Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2022 15:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ten pojem,, ekosystem,, se mi zacina libit.
Takze,skoro ,, prazdna skatulaaa,,s moznosti dodelej si sam, nebo dokup si co potrebujes, je ten eko system?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2022 16:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Mě se "ekosystém" taky líbí. :)
Pravda je potřeba asi říct, co si pod takovým pojmem "ekosystém" představuju, aby nedošlo k nějakému ošklivému nedorozumění, nedej bože k nějakému osobnímu napadání.

Podle mě by se pod tím "ekosystém" mohlo skrývat to, že si koupím krabici (rádio), k němu existující přijímače, k přijímačům čidla.
Pak by (okrajově?) mohlo k "ekosystému" patřit přítomnost druhých podobných souprav s majiteli, kteří jsou schopni a ochotni pomoci s nastavením jak rádia, tak případné instalace v modelu. Možná i více, či méně oficiální servis se k tomu hodí.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2022 22:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2007
Příspěvky: 42
No tak nevím jestli jít do nějaký bazarovky, limit jsem si dal na vysílač tak 10 tis...,ale zatím z toho moc moudrý nejsem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2022 22:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2020
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha 8 - Karolinenthal
prikrylm píše:
Máte někdo z poslední doby "hlášeno", že někdo spadl "na rádio"? Troufám si tvrdit, že "na rádio" už se dnes nepadá. (Myslím rádia aspoň za 1500 Kč...)

Ahoj,
zrovna minulý týden rozflákal kolega letadlo. 2s výpadek na zánovní FrSka X20. Sám na to už delší dobu upozorňoval, že má drobné výpadky u všech letadel. Já to u Hitecu nepociťoval. Přibližně od ledna jsem začal mít intenzivní cca 0,5 -1s výpadky. Nejdříve jsem měnil přijímače, i když to byly funglovky. Pak jsem měnil regly. Začali to dělat všechna letadla a oba vysílače. Přezbrojil jsem na JETI a mám klid, měl jsem to udělat hned. Pokouším se létat kolem pylonů a není větší adrenalin než z toho dělat volňáska.
Máme vypozorováno, že to nejčastěji zlobí v jednom místě, které je na spojnici dvou komínů s hromadou antén. Ve stejném místě testuje autonomní auta Valeo a sami tam řeší rušení. Ještě mne napadlo , jestli tam nemá někdo na hangáru Wi-Fi kameru, která úplně neodpovídá legislativě.
Napíši ale i "B" kolegové zalétávali Rafala od HVP plného JETI a tuším že i zálohu 900mHz..... výpadek rádia a velké smutné BIM.

_________________
Pořád se učím létat rovně akobatickou cochcárnu a nejpomalejší pylony.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2022 23:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2020
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha 8 - Karolinenthal
HONZIK 22 píše:
Ten pojem,, ekosystem,, se mi zacina libit.
Takze,skoro ,, prazdna skatulaaa,,s moznosti dodelej si sam, nebo dokup si co potrebujes, je ten eko system?


Ten kdo si koupí opici musí mít na banány....
Ekosystémem v přeneseném významu označuji vzájemnou kompatibilitu komponent, funkčnost, využít zkušeností uživatelů a v neposlední řadě podpory JETI, která je skutečně výjimečná.

To máte... vysílače, přijímače, regulátory, centralboxy.... vápno, cement, cihly, tvárnice, překlady, trámy, krovy, latě, tašky, odpad, hřebíky, vruty, šrouby, dráty, dvojlinky, trojlinky, okapy, elektroměr, pojistky

Já se musel oprostit od předsudků k JETI, protože jsem měl na začátku velice negativní zkušenosti se vzorkem jejích uživatelů.... a dnes s nimi létám na čarodějnické šábesy a zednářská lóže je mi otevřena :lol:

_________________
Pořád se učím létat rovně akobatickou cochcárnu a nejpomalejší pylony.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2022 8:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Nihilák píše:
Ahoj,
zrovna minulý týden rozflákal kolega letadlo. 2s výpadek na zánovní FrSka X20. Sám na to už delší dobu upozorňoval, že má drobné výpadky u všech letadel
.....
Napíši ale i "B" kolegové zalétávali Rafala od HVP plného JETI a tuším že i zálohu 900mHz..... výpadek rádia a velké smutné BIM.

FrSky - vadný kus? Když mám výpadky, tak zkoumám a nelítám (resp. pošlu do servisu)... Vadné kusy se mohou vyskytnout všude.
A proti rušení asi toho moc nepomůže. Možná nějaký ELRS?

Nihilák píše:
..
Já se musel oprostit od předsudků k JETI, protože jsem měl na začátku velice negativní zkušenosti se vzorkem jejích uživatelů.... a dnes s nimi létám na čarodějnické šábesy a zednářská lóže je mi otevřena :lol:
Jo znám maníka, co s pultovým JETI "odpaluje" i F3K :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2022 9:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2020
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha 8 - Karolinenthal
prikrylm píše:
FrSky - vadný kus? Když mám výpadky, tak zkoumám a nelítám (resp. pošlu do servisu)... Vadné kusy se mohou vyskytnout všude.

Zmiňované výpadky se všem projevují hodně podobně. Takové pověstné Řepkovi "Blikance"
Že se tam na pásmu něco děje řeší i samotné Valeo, které nemá v zásadě technickou ani finanční nouzi, která by to bránila odhalit, tuším že se v tom měl angažovat i ČTÚ..... Satanuhužel bez výsledku.

_________________
Pořád se učím létat rovně akobatickou cochcárnu a nejpomalejší pylony.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2022 10:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
A co ve zmíněných místech ukazují spektrální analyzátory, aspoň ty v rádiích?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2022 11:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
Měl jsem Taranise E a byl jsem spokojenej. V jednom místě na našem letišti mi to však vždy v +- stejné výšce zahlásilo ztrátu signálu. Byl to mžik a nikdy se nic nestalo. Vzhledem k tomu, že to byly menší letadla a k ničemu nedocházelo lítal jsem a byl spokojenej.
Jenže nějak se mi letadla zvětšila a jsou dražší, a ta důvěra tam nebyla, přešel jsem na Jeti. Tady se mi to zatím nestalo.
Kolega si na můj popud koupil X9D. A bylo to to samý. Pak to dal do velkýho spalováku a došlo k výpadku a naštěstí se to chytlo a sedl do obilí. Údajně typ přijímače nebyl vhodný pro spalovák. Tak šel taky do Jeti.
Tím nechci říct, že je Taranis špatnej, ale pro větší a dražší stroje bych určitě šel do kvality. A nemusí to nutně být Jeti.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2022 12:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2020
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha 8 - Karolinenthal
prikrylm píše:
A co ve zmíněných místech ukazují spektrální analyzátory, aspoň ty v rádiích?

HiTec touto vymožeností nedisponuje a FrSka hlásí ztrátu signálu dal se v ní nevyznám. U JETIny jsem našel v inkriminovaném místě: A1 + A2 na 50% krásně ořezané z obou stran a vršku po dobu cca 40s s minimem kolem 20% standardně je kvalita daleko vyšší 80-100%a peaky minima jsou kolem 50%. Myslel jsem, že se jedná o rozpočet po 4. zatáčce a třeba se schovali antény ale podle času to nesedí.
Data Valea nejsou dosažitelná.

_________________
Pořád se učím létat rovně akobatickou cochcárnu a nejpomalejší pylony.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2022 13:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2020
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha 8 - Karolinenthal
Shorty píše:
V jednom místě na našem letišti mi to však vždy v +- stejné výšce zahlásilo ztrátu signálu. Byl to mžik a nikdy se nic nestalo. Vzhledem k tomu, že to byly menší letadla a k ničemu nedocházelo lítal jsem a byl spokojenej.
Jenže nějak se mi letadla zvětšila a jsou dražší, a ta důvěra tam nebyla, přešel jsem na Jeti.

Nedovedu to lépe vystihnout, mám to jako přes kopírák.
Tím určitě nechci napsat, že třeba FrSka je nějak zlá, naopak jsem o ní uvažoval a výborná podpora pana Urbánka byla jeden ze zásadních aspektů(opakovaně potvrzeno od kolegy) Rozhodující pro mne je produktová podpora pro pylonáře od JETI. Motory, regly a SW réglu. Myslím, že výsledky MS jsou jasný důkaz a zároveň poděkování za spolupráci.

_________________
Pořád se učím létat rovně akobatickou cochcárnu a nejpomalejší pylony.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2022 15:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Já myslím, že kritéria jsou celkem jasné,
- pokud budu mít maximálně několik málo opravdu drahých, velkých nebo kompozitových modelů, případně budu vlastnit zlatý důl, půjdu do toho nejlepšího/nejdražšího, co se dá koupit.
- Pokud toto neplatí, chci mít spíše větší výběr letadel, včetně možnosti různých zajímavých BNF apod., přenechávat si letadla/přijímače s dětmi apod., je jednoznačná volba něco s multimodulem, tj. v minimalistické variantě třeba Jumper Zorro, lepší Radiomaster TX16, nejlepší (a nejdražší) nějaké FrSky s barevným displejem (Horus10 nebo Tandem18) doplněné o multimodul.
Pak se otevírají možnosti výběru přijímačů od 10$ za spolehlivé FlySky do bublinek až po za dvoupásmové přijímače s cenami srovnatelnými s Jeti, které lze zarušit asi velmi obtížně.
Pokud uživatel zmiňuje hranici 10 tis., volil bych asi TX16 (bohužel už nejsou k dostání lepší a levnější modifikace EACHINE).
Multimodul v mojem Horusu mi teď velmi zjednodušil učení nejmenšího chlapečka přes bezdrátový modul Učitel-žák - oproti kabelu je to nesrovnatelně pohodlnější a jednoduše konfigurovatelné.

A ano, ač rodilý Pražák, musím souhlasit s Brňákem Přikrylem :-), že 'Ekosystém' Open/EdgeTX/Frsky doplněný o 'ekosystém' multimodulu vs JETI je jako srovnávat celou Evropu se Švýcarskem, tj. je řádově širší s podstatně většími možnostmi..

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2022 16:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Pekne srovnani. :mrgreen: Pri kterem se dokonce shodl Prazak s Brnakem. No totooo?
Jenze, v Evrope je i Moldavie a Albanie.
Tzn. Zaruseni prenosu komunikace v systemu prijimac vysilac.
Stale se tady probira jen vysilac, Tx. Ale myslim, ze Rx je take dulezity.
Takze za me. Abych si nenechal zarusit komunikaci mezi Tx a Rx nejakou Wifi kamerkou, ci necim podobnym,interferenci ci buhvicim, zrejme nebudu chtit byt ochoten jit do neodzkouseneho. A baslit a bastlit az se mi dobastli model za nasobek ovladaci sestavy.
To uz radeji to Svycarsko. JETI, Futaba, Graupner. A existuji i vyrobky ala Monako, ale tam fakt nemam na ty banany ani na tu prvotni opici. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2022 16:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1729
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Kdybych byl dnes v pozici že nemám vlastně nic a chci něco spolehlivého co bez problémů nastavím třeba na letišti s tím že to bude osvědčená spolehlivá značka s možností koupit i neoriginál přijímač do bublin a to vše v případě potřeby i s telemetrii tak...Jeden tip na bazarovku už tady byl tak přidám taky jeden.
https://modelbazar.cz/rc-souprava-futaba-t12k/1059617


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RC Souprava
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2022 16:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
Tak při jeho rozpočtu asi na Jeti nedosáhne.
Proto jsem psal, že jsem byl spokojený i s Taranisem. I ceny přijímačů jsou fajn.
A u menších a levnějších letadel bych se toho nebál.
V našem případě nikdo nic nezjistil a letadlo taky nedivočilo. Myslím, že ani tak nešlo úplně o rušení, jako spíš o souhru postavení a slabšího signálu.
A jak bylo napsaný, nemít finance, zůstávám u T a nemám větší stroje.
Navíc má u nás většina Jeti, tak je to pro mě i výhoda konzultací a v případě zalítávání Jánošíka i výpomoc.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz