Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 16:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Po dosti dlouhém váhání jsem nakonec šel na tuto akci. Je to raději bez komentáře. Výrobcům i prodejcům leteckých modelů, až na malé výjimky (na prsty jedné ruky) je to fuk. Co se musí ocenit, je snaha modelářského svazu i několika klubů. https://kocour111.rajce.idnes.cz/Model_Hobby_2018/

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Důvody, proč tomu tak je, se tu rozebíraly mnohokrát. A v podstatě bez jednoznačného výsledku. Letos, snad poprvé, jsem nezaregistroval nějakou propagaci této akce. Ale jen jsem si toho nemusel všimnout. Přesto se tam chystám, také udělám pár fotek. Snad bude čeho.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 21:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
DAF píše:
Důvody, proč tomu tak je, se tu rozebíraly mnohokrát. A v podstatě bez jednoznačného výsledku. Letos, snad poprvé, jsem nezaregistroval nějakou propagaci této akce. Ale jen jsem si toho nemusel všimnout. Přesto se tam chystám, také udělám pár fotek. Snad bude čeho.


V RCM je dvoustrana s popisem akce. Ale nečetl jsem to.
Co je to za akci vím a jaká bude tam napsáno nejspíš není.
Bohužel mám pocit, že je za zenitem už mnoho let a prakticky není cesta zpět...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Loni třeba byly plakáty (bilboardy) po Práglu, také byla reklama v rádiu, v RCR to bylo myslím už od léta. Letos jsem zahlédl jen něco v RCR, ale to je asi tak všechno. Neodebírám všechny časopisy s modelářskou tématikou, tak nemůžu porovnat RCM, jejich Model Hobby magazín, Modelář, ale také třeba ABC, případně další. Bohužel se tam stále více objevují hračkoidní pseudomodely, místo modelařiny. Nemám nic proti bublinkovým polomaketám warbirdů, ale i dalších eroplánů (Bober ad.), ale i těch tam citelně ubývá. Vláčky nedělám (dřív jako kluk), stejně tak plastiky a papíráky. Neberu to kolegům, které to baví.
Pamatuju si, že se mi tam před lety líbil jeden model, ale chtěl bych ho bez rádia (byl to kompletní set). Prodavač se ptal, jestli mám dva-čtyřku, když jsem se zeptal, v jakém protokolu to mají, zda afhss, fasst, asan, či jiném a jakém, čuměl jak trubka.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 23:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Hmm, dobře jsem udělal............ že jsem dodržel loňskej závazek...............na MH už nikdy nejezdit. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 5:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Celeron píše:
Hmm, dobře jsem udělal............ že jsem dodržel loňskej závazek...............na MH už nikdy nejezdit. :roll:

Ještě jsem tam nebyl, až zítra, budu referovat. Ovšem to, co jsem popsal v předchozím příspěvku, je už dlouhodobý trend.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 5:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
kocour píše:
Po dosti dlouhém váhání jsem nakonec šel na tuto akci. Je to raději bez komentáře. Výrobcům i prodejcům leteckých modelů, až na malé výjimky (na prsty jedné ruky) je to fuk. Co se musí ocenit, je snaha modelářského svazu i několika klubů. https://kocour111.rajce.idnes.cz/Model_Hobby_2018/


Tak příště Intermodellbau Dortmund, nebo The Toledo Show, to je trochu z ruky, ovšem stojí to za to. Tady to jde obecně s modelářskejma akcema od 10 k 5.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 6:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
kocour píše:
Po dosti dlouhém váhání jsem nakonec šel na tuto akci. Je to raději bez komentáře. Výrobcům i prodejcům leteckých modelů, až na malé výjimky (na prsty jedné ruky) je to fuk. Co se musí ocenit, je snaha modelářského svazu i několika klubů. https://kocour111.rajce.idnes.cz/Model_Hobby_2018/


aviatik666 píše:

Tak příště Intermodellbau Dortmund, nebo The Toledo Show, to je trochu z ruky, ovšem stojí to za to. Tady to jde obecně s modelářskejma akcema od 10 k 5.


Jen se tak zeptám... kolik jste měli v plánu tam utratit peněz?

Že výstava jde do háje je jedno hlavně modelářům. Nakupují v číně, v lepším případě na českým eshopu nebo v podejně. Ne na výstavě. Tak proč by místní distributor nebo výrobce utrácel strašlivý peníze za účast na výstavě?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 6:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
HonzaS píše:
... kolik jste měli v plánu tam utratit peněz?

No ja nejmin tisicofku.
Vstupny pro dva, parkovani. Pak klobasa (2×), pivo (ja 2-4× ale mlady ridic Kolu), halusky, popkorn, parene syry, svarak.
No a pak asi stofku za pilovy list Olfa.
:|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 6:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Takže za to mohou jen modeláři nebo i ty "strašlivý peníze za účast na výstavě"?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 6:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Prostě se změnil trh. Neřikám, že je to něčí chyba, je to důsledek změny v nákupním chování zákazníka. Nevím kolik stojí samotný pronájem výstavní plochy, ale tuším kolik stojí tam odstěhovat lidi a firmu. Jestli je to strašný nebo ne nechci sodit, ono je to relativní.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 6:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 542
A jednou přijde doba, kdy nejen že nebude Model Hobby, ale zmizí i "kamenné" krámy s modelářskými potřebami a nakonec vymřou z letišť poslední modeláři a zůstanou jen ti u PC simulátorů.

_________________
Myšlenka,kterou nelze vyjádřit stručně, nezasluhuje, aby byla vůbec vyslovena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 6:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2005
Příspěvky: 240
Bydliště: Brno
HonzaS píše:
Že výstava jde do háje je jedno hlavně modelářům. Nakupují v číně,



Kdokoliv, firma, modelář, ... bude vždy nakupovat tam, kde je to pro něho výhodnější. Utrácet někde prachy jenom z nostalgie, to zvládne jen pár jedinců.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 7:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
jemo píše:


Kdokoliv, firma, modelář, ... bude vždy nakupovat tam, kde je to pro něho výhodnější. Utrácet někde prachy jenom z nostalgie, to zvládne jen pár jedinců.


vyhodnejsi neni vzdy nejlevnejsi. Vyhodnejsi je slozeno z vice parametru, cena, kvalita, ale i pristup k zakaznikovi, k servisu tedy pridana hodnota..
Modelar bude nakupovat to, co se mu libi a je pro jen vyhodne. Pokud to bude ceska firma ktera nabizi neco zajimaveho pro nej, tak u ni. pokud ceska firma preprodava zbozi z ciny, ale drzi k tomu aspon servis, ma nejaky dobry pristup a neni to moc predrazene.. tak klidne u ni. Nebo myslis ze kazdemu se chce kupovat par drobnosti z HK jen proto, aby usetril pul dolaru?

Modelhobby podle me mizi proto, ze puvodne to byl hrackarsky veletrh stejne jako spielwarenmesse ale s ceskym pristupem - tedy hlavne co nejvetsi masovost co nejvice firem a podojit vsechny na predrazenych sluzbach (vystavovatele na cene stanku, zakazniky na predrazenem jidle a vstupnem a vsechny potom za predrazene parkovani). Nejdriv to odrazovalo vystavovatele, nasledoval ubytek navstevniku, na to reagovali vystavovatele ze to nema smysl vystavovat.. a spirala se roztocila. a provozovatel neumel reagovat jinak nez zvedanim cen protoze planovane vynosy se musi potkat s naklady a spirala akceleruje..

Ono by to slo asi i jinak. Dneska je to prodejni veletrh, spojeny s trochou vystavky. coz takhle obracene, vystava modelarska spojena s veletrhem. na vystavu pritahnes spoustu deti, specialne pokud je ta akce spojena s for toys. a deti maji rodice a rodice maji penizky.. uzivit modelhobby jen z pravovernych modelaru je nesmysl, vsichni si stezujete ze to tam stoji za houby, ale realne vsichni chodite na cumendu, na pokec a pripadne koupit par drobnosti, to vystavovatele neuzivi.
vystavuji tam i papirovi modelari. Vim to, protoze sem papirovy modelar. Modelaru je v populaci relativne malo, ale papirovi modelari jsou i z hlediska cele modelarske populace totalni minorita, ale dokazou uzivit spoustu akci do roka - praha, brno, ostrava, vsude mozne.. udela se vystava modelu, prijdou lidi, prijdou modelari, prijedou nakladatele a prodejci modelu protoze se jim to vyplati protoze prodaji sve zbozi.. akce neni moc vydelecna, spis tak na pokryti nakladu, ale setka se parta lidi, pokecaji, prohlednou si modely, nakoupi nove veci.. vsichni spokojeni. A to papirove modelarstvi na rozdil o klasickeho ma urcite nevyhody - EPP stavebnici vam tezko nekdo zkopiruje a hodi ke stazeni na warez forum..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 7:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2008
Příspěvky: 55
Na jaře jsme s kamarády z letišťátka vyrazili do Dortmundu na Intermodellbau - a málem jsem se nevrátil zpět, neboť měli chuť mě inzultovat:-) Modely letadel v jedné poněkud smutné hale, prakticky nebylo na co koukat nejen na stáncích, ale ani na stolech, vyhrazených pro modely. Živé a plné jak stánků, tak návštěvníků, byly jen dvě haly mašinek. Poprvé jsem tam třeba viděl kolejiště ve flašce! Naštěstí jsme si zlepšili náladu návštěvou Wasserkuppe.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Následující akce

Pozvaný

Akce vložena od

Víkend s MoNaKem 2024 - sraz lodních modelářů
31 kvě, 2024 00:00 Do 02 čer, 2024 00:00
Všichni ladous
   JETI: Asi JETI meeting
21 srp, 2027 Do 21 srp, 2027
Všichni TomasC

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz