Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: tx16s VS at9s VS něco jiného levného
PříspěvekNapsal: pát 16.10.2020 13:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.10.2020
Příspěvky: 21
Přátelé, po dlouhé době koketuju s myšlenkou návratu k rc modelům (po cca 15ti letech), jak se říká, na každého se to jednou vrátí.

Vzhledem k tomu, že z původní výbavy nezbylo nic krom nabíječe, potřebuji novou rc soupravu. Létal jsem v době, kdy Hitec Flash 5 platil za dobré rádio a Optic 6 byla žhavá novinka, tím pádem jsem v dnešních vysílačích trochu ztracený, přdevším tedy ve funkcích, telemetrii atd. Něco jsem si samozřejmě načetl a mám dva kandidáty:

TX16s
AT9s

Můžete prosím poradit pro a proti obou souprav, případně doporučit něco jiného v podobné cenové relaci? V plánu mám jen rekreační létání s nějakým epp modelem, případně časem vrtulník (nesplněný sen z mladých let)

Předem děkuji za konstruktivní odpovědi k témátu, poznámky že si ,,mám koupit tohle za xx desítek tisíc" beru předem na vědomí, takže je zbytečné je psát..


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 16.10.2020 16:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Krom toho, co už bylo napsáno: (TX16S mám, AT9S jsem nedržel v ruce, jen jsem četl manuál - snažím se jim porozumnět)

RadioMaster TX16s
+ model match**
+ OpenTX pro ty, komu nevadí se trošku vzdělat - pak umožní prakticky neomezené nastavení.
+ multiprotokol modul (umí i přijímače Radiolink) + dalších 70 protokolů (jen ty "nejdůležitější" -> FlySky (krom AFHDS 3), FrSky (krom ACCESS), DSMX, HoTT, HiTec (krom Maximy), Futaba (krom FASST a FASSTest), ...), takže velký výběr přijímačů, podpora telemetrie snad u všeho, co telemtrii má.
+ větší displej
+ hlasový výstup (i v češtině, vlastní hlášky nejsou problém)
+ možnost použití a podpora externích modulů (Multiprotokol, Crossfire, R9M, FlySky FRM30, + prakticky libovolného PPM modulu - třeba 35MHz)
+ možnost (ne nutnost) až 16 (32*) vysílaných kanálů.
+ bezdrátový učitel-žák*

- OpenTX pro ty, kdo si přečetl, že je složitý (není, je jen jiný) a nechce se do něj pouštět
- prakticky všechny protokoly jsou z reverzního překladu (tuším krom DSMx, které mají volnou specifikaci - jsem někde našel)
- nemá "nativní" protokol, což může vzbuzovat nedůvěru (už s ním mám něco nalítáno (na přijímačích FrSky D8 a D16) a zatím bez zaškobrtnutí).

Radiolink AT9s
+ s počátku (asi) jednodušší "klasické" nastavení modelu, na bubliny naprosto dostačující. Pokud přijmu filosofii tvůrců a předchystané nastavení modelů, vyhoví (mě) v 90% případů, na 10% jsem schopen najít řešení (výmluvu), že i to mi vyhovuje.
+ dostatečný výběr přijímačů za rozumné ceny.
+ nativní protokol

- model match** - absence je podle mě u dnešních rádií skoro trestuhodná
- nemá zpomalení změny při přepnutí režimů(?), které se hodí u vrtulníků.
- použití externích modulů pouze PPM(?) - (je to mínus?)
- další mínusy, protože jsem ho ani nedržel v ruce, neznám.


AT9s se mi jeví jako taková podmnožina TX16S. Mechanicky na tom budou podobně (za ty peníze se nedají čekat zázraky), TX16S s hall senzor páčkami bych viděl jako plus. Pro některé může být limitující OpenTX, pro některé může být OpenTX lákadlo, kde možnosti AT9s jsou jen malinkou podmnožinou toho, co nabízí OpenTX v TX16S.
V Brně TX16S po domluvě k vyzkoušení/předvedení.

---
* s externím modulem.
** model vybraný ze seznamu v rádiu nemůže řídit jiný než vybraný model - nestane se, že si zapnu model vrtulníku a v rádiu mám vybrané letadlo - nemusí dopadnout dobře

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.10.2020 19:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.10.2020
Příspěvky: 21
prikrylm píše:
Krom toho, co už bylo napsáno: (TX16S mám, AT9S jsem nedržel v ruce, jen jsem četl manuál - snažím se jim porozumnět)

RadioMaster TX16s
+ model match**
+ OpenTX pro ty, komu nevadí se trošku vzdělat - pak umožní prakticky neomezené nastavení.
+ multiprotokol modul (umí i přijímače Radiolink) + dalších 70 protokolů (jen ty "nejdůležitější" -> FlySky (krom AFHDS 3), FrSky (krom ACCESS), DSMX, HoTT, HiTec (krom Maximy), Futaba (krom FASST a FASSTest), ...), takže velký výběr přijímačů, podpora telemetrie snad u všeho, co telemtrii má.
+ větší displej
+ hlasový výstup (i v češtině, vlastní hlášky nejsou problém)
+ možnost použití a podpora externích modulů (Multiprotokol, Crossfire, R9M, FlySky FRM30, + prakticky libovolného PPM modulu - třeba 35MHz)
+ možnost (ne nutnost) až 16 (32*) vysílaných kanálů.
+ bezdrátový učitel-žák*

- OpenTX pro ty, kdo si přečetl, že je složitý (není, je jen jiný) a nechce se do něj pouštět
- prakticky všechny protokoly jsou z reverzního překladu (tuším krom DSMx, které mají volnou specifikaci - jsem někde našel)
- nemá "nativní" protokol, což může vzbuzovat nedůvěru (už s ním mám něco nalítáno (na přijímačích FrSky D8 a D16) a zatím bez zaškobrtnutí).

Radiolink AT9s
+ s počátku (asi) jednodušší "klasické" nastavení modelu, na bubliny naprosto dostačující. Pokud přijmu filosofii tvůrců a předchystané nastavení modelů, vyhoví (mě) v 90% případů, na 10% jsem schopen najít řešení (výmluvu), že i to mi vyhovuje.
+ dostatečný výběr přijímačů za rozumné ceny.
+ nativní protokol

- model match** - absence je podle mě u dnešních rádií skoro trestuhodná
- nemá zpomalení změny při přepnutí režimů(?), které se hodí u vrtulníků.
- použití externích modulů pouze PPM(?) - (je to mínus?)
- další mínusy, protože jsem ho ani nedržel v ruce, neznám.


AT9s se mi jeví jako taková podmnožina TX16S. Mechanicky na tom budou podobně (za ty peníze se nedají čekat zázraky), TX16S s hall senzor páčkami bych viděl jako plus. Pro některé může být limitující OpenTX, pro některé může být OpenTX lákadlo, kde možnosti AT9s jsou jen malinkou podmnožinou toho, co nabízí OpenTX v TX16S.
V Brně TX16S po domluvě k vyzkoušení/předvedení.

---
* s externím modulem.
** model vybraný ze seznamu v rádiu nemůže řídit jiný než vybraný model - nestane se, že si zapnu model vrtulníku a v rádiu mám vybrané letadlo - nemusí dopadnout dobře


Díky za konstruktivní odpověď, kéž by takových bylo víc ať mám o čem přemýšlet :-))


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.10.2020 7:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Za levno pak možná i TGY 9XR PRO.
S FrSky modulem je to spolehlivé spojení, nový OpenTX zvládne taky (telemetrie, hlasový výstup, multiprotokol modul...).
9XR PRO jsem držel v ruce a moc mi nesedla, ale za ty peníze se na ni dá zvyknout...

Pokud ale jsou peníze na T16S (případně Jumper T18, nebo, jak píšou Futabisti, podobnou kopii kopie*), tak raději tu.

---
* nic škodolibého v tom nehledej, jen se mi to líbilo.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.10.2020 8:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
pokud palcovou, můžeš zkusit i jiný level
https://rcstudio.cz/cs/taranis-x-lite/7 ... e-pro.html
lehká, malá, snadno přenosná
je to offtopic, vím :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.10.2020 9:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Já mám jen jeden tip.Je dobré si to ošahat na živo a do výběru zahrnout i jiné značky.Třeba Graupnera a Futabu.Případně značku rádia kterou má někdo v Tvém okolí.Je prostě fajn si na tom něco zkusit nastavit a zjistit co Ti vice sedne.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz