Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: stř 14.01.2015 19:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.11.2014
Příspěvky: 124
Bydliště: Havířov
[, Walkera je firma, ne nějaký konkrétní model. Ale pokud má 'walkeracky' DEVO Tx (s integrovaným FPV a monitorem) nějaký kompozitní Video out, tak k tomu připojíš i většinu videobryli. Např. u TALI H500 by to melo jít.[/quote]

Jo,našel jsem na RCKing brýle přímo od Walkery

_________________
Phantom 4


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: stř 14.01.2015 19:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.11.2014
Příspěvky: 124
Bydliště: Havířov
. Co mě fakt překvapilo je odolnost. Ze začátku jsem s ní párkrát dost ošklivě havaroval - v plné rychlosti náraz do země z cca 6m výšky apod. a kromě jedné ohlé vrtule se stroji nikdy nestalo vůbec nic, ani škrábnutí. Vidím na tomto modelu jen tři mínusy: dost krátká doba letu cca 8 - 9min, nepřehledný špatný displej na vysílačce DEVO 7 a opravdu mizerná setová nabíječka, která se s modelem prodává.[/quote]

Nová X350 Pro má údajně dobu letu až 25minut

_________________
Phantom 4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: čtv 30.04.2015 12:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
Koupil jsem na podzim 2014 novou Walkeru QRX 350 Pro. Rozhodoval jsem se právě mezi Phantomem a Walkerou. Byl jsem úplný začátečník a zlákala mě nižší cena. Bohužel teď už vím, že toto rozhodnutí bylo špatné. Odlétal jsem cca 70 letů a naučil se to vcelku ovládat. Spadlo mi to jen 3x, jednou se vybila baterie a podruhé vůbec nevím proč. Třetí a poslední pád byl proto, že se přestal točit jeden motor. Naštěstí jsem to vymanévroval z obydlené části a nechal to spadnout do oraniště asi z 30 m. Katastrofa, vše rozbité zlámané včetně gimbalu, naštěstí kamera Hero4 to vydržela. Firma RC GURU i přestože jsem jim poslal natočený záznam pádu kvůli záruce vůbec nekomunikovala. Teprve až po více jak měsíci a po upomínkách se ozvali abych jim to celé poslal. Mezitím jsem to sám na své náklady opravil a prodal. Ztratil jsem k tomu důvěru. Nechal jsem si ale přijímač a vysílač DEVO 10 a koupil DJI F 550 s Nazou M V2. Šlo to spolu dobře dohromady a teprve, když jsem s tím vzlétl, tak jsem poznal jaký "ubohý" stroj je Walkera QRX 350 Pro. Prostě se to spolu nedá srovnat. Rozdíl mezi řídící jednotkou NAZA a DEVO DEVELOTION je obrovský. Tam kde bych si s Walkerou vůbec netroufl ani vzlétnout (např. v sadě mezi stromy), tak tam s F550 létám normálně. Zkušenost s Walkerou mě stála hodně peněz ale jak se říká, všechno špatné je k něčemu dobré. Takže třeba tohle někomu pomůže až bude vybírat svůj copter.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2015 17:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2015
Příspěvky: 56
Bydliště: Vysočina (Hodice)
Zdravím pánové jsem začátečník a mám jen takovou otázku.

Když si pořídím toho Phantoma (až po pár levnějších koptérách) a přidělám k tomu GoPro nebo něco podobného,lze z toho dostat FPV obraz ? Tím myslím že můžu na telefonu popř. displeji sledovat co vlastně natáčím nebo kam letím ?

Díky za odpověď

_________________
Humming Bird BRQ10

DJI Phantom 3 Advanced


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2015 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
BioToXx píše:
Zdravím pánové jsem začátečník a mám jen takovou otázku. Když si pořídím toho Phantoma (až po pár levnějších koptérách) a přidělám k tomu GoPro nebo něco podobného,lze z toho dostat FPV obraz ? Tím myslím že můžu na telefonu popř. displeji sledovat co vlastně natáčím nebo kam letím ? Díky za odpověď
Záleží na tom jakého Phantoma. Klasické verze 1 a 2 tak ano, je to určené přímo pro instalaci klasického analogového FPV s monitorem či videobrýlemi, levoboček Vision to má integrované pro přenos do smartphone či tabletu, ale přehozené frekvence (RC na 5.8 a FPV na 2.4 GHz). Nový P3 má integrovanou LightBridge technologii, která běží na 2.4GHz, a přenáší společně RC, telemetrii i obraz v HD (720p).
Asi by jsi měl také upřesnit jakého "...toho Phantoma..." máš vlastně na mysli... :)
Vše je zde popsáno, trochu pohledej a nastuduj. Tip pro hledání - vlákna pro P1, P2 a P3, příp. Vision. Také různá vlákna o FPV.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2015 17:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2015
Příspěvky: 56
Bydliště: Vysočina (Hodice)
gardenroute píše:
Záleží na tom jakého Phantoma. Klasické verze 1 a 2 tak ano, je to určené přímo pro instalaci klasického analogového FPV s monitorem či videobrýlemi, levoboček Vision to má integrované pro přenos do smartphone či tabletu, ale přehozené frekvence (RC na 5.8 a FPV na 2.4 GHz). Nový P3 má integrovanou LightBridge technologii, která běží na 2.4GHz, a přenáší společně RC, telemetrii i obraz v HD (720p).
Asi by jsi měl také upřesnit jakého "...toho Phantoma..." máš vlastně na mysli... :)
Vše je zde popsáno, trochu pohledej a nastuduj. Tip pro hledání - vlákna pro P1, P2 a P3, příp. Vision. Také různá vlákna o FPV.



Super díky za výbornou odpověď. Já momentálně hledám drona kolem 5 tisíc abych zkusil něco natáčet.
Nechci hned kupovat drona za 30k když mě to třeba přestane bavit.

Rozhoduju se mezi Syma X5C vs Galaxy Visitor 3 vs Galaxy Visitor 6

- vůbec nevím co vybrat - ta Syma mi přijde nekvalitní a velice levně zpravcovaná
- GV3 má stabilizační systémy a mod návratu domů,ale boužel nedisponuje FPV což mě mrzí.
- GV6 naopak má FPV (nevím zda to vůbec používat a současně natáčet)ale nemá žádné "flow" režimy a u GV3 mě láká inteligentní ovládání.

ale teď jsem narazil na Walkera QR W100S FPV - který vypadá úplně suprově


omlouvám se za offtopic

_________________
Humming Bird BRQ10

DJI Phantom 3 Advanced


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2015 2:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.12.2014
Příspěvky: 51
Z toho co jsi napsal je určitě nejlepší ta Syma. Nejlepší poměr výkon/cena. O špatném zpracování nemůže být ani řeč. Pochopitelně i vzhledem k cenové kategorii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2015 12:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2015
Příspěvky: 56
Bydliště: Vysočina (Hodice)
klobasa78 píše:
Z toho co jsi napsal je určitě nejlepší ta Syma. Nejlepší poměr výkon/cena. O špatném zpracování nemůže být ani řeč. Pochopitelně i vzhledem k cenové kategorii.

tak já asi koupím tu Symu a k tomu GV 6 abych byl spokojenej :lol: právě chci zainvestovat alespoň trochu víc než jen 2k za Symu aby mi to bylo k něčemu i do budoucna. Například na právě zmiňovaný FPV

_________________
Humming Bird BRQ10

DJI Phantom 3 Advanced


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: stř 17.06.2015 1:18 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.12.2014
Příspěvky: 51
Nesmysl. Kup si Symu, nauč se s ní lítat a kup si nějakej dospělej copter. Třeba toho Phantoma. Na co tě bude u GV6 FPV??? Videa z těchto hraček jsou stejně nepoužitelný!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 7:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2015
Příspěvky: 56
Bydliště: Vysočina (Hodice)
klobasa78 píše:
Nesmysl. Kup si Symu, nauč se s ní lítat a kup si nějakej dospělej copter. Třeba toho Phantoma. Na co tě bude u GV6 FPV??? Videa z těchto hraček jsou stejně nepoužitelný!


myslel jsem že bych si zalítal někde kam se bežně nedostanu a podíval se na displeji. No asi bude rozumný koupit tu SYMU. 8O štve mě že v okolí není nikdo u koho bych se mohl poradit a poptat se,vyzkoušet.

(Vysočina - Jihlava a okolí)

_________________
Humming Bird BRQ10

DJI Phantom 3 Advanced


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 8:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
myslel jsem že bych si zalítal někde kam se bežně nedostanu a podíval se na displeji. No asi bude rozumný koupit tu SYMU. 8O štve mě že v okolí není nikdo u koho bych se mohl poradit a poptat se,vyzkoušet.

(Vysočina - Jihlava a okolí)[/quote]


Myslím, že jsi dost optimista. S takovýmhle vybavením nepočítej, že toho na tom displeji moc uvidíš. V manuálu je dosah vysílače 80 - 150 m, takže počítej tak 100 m a dosah vysílače videa jsem nenašel, čili asi wifi protože tam nepíšou frekvenci a to určitě nebude ani těch 100 m. Krom toho rozlišení kamery je přímoúměrné ceně a to znamená, že uvidíš nejspíš více svýma očima než kamerou. Nechci tě ale nijak odrazovat, jen aby jsi pak nebyl zbytečně zklamaný.
Jinak jsem od Humpolce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 11:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2015
Příspěvky: 56
Bydliště: Vysočina (Hodice)
cita21 píše:
myslel jsem že bych si zalítal někde kam se bežně nedostanu a podíval se na displeji. No asi bude rozumný koupit tu SYMU. 8O štve mě že v okolí není nikdo u koho bych se mohl poradit a poptat se,vyzkoušet.

(Vysočina - Jihlava a okolí)



Myslím, že jsi dost optimista. S takovýmhle vybavením nepočítej, že toho na tom displeji moc uvidíš. V manuálu je dosah vysílače 80 - 150 m, takže počítej tak 100 m a dosah vysílače videa jsem nenašel, čili asi wifi protože tam nepíšou frekvenci a to určitě nebude ani těch 100 m. Krom toho rozlišení kamery je přímoúměrné ceně a to znamená, že uvidíš nejspíš více svýma očima než kamerou. Nechci tě ale nijak odrazovat, jen aby jsi pak nebyl zbytečně zklamaný.
Jinak jsem od Humpolce.[/quote]

jo asi je to pravda... zkusim tu Symu a začnu šetřit na něco pořádnýho. Koupil bych třeba tohohle dji-f300-phantom-2-vision ale asi tam není gimball takže video bude dost roztřesené ? taky by mě zajímalo zda se dá ta kamera potom nahradit jinou ? nebo je to na pevno ? Každopádně budu čumět po koptéře kolem těch 20k.

Jinak až se v tom trochu zběhnu a pořídím pořádnej stroj tak by jsme mohli zalítat ;)

_________________
Humming Bird BRQ10

DJI Phantom 3 Advanced


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 12:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
Citace:
jo asi je to pravda... zkusim tu Symu a začnu šetřit na něco pořádnýho. Koupil bych třeba tohohle dji-f300-phantom-2-vision ale asi tam není gimball takže video bude dost roztřesené ? taky by mě zajímalo zda se dá ta kamera potom nahradit jinou ? nebo je to na pevno ? Každopádně budu čumět po koptéře kolem těch 20k.


Tak to už je lepší stroj, určitě úplně o něčem jiném. Samozřejmě se u tohohle dá kamera vyměnit. Já jsem spíše zastáncem kupovat to bez kamery a kameru dokoupit, protože ji pak můžeš používat i jinde než jen při létání. Gimbal je na to dost drahý pokud budeš chtít 3D (dálkově ovládaný a naklápěcí na všechny strany), nebo za pakatel plastový odpružený bez ovládání. Záleží na co to budeš používat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 13:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.6.2013
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha
Obrázky: 10
cita21 píše:

Tak to už je lepší stroj, určitě úplně o něčem jiném. Samozřejmě se u tohohle dá kamera vyměnit. Já jsem spíše zastáncem kupovat to bez kamery a kameru dokoupit, protože ji pak můžeš používat i jinde než jen při létání. Gimbal je na to dost drahý pokud budeš chtít 3D (dálkově ovládaný a naklápěcí na všechny strany), nebo za pakatel plastový odpružený bez ovládání. Záleží na co to budeš používat.


Používám na svém Phantomu1 tento levný 2osý gimbal:
http://www.banggood.com/FPV-2-Axis-Brus ... 08068.html
s kamerou SJ4000 a jsem docela spokojený...

_________________
malej vrtulníček, malý dr... kvadrokoptérka, Phoenix RC sim


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 14:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
Citace:
Používám na svém Phantomu1 tento levný 2osý gimbal:
http://www.banggood.com/FPV-2-Axis-Brus ... 08068.html
s kamerou SJ4000 a jsem docela spokojený...


Za ty prachy to vypadá dobře, hlavně že to není plastové ale z hliníku, něco to i vydrží. A pak po pádu tolik nebolí jako mě, když jsem rozsekal 4x dražší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz