Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2013 17:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.10.2013
Příspěvky: 30
Bydliště: Prostějov
Ahoj, plánuju koupit svou první kvadkoptéru pro záznam videa a fotografií. Mám doma kameru GoPro, proto bych rád takový stroj, který je schopen tuto kameru nést. Našel jsem v mé cenové relaci (kolem 10 tisíc) v podstatě tři stoje, a sice Dji Phantom, Walkera rq x350 a ještě Blade. Blade jsem rovnou vyřadil kvůli velmi rozporuplným recenzím ohledně praskání vrtulí, špatného zpracování atd. Proto tedy zůstaly jen dva stroje. Na oba lze bez problému přimontovat GoPro, oba podle videí vypadají moc hezky. Rád bych radu někoho, kdo buďto jeden z nich vlastní, nebo rozumí jejich komponentům natolik, aby byl schopen objektivní kritiky toho či onoho. U walkery se mi líbí že dodávají v setu i univerzální ovladač který mi přijde o dost dospělejší než ten co je u Phantoma. To je ale zatím jedený faktor, který mne kloní spíš k Walkeře.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 9:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
No, DJI je velmi slušná firma v oboru, do nových Phantomů dávají zcela standardní NAZu, má to přímé výstupy např. pro gimbal, je to vyzkoušené, funkční relativně spolehlivé - co chtít víc.
Walkera je... no prostě walkera. Jo, bude to lítat asi podobně, ale jakýkoliv problém může být VELKÝ problém. Když ne teď, tak třeba za rok.
Takže pokud do buducna uvažuješ op tom jít trochu dál (třeba o stabilizovaném závěsu pro video - a pokud chceš dělat video, tak ej to fakt nebe a dudy), tak je Phantom jasná volba.
Pokud je to "jen tak na hraní", bez nějakých zásadních ambicí, event. nějaké to focení shůry, tak Walkera taky posouží, ale nepočítal bych s tím,že to udržíš v provozu víc, jak tak dva roky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 11:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Pokud "nevěříš" Blade a zároveň se ti nelíbí ovladač od Phantoma, tak jestli to máš jen "pro zábavu" tak je velmi dobrá kombinace rám od DJI - třeba F330 nebo F450 a osadit to levnější elektronikou od Dualsky s řídící jednotou FC450. Za peníze co ušetříš může koupit vysílač jaký se ti bude líbit.

Navíc pokud koupíš ten rám F450 tak získáš větší stroj než co jsou ty tebou zmiňované RTF typy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 12:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2013
Příspěvky: 1
Nemozem hovorit za Walkera, ale DJI Phantom mam asi uz nieco cez mesiac a nemozem si ho vynachvalit, len si treba davat pozor aby si zohnal aktualnu verziu ( ta co mam primac V.3 s dvoma antenami, aspon podla toho to rozoznavam ja )

Co sa tyka jednoduchosti ovladania, zvladla to moja 14 rocna sestra po vysvetleni co robi ktora packa :)

Treba to hlavne kalibrovat pred startom ( spravit stym taky tanec :D ) a nehat na zemi po zapnuti aspon 30 sec kym si to neulozi poziciu ( predchadza sa tym uleteniu :D )

Vyhoda je ze DJI Phantom ma snad na vsetko nahradnu suciastku.

Modifikacie:
Da sa zohnat taky kit s lepsimi motormi a vrtulami... vyhodenie peniaze.. tie co su v tom stacia perfektne.

Automaticky dokup aspon 4 tie zakladne vrtule, budu sa hodit. Tiez doporucujem take plastove ochranne boky ktore aspon troska chrania vrtule, da sa to dokupit zvacsa. Hned ked budes brat Phantoma tak aj aspon 4 nahradne baterky :)


Modifikacia na dve baterky ( mam objednane, pride tento tyzden tazko povedat ci to nieco naozaj prinesie ) na jednu baterku bez nicoho zaveseneho navyse pocitaj tak 10min max letu, s GoPro tak 8min

Ja som z toho vymontoval ten zakladnu primac a namontoval som R2008 ci tak nejak sa vola z Futaba T8J a som velmi spokojny stym, hlavne signal pekne drzi :)

Mam v tom aj telemetriu iOSD a FPV FatShark, chybaju mi ale kvalitne anteny na 5.8Ghz FPV aby bol obraz 100%

Zatial umna apsolutna spokojnost, vlastne moj prvy RC Model :D ( Delta kridlo od Black Sheep je na ceste, na GoPro kameru :D )

Pokial si chces pozriet ako vyzera zaznam z phantomu bez gimbalu tak tu som robil prve video http://www.youtube.com/watch?v=xHPcCqYK000

Na seriozne natacanie uz treba gimbal ( ale to sa nam uz cela ta hracka znacne predrazuje )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 14:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.10.2013
Příspěvky: 30
Bydliště: Prostějov
Je pravda ze na Phantoma je na internetu nejvíce recenzí, videí z něj a podobně, ale to si taky říkám bude tím, že se prodává nejdéle ne? A co se náhradních dílů týče, tak na walkeru je také maximální zastoupení ne? Alespoň co jsem viděl na různých eshopech. Jinak jak píšete koupit si tělo DJI a osadit jej sám, to se mi moc líbí, ale opravdu si na to netroufám. Přeci jenom jsem v tomto nováček, vůbec nevím jak komponenty zapojovat atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 14:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
hajisss píše:
Je pravda ze na Phantoma je na internetu nejvíce recenzí, videí z něj a podobně, ale to si taky říkám bude tím, že se prodává nejdéle ne? A co se náhradních dílů týče, tak na walkeru je také maximální zastoupení ne? Alespoň co jsem viděl na různých eshopech. Jinak jak píšete koupit si tělo DJI a osadit jej sám, to se mi moc líbí, ale opravdu si na to netroufám. Přeci jenom jsem v tomto nováček, vůbec nevím jak komponenty zapojovat atd.

Určitě to je tím. Nicméně asi tam úplně nejde o počet recenzí, ale o to ostatní.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 14:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
hajisss píše:
Je pravda ze na Phantoma je na internetu nejvíce recenzí, videí z něj a podobně, ale to si taky říkám bude tím, že se prodává nejdéle ne? A co se náhradních dílů týče, tak na walkeru je také maximální zastoupení ne? Alespoň co jsem viděl na různých eshopech. Jinak jak píšete koupit si tělo DJI a osadit jej sám, to se mi moc líbí, ale opravdu si na to netroufám. Přeci jenom jsem v tomto nováček, vůbec nevím jak komponenty zapojovat atd.


Přesně, Phantom se vyrábí nejdéle, proto je toho na něj (a o něm) nejvíc. Blade je hodně čertstvá novinka, proto bych byl zase opatrnější v hodnocení "je to křáp na který si každý stěžuje", proti Phantomu má i pár výhod. ;-) S těmi díly na Walkeru bych ale takový optimista jako ty nebyl.

Sestavení DJI je velmi snadné, v podstatě jediné co se musí je připájet motory k regulátorům a regulátory k napájení. Na zbytek stačí šroubovák a oboustranná lepící páska :-) Navíc se na rozdíl od Nazy nemusí FC450 nijak složitě konfigurovat přes počítač. Pokud jsi někdy oživil nějaké RC letadlo, tak tohle není o moc složitější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 16:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.10.2013
Příspěvky: 30
Bydliště: Prostějov
Rozumím, já si nechám moc rád poradit. Já bych ten stroj chtěl v podstatě hlavně na dělání videa kamerou GoPro, o nějaké polétání mi moc nejde. Proto mě ani tak netankuje výkonnost toho Blada. Prim v mém případě hraje stabilita a netřepavost. Finanční obnos mám připravený kolem 10-12ti tisíc včetně vysílačky. Takže jsem docela dost omezen. Myslíš, že postavení by mě vyšlo levněji při lepších letových vlastnostech? S tím rychlým zavržením Blada máš úplnou pravdu, já jsem viděl jen pár řádků na internetu a video od RCKING, kde si v jednom kuse stěžuje na nekvalitu plasů, plastový zvuky atd.
Ještě bych se rád zeptal, jakou řídící elektroniku bych měl volit když ne NAZA? Trošku se bojím že bych byl ochuzen o začátečnické podpůrné funkce, které nabízí hotové modely.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 21:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
hajisss píše:
S tím rychlým zavržením Blada máš úplnou pravdu, já jsem viděl jen pár řádků na internetu a video od RCKING, kde si v jednom kuse stěžuje na nekvalitu plasů, plastový zvuky atd.


OT: RC King Walkery dováží, takže to jestli je vychvaluje nad ostatníma značkama (které sám nedováží) není až tak překvapivé ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
hajisss píše:
á bych ten stroj chtěl v podstatě hlavně na dělání videa kamerou GoPro, o nějaké polétání mi moc nejde. Proto mě ani tak netankuje výkonnost toho Blada. Prim v mém případě hraje stabilita a netřepavost. Finanční obnos mám připravený kolem 10-12ti tisíc včetně vysílačky. Takže jsem docela dost omezen.


Řídící jednotka v Bladovi by měla být lepší s přesnější GPS, navíc si tam můžeš pořídit lepší vysílač. Jestli máš limit do 12 tisíc, tak bych volil Blade. Pokud bys měl limit dvojnásobný, tak bych zvážil Phantoma a k tomu stabilizovaný H3-2D závěs kamery - takovou možnost zatím Blade nemá.

Jak jsem radil postavit ho z rámu DJI s řídící jednotkou od Dualsky, tak bys neměl k dispozici možnost GPS. Z hlediska focení/natáčení to nemusí být nepřekonatelná nevýhoda, ale musíš daleko víc "řídit" ;-) Je otázkou jestli ti úspora peněz za to bude stát nebo ne je na tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
Kovboj píše:
Jak jsem radil postavit ho z rámu DJI s řídící jednotkou od Dualsky, tak bys neměl k dispozici možnost GPS. Z hlediska focení/natáčení to nemusí být nepřekonatelná nevýhoda, ale musíš daleko víc "řídit" ;-) Je otázkou jestli ti úspora peněz za to bude stát nebo ne je na tobě.


Právě z hlediska focení a natáčení je GPS/barovýškoměr stabilizace NAPROSTO ZÁSADNÍ rozdíl. Ale NAPROSTO.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: úte 22.10.2013 5:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.10.2013
Příspěvky: 30
Bydliště: Prostějov
To se mi právě líbí na těch hotovejch modelech, že mají GPS odladěné podpůrné systémy. Blade třeba má hned v základu ten silentblokový držák na GoPro. Blade se mi nejvíc líbí i vzhledově, jen mě rozčarovalo to recenzní video na RCKing.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: čtv 31.10.2013 15:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.10.2013
Příspěvky: 27
Ja resim podobnou situaci a pri konzultaci s praktickymi odborniky my naopak byl Blade doporucen a to hlavne i pro zatim legalni komercni praci.coz pry v budoucnu bude silne omezene.pry existuje navrh vyhlasky, ktery bude vyzadovat zkousky a rocni poplatek klidne i pro hracku s vga kamerkou. Pry jde o to ze jakmile bude foto ci vide verejne ne jen komercne prezentovano tak to bude pod registraci ???? Jaka je nyni realita u komercniho modelu teto kategorie ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: čtv 31.10.2013 18:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.10.2013
Příspěvky: 30
Bydliště: Prostějov
Pavel68 píše:
Ja resim podobnou situaci a pri konzultaci s praktickymi odborniky my naopak byl Blade doporucen a to hlavne i pro zatim legalni komercni praci.coz pry v budoucnu bude silne omezene.pry existuje navrh vyhlasky, ktery bude vyzadovat zkousky a rocni poplatek klidne i pro hracku s vga kamerkou. Pry jde o to ze jakmile bude foto ci vide verejne ne jen komercne prezentovano tak to bude pod registraci ???? Jaka je nyni realita u komercniho modelu teto kategorie ?


Tak tohle by mě také velice zajímalo! Ale pokud já vím, tak zatím snad žádné omezení není, snad jen zásady které platí i pro běžnou fotografii.
Co se toho Blade 350 týče, mě se líbí nejvíce vzhledově, očividně je nejvýkonějí. Ale bojím se toho co se píše po internetu, vrtule prý nejdou koupit jiné, než setové, které jsou prý velice nekvalitní, a veškerá elektronika je prý na jednom tišťáku. Byl bych velice rád, kdyby mě někdo vyvedl z omylu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Phantom nebo Walkera qr x350?
PříspěvekNapsal: čtv 31.10.2013 19:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Pokud bude copter použit ke komerčním účelům, tak už je to bezpilotní letoun (vůbec nezáleží na tom , jak je velký) a musí mít povolení k provozu, pilot musí mít zkoušku a oprávnění a také musí být pojištěn. Povolení stojí tuším 10 000 Kč. Je to dost zdlouhavá, otravná a nesnadná procedura. Jenom tak pro info. :lol: A pokud budeš chtít skutečně dobré záběry, tak je třeba vstupní investici mnohokrát navýšit . Nějakých 12 000 to nespraví ani náhodou. To nestraším, jenom se pokouším informovat před tím, než do toho nacpeš peníze a s výsledkem nemusíš být vůbec spokojen. :!:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz