Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2013 9:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
Troll píše:
TBS je spíš vhodnější na akční FPV než na natáčení. Na produkování hezkých filmů bych prefreroval klasickou konstrukci.

Ale TBS včetně klonů umí lítat i v klidu a především v kombinaci s brushless gimbalem umí natočit velmi slušné videa. Navíc je velmi skladný a tedy i mobilní...např. pro přesun jen tak s batohem ideální...

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2013 14:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.6.2013
Příspěvky: 7
Tak zatím to vypadá na toho Phantoma - jen teď řeším tu stabilizaci. Přecejen si nadokážu představit, že by to bylo natvrdo přidělané k Phantomu - to by asi nebyly pěkné záběry...

Co je to ten brushless gimball? To je něco takového?
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8iwlrilpHQ

Kde se to dá koupit? Dočetl jsem se zatím jen to, že DJI cosi v těchto dnech vypouští do světa... Zenmuse H3-2D...?

Děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 21.06.2013 6:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
olbik píše:
Co je to ten brushless gimball? To je něco takového?
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8iwlrilpHQ

Kde se to dá koupit? Dočetl jsem se zatím jen to, že DJI cosi v těchto dnech vypouští do světa... Zenmuse H3-2D...?

Děkuji moc


Brushless gimbal využívá ke stabilizaci střídavých motorů a řídící elektroniky. Podívej se do vlákna tady: viewtopic.php?f=133&t=56753 Phantom si rozumí spíše s těmi menšími. DJI Zenmuse H3-2D se předpokládá k prodeji za cca 15k.

Edit: v německu předobjednávky za 529€ http://www.globe-flight.de/DJI-Zenmuse- ... ess-Gimbal

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 21.06.2013 7:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
zskal píše:
Ale TBS včetně klonů umí lítat i v klidu a především v kombinaci s brushless gimbalem umí natočit velmi slušné videa. Navíc je velmi skladný a tedy i mobilní...např. pro přesun jen tak s batohem ideální...


Když jsme tak u toho, má někdo doporučení na gimbal optimalizovaný pro TBS discovery? Přirozeně by mě nejvíc zajímaly postřehy z praxe, na google se nějaké věci najít dají, ale posuzovat na dálku je trochu problém...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 21.06.2013 8:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
tomashr píše:
Když jsme tak u toho, má někdo doporučení na gimbal optimalizovaný pro TBS discovery? Přirozeně by mě nejvíc zajímaly postřehy z praxe, na google se nějaké věci najít dají, ale posuzovat na dálku je trochu problém...

Asi nejvíc informací k tomuto se dozvíš tady. Je tam myslím i někde odkaz na video kanál YT, kde je velmi podrobně v mnoha dílech natočené video ze stavby brushless gimbalu včetně nastavení a testování za letu.

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Glass fiber multicopter Six-Rotor
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2013 8:54 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 5 Zbraslav
Ahoj kluci

Jsem sice amatér v oblasti RC ale rád bych se pustil do postavení coptery ale začít se musí od rámu a zaujal mě tento http://www.ebay.co.uk/itm/glass-fiber-multicopte-Six-Rotor-Multi-copter-KIT-RC-Heli-RC-MultiCopter-hz11-/121085427389
nebo zde
http://www.aliexpress.com/item/glass-fiber-multicopte-Six-Rotor-Multi-copter-KIT-RC-Heli/780553308.html

Ale můj dotaz je spíš jestli už tu někdo tento rám má a jaké má sním zkušenosti.Nebo i nějaký podobný tip rámu na kterém lze stavět pořádný stroj. Nechci stavět nějaký líný létací talíř ale pořádné žihadlo z nosnosti aspoň nejaké kilo :)

Děkuji

_________________
Každá rada nad zlato :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Glass fiber multicopter Six-Rotor
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2013 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Jouvík píše:
Nebo i nějaký podobný tip rámu na kterém lze stavět pořádný stroj. Nechci stavět nějaký líný létací talíř ale pořádné žihadlo z nosnosti aspoň nejaké kilo :)
Děkuji


Co si představuješ pod takým pojmem "pořádný stroj" ? Dále čuchám rozpor v tom "pořádné žihadlo s nosností kilo" Pokud chceš stroj na divočení tak je ideální to postavit co nejlehčí bez další zátěže a k tomuto účelu také zvláš vybraný setup vybavení a počítat s kratším letovým časem.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2013 12:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
V takýchto prípadoch, ako prvý krok a malú predinvestíciu, odporúčam setovku za 50$. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Glass fiber multicopter Six-Rotor
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2013 14:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 5 Zbraslav
Citace:
Co si představuješ pod takým pojmem "pořádný stroj" ? Dále čuchám rozpor v tom "pořádné žihadlo s nosností kilo" Pokud chceš stroj na divočení tak je ideální to postavit co nejlehčí bez další zátěže a k tomuto účelu také zvláš vybraný setup vybavení a počítat s kratším letovým časem.


No asi si to představuju moc lehce no prostě nováček :) Ale mám na copter více využítí ale hlavní je se vyblbnout takže asi švih a tah je přednější + nosnost na cam. zatím postačí časem bych asi na břemena pořešil jinou copter ale stale řeším jestli 3,4,6 rotoru ale logicky předpokladám ze na vyblbnuti a natáčení postačí že 4 rotorama.

Ale možná se zeptám jinak jak zajímavou coptu lze postavit na rámu který jsme tu postoval na 6 rotorů(spíše břemeno)
Nebo by byl lepší ten na 4 rotory ? (´´acrobacie´´)

Ale možná jsme úplně mimo mísu tak mě opravte je jasné že oboje v jednom nelze.

_________________
Každá rada nad zlato :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2013 14:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Pak bych pro takové seznámeni s tím že se budeš rychle učit a nezničíš to hned tak následující setup:

quadcopter X
4 x T-motor 900kv
4S 3000 mAh 30C
25 - 30 A regulátory které bezpečně zvládají 4S pohon
9x5 Graupner E-prop (8x5 alternativně)
hmotnostně se vejít pod 1kg (komplet včetně aku)
(to znamené velmi odlehčenej karbonovej rám)

Ale byla by škoda takej brus rozbit tak jestli si vůbec nelítal začni na něčem levnějším, ostatní RC vybavení máš?

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2013 15:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 5 Zbraslav
koulinek píše:
Pak bych pro takové seznámeni s tím že se budeš rychle učit a nezničíš to hned tak následující setup:

quadcopter X
4 x T-motor 900kv
4S 3000 mAh 30C
25 - 30 A regulátory které bezpečně zvládají 4S pohon
9x5 Graupner E-prop (8x5 alternativně)
hmotnostně se vejít pod 1kg (komplet včetně aku)
(to znamené velmi odlehčenej karbonovej rám)

Ale byla by škoda takej brus rozbit tak jestli si vůbec nelítal začni na něčem levnějším, ostatní RC vybavení máš?


No to jsem celej já jdu do všeho po hlavě a nerad kupuju něco jen na naučení na chvilku to už radši nakupuju na delší období a zkušenosti mám malé jen z malého vrtulníku cca 40cm a proto nic co mám nelze použít takže musím zakoupit úplně vše nové.

Tah a rychlost.pružnost udává síla rotoru nebo velikost vrtule ?
A sestava kterou udávás je asi tak cca v jaké cenové hladině ? nejsem šetřílek jen mě zajíma jaka to bude investice

_________________
Každá rada nad zlato :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2013 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Keď na blbnutie, tak ideálne je niečo takéto -


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2013 20:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 5 Zbraslav
macil píše:
Keď na blbnutie, tak ideálne je niečo takéto -


Ale proč ne na zaučení a trening by to stačilo :) i když neznám cenu pro začátek pekný :) Ale ja si radeji udělám hned podle vlastní představy i když to bude náročné ale aspon se neco naučím.

Ale musím rict že první Copter co jsem kdy vydel me učaroval asi nejvíce už je to pár let ale podle toho si představuju i svuj stroj žádnej lenoch to není a taky neco malo uveze: :)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Každá rada nad zlato :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2013 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Ak s takouto váhou utneš do zeme, tak to nebudú len polámané vrtule. A ver, že utneš a to nie raz. Preto na učenie odporúčam niečo jednoduhšie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2013 23:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Určitě je dobré projít si nějakým vývojem, na začátek levnej quadcopter kolem cca 4k na osvojení si základních principů a pak klidně poslat přes bazar dál a pak klidně něco většího a taky mnohem dražšího (cca 10x tolik a víc podle potřeb a představ vlastníka)

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz