Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 11:06 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
jyrry píše:
Dobrá nahrávka.
Mám éro za cca 25k a mohu jím udělat díru do auta za 500k nebo zabít člověka.
Jaké rádio si mám pořídit?
(pozn.: čísla jsou myšlena v Kč a není to hypotetická situace, je to reál)


Zajímavé, představ si ze s tím řídím mixéry v cenách až 50k už od roku 2014 a co myslíš že se za tu dobu stalo :lol: :lol: :lol: :lol: ??? Nic, ono to prostě funguje, na signál to nikdy nespadlo a je to až neuvěřitelné (podle tvoji logiky bych měl už dávno zabít aspoň deset lidí a zničit deset aut na letišti) jsem nikoho nezmrzačil a nic jsem nezničil 8) ..

Pak jsi se ještě ptal jak nám OpenTX pomáhá v pilotáži :wink: ... Ne pomáhá, ale takovej duralovej M9 gimbal s hladkým chodem a naprostou precizností snímání je prostě paráda (kdo nevyzkoušel neví :mrgreen: ) a věř že tohle si moje palce opravdu užívají a je to až k nevíře ale preciznost pilotáže se tím zlepšila 8) ...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 11:10 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
LV píše:
Mame definiciu co je u frsky parameter vykon a hodnota? Cena viem co je.


Ano máme, od roku 2014 jsem s tím neměl žádnej problém, jen lítám a o rádiu nevím :wink: , s každou aktualizací nové funkce zdarma atd :mrgreen: :mrgreen: .. Takže jo poměr cena/výkon je bezkonkurenční 8) .

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 11:39 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
LV píše:
]Na uvod, si kupovac ceny ............


Tak to ani náhodou!!! Podívej se do mého podpisu.. Vidíš tam někde heli z HK za 100USD?? Jsou to všechno značkové stroje a ani jeden kompletně nevyšel pod 20k.. To samé platí o mém PC třeba, je postavené kompletně z drahých značkových komponent.. Do mého auta si dávám zásadně značkové díly, o svém MT se radši ani nezmiňuji :mrgreen: , na pájení mám stanici za 60k, můj multimetr stál 10k atd....

Podstatné je si uvědomit kde za ty své peníze dostanu něco navíc (přidanou hodnotu) a to si prostě u rádia za 50k v hlavě neospravedlním (ty prachy na to mám) proč bych měl dávat tolik peněz když si mohu koupit zařízení které je kvalitou a funkčností stejné jako to za 50k a stojí 5k :lol: :lol: ..

S kvalitou HW prosím neargumentujte, všichni používají STM MCU (dělá jeden jediný výrobce na světě STmicroelektronics), vysílací modul je vybaven pomalu ve všech rádiích stejným Soc který zase dělá jedna firma na planetě atd... Navíc všechny ty součástky mají uvedené doporučené zapojení a světe div se ať jsem rozebral co jsem rozebral tak se toho doporučeného zapojení drží výrobci HW jako čert kříže a víme asi proč... Takže argumentace "zaplatit VÝVOJ HW" je dneska OUT!!! To platilo v době 40Mhz, tam ano, ale dnes už ne... Dnes když to rádio otevřeš tak jedinej rozdíl je tvar DPS, ale zapojení je skoro totožné, jedinej rozdíl dnes dělá SW... Ve finále i ten OpenTX by jsi mohl oscriptovat a udělat ho pro "neprogramátory" a uživatelsky by to bylo na úrovni Futaby nebo Spektrum apod...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 11:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Arcicorsa píše:

Tak to ani náhodou!!! Podívej se do mého podpisu.. Vidíš tam někde heli z HK za 100USD?? Jsou to všechno značkové stroje a ani jeden kompletně nevyšel pod 20k.. To samé platí o mém PC třeba, je postavené kompletně z drahých značkových komponent.. Do mého auta si dávám zásadně značkové díly, o svém MT se radši ani nezmiňuji :mrgreen: , na pájení mám stanici za 60k, můj multimetr stál 10k atd....

Podstatné je si uvědomit kde za ty své peníze dostanu něco navíc (přidanou hodnotu) a to si prostě u rádia za 50k v hlavě neospravedlním (ty prachy na to mám) proč bych měl dávat tolik peněz když si mohu koupit zařízení které je kvalitou a funkčností stejné jako to za 50k a stojí 5k :lol: :lol: ..

S kvalitou HW prosím neargumentujte, všichni používají STM MCU (dělá jeden jediný výrobce na světě STmicroelektronics), vysílací modul je vybaven pomalu ve všech rádiích stejným Soc který zase dělá jedna firma na planetě atd... Navíc všechny ty součástky mají uvedené doporučené zapojení a světe div se ať jsem rozebral co jsem rozebral tak se toho doporučeného zapojení drží výrobci HW jako čert kříže a víme asi proč... Takže argumentace "zaplatit VÝVOJ HW" je dneska OUT!!! To platilo v době 40Mhz, tam ano, ale dnes už ne... Dnes když to rádio otevřeš tak jedinej rozdíl je tvar DPS, ale zapojení je skoro totožné, jedinej rozdíl dnes dělá SW... Ve finále i ten OpenTX by jsi mohl oscriptovat a udělat ho pro "neprogramátory" a uživatelsky by to bylo na úrovni Futaby nebo Spektrum apod...

Moc dobře a snad i pro všechny pochopitelně řečeno, tomu se říká správná argumentace.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 11:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Konecne argumentace na urovni. Tohle a takhle napsane tu ctu snad poprvne.
On je rozdil plnit forum dojmy a naprori tomu argumentovat pojmy. Ta skoro bezducha, dojmova masaz mi asi vadi nejvic. A vidim ze vyrobce se zlepsuje. A take rostou ty vychvalovane ceny. On i vyvoj SW se musi nekomu zaplatit, take nove formy, lepsi materialy atd. To uz neni nasypat to do krabky do ktere to v te dobe cpala pulka vyrobcu tech sobe si podobnych strev.
edit: pepino psal rychleji :-)
Jeste kdyby tu citaci nepouzil celou, stacilo i par tecek... ;-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 12:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
A ať tu bezhlavě netlachám bez důkazů jako ostatní zastánci "kvalitně" provedených rádií tak jsem rozebral své Shit rádio a ukážu jak tedy vypadá ten odfláknutý HW (tavka je moje práce když jsem přehazoval střeva do nového pastelově barevného šasi) .... Prosím ukažte nám své Futaby, Graupnery a Spektrum vysílače ať se pokocháme a můžeme posoudit rozdíl ve zpracování HW...

Nyní mě omluvte jdu létat 8) .


Přílohy:
20180519_125558.jpg
20180519_125558.jpg
[ 116.8 KiB | Zobrazeno 1580 krát ]

20180519_125614.jpg
20180519_125614.jpg
[ 99.13 KiB | Zobrazeno 1580 krát ]

20180519_125619.jpg
20180519_125619.jpg
[ 105.32 KiB | Zobrazeno 1580 krát ]

20180519_125635.jpg
20180519_125635.jpg
[ 88.88 KiB | Zobrazeno 1580 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 12:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Příloha:
IMG_0367.jpg
IMG_0367.jpg
[ 106.78 KiB | Zobrazeno 1559 krát ]


Příloha:
IMG_0366.jpg
IMG_0366.jpg
[ 90.24 KiB | Zobrazeno 1559 krát ]


Příloha:
IMG_0365.jpg
IMG_0365.jpg
[ 97.67 KiB | Zobrazeno 1559 krát ]


Příloha:
image-2688e2c7.jpg
image-2688e2c7.jpg
[ 99.97 KiB | Zobrazeno 1559 krát ]


_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 13:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
Můžu doporučit jen to co jsem vyzkoušel. Spektrum nebylo špatné. JR bylo super, ale je to mrtvá firma a patrně už to tak i zůstane. Po dlouhé úvaze Jeti.
Pokud přemýšlíte na pár let dopředu a neměníte rádia jako fusekle, tak DC/DS-24. Nemá to chybu. ***winter***


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
Ono je to dneska asi jedno, všechny přenosové systémy na 2,4GHz jsou podstatně spolehlivější než PPM i PCM na 35MHz. :lol: A před pár lety jsme s tím běžně létali i s velkými modely. Zpracování vysílačů taky bude plus mínus stejné, všechno to osazují automaty. Samozřejmě se může stát, že třeba číňan špatně zakrimpuje konektor a vyrobí "záhadnou" závadu jednoho kusu, která se bude na netu probírat kolem dokola s tím, že je dotyčný vysílač shit. Ale že by to až tak záleželo na značce....

Jinak z tohohle pohledu věřím nejvíc tomu, co jsem pájel sám. :lol: Sice je to proti těmto fotkám vrabčí hnízdo, ale všechny konektory mají rozteč 2,5mm a tak slepý zase nejsem. :lol:

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 15:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
to je blbe pocasi po celem uzemi republiky ? Podobne diskuse vetsinou probihaji v zime :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 15:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Radku, pocasi je OK ale obcas se musi treba ke tchyni, zvlast pred snurou vikendu se samymi modelarskymi akcemi ;-)
F8F je v aute (skoro porad, podveseny ve stylu netooyra), predrazene znackove radio Mx-12 Gr. HoTT je tu se mnou taky, jen na zahrade je vysoka trava, kterou nesmim ani trosku poslapat :-(
Nedaleko by melo byt modelarske letiste Ceskobrodskych modelaru ale nadychal bych...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 16:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2017
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
Amper píše:
to je blbe pocasi po celem uzemi republiky ? Podobne diskuse vetsinou probihaji v zime :-D


Včera jsem si říkal přesně to samý. Prostě když se nedá lítat, tak se tady začne hejtovat Frsky :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 16:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
:-D :-D :-D :-D :-D

manzelka s detma jela ke tchyni samostatne protoze ja musim hakovat a navic tu leje.


Ale co, v pondeli jsme predvadeli 10ti detem (no detem, 14 let) coptery (nechce nekdo zvednout tema o tom ze ten kdo si uspinil ruce copterou neni modelar ? Tady to uz nejak stydne :-) ) a tem bylo uplne jedno jestli jsem jim hodil do klina Taranise nebo DC-16. Packy to melo stejne, prepinace na nich taky :-) No a ja ted musim dohanet terminy :-)


Se tady dohadujeme o blbostech a pri tom se daj delat venku takove bezva veci. Hele co jsme zkouseli s kamosem minulej tyden -



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Spartana jsem ridil ja (nic moc, funelo) DC-16tkou a copter ridil on pomoci Taranise :-) Ja ted prestavuju svuj copter (bude rizen DC-16tkou, nez ho dostavim tak mam jinej - na Taranisu :-D ) a jedna runcam split kamera uz je ready. Kazdej furt natacis nejake pritrouble zamky, my chceme zkouset trochu potrenovat todle.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 16:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Androxx píše:
Včera jsem si říkal přesně to samý. Prostě když se nedá lítat, tak se tady začne hejtovat Frsky :mrgreen:


No, me prijde ze oni to nekteri fanousci s tou adoraci FrSky obcas prehanej tak ze si proste nabihaj na vidle sami :-) Ale chapu ze ne kazdej ma zkusenosti s vice vysilacema a pak muze nekdo subjektivne mit pocit ze je to radio nejlepsi na svete. Ovsem nemuze se divit kdyz s tim nekdo jiny nesouhlasi :-D :-D :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 16:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jsem si zmenil podpis - kdyz uz nic jineho tak at je veselo :-D

Dost me to pripomina mlada leta kdy bezeli takove ty dlouhe hadky pocitacovych nadsencu zda Linux nebo Windows a tim ze jsem pouzival (a pouzivam) oboje jsem dostaval zaslepene fanousky obou skupin :-D :-D :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz