Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2022 23:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
V teto otazce by asi meli promluvit uzivatele ETHOSu. Pokud to beru za sebe, OpenTX je naprosto perfektni system, byt trosku slozitejsi na nastaveni. Ovsem ja neletam, mam pozemni techniku a tam vyuziju OTX na maximum :) Pokud ovsem uvazujes o ETHOSu, vice bych se priklanel k te X20. Display nahore, dotykovy a hlavne pro majitele letajicich stroju, tak dual-band :)
Nevim, odkud jsi, ale jak jsdm jiz psal, 9.4. Brno ;)

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2022 23:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4018
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Jirkadka píše:

No rozhodnutý nejsem, ale chtěl bych znát názory majitelů FrSky. I když je fakt že když se mi něco na první pohled zalíbí, tak si to pořídím :wink:
Je to sice Čína, ale co dnes není. A je fakt že mám Canon EOS 50D, což byl kdysi docela top model a taky Made in China :D A ta telemetrie a zvlášť hlasová mě dost láká.
Dnes mi to vytáhlo větroně tak vysoko, že jsem ho téměř neviděl a rád bych znal jeho výšku. Jen stále přemýšlím (pokud to bude teda X10S) jestli tam nenechat ten jejich ETHOS. Šablony by mi asi stačily a mám problém po roce něco přenastavovat i na Auroře ..... a ta je celkem jednoducá na nastavení :oops:


ETHOS používam ešte síce krátko, ale o proti EdgeTX (OpenTX po 8 rokoch) je zrozumitelnejší a jednoduchší. Má volné aj prednastavené mixi. Nastaviť sa dá prakticky všetko čo aj v OTX. Je to podobné. Grafickejšie. Myslím, že Ethos už v mnohých smeroh OTX prekonáva. A kto chce do budúcna užívať nové FrSky výrobky by mal preísť na Ethos. Skrátka ACCESS v OTX nieje podporovaný. A nové rádia Twin, Tandem majú ACCESS.


Přílohy:
maxresdefault.jpg
maxresdefault.jpg
[ 50.12 KiB | Zobrazeno 3411 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2022 3:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Dobruška
No tak to je hezký ..... to budu mít zase dilema :cry:
Byl jsem už hodně nakloněn té X10S, ale po dalším pročítání na RCstudiu bych se snad více přikláněl k X20S. I když by mi asi stačila ta X20. Je tam zřejmě rozdíl jenom v počtu ložisek na pákách (X20S - 10 ložisek a X20 - 6 ložisek) a potom X20 nemá jakýsi Bluetooth audio modul - netuším k čemu je :wink:
A další výhoda oproti X10S bude dotykový display, který je i podle mého lépe umístěný. A nakonec i vzhledově se zdá být lepší. no budu pročítat a přemýšlet a přemýšlet ...... :)
Jo ..... a díky za Vaše názory a poznatky. Jirka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2022 6:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Juraj.jurej: Ehm, kde OpenTX nema podporu ACCESS? To mi nejak uniklo teda. Ma ted a bude muset mit i v budnoucnu, jelikoz pro BW radia Ethos neni. Ty pouzivas ETHOS, kolik tam muzes mit logickych spinacu? A funguji LUA, ktere jsou v OTX na Ethosu? Jen me to zajima :)
Rozdil znam pouze u Horusu a nevim, zda u tandemu je to stejne. X10 ma kniply s Hall senzory a ložisky, X10S take, ovšem tam je snimani polohy na digitalni bazi a na zakladni desce je D/A prevodnik. Tudiž i co jsem mel moznost mit oba horusy vedle sebe, S-ko ma kniply citlivejsi s mensi "chybovosti". Ted myslim, ze kdyz je knipl v klidu, tak nehazi rozkmitane hodnoty kolem 1500ms ;) Ale zda je tomu tak i u Tandemu, netusim, ale rekl bych, ze ano.

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2022 8:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4018
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Roman_rc.pilot píše:
Juraj.jurej: Ehm, kde OpenTX nema podporu ACCESS? To mi nejak uniklo teda. Ma ted a bude muset mit i v budnoucnu, jelikoz pro BW radia Ethos neni. Ty pouzivas ETHOS, kolik tam muzes mit logickych spinacu? A funguji LUA, ktere jsou v OTX na Ethosu? Jen me to zajima :)
Rozdil znam pouze u Horusu a nevim, zda u tandemu je to stejne. X10 ma kniply s Hall senzory a ložisky, X10S take, ovšem tam je snimani polohy na digitalni bazi a na zakladni desce je D/A prevodnik. Tudiž i co jsem mel moznost mit oba horusy vedle sebe, S-ko ma kniply citlivejsi s mensi "chybovosti". Ted myslim, ze kdyz je knipl v klidu, tak nehazi rozkmitane hodnoty kolem 1500ms ;) Ale zda je tomu tak i u Tandemu, netusim, ale rekl bych, ze ano.


Myslel som, že OTX nemá podporu v budúcnosti v nových rádiach rady Tandem a Twin. BW rádia sú už na dnešnú dobu dinosaury a iba komerčný ťah.
Tandem má ak si dobre pametám:
Logických spínačov 100
mixov 200
Skrátka koľko len chceš.

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne čtv 24.03.2022 8:21, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2022 8:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Jo tak logickych ma dost :) Nicmene toto jsou Tva slova: "Skrátka ACCESS v OTX nieje podporovaný." Bral jsem to, ze tvrdis, ze OTX nepodporuje ACCESS. Ano, OTX asi TD podporovat nebude, ale kdo to nepotrebuje, ....
Asi bych se zdrzel toho, ze BW radia jsou dinosauri. Nebo mozna jsou, ale kurevsky dobri dinosauri. Ktere radio prosim Te bez OTX nebo ETX koupis do 4500,- s prijimacem a ma 24ch?

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2022 11:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2008
Příspěvky: 291
Zdravím.
Já se také rozhoduji co si pořídit a vysílač X20 od FrSky se mě líbí. Nevím v čem bude X18 jiná - ví to někdo, že jste radili počkat?
Hlavně se ale chci zeptat na provozování X20 v modelech s benzínovým motorem, kde u starších přijímačů ACCST docházelo k výpadkům vlivem zapalování motoru. Létá někdo X20 se systémem ACCESS v motorových benzínových modelech?
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2022 12:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jirkadka píše:
... Jen stále přemýšlím (pokud to bude teda X10S) jestli tam nenechat ten jejich ETHOS. Šablony by mi asi stačily a mám problém po roce něco přenastavovat i na Auroře ..... a ta je celkem jednoducá na nastavení :oops:

Provozuju OTX, nějakou dobu, zkoušel EdgeTX i ETHOS, dokonce jsem měl chvíli i Auroru 9X.

Z mého pohledu! (vykřičník jako že fakt jen z mého pohledu :) )
Větší chaos jak Aurora jsem zatím neviděl. :)
EdgeTX - nezkoušel jsem poslední verze, ale zatím tam byly nějaké "nedodělky", kvůli kterým jsem zatím zůstal u OpenTX, jinak dobrý směr.
ETHOS čas od času zkouším na X12S (nemá dotyk). A jako jo, je to hezké, použitelné, ale lepší jak OTX/EdgeTX? Akorát mixer se na mixování divá ne z pohledu serv (jako OTX), ale z pohledu vstupů. Co je lepší? Podle mě si obojí najde své příznivce. Co mě od ETHOSu trochu odrazuje je to, že (zatím?) nepodporuje multiprotokolový modul. Na druhou stranu, až na jednu výjimku lítám s přijímčema od FrSKy, takže vlastně ten MPM nepotřebuju. (ale ty možnosti MPM! :-P )

Shrnuto: Do 10-ti tisíc taková X20 asi nebude vůbec špatná volba. ETHOS už jsem shledal univerzálně použitelným.


Symplex píše:
Zdravím.
Já se také rozhoduji co si pořídit a vysílač X20 od FrSky se mě líbí. Nevím v čem bude X18 jiná - ví to někdo, že jste radili počkat?
Hlavně se ale chci zeptat na provozování X20 v modelech s benzínovým motorem, kde u starších přijímačů ACCST docházelo k výpadkům vlivem zapalování motoru. Létá někdo X20 se systémem ACCESS v motorových benzínových modelech?
Děkuji za odpověď.

Podle mě bude použití v benzínech spíš o přijímačích jak o protokolu. Takže se spíš ptát na zkušenosti z konkrétním přijímačem.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2022 16:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4018
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Mám tiež multiprotokolové rádio, ale iný protokol ako FrSky som aj tak na ňom nikdy nepoužil. :lol:

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2022 17:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
No vidíš, ja mám tiež multiprotokolové rádio a v poslednom čase to mám tak fifty- fifty, ExpressLRS vs FrSky ACCST. Predsa len má ExpressLRS modernejší chipset a tým pádom lepší dosah, alebo spoľahlivejší signál pri rovnakej vzdialenosti...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2022 17:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
Mě právě ta absence multiprotokolu by štvala... Mám 4x D16, 4x D8 a potom asi 20x FlySky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2022 7:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4018
Bydliště: SK
Obrázky: 6
ddano007 píše:
No vidíš, ja mám tiež multiprotokolové rádio a v poslednom čase to mám tak fifty- fifty, ExpressLRS vs FrSky ACCST. Predsa len má ExpressLRS modernejší chipset a tým pádom lepší dosah, alebo spoľahlivejší signál pri rovnakej vzdialenosti...


FrSky má pre dlhší dosah
Tandem (TD) do 100km
TWIN do 30km (onedlho)

TWIN má externý modul. Tak snáď sa bude dať použiť aj v konkurenčných rádiach.


Přílohy:
frsky-twin-module-lite-pro.jpg
frsky-twin-module-lite-pro.jpg
[ 66.6 KiB | Zobrazeno 3135 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2022 8:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2008
Příspěvky: 291
prikrylm píše:
Podle mě bude použití v benzínech spíš o přijímačích jak o protokolu. Takže se spíš ptát na zkušenosti z konkrétním přijímačem.

Dobrá správná otázka je, který přijímač od Frsky létáte bez problémů v modelech s benzínovým pohonem ( t.j. rušivý vliv zapalování na spojení a dosah za letu).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2022 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Diskutuje se tu lepší / horší signál nebo lepší / horší protokol, dual band. Předpokládám, že se tu bavíme o létání v dohledu. Já létám do vzdálenosti jednoho kilometru a to jen díky velikosti letadla, běžně se pohybuji do 300 - 400 metrů, provozuji dva systémy 2.4G a kamarádi, se kterými létám, létají další systémy na 2.4G. Nepozoruji u nikoho problémy s dosahem a řiditelností modelu, nepozoruji problémy v terénu v přírodě ani uprostřed velkých aglomerací jako je třeba Praha, nebo vedle průmyslových zón s výrobními halami. Smysl mi dává řešit protokoly a jiná frekvenční pásma při long range létání nebo při létání "za roh" za překážky třeba při FPV.

Ptám se tedy, zda vidíte u ne long range létání a ne FPV létání smysl v dual bandu a proč. Podle mě dobře provedená instalace s dobře provedeným napájením a odrušením je lepší cesta než odolnější protokol.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2022 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
A ještě jedna poznámka: Diskutuje se tu displej dole, displej nahoře, velikost vysílače kvůli držení. Při létání není k zahození mít lehké rádio. Držet v ruce 700 g, 900 g nebo více, to je znát!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz