Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 9:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Gratulujem a teším sa s vami!

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 9:26 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Je pravda, že jsem tomu mnohé obětoval a to včetně starání se o rcmania.cz.... Ale teď to už mohu říci, věci se dařili tak, až jsem z toho byl poněkud nervozní. Naštěstí to vydrželo. A samozřejmě, že je to práce Honzya Sedláčka v roli mechanika. Je to závod týmů, pilot-mechanik, ale jen to tak není napsané v pravidlech.

Musím, zcela jistě napsat, že to není jen o vysílačce od JETI. Celý systém telemetrie nám zajistil zřetelný technický náskok. Speciálně ve spojení s novým regulátorem MEZON PRO je to závodní radost. Získat ihned po letu informace, ty si předat uvnitř týmu a další závodník má, když ne výhodu, tak klid, že je vše v maximální míře připravené pro dobrý výsledek.
To je ostatně extrémní náskok i proti Futabě, což uznal i zástupce Futaby, který nám přišel gratulovat. Ale udělat si fotku už nechtěl :D :D .


A když mluvíme o Futabě, tak na kopec FUTABA u Hirošimy jsem si opravdu vyšlápli. Prima rozhled. :D :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 15:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
Ahoj Tomáši, Honzo a spol. - moc gratuluji super výsledek.

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.08.2018 15:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
TomasC píše:
Je pravda, že jsem tomu mnohé obětoval a to včetně starání se o rcmania.cz.... Ale teď to už mohu říci, věci se dařili tak, až jsem z toho byl poněkud nervozní. Naštěstí to vydrželo. A samozřejmě, že je to práce Honzya Sedláčka v roli mechanika. Je to závod týmů, pilot-mechanik, ale jen to tak není napsané v pravidlech.

Musím, zcela jistě napsat, že to není jen o vysílačce od JETI. Celý systém telemetrie nám zajistil zřetelný technický náskok. Speciálně ve spojení s novým regulátorem MEZON PRO je to závodní radost. Získat ihned po letu informace, ty si předat uvnitř týmu a další závodník má, když ne výhodu, tak klid, že je vše v maximální míře připravené pro dobrý výsledek.
To je ostatně extrémní náskok i proti Futabě, což uznal i zástupce Futaby, který nám přišel gratulovat. Ale udělat si fotku už nechtěl :D :D .


A když mluvíme o Futabě, tak na kopec FUTABA u Hirošimy jsem si opravdu vyšlápli. Prima rozhled. :D :D


ciste ze zvedavosti, pouzivani telemetrie je povolene, nebo nejak omezene nebo zakazane, aby ten kdo ma informace za letu nebyl nejak zvyhodnen proti tem chudakum, co musi letat jen Futabu?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.08.2018 16:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.4.2012
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Také gratuluji ke skvělému výsledku.

Také bych měl dotaz - jak vypadá tréning a vůbec příprava na takovou akci? Jak dlouho a jak často jste trénovali?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.08.2018 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Taky moc gratuluju. Jinak ale tyhle zavody vubec neznam, o co v nich jde? Letadlo vypada jako hotlainer.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.08.2018 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
dneska sem videl jak to Tomas vodi na JMM nazivo. no musim rict ze je to slusna raketa. na tohle nemam postreh, reakce a nervy.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2018 9:28 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Jak se závodí:
Závodí se na 10.okruhů, což odpovídá minimální délce letu 4000 metrů. Dva, tři nebo i čtyři modely létají společně, přičemž jsou odstartovány v 1sekundových intervalech na povel startéra ze společné startovní čáry. Časoměřiči, počítají i odlétnuté okruhy a rozhodčí kontrolují správný oblet kolem všech pylonů. Za špatný oblet pylonu je připočteno 10% času navíc. Létá se 16. kol v průběhu 4dnů. Vítězem je soutěžící, který na konci soutěže nejmenší součet časů, přičemž se při odlétaných 16.kolech škrtají tři nejhorší výsledky.
Něco o modelech: Model musí být těžší než 1000g a nesmí mít větší plošné zatížení než 65g/dm2. (tedy naše modely mají 1001g a zatížení 64,2g/dm2). Akumulátor musí být s napětím nižším 21V, s hmotností mezi 200g a 400g (letos létáme na Thunder Power 1,8Ah). V modelu je limiter, který umožní odebrat maximálně energii 1000Wmin. Pak se motor na 10 sec vypne. My v modelech používáme motory JETI PHASOR F5D, které pro nás přímo v JETI vyrobili a jde o skvělé výrobek.

Létání:
jde tedy o to, co nejrychleji prolétnout trať. Limit energie napovídá, že se bude létat s velkou účinností. A to nejen pohonné jednotky, ale i přesnosti na dráze. To se snadno napíše, ale modely dosahují rychlosti k 300km/h a tak je létaní poměrně pilotně náročné. Na druhou stranu modelů nevadí vítr. Model je tedy účelový stroj s maximálně dotaženou aerodynamikou pro snížení odporu. Za letu nastávají dva režimy letu. Když model letí rovně, tak nepotřebuje žádný vztlak na křídle, letí se 300km/h a rovinka je dlouhá jen 180metrů, tedy cca 2 sekundy. Pak přijde zatáčka. V zatáčce je potřeba model otočit do protisměru, co nejrychleji, ale zároveň neztratit příliš rychlosti. V modelech létám přijímače JETI Assist, kde je Gmetr. Bohužel je jen do přetížení 16G, které trvá celou zatáčku. Křídla se při stavbě počítají na přetížení 50G. A kromě toho musí model zvládnout odstartovat a přistát.

Rozhodně je to skvělá zábava a v České republice je na nejvyšší světové úrovni. Pokud se chcete podívat nebo rovnou zúčastnit závodů, tak mi napište na tomasc@rcmania.cz a domluvíme se.

Nebo se zastavte na veletrhu Model-Hobby 25.-28.10.2018 kde modely, trofeje uvidíte na prezentaci Svazu modelářů ČR.


Přílohy:
f5d_class.jpg
f5d_class.jpg
[ 60.37 KiB | Zobrazeno 4686 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2018 9:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
mirekp píše:
Také gratuluji ke skvělému výsledku.

Také bych měl dotaz - jak vypadá tréning a vůbec příprava na takovou akci? Jak dlouho a jak často jste trénovali?



Máme na letišti postavenou dráhu a létáme. Bez ohledu na počasí, na vítr. Klíčové jsou (dle mě) dva blízké pylony a to se prostě musí nakoukat. Létáme to už 9 let. Hodně důležité je o létání popřemýšlet a někdy si i nad Excelem započítat.

Klíčovou součástí jsou modely. Mám 5 shodných modelů a myslím, že bych dokázal vzít kterýkoliv a létat. Některé jsou lepší, ale létat by šlo s každým. Samozřejmě heslem je "spolehlivost". Vše musí fungovat, když potřebuji. Nedá se říci "teď se mi nechce letět".

Teď už nelétám tak často, rodina, práce... Ale před Mistrovstvím světa v Rumunsku 2012 jsem dal více než 400 tréninkových startů a myslím, že z toho žiji dodnes. Zhruba měsíc v kuse létání každý den a večer údržba modelů. Ale to už nebylo ani moc zábavné.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Následující akce

Pozvaný

Akce vložena od

Víkend s MoNaKem 2024 - sraz lodních modelářů
31 kvě, 2024 00:00 Do 02 čer, 2024 00:00
Všichni ladous
   JETI: Asi JETI meeting
21 srp, 2027 Do 21 srp, 2027
Všichni TomasC

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz