Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 17:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
pepin píše:

baterky jsem měnil tento týden za nové nelopy :D váhově je to opravdu znát.

Šablonový rádio je ohledně nastavení určitě jednodušší,

Ok, díky, já mám tedy rozhodně jasno, že muj favorit je ta 7 ka, ....



A co teprv s Lion .. Nedivil bych se kdyby byl graupner 19 nakonec lehčí nez sedmicka. Mám podobnou zkušenost.

Ze je šablonové radio jednodušší nerozporuji ale ona ta obsluha Open TX u průměrného uživatele skončí taky na jakési šablone...at vlastní či cizí. Co vidím jako největší rozdíl že si ji můžu v OTX velice snadno zkomolit či přemazat.

Favorit je favorit, já dal sedmičku pryč jen že mi x9lite sedla do ruky lépe - víc se bliží palcovce _měl jsem Cockpita)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 17:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
... ale ona ta obsluha Open TX u průměrného uživatele skončí taky na jakési šablone...
Ano. Jako bych se skrabal pravou rukou pres hlavu ze zadu za levym uchem. :D A pak byl rad, ze jsem to zvladl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 18:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Louda píše:
To je pravda, ale obávám se ze nový QX7Access také ne. Ale asi jde flashnout zpět??

Nejde, tj. staré přijímače mu s ním nepůjdou. Lze řešit mini multimodulem, ale to je náklad dalších zhruba 1000,-
Jak tu někdo psal, pokud to chceš pro děti, nebo něco opravdu malého do ruky, je mnohem lepším řešením 'Gamepad' vysílač, jako např. zmíněný Jumper T-Lite, který vyjde něco málo přes 2 tis. Dosah to má stejný, hlasový výstup dost silný, minidisplej (se stejným rozlišením jako Q7, ale menší), tj. u nás starších pánů spíše na brýle. Hmotnost kolem 250g i s baterkou zvládne v pohodě pětileté dítě bez nutnosti popruhu. Když s ním lítám já, tak si napětí baterky nebo čas nechávám hlásit, abych se nemusel snažit to číst.
V případě větší palcovky, jako Q7 (ta už má s baterkou 3/4 kila) pak se už moc neliší od dospělých vysílačů, třeba Eachine TX16S (asi nejlepší z různých variant multimodulových TX16) vyjde něco přes 4 tisíce, a všechny přijímače by tam chodily. Za to dostaneš řádově lepší barevný dotykový displej (s EdgeTX dotyk už funguje, OpenTX bude podporovat časem), hmotnost s baterkou ani ne o 100g víc. A přehlednost nastavování modelu na velkém barevném displeji je úplně jinde. Ale malému dítěti bych to nekupoval. Mému nejmenšímu chlapečkovi bude 7, a velká rádia jsou pro něj stále těžká i s dobrým popruhem. https://www.banggood.com/Eachine-TX16S-Hall-Sensor-Gimbals-2_4GHz-16CH-Internal-Multi-protocol-RF-System-OpenTX-Radio-Transmitter-for-RC-Drone-p-1837632.html

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 18:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
HONZIK 22 píše:
... ale ona ta obsluha Open TX u průměrného uživatele skončí taky na jakési šablone...
Ano. Jako bych se skrabal pravou rukou pres hlavu ze zadu za levym uchem. :D A pak byl rad, ze jsem to zvladl.


Ano i tak možno. To je čistě věc osobní volby a intelektu každého jednotlivce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 18:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Louda píše:

To je pravda, ale obávám se ze nový QX7Access také ne. Ale asi jde flashnout zpět??


ajajajajaj,
skladem je tento typ

https://rcstudio.cz/cs/taranis-q-x7/308 ... cerny.html

já mám doma tyto přijímače plus senzor hub a vario
Příloha:
P1130122.JPG
P1130122.JPG
[ 57.12 KiB | Zobrazeno 5345 krát ]





předpokládám ale že časem bych přikoupil ještě jiné přijímače,pokud by se dalo vyhnout podle typu použitého přijímače tím, že jeden typ by mi fungoval na interní vysílačový modul a druhý typ---třeba ty moje starší na externí vysílačový modul----ale i včetně varia, to by se snad dalo.

navíc předpokládám, snad né mylně, že přez externí vysílačový modul jeti bych mohl provozovat i ty moje přijímače jeti---i 10kanálový a že ten vysílač umí vysílat přez oba moduly současně.

Já takto provozoval nějaké modely přez Graup 19--letadlo řízené přijímačem frsky 8k, vario pořešené přez modul jeti, stejným zpusobem jsem někde vyřešil vario i na té turnigy I6, model řízen flysky přijímačem, vario přez jeti přijímač---v podstatě obdoba jako sky assistant.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 18:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Jiri píše:
Nejde, tj. staré přijímače mu s ním nepůjdou. Lze řešit mini multimodulem, ale to je náklad dalších zhruba 1000,-


to by mi nevadilo--na mé staré frsky ACCST D8R Plus přijímače si muset přikoupit externí vysílačový modul frsky--zacvaknutelný do spodní šachty, zrovna tak modul jeti a zrovna tak modul flysky.

jen to nesmí znamenat, že kuli ruzným vysílacím modulum a systémově jiným přijímačum frsky budu muset vždy měnit --stahovat jiný program do rádia a tak pořád dokola.


Naposledy upravil pepin dne čtv 14.10.2021 19:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 19:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Louda píše:

Ano i tak možno. To je čistě věc osobní volby a intelektu každého jednotlivce.

Loudo , holt nekdo ma intelekt maly a vyuzije sablon vzniklych lety z praxe mnoha pilotu v mnoha kategorich. A nehodla si honit triko plnenim prazdne skorapky svou vlastni dokonalosti . :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 19:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
HONZIK 22 píše:
Loudo , holt nekdo ma intelekt maly


Tak to já mám zcela určitě, ale zkusit se má všechno a vzhledem k tomu, že s čím létat a čím to řídit mám, proč nezkusit jestli zvládnu, nebo nezvládnu Open TX ?pokud nezvládnu, tak to zase hold prodám.

Hlavně si myslím, že pokud by vnoučata ta modelařina trochu vzala,Open TX jim problém dělat nebude a určitě by bylo dobré, kdybych ho alespon trochu zvládal i já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 19:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Pepine drzim palec, :mrgreen: Na jedne strane kupujeme sekundovky a petiminutovy epoxid , chceme nabijet baterky super rychle a na strane druhe chceme tvorit neco , co jiz bylo vytvoreno a lety overeno. Jakobych chtel dnes zasadit pecku z visne abych mel nekdy visnovicu. :?: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 20:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
HONZIK 22 píše:
Loudo , holt nekdo ma intelekt maly a vyuzije sablon vzniklych lety z praxe mnoha pilotu v mnoha kategorich. A nehodla si honit triko plnenim prazdne skorapky svou vlastni dokonalosti .


No prave, je na kazdem jestli vyuzije sablon z praxe moha pilotu bud tak ze si koupi sablonove radio anebo si poridi sablonu do OTX, a že jich pro OTX existuje anebo si to chce udelat po svem at uz si chce honit triko nebo ne.

A zrovna tak jestli na to jde pravou rukou pres leve ucho nebo ne. To prece plati vsude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 23:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
nemáte někdo odzkoušené, zda jdou skutečně použít ty dva konektory na další dva dvoupolohové přepínače? 3,50 minuta videa


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 8:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Obecně, pokud je to FrSky rádio a umí ACCESS, tak neumí D8.
V případě "potřeby" více protokolů bych sáhl po nějakém tom Jumperu, Eachine nebo něčem "nativně" multiprotokolovém, kterýžto neumí akorát to Jeti.
K různým vysílacím modulům u OTX rádií netřeba nahrávat nic jiného... a ano, všechna OpenTX rádia se nastavují stejně.
Menší rádio? Co Nějaký ten Jumper T12? A pokud rádio pro dítě pořizovat nové rádio? Nestačilo by nějaké z bazaru?
HONZIK 22 píše:
Loudo , holt nekdo ma intelekt maly a vyuzije sablon vzniklych lety z praxe mnoha pilotu v mnoha kategorich. A nehodla si honit triko plnenim prazdne skorapky svou vlastni dokonalosti . :mrgreen:

Jestli je to (mimo jiné) rádio pro dítě, u kterého nevím, jestli se mu lítání bude líbit, tak bude hrát roli i cena. A šablonová rádia zvládající totéž co OpenTX rádia za 2000 Kč jsou v úplně jiné cenové hladině.
Lety prověřené šablony budou vždycky kompromis tak nějak vyhovující všem. Pokud se mi něco zásadního nelíbí, tak TO buď nenastavím, nebo se hodně zapotím. I když připouštím, že zvyknout si na něco, co se tak nějak vymýšlelo déle, nebývá kompromis nějak zásadní.

U složitějších modelů je pak jedno, jestli je TO OpenTX nebo šablonové rádio. U méně často používanýh fines přijde pátrání, jak to vlasně bylo myšleno.
U méně složitých je TO pak taky jedno, protože je nastavení snadno rozpoznatelné.
Ano v OpenTX se dá model napípat i tak, že se pak v nastavení nevyzná ani autor, což v "šablonových" rádiích prakticky nejde.
A když jde do tuhého, tak v OpenTX (i za 2000 Kč) TO vždycky nějak jde. A v tom je to kouzlo.

A honění vlastního trika? Jo! Příjde mi TO podobné jako "proč bych si stavěl letadlo ze "špejlí", když si ho můžu koupit hotové. I to ze špejlí..." :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 11:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Jeti modul, pokud je ve JR formátu, tak by mu chodil jak v Q7, tak ve zmíněných multimodulových TX16 (...) rádiích.
Starší přijímače s D8 protokolem by bezproblémově chodily s multimodulovými vysílači, nebo s multimodulem doplněným do Q7 (což je ale dalších min 1000,- nákladů navíc). A v Q7 by moduly (Jeti - multi) musel střídat. Naopak by měl navíc Access, to je možnost některých novějších přijímačů.
Cenově to ale pak vychází tak, že opravdu nechápu, proč za stejné nebo dokonce menší peníze (pokud by chtěl Q7 s hall senzory) neuvažuje třeba o zmíněném Eachine. Jediné, co trochu déle trvá je doprava (začátkem září bylo zhruba 3 týdny), jinak žádné problémy, DPH vyřizuje přímo Banggood. Systém OTX, včetně plné češtiny je v tom identický (tedy v TX16 odpovídá Horusu). Pepine, máš nějaký speciální důvod?

Pokud vezmu nastavení OpenTX na černobílém displeji 128x64 pixelů, nebo na barevném 480x272, tak je to řádový rozdíl v přehlednosti, některá menu mají méně položek, protože se toho na větší obrazovku vejde víc apod. Dobře vím, o čem mluvím, používám obě verze OpenTX s těmito rozlišeními. A konec konců, není problém si to vyzkoušet v simulátoru, který je volně ke stažení z OpenTX http://www.open-tx.org

To tedy, pokud chce Pepin vysílač pro sebe. Pro dítě bych určitě kupoval menší, tj. Jumper T-Lite, nebo FrSky X-Lite. Ty mají opět prakticky identický SW, 128x64 BW displej, a liší se stejně jako Q7 a TX16, tj. X-Lite má D16 a Access, Jumper multimodul bez Accessu.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 15:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
Jiri píše:
.....
To tedy, pokud chce Pepin vysílač pro sebe. Pro dítě bych určitě kupoval menší, tj. Jumper T-Lite, nebo FrSky X-Lite. Ty mají opět prakticky identický SW, 128x64 BW displej, a liší se stejně jako Q7 a TX16, tj. X-Lite má D16 a Access, Jumper multimodul bez Accessu.


Pánové,
omluvám se že do toho kecám co by elektrický neználek ale jen projistotu

Pokud Pepin bude chtít FRSKY vysílač půjdou mu ty moduly zvlášt pak ty pro D8 bez výhady na současných vysílačích co mají podporu ACCESS a ACCST D 16V2?

Jen pro upřesnění Xlite (bez externích modulů)

Xlite umí jen ACCST nelze ACCESS
Xlite S a Xlite Pro umí ACCESS a ACCST D16 D8 nelze


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 17:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
prikrylm píše:
Obecně, pokud je to FrSky rádio a umí ACCESS, tak neumí D8.

A obráceně TO funguje taky. Pokud FrSky rádio neumí ACCESS, umí D8.
Oboje varianty umí D16.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz