Switch to full style
Byli jste na nějaké akci a chcete ji zhodnotit nebo se podělit o dojmy? Tady můžete.
Odeslat odpověď

Re: Modely 22.-23.2.2019 Praha prodejní výstava

úte 26.02.2019 0:13

Zdravím,

dovolil bych si přidat také názor. Úplně jsem spokojen nebyl. Dopředu jsem věděl jak bude výstava malá.
Nejsem organizovaný modelář, k modelařině se snažím vrátit po letech. Letám si na chatě na poli a nikoho neznám. Nejsem dostatečně družný a jsem malinko ostýchavý.
To znamená výstava jako místo k setkání pro mě neplnila účel.

Z pohledu případného kupujícícho jsem zahlédl pár stánků a hodně bazaru a vetešnictví.

Úplně nechápu co je na MH špatného. Že tam také prodávají hračky?
Já třeba nechápu jak může někdo lepit kity. Vždyť se to nehejbe :-)
Nerozumím tomu když někdo napíše, že lidé co se dívají po "hračkách" nejsou klienti a to ani potencionální budoucí!
Nelíbí se někomu statické úkázky? Letová plocha s ukázkami?
Myslím, že za tím je nějaké pozadí. Cenová politika prodeje plochy a následný bojkot MH ze strany vystavovatelů a nakonec i modelářů. Stačí jenom rozjet vlákno na fóru.

Po MH všichni píšou jak to stálo za ho... (nemá tam cenu jezdit) a teď a tady se píše jak byla výstava pod vedením pana Janka SUPER. Sorry, ale rozsahem určitě ne.
A co tady bylo jinak? Vystavovatelé mohou být stejní (pokud to nebojkotují), příchozí modeláři také, popovídat se dá na obou výstavách (stejné Letňany), ale jsou tam také prodejci hraček a dovozci z ASIE. Asi na HM je moc místa a tak nějak jste se tam míjely. Ale asi má MH narušenou karmu.

Chystám se koupit nějakou vysílačku a rád bych je porovnal "vedle" sebe. A to bych očekával na výstavě. Zatím to ale spíše splní návštěva nějaké vetší prodejny.

Nechci aby to vyznělo negativně. Ze strany pana Janka je to dobrý počin a fandím mu.
Určitě rád přijdu zase a vstupným přispěju k úspěchu ročníku následného.
Ale doufám, že se podaří nalákat více výrobců, prodejců a ti to vezmou seriózněji a svoje zboží reprezentativně vystaví. A nakonec to skončí rozsahem jako MH aby to dávalo ekonomicky smysl.

Ondřej

Re: Modely 22.-23.2.2019 Praha prodejní výstava

úte 26.02.2019 9:20

Pokud si vzpomenu na loňský MHV, tak ty hračky tam začínají převládat. Co má s modelařinou společného překližkové puzzle? Co barvičky na ksicht? Běhali tam různí čertíci, kočičky, a podobné postavičky. Pak tam je človíček, který prodává vystřelovací cosi, co přiletí zpátky do ruky. Tak by se dalo pokračovat. Otázka odchodu, neřekl bych bojkotu, vystavovatelů se tu opakovaně řeší každý ročník. MHV se modelařině začíná dost vzdalovat. Prosím, ať tam je stánek ČVUT, ať tam jsou i velcí výrobci letadel, to má nějakou návaznost. Ale tělové barvičky a puzzle? Tady, a také se můžeme bavit o nedostatcích, se to vrací k modelařině, včetně kitů. Na MHV už se toho moc koupit nedá, novinky se také moc neobjevují, proto to ztrácí smysl. Je možné, že za pár let dopadne stejně i tahle akce, uvidíme. Nakonec můžeš mít pravdu, že v kamenné prodejně toho můžeš vidět víc, než na MHV.

Re: Model Hobby 2018

úte 26.02.2019 18:50

Vasa píše:
a to je problém si to u nich na té výstavě objednat? hlavně že si s o tom snima můžete pokecat ne? Já tak v německu na výstavě taky funguji, protože prostě nemůžu mít od všeho něco sebou, nemůžu vědět co kdo bude chtít, pokud má zakazník zájem tak objedná, a já mu to pošlu bez poštovného, super varianta která prostě funguje a nikdo to neřeší

S tím si dovolím nesouhlasit...jedu na výstavu proto abych si vybrané zboží omrknul, osahal fyzicky a né abych si to u nich objednal na výstavě aniž by dotyčnou věc tam měli vystavenou...to mohu rovnou z e-shopu, ne? Takhle se to přeci nedělá!!! Ten tvůj názor na věc mi teda hlava nebere.
Další věc...modelů z epp tam bylo 95%, a zbytek laminátové trupy na obří modely. Klasické stavebnice pomalu nic. Jsme snad modeláři a každý si jedeme svoji lajnu. Tak mne tady nikdo nepřesvědčujte o nesmyslech. Já teda nevím jak ty, ale než si koupím nějaký model tak si o něm hodně nastuduji a potom si tu stavebnici prohlédnu fyzicky. Nemíním vyhodit těžký prachy za nějaký zpropagovaný model a po otevření stavebnice na mne vybafne nějaká podřadná čína. Už jsem si párkrát naběhl, takže jsem velice opatrný.
Teď jedu na motorkářskou výstavu s určitým cílem a už vím, že si tu věc, pokud bude opravdu kvalitní, tam prostě mohu i koupit. LETU ZDAR. :wink:

Re: Model Hobby 2018

úte 05.03.2019 17:44

[quote="ZIPP"][quote="Vasa"]

Nooo, já nevím, ale já jsem si na výstavě pečlivě novinky na stáncích prohlédl a mohu říct, ze na tak malé ploše byl představen průřez všech modelů letadel různých typů. Epp, konstrukční, smíšené konstrukce i celokompozity. Malé střední i velké, s vrtulí i bez ní.
nechyběly lodičky, auta, kity, vysílačky, motory, jak elektrické, tak spalovací, palubní přístroje, jak statické, tak funkční, dmychadla, parašutisti, zajímavé 3dtisky, šperkařina, balza, nosníky, nechyběla, burza, výprodeje, ani hrabárna. atd, atd. Tak já nevím zippe, byl jsi na té výstavě, nebo ne? ;-)

Re: Modely 22.-23.2.2019 Praha prodejní výstava

úte 05.03.2019 18:10

Chtěl jsem si kópit purex a nikde jsem ho tam nenašel. Vteřiňáků tam měli hromady. :(

Re: Modely 22.-23.2.2019 Praha prodejní výstava

úte 05.03.2019 18:14

Solim Namez píše:Chtěl jsem si kópit purex a nikde jsem ho tam nenašel.
Soudal 66A = Purex standard, Soudal 45P = Purex Rapid

Re: Model Hobby 2018

úte 05.03.2019 18:17

RCModely píše:
Nooo, já nevím, ale já jsem si na výstavě pečlivě novinky na stáncích prohlédl a mohu říct, ze na tak malé ploše byl představen průřez všech modelů letadel různých typů. Epp, konstrukční, smíšené konstrukce i celokompozity. Malé střední i velké, s vrtulí i bez ní.
nechyběly lodičky, auta, kity, vysílačky, motory, jak elektrické, tak spalovací, palubní přístroje, jak statické, tak funkční, dmychadla, parašutisti, zajímavé 3dtisky, šperkařina, balza, nosníky, nechyběla, burza, výprodeje, ani hrabárna. atd, atd. Tak já nevím zippe, byl jsi na té výstavě, nebo ne? ;-)

:lol: :lol:

Re: Modely 22.-23.2.2019 Praha prodejní výstava

úte 05.03.2019 18:23

Solim Namez píše:Chtěl jsem si kópit purex a nikde jsem ho tam nenašel. Vteřiňáků tam měli hromady. :(



:lol: :lol: to máš pravdu a modelspan, bambus, a plno jiných drobností tam taky nebylo :lol: taky tam chyběly kytky, hračky a maminky s kočárkama 8O

Re: Modely 22.-23.2.2019 Praha prodejní výstava

úte 05.03.2019 18:30

RCModely píše:

:lol: :lol: to máš pravdu a modelspan, bambus, a plno jiných drobností tam taky nebylo :lol: taky tam chyběly kytky, hračky a maminky s kočárkama 8O

Náhodou maminky s kočárky jsem tam potkal :lol:

Re: Modely 22.-23.2.2019 Praha prodejní výstava

úte 05.03.2019 18:50

ZIPP píše:Náhodou maminky s kočárky jsem tam potkal :lol:


Tak to jsem je prošvihl, potkal jsem jen jednoho tatínka :wink:

Re: Modely 22.-23.2.2019 Praha prodejní výstava

stř 06.03.2019 17:40

RCModely píše: to máš pravdu a modelspan, bambus, a plno jiných drobností tam taky nebylo :lol:


Náhodou, já si tam koupil drobnost, dvě krabičky modelářských špendlíků. Červený a modrý, 98,- jedna. Co na tom, že se jim po zapíchnutí do tvrdší balzy ohne špička do zatáčky. Hrozný bláto, kdopak to vyrábí? Zlatý archivní Modela, bohužel jich mám už dost málo. :cry:
Už tisknu čepičky na plastoslintu, do kterých se vteřinou zalepí kvalitní čínský jehly na šití. :wink:

Re: Modely 22.-23.2.2019 Praha prodejní výstava

stř 06.03.2019 18:07

Osobně mohu doporučit třeba Entomologické špendlíky http://www.entosphinx.cz/cs/7-entomolog-spendl-nerez Jsou tenčí.

Re: Modely 22.-23.2.2019 Praha prodejní výstava

stř 06.03.2019 18:15

Ani nevím, že něco takovýho existuje. :oops: Jaký to má hlavičky, nikde tam není fotka.
Díky!

Re: Modely 22.-23.2.2019 Praha prodejní výstava

stř 06.03.2019 20:12

Rozklikni si cokoliv - jakoukoliv tloušťku, a jsou tam pak i fotky jak TO vypadá...
Hlavičky prakticky nemají, Tomáš možná myslel jako výchozí artikl pro výrobu (místo jehel) ?

Též přesně tyto používám, už od dob mini a pidimaket alá Gasparin, od 000 po 3 podle toho jak na CO. Používám je rád a doteď (v kombinaci s modelářskými) i na větší éra, třeba dírky v balsovém nosníku nebo odtokovce nenajdeš (a nemusím tmelit, jsem v tomto rapl).
Mají "dlouhou špici" a hezky prolezou čímkoliv. A hlavička stačí natolik, abych je případně při vytahování chytil do pinzety (lepím na hobře, tak jdou samy).

Mám černé i nerez - černé se drobet přilepují a při CA můžou nechat černou stopu, nerez jsou lepší.

Re: Modely 22.-23.2.2019 Praha prodejní výstava

stř 06.03.2019 22:05

Pardon ale nemůžu si pomoct.
Viděl jsem že na modelbazaru už nějaký šikovný podnikatel prodává věci které byly ke koupi na téhle výstavě. Třeba nabíječku za 1500 kterou tam pelikán prodával za 500. A ještě další věci. No co je tohle za člověka? Chce se mi blejt když to na modelbazaru vidím.
Tož tak.
Odeslat odpověď