Switch to full style
Chcete začít s copterem a nenašli jste odpověď v některém z již existujících témat.
Odeslat odpověď

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

stř 10.07.2013 16:00

Jouvík píše:Ale tu IDEAFLY IFLY-4 jsem našel jen ve tvém odkazu a nidko jiný ji asi unás neprodává...

Další český eshop prodávající IFLY-4 dokonce ještě levněji je viz tento odkaz.

Pokud ti jde o to ještě o něco víc ušetřit tak spíš něž kupovat nějaký pidikopter doporučuji koupit IFLY-4 z holandského skladu Hobbykingu. Zrovna je tam skladem viz tento odkaz tj. dodání během pár dnů. Je to nákup v rámci EU tj. bez celních formalit, v ceně už je zahrnuto DPH a i s poštovným to vyjde na cca 5500 Kč a po přihlášení na Hobbykingu s časově omezeným Buddy slevovým kódem viz tento odkaz (platnost toho slevového kódu je do 14.7.2013) to vyjde i s poštovným dokonce jen cca 4800 Kč.

Jouvík píše:A také začínám zvažovat možnost nákupu coptery do 3000,- a hned stavět pořádnou coptru koupit neco za 6,500,- jen na naučení je asi moc velkej luxus:)

To je výrazně subjektivní záležitost. Luxus může spatřovat každý v něčem jiném. Z mého pohledu trošku solidněji vybavený copter za cenu okolo šesti tisíc není žádný luxus ani pro naučení. Dle mého názoru do tří tisíc u nás v eshopech nekoupíš ve velikosti okolo cca 550mm žádný rozumný copter, který by byl vhodný na učení a nějaký levný copter třeba sbastlený doma nezkušeným stavitelem může být pro naučení v konečném důsledku i "zadarmo drahý" a člověka to pak může spíš odradit.

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

stř 10.07.2013 19:52

No ja ti řeknu ty to máš ale okouknutý :) Už jsem se skoro smířil stím že si koupím nejakou pidicopterku ale když je to takto :)
Já měl stale za to že hobbyking je v usa nejak jsem si toho ani nevšimnul.
Tak to je super je rozhodnuto :) děkují za radu a důležité info jdu objednat :) Ještě to radio a jsme ready :)

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

stř 10.07.2013 20:07

Jouvík píše:Já měl stale za to že hobbyking je v usa nejak jsem si toho ani nevšimnul.

:D Tak především centrála Hobbykingu je v Hongkongu a nikoli v USA.

Existují ovšem lokální prodejní sklady Hobbykingu na různých místech po světě jako je Austrálie, Německo, Holandsko, USA atd.

Zákazníci z ČR mohou nakupovat na Hobbykingu buď ze skladu v Německu přičemž zboží pak má v názvu na konci (DE Warehouse) nebo ze skladu v Holandsku přičemž zboží pak má v názvu na konci (NL Warehouse) nebo z centrály v Hongkongu přičemž zboží pak nemá v názvu na konci specifikaci žádné lokality. Jiné lokální sklady Hobbykingu nejsou vůbec určeny pro zákazníky z ČR.

Jen na doplnění zmíním, že v rámci jedné objednávky nelze kombinovat zboží z různých míst tj. všechny položky v objednávce musí být z téhož místa.

Jouvík píše:Ještě to radio a jsme ready

Pokud se rozhodneš pro Frsky Taranis tak to si zřejmě budeš muset počkat tak minimálně měsíc, protože zatím byly dodávky od Frsky jen třem prodejcům jak píše mihlit v tématu viz tento odkaz a všechno už bylo předobjednané. Sleduj situaci třeba v tom odkazovaném eshopu viz tento odkaz. Frsky zatím nestíhá pokrývat všechny objednávky, protože poptávka zatím evidentně vysoce převyšuje výrobu.

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

stř 10.07.2013 21:04

Jen na doplnění zmíním, že v rámci jedné objednávky nelze kombinovat zboží z různých míst tj. všechny položky v objednávce musí být z téhož místa.


Jo to už jsme si všimnul když jsem hledal pod NL baterie 2600 ale je u nich napsáno BACKORDER ale to je info že je nemají oni skladem a musejí si je nechat dovést pokud to chápu dobře.

No nějak to tam vše pokoupim a bude :)

Konecně jsem našel video kde stím taky někdo malinko líta http://www.youtube.com/watch?v=M-8IxuHPnnM ostatní se jen vznášejí :)

Jestě mě napadlo jak je to unas z bateriema a nabíječkama popřípadě z vrtulema da se tu sehnat vsechno za normal ceny nebo je lepší to rovnou koupit vše u Kinga ?

EDIT:
Tak prez ten link je to v NL za 226 USD ale zase tam nemaji skladem nic jineho
v DE je za 260 USD a maji tam vse ostatní (zajímavé)

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

čtv 11.07.2013 8:46

At koukám jak chci tak prostě jedinej rozdíl je v ceně tak to objednám v NL a bude :) ostatní zakoupim na DE jen mě prosím jestě někdo řekněte co znamená na baterce to označení 20C,30C,20-80C ? at si nekoupím nějaké špatné

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

čtv 11.07.2013 9:08

Jouvík píše:Tak prez ten link je to v NL za 226 USD ale zase tam nemaji skladem nic jineho v DE je za 260 USD a maji tam vse ostatní (zajímavé)

Pokud ten kopter koupíš z NL dokud ještě platí ta sleva tak rozdíl v ceně bude 34 USD. Z Holanského skladu je levnější poštovné u této položky vyjde jen cca 9 USD. Zbytek věcí můžeš nakoupit z Německého skladu a i když zaplatíš u těch ostatních položek z Německého skladu za poštovné cca 15 USD tak pořád ušetříš cca 25 USD, protože i kdyby jsi vše vzal z německého skladu tak bys to poštovné 15 USD platil taky a možná i víc pokud bys překročil váhu 2 kg.

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

čtv 11.07.2013 9:13

Jouvík píše:...jen mě prosím jestě někdo řekněte co znamená na baterce to označení 20C,30C,20-80C ?

Přečti si k tomu moji odpověď v jiném tématu, která je uvedena přímo viz tento odkaz. Tam je to vysvětleno.

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

čtv 11.07.2013 9:24

Přečti si k tomu moji odpověď v jiném tématu, která je uvedena přímo viz tento odkaz. Tam je to vysvětleno.


A bezva to jsem potřeboval diky

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

čtv 11.07.2013 12:16

No to radio to bude zajímavé koupit copter a pak čekat mesíc nebo déle na Radio nevzládnu :) Asi koupim levnejší radio a až jednou budu měnit coper tak i z vysílačkou. a někdo to třeba pro začátek koupi jako start set :)

Předpokládám že pro IDEAFLY IFLY-4 bude dostačující 6channels radio.

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

čtv 11.07.2013 13:45

Jouvík píše:Jestě mě napadlo jak je to unas z bateriema a nabíječkama popřípadě z vrtulema da se tu sehnat vsechno za normal ceny nebo je lepší to rovnou koupit vše u Kinga ?

U nás je vše za normál ceny, to u kinga nejsou normál... vše tak 2-3 levnější :lol:

Rozdíl nákupu z HobbyKingu z centrály a z nějakého EU skladu je ten, že z EU skladu to nepůjde přes celnici a klidně si můžeš objednat něco drahého a nemusíš se bát, že budeš platit DPH nebo CLO. Nejradši bych vše nakupoval z NL skladu, ale problém je, že oproti centrále tam mají skladem jen málo věcí.

Já na svoji trikoptéru mám všechnu elektroniku objednanou z HobbyKingu.
1) je to levnější
2) seženu tam co potřebuju v rozumné cenové hladině

Tady buď člověk narazí na překupníka z hobbykingu, kterej to zboží třeba ani nemá skladem a teprve ho objedná z centrály (to pak je lepší si to objednat v HongKongu přímo sám) no a nebo se zboží v eshopu pohybuje úplně někde jinde. Se vším (kromě baterky, přijímače a vysílače) předpokládám že se vejdu do 4000,- Přičemž pokud bych chtěl kupovat nějakou řídící jednotku v ČR, tak ve většině případů na mě vyskočí 3 písmenka DJI a cena od 5000,- výše. No a nebo rovnou celé koptera za 15k+ a nebo malá beruška.

Tady bych koupil vysílač, možná nabíječku a zbytek z nějakého čínského obchodu (hobbyking, rctimer,...)

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

čtv 11.07.2013 14:19

No ale koukal jsme u kinga ze bych vzal i rovnou třeba vrtule v NL nic není skladem ale v DE neco malo jo ale problém je že tam nikde není napsáno jaké jsou na IDEAFLY IFLY-4 osazené (nebo se to rozlišuje pouze podle délky a počtem listů?) nebo aspon doporucené přislušenství a ta jejich 24/7 hot line to je taky věc hodinu jsme čekal na odpověd a nakonec poslal link a napsal ´´ale jistej jsi nejsme sorry´´ :)
Takže to pak budu ještě řesit a objednávat společně z baterkama a nabíječkou.

Ale jestě mě napadlo co je jestě potřeba nebo je dobré si to koupit když se človek začíná věnovat modelařině?

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

čtv 11.07.2013 15:30

Jouvík píše:...problém je že tam nikde není napsáno jaké jsou na IDEAFLY IFLY-4 osazené...

Doporučuji ke stažení návod k IFLY-4 viz tento odkaz, který se ti hodí později i k nastavování až si k němu koupíš vysílačku. Na straně 7 v sekci 5.1 Propeller Installation jsou tam uvedeny vrtule IFLY-1045 přičemž dvě jsou levotočivé a dvě pravotočivé. Na Hobbykingu jsou různé náhradní díly k IFLY-4 včetně vrtulí k objednání pouze z Hongkongu viz tento odkaz. Ty vrtule momentálně nejsou skladem, ale namísto nich by se měly dát použít jiné Slow Fly o rozměru 10 x 4,5, které koupíš třeba v nějakém lokálním eshopu přímo ve tvém okolí.

Software Ifly Tools pro nastavování parametrů i pro možnost aktualizace firmware řídící desky toho kopteru podle manuálu je ke tažení viz tento odkaz.

Níže je video s pár informacemi ohledně základní přípravy k letu.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

čtv 11.07.2013 21:23

Toto považuju za copter co ma tah a švich už je to asi starší videjko a známé ale přeně toto si představuju na vyblbnutí :) to chci :)
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... rXw#at=117

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

čtv 11.07.2013 21:36

Software Ifly Tools pro nastavování parametrů i pro možnost aktualizace firmware řídící desky toho kopteru podle manuálu je ke tažení viz tento odkaz.

Níže je video s pár informacemi ohledně základní přípravy k letu.


Bezva děkuju
IDEAFLY jsem uz objednal tak ted uz jen to radio na Frsky asi čekat nebudu koupím asi neco zkladniho jen pro naučení a pak to pošlu jako start set do světa a mezitím si frsky koupim a budu stavet neco podle mé představy.

Re: Hledám pomoc s postavením/doporučením copteru

pát 12.07.2013 5:53

Jouvík píše:Toto považuju za copter co ma tah a švich už je to asi starší videjko a známé ale přeně toto si představuju na vyblbnutí :) to chci :)
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... rXw#at=117


Tohle vhodně navržené coptéry zvládají celkem s přehledem, ale nejvíce to závisí na schopnostech pilota, na tom videu létá zrovna jeden z elitních copter pilotů :D
Odeslat odpověď