Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 6:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
"Nejde ostatně o osobní polemiku bláznivého chlapa, nýbrž o věc, a proto opakuji znova, že vymýšlet si z překladů názvy jest nepřípustné, když máme všeobecné známý domácí název sojka."
Na tento citát z Haškova Švejka jsem si vzpomněl při výrazu "trialráty" na jednom videu. Vím co se autor snaží říct ale je to trochu zavádějící a takové nepřesnosti, třeba mně, vadí (jedná se o vícenásobné použití Dual Rate (D/R). Tištené manuály považuji za metodicky správnější. Ale i tak autorům v této činnosti fandím. :)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 6:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
JirkaA píše:
No vidíš, zrovna mě úplně nebetyčně se*e, když mám kvůli kravině, kterou bych pohledem do manuálu zjistil za pár vteřin, čumět na půlhodinový video.. chápu to třeba u rozebírání motoru v autě (tenhle šroub povol a takhle s tím cukni, aby to šlo vydělat), ale u programování rádia, kde jde cokoli popsat na pár řádcích.......

Nevím jak ostatní, ale já si ty dlouhé videa (ano je ukecaný, ale často je to lepší než suché fakta) poprvé prohlédnu, přitom si dělám poznámky, např. že v čase 5:45 je to o tom, v čase 11:14 je to o jiném. Když pak něco potřebuji, tak kouknu do poznámek a mám to rychleji než v manuálu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 7:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Amper píše:
... kdyz na modelarske letiste prijde mladoch (banda mladochu) s copterama. ...

d) domluví se mu aby příště přijel s normálním plošníkem

PC hry a koptéry jsou podobně velké zlo pro ty mladé...
:?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 7:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jyrry píše:
d) domluví se mu aby příště přijel s normálním plošníkem

PC hry a koptéry jsou podobně velké zlo pro ty mladé...
:?


Tak jasne - kdyz mu hned reknes (slusne :-D ) ze si ma strcit copteru zpatky do auta a priste priject s letadlem tak to urcite bude mit hooodne velkej uspech :-D :-D


Pokud to budou brat "modelari" takto porad tak se nebudou moct divit kdyz "ta spravna" modelarina vymre. Ale ono je to asi jedno, spousta copteristu casem dospeje a kdyz koupi super letadla v pozustalosti pravych modelaru tak si s nima urcite rada zalita :-D :-D :-D :-D

Vyhoda je ze tady o racing copteristu nezakopnes protoze i diskusni forum se stava duchodeckou zalezitosti. "Mladosi" se slejzaj na knize ksichtu

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 9:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
U nás lietajú s koptérami aj dôchodcovia. Teda skôr poletujú, FPV medzi brankami nelietame. Jedného dokonca práve koptéry pritiahli na letisko a dnes to už skúša aj s plošníkom. Funcuba už celkom zvláda a pred týždňom som mu repasoval staršieho EPP plackoleta, ktorého dostal od iného kolegu. Mladí koptéristi, zvlášť FPV-čkári, sa príliš na modelárske letiská neorientujú. Jednak tam si to členstvo treba občas aj odmakať a na svoje lietanie nepotrebujú golfový trávniček a aj to sociálne zázemie oželejú.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.05.2018 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
jyrry píše:
PC hry a koptéry jsou podobně velké zlo pro ty mladé...
:?


Hihi..tohle jsem vyfotil u Plzně..příště se to prý bude konat na Rak.letišti:-)


Přílohy:
WP_20180524_14_52_16_Pro.jpg
WP_20180524_14_52_16_Pro.jpg
[ 60.28 KiB | Zobrazeno 3134 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.05.2018 20:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
No, on je to opravdu DronFest - viz https://www.depo2015.cz/program-depo-ag ... 2018-a2172

To ze tam je nejaky modelarsky doprovodny program / zavody je spis podruzne. Primarne je to prezentace/konference dronu pro komercni letani protoze to organizuje Plzensky mestsky podnik ktery leta drony.

Pro modelare to ma vyhodu v tom ze mame k disposici super arenu, s bezpecnostni siti, osvetlenim atd... a to prakticky v centru mesta a v ramci toho vedou dva kolegove krouzek copter pro prcky.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.05.2018 20:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
todle http://dronfest.cz/ bude mozna lepsi odkaz

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.05.2018 5:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
graup15 píše:
.... příště se to prý bude konat na Rak.letišti

Ty se ujmeš organizace? Fajn, rád se přijdu podívat.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.05.2018 10:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Arcicorsa píše:
Ne pomáhá, ale takovej duralovej M9 gimbal s hladkým chodem a naprostou precizností snímání je prostě paráda (kdo nevyzkoušel neví :mrgreen: ) a věř že tohle si moje palce opravdu užívají a je to až k nevíře ale preciznost pilotáže se tím zlepšila 8) ...


Já Taranis SE mám a musím říct, že mne ty Hall gimbaly do zas takového orgasmu nedostaly. Fungují určitě dobře, ale rozdíl proti slušně udělané klasice nejsem schopen rozlišit. Reálně věřím ve větší životnost, to ano, ale jinak se to z mého pohledu přeceňuje. Ono je to totiž reálně spíš opačně - v dnešní době vyjde hall gimbal spíš levněji než dobře udělaný klasický gimbal, proto je asi jen otázkou času, kdy na to přejde daleko víc výrobců. Jenže ač budou všichni vyprávět pohádky o "nové generaci s extrémní přesností blablabla", tak skutečný důvod přechodu bude spíš v ekonomice výroby, omezení reklamací atd...

Jinak ke spolehlivosti Taranise - když si otevřeš třeba na FB miniquad fórum, tak bych neřekl, že vidíš jen nadšení, nedávno se o tom jeden z našich absolutně top pilotů racecopterů vyslovil velmi nehezky. A co se týče kvality provedení, tak ti sám za sebe řeknu, že zatímco hall gimbaly jsou udělané dobře, tak naopak boční otočné potenciometry jsou kvalitou až bych řekl ubohé - ty to v heli/copteru možná nepotřebuješ (já taky ne), ale třeba u větroně je potřebuji zcela zásadně... Zrovna tohle je u Futaby kvalitou řešení opravdu někde naprosto jinde :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 18:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Zdar chlapi.
Každopádně zakladatel tématu to tady docela rozproudil :)
Teď jsem řešil také novou vysílačku. Měl jsem Spektrum DX6. Nějaký záhadným způsobem odešel zvukový výstup (a to i přes sluchátka). To byl jeden důvod a druhý-na našem letišti je prostě jedno místo, přes které "prý prochází paprsek" čehosi, a všechny spektrum tam padají a ztrácení signál. Včetně Orange. Tudíž jsem docela začal uvažovat o tom a v tom přišel k nám na letiště jeden kolega, který má Hitec Flash8. Malinko jsem začal přemýšlet, i nad PÍÍÍÍP jsem přemýšlel, ale ustoupil jsem od toho (důvody si nechám pro sebe :)). Potom jsem začal zjišťovat věci ohledně Hitec. Máme pár pilotů, kteří na tomto systémů létají už od dob MHz. Nikdo si nestěžuje, říkají, že je vše v pohodě. Navíc jsem přišel tak oklikou na to, že Flash8 je vlastně vnitřnostmi hodně moc podobný vyššímu modelu Aurora9X, včetně gimbolů.
Tak jsem si řekl, že v jedné nejmenované prodejně v Ostravě vyzkouším Auroru. Tak jsme vybalili, a já ji vzal do ruky. Ovšem přišlo hned první nepohodlí a to úchop. Na můj vkus trošku velká, těžká a v základu nevyvážená. Tak přišla volba na Flash8. Nikde jsem nenašel žádné negtivní recenze, tak jsem šel do toho. Mám ji doma, vše zatím v pořádku a bude první zálet. Je to kvalitně zpracované radio, vzhledem taky líbivé a do ruky akorát.
Myslím, že 8 kanálů mi do nejbližší budoucnosti bude stačit a více nepotřebuji. Takže snad mě neukamenujete.

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 19:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
No, ty Hall gimbaly bych zrovna určitě doporučil. Ne kvůli přesnosti, tu zrovna moc nepotřebuji ale právě kvůli životnosti. Každý zná chrastící potenciometry a i když budou kvalitnější, pořád je to mechanika, která se odírá. A to u Hall senzorů odpadá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2018 8:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
ellet píše:
No, ty Hall gimbaly bych zrovna určitě doporučil. Ne kvůli přesnosti, tu zrovna moc nepotřebuji ale právě kvůli životnosti. Každý zná chrastící potenciometry a i když budou kvalitnější, pořád je to mechanika, která se odírá. A to u Hall senzorů odpadá.


Když ale to jsme zas u té reality - mám tu dvě intenzivně užívané Futaby, jedné bude pomalu 10 let a na potenciometrech prostě nevidíš žádný náznak problému... On to je v reálu problém menší, než by se zdálo a hlavně u těch maximálně ošizených strojů :-(

Aby bylo jasno - já hall v obecné rovině taky doporučuji, jinak bych si pořídil Taranis klasický a neutrácel za SE. Ta poznámka mířila jen a pouze k té předchozí reakci, která z toho dělala naprostý zlom - o tom bych si tedy dovolil poněkud polemizovat...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.07.2018 18:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Čau chlapi,
tak dneska jsem poprvé byl s novou vysílačkou Hitec Flash8. Musím teda smeknout klobouček.
Přešel jsem ze Spektrum, potřeboval jsem více kanálů a navíc jsem chtěl vyzkoušet něco nového a navíc Hitec má telemetrii už v přijímačí (Optima 6,7 a 9).
Vzal jsem teda samokřídlo TORO900 (přijímač Minima6E). První byly jsem zkušbní hod bez vrtule, vše šlo dobře. Teď už naostro. Samokřídlo vyletělo, vše bylo super. Najednou jsem zjistil, že opravdu 4096 kroků na změnu polohy kniplu z krajních poloh je znát. Vše jde krásně plynule (i kvůli gimbalům uložených v ložiscích), krásně citlivě.
Opradu velký rozdíl v tomto ohledu oproti spektrum. Vysílač nje navíc velice ergonomický a perfektně sedí v ruce. Dokonce na displayi je i za krásného slunného dne něco vidět :)

Tady video, které bylo natočeno za letu.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 16:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
OpenTX vysílačky si můžu nastavit/osahat ovládání přes OpenTX companion.
Když si chci osahat/nastavit Spektrum/Futabu/Multiplex/JETI/Graupner můžu si někde podobný nastavovátor stáhnout? Jako že si poklikám na "simulátor" vysílačky a řeknu si "jo, tohle chci, tohle je super!" U rozhodování, kterou, by to mohlo být dobré.

Nastavení i megakomplexních modelů s multiserverovými křídly je v PC mnohem rychlejší než nejinteligentnější firmware v rádiu. Teda pokud se to nedá nastavit hlasově: Hej Kite, nastav mi tohle éro. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz