Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 12:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
LV píše:
Futaby, ktore to napipaju (14<) su mimo tvoj rozpocet. Zostan pri Frsky.
Nauc sa lietat bez stabilizacie. So stabilizaciou sa nenaucis nikdy.


Z toho mi vyplývá, že dražší rádia jak FrSky mi nenabídnou nic navíc? (taky rýpu)

Lítám tu zmiňovanou mrňavou Cessnu s DX7, když pofukovalo, tak poryvy lítání dělají sice zajímavé, udržet letadlo rovně bylo podobné jak s malým neposlušným vrtulníkem, neustálé zásahy a korekce. Ale když jsem na zkoušku do letadla vrazil vrtulníkové gyro na křidélka, tak se ty poryvy prakticky eliminovaly. Lítalo to pak jak "velké" letadlo. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 12:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
jyrry píše:
Graupner/SJ HoTT.
Vysílač min. Mx-16, k tomu vybrané přijímače už od halových s gyry. Ty různý módy stabilizace to má.
Jen se ti nebudou líbit ceny přijímačů.


Po Graupnerech pokukuju a líbí se mi...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 13:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Ještě možná trochu od tématu, ale nestálo by za to pořídit nějaké větší cvičné EPP letadlo, aby to nebyla ani cihla, ani hříčka větru, a vykašlat se na stabilizaci?

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 13:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
ellet píše:
U Horusu s OTX vidím všechno logicky uspořádaný na jedné obrazovce a manuál nepotřebuji.


Promiň, ale tohle je prostě zcela nepravdivé tvrzení - OTX fakt není na jediné obrazovce, lítáš mezi mixy, křivkami, logickými funkcemi a v řadě případů speciálními funkcemi (když řeším jen řízení).
Jestli je tohle jedna obrazovka, tak už fakt nevím...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 14:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
tomashr píše:
Promiň, ale tohle je prostě zcela nepravdivé tvrzení - OTX fakt není na jediné obrazovce, lítáš mezi mixy, křivkami, logickými funkcemi a v řadě případů speciálními funkcemi (když řeším jen řízení).
Jestli je tohle jedna obrazovka, tak už fakt nevím...
Normálně bych napsal - Asi jsem se nepřesně vyjádřil, když ale použiji tvoje zvyklosti, musím napsat - Promiň ale špatně jsi to pochopil. Do nastavení odskakuji to je samozřejmý, ale prakticky z jedné obrazovky, t.j. pomocí záložek. Jsou tam další věci k nastavení mimo tuto obrazovku, to se ale přímo netýká "kormidel". (Na př. hraní s barvami na displayi a pod. je jinde, taky hodiny :) ...)
Jinými slovy, potřebuji vstupy, vlezu do vstupů, potřebuji mixy vlezu do mixů a t.d.. Pořád ale z jedné obrazovky, bez rolování, mám to pořád celý před očima, nemusím si nic pamatovat a nepotřebuji manuál. Je to prostě pohromadě a stačí trochu myslet.
Snad vím, co mně lépe vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 14:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
BoŠ píše:
Ještě možná trochu od tématu, ale nestálo by za to pořídit nějaké větší cvičné EPP letadlo, aby to nebyla ani cihla, ani hříčka větru, a vykašlat se na stabilizaci?


Lítám se samokřídlem a se zmíněnou Cessnou (krom vrtulníků(čků) a kopter(ek)). Stabilizace je spíš hračka. I když ten "vypínač větru" je příjemný, není pro mě nutný.
Větší teď vyhlížím nějaké F3K. :) Ale to tak "po žních".

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 15:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
K rádiím. On každý výrobce má nějakou filosofii. Když se s ní člověk sžije, určitě je pro něj super a jiná se může zdát těžkopádná nebo těžko pochopitelná.
Já osobně už mám (aspoň prozatím) rozhodnuto, ale ptají se mě jiní a pro jiné nadšence může být třeba Futaba přesně to, co jim sedne. Proto se ptám, proto zkoumám, porovnávám.
Když někdo nechce ptákoviny typu "v jednom křídle dvě serva v druhém křídle 3 serva a na kolečku mávátko, co samo serverem mává", tak si vystačí s nepřeberným množstvím šablon připravených třeba v Auroře, Fubtabě, Graupnerovi, či čemkoli jiném rádiu, co by dotyčnému mohlo sednout.

Zase když chce někdo nakonfigurovat (zmíněné) 8-miserverové křídlo (na co to všechno je? 6 jsem vymyslel, 2 nevím, kam bych strčil :) ), tak musí mít dost zkušeností a představivosti a věřím, že to napípá v libovolném rádiu, které to zvládne.

...Třeba když se jde po ceně a stačí mu 6 kanálů, tak telemetrické FlySky i6 vypadá velice zajímavě, co? 6 kanálů ne většinu malých letadel, vrtulníků a koptér asi stačí. Nebo jste někdy třeba na vrtulník potřebovali víc jak 5 kanálů? Nemyslím teď makety, kde se ovládají dvířka a podobné vymoženosti, ale std CP vrtulník...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
prikrylm píše:
Já osobně už mám (aspoň prozatím) rozhodnuto, ale ptají se mě jiní a pro jiné nadšence může být třeba Futaba přesně to, co jim sedne. Proto se ptám, proto zkoumám, porovnávám.
Když někdo nechce ptákoviny typu "v jednom křídle dvě serva v druhém křídle 3 serva a na kolečku mávátko, co samo serverem mává", tak si vystačí s nepřeberným množstvím šablon připravených třeba v Auroře, Fubtabě, Graupnerovi, či čemkoli jiném rádiu, co by dotyčnému mohlo sednout.

Rozumne programovateľná Futaba začína od modelu 14SG (už sa nevyrába beží dopredaj) teraz sú 16SZ, 18SZ a 18MZWC (ceny si nájdeš :lol: ).
Šablona tam ale nie je taká ako si ty asi predstavuješ. Ona sa tvorí podľa tvojho výberu.
Vyberieš si typ modelu - Motorové; Vetroň; Heli; Multipotvora
Vyberieš typ krídla - je na výber 7 typov bežných plošníkov + 6 pre samokrídla
Vyberieš typ chvostu sú na výber 3
Po tomto výbere ti vysielač sám pripraví všetky možné mixy ktoré sa dajú pre tvoj výber použiť + 10 voľných mixov
Ak si vyberieš krídlo s 1 servom, VOP s 1 servom + smerovka tak ti neponúkne mixy ako pre 4 až 10 servové krídlo. Načo aj.
Ale aj pri jednoservovom krídle si vieš k nemu priradiť ďalších X serv manuálne, ibaže nebudú v tej "Šablone". Budú sa na nich dať nastavovať dorazy, stredy, krivky..., ale všetko manuálne. Aj s tým mávatkom...
Pre "hobistov" to ale za tú cenu asi nestojí.
PS: Vianočné koleda sa tam napípať nedá :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 17:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
LV píše:
...PS: Vianočné koleda sa tam napípať nedá :mrgreen:

No jo, no... to v Gr./SJ jde, nahrát si svoji hlášku ve formě koledy a přiřadit na některý spínač :lol:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 18:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
jyrry píše:
No jo, no... to v Gr./SJ jde, nahrát si svoji hlášku ve formě koledy a přiřadit na některý spínač :lol:
To máš pravdu, jde to i u levných typů. Jen u těch levných to přehrává pouze na sluchátka (bez dalších doplňků)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 18:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jyrry píše:
No jo, no... to v Gr./SJ jde, nahrát si svoji hlášku ve formě koledy a přiřadit na některý spínač :lol:

Pozri si Mrázkove video, to nie je o prehraní... :wink: :lol:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 20:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Nedávno jsem pípal synovi ovládání dvou elektromotorů pro tank. Požadavek byl vpřed/vzad přepínat přepínačem, plyn přidávat kniplem plynu, směr řídit směrovým kanálem (směrovka nebo křidélka).
Zatím jsem na 6-ti volných mixech, 6 mi jich ještě zbylo :mrgreen:
Poznámka pro ufona13 - "rajčáky" nechtěl 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 20:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
LV píše:
Rozumne programovateľná Futaba začína od modelu 14SG (už sa nevyrába beží dopredaj) teraz sú 16SZ, 18SZ a 18MZWC (ceny si nájdeš :lol: ).


Tak pro pořádek - k 14SG je fakticky dost blízká dnešní 12K, programově hodně blízké. Vyhodili dražší modul FASST, ale ono u Futaby i to T-FHSS chodí fakt dobře a popravdě mi to nepřipadá jako špatná volba. Cena není nijak přehnaná, přijímače také cenově snesitelné, nehledě k dostupnosti klonů pro různé EPP poletuchy zcela vyhovujících (ty jsou dokonce cenově pod FrSky).

Se zbytkem příspěvku souhlas, nicméně to nenápadné posilování FHSS řady bych úplně nepřehlížel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 20:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Co jsou "rajčáky"?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 20:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
prikrylm píše:
...Třeba když se jde po ceně a stačí mu 6 kanálů, tak telemetrické FlySky i6 vypadá velice zajímavě, co? 6 kanálů ne většinu malých letadel, vrtulníků a koptér asi stačí. Nebo jste někdy třeba na vrtulník potřebovali víc jak 5 kanálů? Nemyslím teď makety, kde se ovládají dvířka a podobné vymoženosti, ale std CP vrtulník...


FS-i6 není marné rádio, hlavně díky možnosti flashnout vylepšený firmware, který to rozšíří na 10-14ch (FS-i6X je dost podobná sama od sebe).
Popravdě za rozumné minimum pro letadla beru 7 kanálu - 2x ocas, motor a čtyři serva do křídla. A teď nemyslím na žádné F5J, tohle je počet i na Bixlera s klapkami, jinak musíš řešit V kabel atd. Někdy je to samozřejmě více, ale to už nejsou začátečnické modely a tak se s tím počítá. 7ch se ale občas vyskytne i v lowend EPP.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz