Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 16:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
prikrylm píše:
OpenTX vysílačky si můžu nastavit/osahat ovládání přes OpenTX companion.
Když si chci osahat/nastavit Spektrum/Futabu/Multiplex/JETI/Graupner můžu si někde podobný nastavovátor stáhnout? Jako že si poklikám na "simulátor" vysílačky a řeknu si "jo, tohle chci, tohle je super!" U rozhodování, kterou, by to mohlo být dobré.

Nastavení i megakomplexních modelů s multiserverovými křídly je v PC mnohem rychlejší než nejinteligentnější firmware v rádiu. Teda pokud se to nedá nastavit hlasově: Hej Kite, nastav mi tohle éro. :)


Jeti studio lze stáhnout, používám. Je to obdobné companionu.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 16:44 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
prikrylm píše:
OpenTX vysílačky si můžu nastavit/osahat ovládání přes OpenTX companion.
Když si chci osahat/nastavit Spektrum/Futabu/Multiplex/JETI/Graupner můžu si někde podobný nastavovátor stáhnout? Jako že si poklikám na "simulátor" vysílačky a řeknu si "jo, tohle chci, tohle je super!" U rozhodování, kterou, by to mohlo být dobré.


Třeba ti pomůže mnoho let (7roků) staré video o JETI, to se ještě ani neprodávaly a SW je teď o hodně dál:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 17:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
prikrylm píše:
OpenTX vysílačky si můžu nastavit/osahat ovládání přes OpenTX companion.
Nastavení i megakomplexních modelů s multiserverovými křídly je v PC mnohem rychlejší než nejinteligentnější firmware v rádiu.

Hovorí za teba neznalosť.
F3X model v 3 letových režimoch vytvorím a nastavím v mojim ne-opentx čerstvo rozbalenom rádiu X-násobne rýchlejšie ako ty v PC. :wink:
Toľko fakty.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 9:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jeti je tak trochu mimo to, co jsem ochoten za radiosystém dát. Ale jak jsem se koukal, tak šikovné rádio, o tom žádná.

LV píše:
Hovorí za teba neznalosť.

Samozřejmě, když se na něco ptám, tak o tom moc nevím, žejo. :)

LV píše:
F3X model v 3 letových režimoch vytvorím a nastavím v mojim ne-opentx čerstvo rozbalenom rádiu X-násobne rýchlejšie ako ty v PC. :wink:
Toľko fakty.


No, i T9x (OpenTX) nacvakám něco takového celkem rychle. Pravda, ne hned po rozbalení, ale nahraní šablon modelů mi nepřijde nic omezujícího. :) Jasně, 10x dražší rádio bude mít postupy napípání vychytanější. Jde mi spíš o jména modelů, mixů, křivek... Pak nastavení telemetrie a podobných extra věcí, které se sice ve vysílačce nastavit dají, ale v PC je to mnohem rychlejší a přehlednější. Přece jenom lovit název po písmenku rychlostí 1 znak za 5s se s klávesnicí nemůže měřit.
A rychleji jak já v PC to (si troufám tvrdit) nebude. A X násobě už vůbec ne. Viz zmíněné ESoarPlus...

---
OpenTX je údajně inspirovaný Multiplexem, který prý taky razí filosofii "kybl páček, mix, výstup,... šablona a dělej, co chceš".

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 11:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Reagoval som iba na tvoje tvrdenie ze v PC je to rychlejsie. Nie je. Ze ty a par dalsich nie je ochotnych priplatit si? Je vela ludi co si radi priplatia 1,5-2,5 nasobok prave za ten komfort pipania. Je ich urcite viac ako tych co pipaju model v PC. A co sa tyka stiahnutych sablon. Pri modeloch s plnou mechanikou kridla budes najskor studovat ako k tomu autor dospel aby si mohol nieco zmenit.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 11:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Dle mého pípání v PC moc nepomůže. Hlavní a nejdéle trvající je stejně nastavení reálných hodnot výchylek přímo na modelu. A tam může být kompletní "kostra logiky" připravená v PC kontraproduktivní, protože některé věci se pak začnou ovlivňovat.

Mně více sedí postupné budování odspoda - seřídit základní výchylky a věci jako stopky. Pak přidávat obecné mixy, letové režimy, jejich mixy a tak dále. Tím je celý proces pořád pod kontrolou a přehledný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 12:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
@LV nojo, to budu muset, na tom, že musím pochopit filosofii tvůrce šablony něco bude. :)

Takže až mě přestane bavit nastavovat OpenTX, tak si mám pořídit JETI?

Spíš se s mířím s tím, že mi to bude trvat déle. Na dražší rádio prostě nemám a rychlejší napípání a jiné komforty prostě budu jen závidět. Pokud zrovna nebudu lítat, to na závidění není čas. :)

@zdzd, pravda, tuhle jsem chtěl použít šablonu na vrtulník, pak jsem ji smazal a udělal to podle sebe. Jednak, abych to chápal, druhak ta šablona byla dělaná jinak než jsem chtěl. I když funkčně to bylo stejné.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 12:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Mám Futabu (FASST), Graupner (HoTT) i FrSky s OTX. Protože nastavení provádím občas, u Futaby i Gr. musím sáhnout po manuálu. U Horusu s OTX vidím všechno logicky uspořádaný na jedné obrazovce a manuál nepotřebuji. Z toho vychází i můj poklid a pohoda při pro mě - dostatečně rychlém programování. Mně to prostě líp vyhovuje a není to o penězích. Jinak, na čem je to rychlejší mě nikdy moc nezajímalo, nejsem závodník. Je to asi o přístupu a o tom, co kdo zná a umí.
Nenastavuji žádné zázraky ale vědomí, že "dosáhnu" - a snadno a bez manuálu - na něco neobvyklého co si právě vymyslím, to je to co chválím.
Dost často se setkávám s odsouzením OTX u lidí, kteří o něm evidentně moc neví. Nevím proč to dělají (ale tuším).
Chápu ale, že někdo preferuje jiné pohledy, to si musí v hlavě každý srovnat sám. Jen bych trochu před OTX varoval toho, kdo nemá a nechce mít žádnou povědomost třeba o obecně platných programovacích strukturách a logických operátorech.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 13:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
ellet píše:
Mám Futabu (FASST), Graupner (HoTT) i FrSky s OTX. Protože nastavení provádím občas, u Futaby i Gr. musím sáhnout po manuálu. U Horusu s OTX vidím všechno logicky uspořádaný na jedné obrazovce a manuál nepotřebuji. Z toho vychází i můj poklid a pohoda při pro mě - dostatečně rychlém programování. Mně to prostě líp vyhovuje a není to o penězích. Jinak, na čem je to rychlejší mě nikdy moc nezajímalo, nejsem závodník. Je to asi o přístupu a o tom, co kdo zná a umí.
Nenastavuji žádné zázraky ale vědomí, že "dosáhnu" - a snadno a bez manuálu - na něco neobvyklého co si právě vymyslím, to je to co chválím.
Dost často se setkávám s odsouzením OTX u lidí, kteří o něm evidentně moc neví. Nevím proč to dělají (ale tuším).
Chápu ale, že někdo preferuje jiné pohledy, to si musí v hlavě každý srovnat sám. Jen bych trochu před OTX varoval toho, kdo nemá a nechce mít žádnou povědomost třeba o obecně platných programovacích strukturách a logických operátorech.

Mám to stejně, jen místo Futaby mohu dosadit Jeti.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 15:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
BoŠ píše:
Mám to stejně, jen místo Futaby mohu dosadit Jeti.
U tebe bych nic jinýho ani nečekal, protože vím že znáš :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 9:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Co něco konkrétního.
Lehký úvod.
Jakožto amatér chci lítat svým bublinoletem Cessna. Malinký stroj, který má ovládanou výškovku, směrovku, motor a křidélka přes bowden jedním servem.
Protože je to malé a u nás fouká, chci do toho stabilizaci. OK, cosi jsem sehnal, umí to "bez stabilizace", "stabilizace" (jak jsem tady někde našel "vypínač větru"), "autolevel" a pak speciál "nožák" a "vis na vrtuli".
Ano, šikovní to umí upáčkovat bez stabilizace (já zatím ne), amatéři na to mají elektroniku. Jenže elektronika chce ovládání. (pomalu to směřuje k vysílači) Jsou na to vyhrazené 2 kanály a 3 jejich stavy. Já chci mít na vysílačce 3 přepínače:
1. dvě polohy - "hodný režim", "divoký režim" (jako že normal, acro nebo tak něco)
2. tři polohy (^ - v) na std stabilizaci nic, stab., level
3. tři polohy na extra režimy - nic, vis na vrtuli, nožový let

Ještě pokud není acro, tak extra režimy nefungují, pokud je zapnutý některý std stabilizační režim, tak má přednost před extra režimy.

Zkusím tabulku
Kód:
R   S   E      A   B   Rezim
x   ^   x      v   -   Stab
^   -   x      -   -   nic
x   v   x      v   v   Level
v   -   ^      v   ^   hover
v   -   -      -   -   nic
v   -   v      ^   -   knife



R - je 2 polohy na režimy letu (norm, acro)
S - std stabilizace
E - extra stabilizace

A a B je z manuálu stabilizace opsané, jak se mají kanály nastavit, aby byl zapnutý požadovaný režim.

^ - vypínač nahoře
- - vypínač uprostřed
v - vypínač dole
x - je to jedno

u kanálů je ^-v myšleno jako max hodnota kanálu, střed, min hodnota (resp. dostatečně velká, hodnota, nula a dostatečně malá odnota)

Takže jakou vysílačku?
Požadavky jsou:
- min 6 kanálů - když budu chtít navíc křidélka každé na své servo + klapky (řekněme na jedno servo), tak mi vychází kanálů 8+
- min 2x třístavový přepínač
- "napípatelnost" požadovaného nastavení.

2x třístavový přepínač trochu vylučuje řadu FlySky 9x (i když pokud se vymění potenciometr za přepínač, tak by to šlo)
svou DX7 ani neuvažuju, ta na to nemá ani přepínače ani naklikatelnost.
Mě sympatická FlySky 6s na to taky nemá přepínače.

Takže co?
Našel jsem HiTec Aurora 9x, ta má dostatečné množství přepínačů a jestli jsem pochopil, tak i dostatečnou volnost v "napípání".
Na simulátoru "vy víte čeho" jsem to napípat zvládnul. - Na to je ten simulátor prima. (Tři logické přepínače a 12 spec. fcí - tzn jakýchsi 15 řádků)
Zkusím, ještě ten simulátor JETI, jestli to zvládnu.

Co takové Futaby, napípaly by to? Jak moc je to složité?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 10:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Futaby, ktore to napipaju (14<) su mimo tvoj rozpocet. Zostan pri Frsky.
Nauc sa lietat bez stabilizacie. So stabilizaciou sa nenaucis nikdy.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
LV píše:
Futaby, ktore to napipaju (14<) su mimo tvoj rozpocet. Zostan pri Frsky.
Nauc sa lietat bez stabilizacie. So stabilizaciou sa nenaucis nikdy.


... a navíc budeš moci použít jednodušší vysílač.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
BoŠ píše:

... a navíc budeš moci použít jednodušší vysílač.

To byde platit iba chvilu. Ak sa nauci lietat prestanu ho omedzovat ruky, ale modely. Pridu komplikovanejsie, vykonnejsie modely, ktore budu vyzadovat lepsie vysielace. Ale ak ho bavi pipat tak to da aj s Frsky. Takze Frsky foreva.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 12:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
prikrylm píše:
... Takže co?...

Graupner/SJ HoTT.
Vysílač min. Mx-16, k tomu vybrané přijímače už od halových s gyry. Ty různý módy stabilizace to má.
Jen se ti nebudou líbit ceny přijímačů.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz