moravany u Holic
Ahoj, díky za postřehy a cenné rady.

To s tím umístěním baterie nad a pod kopterou mi vůbec nedošlo.

Mám nyní malinkou Eachine Aurora 90 tam je baterka tay na spodku a je pravda že dostávala ze zacatku čočku :-D.

Na lítají je to ale malinkatý a firt to někam driftuje i po kalibraci.

Tak chci něco většího a tyhle M210 se mi jako pro začátečníka líbí.

_________________
SIG Piper Clipped Wing - RIP Z-37A ve výstavběMeridian 10ccE-Flite TimberPrcek F3KOrca F3K


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koptera pro začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 11:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
otompotom píše:
Ahoj, díky za postřehy a cenné rady.

To s tím umístěním baterie nad a pod kopterou mi vůbec nedošlo.

Mám nyní malinkou Eachine Aurora 90 tam je baterka tay na spodku a je pravda že dostávala ze zacatku čočku :-D.

Na lítají je to ale malinkatý a firt to někam driftuje i po kalibraci.

Tak chci něco většího a tyhle M210 se mi jako pro začátečníka líbí.


Ten ram ma kolega a musim rict, ze je super za ty prachy a hrozne lehouckej a ono se to nezda podle fotek, ale je krasne malej a zaroven se tam vsechno pekne vejde.
Ja mam Lizarda95 s baterkou dole a uz jsem tak jednu po padu na sterk rozsekal prave a ostatni uz taky neco pamatujou :D

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 22.12.2018 21:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
BANE píše:
https://www.banggood.com/Eachine-E011-Mini-2_4G-Headless-Mode-With-60000RPM-716-Coreless-Motor-Toy-Brick-RC-Quadcopter-RTF-p-1135724.html?rmmds=search&ID=317442481

Spousta lidi zacne na necem takovem a pokud to uridi a bavi je to, tak se rozhodnou co dal. Muzou si koupit nejakou potvoru na nataceni a foceni, ktera se ridi temer sama a nebo nejakou rychlou raketu na zavodeni. Posledni moznost je zustat u hracek jako treba ta syma, ale to nikam nevede a omrzi to.
Pokud to nezvladne a nebo ho to nechytne ma aspon panacka :D


Pořídil jsem si E011 na zimu. Jak tu tohoto stroje funguje "return to home", Kam se vrací?
Když jsem to zkoušel, tak začal malinko couvat, až skončil ťukancem do zdi.. Chápu, že doma je pořád, ale do zdi? :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 10:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
prikrylm píše:
Pořídil jsem si E011 na zimu. Jak tu tohoto stroje funguje "return to home", Kam se vrací?
Když jsem to zkoušel, tak začal malinko couvat, až skončil ťukancem do zdi.. Chápu, že doma je pořád, ale do zdi? :)

RTH u hraciek je pseudo RTH, ako sa moze vratit na miesto startu? podla coho? :D

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 11:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
romko1 píše:
RTH u hraciek je pseudo RTH, ako sa moze vratit na miesto startu? podla coho? :D


To jsem se právě ptal. Když je tam GPS, tak je to jasné. Ale bez něj?

Úplně teoreticky by mohl vyhodnocovat a sčítat změny z akcelerometrů. Takže do nějaké vzdálenosti by se mohl i vrátit. Otázka, co to udělá, když strojek do něčeho ťukne, to jdou akcelerometry do závratných výšin a mohlo by to celý výpočet narušit... Ještě to zkusím.

- Zase Headless funguje pěkně.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.05.2019 21:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Dobrý večer, měl bych pár otázek a nerad bych zakládal nové začátečnické téma tak to zkusím tady

Dnes jsem ze zvědavosti nainstaloval na pod windows simulátor Reflex xtr2 ve zkušební verzi. Vybral si v ní čtyřvrtulníček DJI, nastavil mu jen klopení (vlevo/vpravo), točení, výškovku (vpřed/vzad) a motor v mode 1. A byl velmi překvapen, že se to chová jako líné letadlo s křidélky.

Opravdu se takový model chová podobně i ve skutečnosti? Velmi mě to překvapilo, vlastně i proto, že je to nudné.

Létám letadla, rád točím směrovkou a klopím křidélky. Jen mé látání je tak 3 víkendy do roka na poli.
Proto jsem si koupil jsem si u pana Hořejšího malý 4vrtulníček TinyHawk se střídavými motory. Učil se nevědomky na režim Akro a když náhodou přepnul na něco stabilizovanějšího najednou normálně létám.
V malém obýváku, když se více klopí a točí tak se dost napáčkuji a baví mě to.
A tak přemýšlím o něčem nepatrně větším na malou zahradu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.05.2019 7:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jo, jak je koptera moc stabilizovaná, je to nuda. Acro je ten pravý mód. :)

Něco většího už se dá i rozumně postavit. Vymyslet jakou baterkou to ovládat a zbytek se dokoupí k tomu. Sám jsem kdysi stavěl něco čtyřvrtulového, protože jsem chtěl něco k vrtulníku, co lítal na 2200 mAh 3s a vyšla z toho skoro kilová potvora, se kterou je spousta legrace. Hlavně je poměrně nerozbitná a mechanicky jednoduchá.

Stabilizační elektronika se dá pořídit od asi 300 Kč za jednoduchý stabilizátor letu až po tisíce za něco, co startuje, lítá podle GPS, vyhýbá se překážkám a přistává samo.

Pak jen řízení motorů (může být součástí stabilizační elektroniky) a motory s vrtulemi. Zbytek se dá stlouct ze tří prkýnek. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.05.2019 9:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
timi píše:
A tak přemýšlím o něčem nepatrně větším na malou zahradu.


Tak na malou zahradu staci tato kopterka a prepnout do rezimu akro. Presneji teda letat na AIR...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.05.2019 9:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Děkuji za odpověď.
Tak daleko ještě nejsem a možná ani nebudu, tyto vrtulové potvory mě zatím až tolik nezajímají. A kg ve vzduchu je asi moc. S tím bych se na zahradě ještě bál. Ale kdo ví...?

Spíš se snažím něco dělat kvůli dětem, aby nedopadli jako já. Půlku života se snažím něco naučit a ze své lenosti vlastně pořád začínám a nic pořádně neumím. Holce je 4 a půl a klukovi o dva méně. Pokud by je to bavilo, tak ať nedopadnou jako já.

V tom Multiplexím reflexu mi přijde, funcub i funjet se chovají skoro jako za barákem na poli. Pokud by létal tak i ten DJi, asi by mě to úplně nebavilo.

Takže pro děcka simulátor, pak letadlo a pak možné něco visící vrtulového. To je dnes moderní. A já se snažím páčkovat alespoň doma, ať to všechno nezapomenu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.05.2019 9:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
BANE píše:
Tak na malou zahradu staci tato kopterka a prepnout do rezimu akro. Presneji teda letat na AIR...


Možná asi budu taky jednou potřebovat brýle. Létání na kameru mě zatím nezaujalo a spíš mi přijde, že jak je to prťavé tak to začínám blbě vidět.

A malé letadlo, viset s tím moc neumím, a těmto vrtulovým potvůrkám mi přijde, že nevadí tolik vítr.

edit: Nekde jsem to pak našel, má 3 režimy. Jeden je asi úplně nestabilizovaný - akro
Další je naopak zcela stabilní a ten třetí také, jen má umožněno větší výchylky? Je to AIR?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.05.2019 10:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
timi píše:

Možná asi budu taky jednou potřebovat brýle. Létání na kameru mě zatím nezaujalo a spíš mi přijde, že jak je to prťavé tak to začínám blbě vidět.

A malé letadlo, viset s tím moc neumím, a těmto vrtulovým potvůrkám mi přijde, že nevadí tolik vítr.


No zavodni koptera je hlavne o letani na bryle (fpv). Pak teprv se to da rozumne ridit na to akro a zacina to prave letani. Vitr tomu moc nevadi to je pravda a pokud se deti nauci litat treba nejake hry na gamepadu, tak to ovladani na radiu v modu 2 je stejne. Ja se nevedomky takhle naucil litat jeste v dobe, kdy jsem nic nelital.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.05.2019 11:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Kilo je moc, s tím už musím mimo zahradu. Dneska bych stavěl něco menšího. Baterku tak 100g, celý stroj by mohl vyjít kolem 300-400g.

Zase pro malé děti to chce něco velkého a lehkého. Optimálně s ochrannými prvky. Už kvůli nábytku a kytkám. Kvůli hmotnosti buď vlastní výroba z něčeho lehkého (balsa) nebo koupit hotovou kopteru a (případně) modifikovat k obrazu svému...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.05.2019 11:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Zatím si vystačím s tím maličkatým TinyHawkem. Je s tím sranda, dá se s tím létat i v maličkatém pokoji, a u rodičů na zahrádce je to taky v poho. Že asi začínám hůře vidět budu muset do budoucna nejspí řešit.

Děti začnou, pokud vůbec, s letadlem jako já u mě v koutknu na simu nejspíš od MPX. Jen je nebudu schopný učit jiný mod než 1. Teď jen váhám, jestli je to mám učit jako se učil já. Pravá ruka plyna a zatáčení (klonění křidélky) a levou rukou přitahovat výškovku. Točit do toho směrovkou jsem se naučil až později.

A já si snad zatím ujasním co by se mi líbilo vrtulového, lehoučkého a maličko větší než ten emax.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.05.2019 15:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Mody se tu několikrát řešily. Vždycky z toho bylo hodně jiskření s výsledkem, že neexistuje "lepší" a "horší" mod ani pokud se jedná třeba o letadla vs. vrtulníky. Prostě jak si kdo zvykne, tak lítá a je zbytečné předělávat pracně vybudované bílkovinové spoje v mozku na něco jiného. :)

U dětí bych asi na simulátoru zkusil, co jim "sedne" lépe. Třeba pro ně bude něco přirozenějšího. Je možné, že pak bude potřeba druhá vysílačka, ale to snad není nic nedostupného.

Třeba mě u kopter a vrtulníků přijde přirozenější ovládat klonění + klopení jedním kniplem a zbytek druhým, ale někomu tato konfigurace vyhovovat nemusí.

U letadel se mi zase zdá, že by mohlo být výhodné mít kormidlo a výškovku na jednom kniplu, i když to takhle nelítám.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 67  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz