Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 19:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Myslím, že problémem je i obchodní politika těch "lepších" výrobců - Graupner, Futaba, Jeti....

Pokud začíná někdo starší a movitý, tak si třeba vybere dražší soupravu, aby dostal čestný titul "modelář" a ne "hračička" (i když si myslím, že je to totéž :-D), nebo zapadl do kolektivu, nebo proto, že to má jeho kamarád a může mu poradit s nastavením atd......

Ale pokud začíná kluk, který ještě nevydělává a nemá pro to příliš zapálené a bohaté rodiče, je cena začátečnické soupravy do značné míry určující. Frsky nabízí Q7 za necelé 3 tisíce, k tomu přijímače od cca 450 Kč. Pokud si to mladý začátečník za podpory rodičů pořídí, na konec možností vysílače zpočátku ani nedohlédne a až zjistí, čemu (a jestli vůbec) se chce věnovat, souprava mu bude stačit ještě pěkně dlouho. A pokud mu bude systém bez problémů několik roků fungovat (jako třeba mě), nebude mít motivaci přejít k jiné značce.

Ti "jiní" výrobci spíš cílí na modeláře, létající velké a drahé modely, špičkové sportovce apod., kteří s těmito značkami mají dobré zkušenosti dlouhá léta - od dob, kdy dominovaly na trhu. Ale zdá se mi, že na tzv. podhoubí - mladou generaci - tito výrobci prostě kašlou (nebo jsem si nevšiml jejich podobných levných výrobků). Takže si myslím, že tyto značky budou pomalu zanikat s tím, jak bude pomalu končit s létáním starší generace modelářů.

Frsky vsadil na masovost a nízkou cenu s dobrou kvalitou - a myslím, že je to cesta do budoucnosti. Pokud nemá modelařina zaniknout v konkurenci počítačových lákadel.

Ve srovnání s touto hrozbou se mi zdá dohadování o tom, který výrobce Tx má vzhledněji zapojené kabely, poněkud úsměvné.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 19:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Sunn píše:
Pokud začíná někdo starší a movitý, tak si třeba vybere dražší soupravu......

Ale pokud začíná kluk, který ještě nevydělává a nemá pro to příliš zapálené a bohaté rodiče....

Potom ale nechápem kto platí tým 14-18 ročným mobily za 300-700€, notbuk za 500€ je pre nich nepoužiteľný, tenisky a topánky za 100+, tričká za 50+.... ale vysielač za 500€ je predažený... :D Asi to bude o prioritách :wink:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 20:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
LV píše:
Asi to bude o prioritách :wink:


S tím souhlasím.
Ale dítě v kolektivu vrstevníků se ostatním chce přinejmenším vyrovnat. Proto si vynucuje to, co mají kamarádi. Pokud by mu rodič místo toho koupil něco, o čem si myslí, že bude pro dítě lepší (rc soupravu, stavebnici modelu...), nejspíš by v něm vypěstoval k modelářství celoživotní odpor ;-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 20:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
tak jsme aspon nakonec dosli k vysvetleni proc jsou modelarska letiste plna duchodcu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
LV píše:
Potom ale nechápem kto platí tým 14-18 ročným mobily za 300-700€, notbuk za 500€ je pre nich nepoužiteľný, tenisky a topánky za 100+, tričká za 50+.... ale vysielač za 500€ je predažený... :D Asi to bude o prioritách :wink:

Ak je to presne o tomto, tak to je veľmi zlý príklad - napríklad ten mobil..
"image je nanič" :) mne stačí mobil za stovku, dovolám sa a aj maily si pozriem.. Ak je to aj u vysielačov, možno to
platilo výraznejšie pred pár mesiacmi možno už rokmi keď ešte väčšina vysielačov mala vnútri trápny 8biťák procesor a vedela pár mixov, a ešte do toho mali obmedzenia koľko serv dovolí výrobca blahosklonne nastaviť..
To bol jeden z hlavných nezmyslov, ten obmedzený počet kanálov a ktoviečoho ešte, aj po prechode na 2,4GHz.
Neplatí to náhodou stále? Aký to má dôvod?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 20:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
myslim ze to chapate spatne
bylo to uvedeno jen jako priklad tech priorit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 20:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
coro píše:
Ak je to presne o tomto, tak to je veľmi zlý príklad - napríklad ten mobil..
"image je nanič" :) mne stačí mobil za stovku, dovolám sa a aj maily si pozriem..

Tebe stačí, lebo sa už nepamätáš kedy si mal 18. Ale mladým nie a rodičia im kúpia aj každý rok nový a nemusia to byť zrovna deti poslanca NR.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 20:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
vitahavlicek píše:
tak jsme aspon nakonec dosli k vysvetleni proc jsou modelarska letiste plna duchodcu

Teď ještě jak zaujmout mladé a přitáhnout je mezi ty staré a vzteklé dědky :-D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
coro píše:
...To bol jeden z hlavných nezmyslov, ten obmedzený počet kanálov ....
Já si myslím, že v tý době málokdo předpokládal, že to je málo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 21:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6894
Bydliště: Moravský kras
semi píše:

Už tu byla řeč, že proč ty ostatní firmy(prodejci) nedělají videa. V této chvíli je to velká konkurenční výhoda pro Frsky u nás, že má takového dobrého prodejce, hlavně u mladých začínajících, ti manuály nečtou, radši berou video.


No vidíš, zrovna mě úplně nebetyčně se*e, když mám kvůli kravině, kterou bych pohledem do manuálu zjistil za pár vteřin, čumět na půlhodinový video.. chápu to třeba u rozebírání motoru v autě (tenhle šroub povol a takhle s tím cukni, aby to šlo vydělat), ale u programování rádia, kde jde cokoli popsat na pár řádcích.......

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 22:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
JirkaA píše:
No vidíš, zrovna mě úplně nebetyčně se*e, když mám kvůli kravině, kterou bych pohledem do manuálu zjistil za pár vteřin, čumět na půlhodinový video.. chápu to třeba u rozebírání motoru v autě (tenhle šroub povol a takhle s tím cukni, aby to šlo vydělat), ale u programování rádia, kde jde cokoli popsat na pár řádcích.......
:D To mně mluvíš z duše. To samý jsem se snažil naznačit na předchozí stránce ale s omluvou pro tvůrce...a je to taky amatérská práce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 22:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
V tom prípade nie je nič jednoduchšie, ako otvoriť ten ... manuál a vykašľať sa na videá. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 5:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
macil píše:
V tom prípade nie je nič jednoduchšie, ako otvoriť ten ... manuál a vykašľať sa na videá. :roll:

Najjednoduchsie je kliknut do intuitivneho menu.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 5:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
JirkaA píše:
No vidíš, zrovna mě úplně nebetyčně se*e, když mám kvůli kravině, kterou bych pohledem do manuálu zjistil za pár vteřin, čumět na půlhodinový video.. chápu to třeba u rozebírání motoru v autě (tenhle šroub povol a takhle s tím cukni, aby to šlo vydělat), ale u programování rádia, kde jde cokoli popsat na pár řádcích.......


Myslím si , že po shlédnutí toho videa mám takovou ucelenější představu o principu fungování sw (zatím jen System setting :) ).
A je to i vědecky dokázané, že informace obraz + zvuk se líp uloží do paměti.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 6:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
vitahavlicek píše:
tak jsme aspon nakonec dosli k vysvetleni proc jsou modelarska letiste plna duchodcu


Tak si predstav situaci kdyz na modelarske letiste prijde mladoch (banda mladochu) s copterama. Muzou totiz nastat 3 pripady :

- duchodci je servou a vykopnou
- duchodci/mlady zacnou jezdit kazdy v jiny cas

- rozumne se domluvi (napr. na tom ze je nesmysl postavit branky uprostred posekane drahy nebo na tom jak se organizuje letani) a pak je nova generace zajistena


V Plzni se nastesti na obou letistich kam chodim provozuje ten treti zpusob a myslim ze je to jen a jen dobre

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz