Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 8:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Přesně tak, já jsem si vyladil coptér (klon tbs) s motorama z RcTimer, vozím GoPro a obraz je docela dost kvalitní, časem chci tedy přejít na T-motory :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 8:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 5 Zbraslav
No to je pravda kontaktu se zemí se ani nelze vyhnout a když už něco zničit tak za malo. Radio asi koupím rovnou i do budoucna ale nikde jsme žádnej zakladní set co vy mě vyhovoval nenašel. ale neco prohlédám a snad i najdu ale s radiem bych potřeboval poradit. Aspon nějaky tip nebo po jaké značce se kouknout nebo v jaké cenové hladině koupit aby to nebylo uplný šméčko.

_________________
Každá rada nad zlato :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Uf, radit rádio, to zas bude mela :) rozhodující je kolik jsi ochoten do rádia investovat a jak moc se tomuto hodláš pak věnovat. Protože co by jsi ušetřil teď, tak o tolik víc by tě to mohlo stát v budoucnu až by jsi zjistil že už tvým potřebám nedostačuje.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 9:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 5 Zbraslav
koulinek píše:
Uf, radit rádio, to zas bude mela :) rozhodující je kolik jsi ochoten do rádia investovat a jak moc se tomuto hodláš pak věnovat. Protože co by jsi ušetřil teď, tak o tolik víc by tě to mohlo stát v budoucnu až by jsi zjistil že už tvým potřebám nedostačuje.


JJ koukal jsme ze debata kolem radii je vcelku žhává :) ale nemá cenu aby jsem si ted koupil nejakou za cca 4000 nebo nějaký set jako třeba http://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?kategorie=443&polozka=6691&stranka=0&polozek=288 a pak radio lezelo ladem radeji hned koupim za 8-9 a bude uz i do budoucna.


Edit:
Docela se mě zamlouvá Aurora 9
http://www.jino.cz/aurora-9-9-kanalova-2-4ghz-optima7-tx-aku-3651.html?tab=discussion#tabbox

_________________
Každá rada nad zlato :)


Naposledy upravil Jouvík dne stř 10.07.2013 10:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 10:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.4.2008
Příspěvky: 2204
Bydliště: Královéhradecký kraj
Volil bych vysílačku minimálně 6-kanál. Mám řídící desku KK2.0 a 4 kanály jsou na řízení, 1 kanál na přepínání režimů desky a 1 kanál mi tedy zbývá třeba na spínání světel na dálku (mám Optic 6). Takže to bych viděl jako minimum... nevím jak jsou na tom ostatní desky, ale předpokládám, že nějak podobně. Spíš bych ale volil nějaký 8-kanál, třeba Futaba T8-J http://www.jino.cz/futaba-t-8j-r2008sb- ... -8915.html ,nebo pokud bys chtěl už lepší verzi, pak Futaba T8FG http://www.jino.cz/futaba-t8fg-super-r6 ... -9643.html
To by ti už mělo bohatě stačit i do budoucna. Jako minimum bych vzal ten Optic 6 http://www.jino.cz/optic-6-2-4ghz-priji ... -8701.html , ale do budoucna budeš bojovat s kompromisy a omezeními, jelikož 6 kanálů je v celku málo :)

_________________
OPTIC 6 2,4Ghz Assan


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 10:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Odpíchnul bych se někde od úrovně té T8FG, pokud nechceš telemetrii tak je 14k a jsou dostupné aj 14k FASST přijímače takže dostatečné při řízení všeho možného na coptéře od světel, gimbalu, OSD, spouště fotáku,... 8k je na coptery s natáčením málo, sám se s tím dost potýkám na 14SG (14k) ale telemetrické přijímače jen 8k a abych měl 14k musel bych osadit dva 8k přijímače. Pokud telemetrii chceš tak bylo nastíněno také, nebo hodně oblíbené TX u copteristů je Graupner MX-20.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 10:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 5 Zbraslav
No a ted babo raď :)

http://www.conrad.cz/rc-souprava-palcov ... ent=209941

http://www.jino.cz/futaba-t8fg-super-r6 ... 9643.html#

http://www.rcshop.eu/cs/pakove-soupravy ... bijec.html

ale nevím proč ale asi nejvíce se mě zamlouvá Aurora 9 ale bude stačit 9 kanalů ? :)
ale bohužel jako vždy mě zaleží i na vzhledu takže Graupner :)

EDIT:
Kdo tu říkal něco o zakoupení coptery za 4k a zaučit se ? :) ať hledám jak hledám vše kolem 4k je menší než můj mobil a takovej vrtulníček už jeden mám teď chci aby to mělo aspon 400mm :)

A jediné co jsme našel a splnuje moje požadavky je http://www.rc66.cz/quadrocopter-mx400 ale je to celej set i z radiem :(

_________________
Každá rada nad zlato :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 12:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.4.2008
Příspěvky: 2204
Bydliště: Královéhradecký kraj
Kdo tu co říkal o zakoupení koptery za 4k nevím, ale tu je třeba jedna za 1500,- i s vysílačem, rozpětí 300mm:
http://www.jino.cz/mini-q4-rc-set-kvadr ... -9429.html

Myslím že tu samou má i jeden kolega pilot a na naučení by mohla stačit. Dělal s tím i nějaké ty přemety. Na to, jakou to má malou baterku to lítá dobře. :)

Já nevím proč, ale nejvíc se mi zamlouvá ta Futaba TF8G, asi i proto, že na ni existují levné čínské kopie přijímačů kompatibilní s technologií Fasst :D

_________________
OPTIC 6 2,4Ghz Assan


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 13:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 5 Zbraslav
zdekar píše:
Kdo tu co říkal o zakoupení koptery za 4k nevím, ale tu je třeba jedna za 1500,- i s vysílačem, rozpětí 300mm:
http://www.jino.cz/mini-q4-rc-set-kvadr ... -9429.html

Myslím že tu samou má i jeden kolega pilot a na naučení by mohla stačit. Dělal s tím i nějaké ty přemety. Na to, jakou to má malou baterku to lítá dobře. :)

Já nevím proč, ale nejvíc se mi zamlouvá ta Futaba TF8G, asi i proto, že na ni existují levné čínské kopie přijímačů kompatibilní s technologií Fasst :D



Je litající beruška to néééé :) to radši koupim toto http://www.rcguru.cz/quadrocopter-blade ... yhledavace

co je Fasst se ptát radši ani nebudu ale je proto vyhodnější ? protože kvuli par stovkám udělat špatnej kup nechci


Jakej je vlastně tu techno radii dosah signálu aspon kilák ? nebo víc ? nikde to nepíšou nemám představu

_________________
Každá rada nad zlato :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 14:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Jouvík píše:
Jakej je vlastně tu techno radii dosah signálu aspon kilák ? nebo víc ? nikde to nepíšou nemám představu

Nikde to nepíšou, protože to je závislé na mnoha faktorech a může se to měnit i místo od místa. Mimo jiné může dosah záviset i na druhu použitého přijímače. Některé přijímače jsou méně citlivé a jsou vhodné pro kratší vzdálenosti třeba jen na pár set metrů. Obecně u přijímačů s tzv. plným dosahem v pásmu 2,4Ghz bývá dosah ve volném prostotu pokud není instalace v modelu nějak zprasená bez problému cca kilometr, ale mohou být případy s dosahem i okolo dvou km apod. a pak už nastupují různé vychytávky jako použití směrové antény apod.

Doporučuji ještě případně zvážit Frsky Taranis což je 16-ti kanálové rádio s integrovanou telemetrií včetně hlasového výstupu za cenu srovnatelnou s MX 12. Informace k němu najdeš v tématu viz tento odkaz. Přesto, že je to horká novinka tak řada lidí by mu dala přednost třeba před Aurorou 9. Frsky Taranis už je v nabidce i v českém eshopu viz tento odkaz, ale nějakou dobu bude trvat než ho budou posílat, protože zatím výrobce ani zdaleka nestíhá pokrývat všechny objednávky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 14:37 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 5 Zbraslav
Citace:
Doporučuji ještě případně zvážit Frsky Taranis což je 16-ti kanálové rádio s integrovanou telemetrií včetně hlasového výstupu za cenu srovnatelnou s MX 12. Informace k němu najdeš v tématu viz tento odkaz. Přesto, že je to horká novinka tak řada lidí by mu dala přednost třeba před Aurorou 9


Jo vypadá velice zajímavě i cena je dobrá ale hlavně zvažuju jakou copteru si pro začátek vubec koupit naše shopy nemají moc na vyber v levnejších modelech kolem 550mm.

_________________
Každá rada nad zlato :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Jouvík píše:
zvažuju jakou copteru si pro začátek vubec koupit naše shopy nemají moc na vyber v levnejších modelech kolem 550mm.

Mrkni třeba na tento quad, který se prodává jako hotový, ale bez vysílačky. Ta cena sice není tak nízká jako u nějakého jednoduššího quadu koupeného přímo z Číny, ale na cenové poměry českých eshopů se dá říct, že je ještě celkem přijatelná.

Další možnost je na začátek koupit něco levnějšího bazarového z amatérské produkce jako třeba viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 15:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 5 Zbraslav
Citace:
Mrkni třeba na tento quad, který se prodává jako hotový, ale bez vysílačky. Ta cena sice není tak nízká jako u nějakého jednoduššího quadu koupeného přímo z Číny, ale na cenové poměry českých eshopů se dá říct, že je ještě celkem přijatelná.


IDEAFLY IFLY-4 vypadá dobře i odolně :) asi idealní i cenově ujde jeste jaká bude dostupnost a během mého treningu si budu postupně stavět tu vysněnou Coptéru.

Do bazaru nepujdu nemám všeobecně dobré zkusenoti z použitýma vecma.

A ohledně radia k radiu je i přijímač a ten lze připojit na vsechny řidící jednotky Copterů ?
Nebo je to nějak omezeno vyrobčem nebo tipem desky ?

_________________
Každá rada nad zlato :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 15:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Jouvík píše:
IDEAFLY IFLY-4 vypadá dobře i odolně :) asi idealní i cenově ujde ještě jaká bude dostupnost...

V tom eshopu je uvedeno Dostupnost: Skladem a pokud to není neaktuální informace pak by to mohli mít ihned k odeslání.

Jouvík píše:
A ohledně radia k radiu je i přijímač a ten lze připojit na vsechny řidící jednotky Copterů ? Nebo je to nějak omezeno vyrobčem nebo tipem desky ?

K tebou zmíněným vysílačkám i k Frsky Taranis jsou dodávány přijímače, které jsou z hlediska výstupů vesměs obecně standardizované s PWM výstupním signálem pro serva atd. a jsou tedy připojitelné k nejrůznějším jednotkám používaným v multikopterách pokud se nejedná o nějaké spešl jednotky i se zabudovaným přijímačem jako u Walkery nebo u toho tebou odkazovaného copteru Blade mQX apod.

Přijímač Frsky X8R, který se dodává k Frsky Taranis má přímo připojitelných 8 výstupů a dalších kanály lze v případě potřeby použít přes jeden či dva FrSky SBUS Decodery.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2013 15:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 5 Zbraslav
Bezva díky za vysvětlení už jsme zase o něco klidnější :)
Ale tu IDEAFLY IFLY-4 jsem našel jen ve tvém odkazu a nidko jiný ji asi unás neprodává a přiznám se že ten eshop mě uplně nesedí a moc tam toho celkově nemají moc duvěryhodně to nepusobí.

A také začínám zvažovat možnost nákupu coptery do 3000,- a hned stavět pořádnou coptru koupit neco za 6,500,- jen na naučení je asi moc velkej luxus:)

_________________
Každá rada nad zlato :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz