Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 17:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
vitahavlicek píše:
z hlediska rc je jeti take nova firma ?
to je divne tvrzeni

Pokud je ti to divné, tak asi moc nepamatuješ - Jeti je relativně mladá firma obecně, ale navíc dlouho dělala čistě doplňky jako regly, přijímače určené k jiným soupravám atd...
Do vlastního řízení vstoupila až s nástupem 2,4GHz, tuším 2008 a první RC souprava přišla ještě o několik let později - to je fakt chvilka :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
vitahavlicek píše:
z hlediska rc je jeti take nova firma ?
to je divne tvrzeni

Futaba tento rok slávi 70 rokov. Odpoveď si daj sám.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 19:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
prijimace a regulatory nejsou rc ?
co je to vlastni rizeni ?
to ze ma nekdo sedmdesatiletou tradici vubec neznamena ze je dobry dnes , prikladu je spousta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
vitahavlicek píše:
prijimace a regulatory nejsou rc ?
co je to vlastni rizeni ?
to ze ma nekdo sedmdesatiletou tradici vubec neznamena ze je dobry dnes , prikladu je spousta

Mlčeti zlato :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 19:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
neni treba
doba , kdy byla futaba svatost , je uz nastesti davno pryc
tu dobu si pamatuji i ja


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 19:30 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
vitahavlicek píše:
kdy byla futaba svatost

A co tak svatyně míru na Futabě?
V létě se tam chci zastavit cestou z mistrovství světa elektroletů.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 20:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
vitahavlicek píše:
... to je divne tvrzeni

Divné je tvrzení že tomu tak není.
Když rádia dělaly firmy Grundig, Kraft, Futaba, Webra, Modela ... tak mnozí (i někteří JETIáci) ještě tahali bubeníčka na provázku.
A bylo to tvrzení postavené tak že JETI je mladá firma, ne která firma je (do)dnes dobrá. Chce to správně číst a interpretovat příspěvky.

No a taky pamatuji štěkání Futabácké komunity když jsem se jen slušně zeptal (ne tady) jestli T8FG (v té době) umí jednoduchost jako je zpomalení kanálu. Stejný poprask jako od současných PÍÍÍÍÍÍP (CENSORED) zastánců.

Pro jistotu, kdyby to někdo bral vážně, založil jsem toto vlákno jako recesi, reakci na neustálé omílání že PÍÍÍÍP (CENSORED) rádia jsou to nej a že je blbost aby si někdo koupil jiné. Prostě už mně to přestalo bavit, tak jsem si z toho udělal pr.el.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 21:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
nebylo psano mlada firma ale nova firma
nakonec to je stejne jedno , stari neni zadna zasluha


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 21:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2006
Příspěvky: 284
Bydliště: Plzen
Musim si taky prihodit.:-)
Spousty lidi pouzivaji Frsky jako nejlepsi variantu pro OpenTX.
Kdyz open pojede treba na futabe, proc ne. Otevreny soft neni zavisly na zadne znacce, to mi prijde jako obrovske plus
a resit jaka znacka ma co lepsi:-)..... kdyz si poridim jeti, tak mam stat za jeti? proc? Jsem se snad podilel na vyvoji, vyrobe?
Jak se rika o tom chlubeni cizim peri:-)?

_________________
Pletuchy
s Horusem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 21:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1792
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Vzduchoplavci startovali ze Stuttgartu a měli namířeno do Bruselu. Avšak vlivem
silného protivětru nechali brzy Stuttgart daleko před sebou a po sedmihodinovém
letu na Brusel přistáli nedaleko Varšavy.
.. Na Johanese Graupnera tato udalost natolik zapusobila , ze v roce 1930 zalozil v místě startu firmu _ dalkove ovladani.
Zde je stopa!! Česká stopa Járy C.

Veskere poznatky z letu Karla konzultoval s Graupnerem a jeho kolegou Maxem Kramerem.
Vysledek je videt ve Kbelich.Spolecne jej pojmenovali Fritz_X nebo tak nejak.
FUTABA?. .tenkrate bez vyznamu.Japonci vsadili kratce po vzniku Graupnera na
lidsky faktor, bilou celenku a cerveny flek. Udajne nezarusitelnou kombinaci o kterou nemel Jara C.
zajem.
Vyse zminena JETI?
Jmeno hlavniho akcionare je vzdy na 1.miste nazvu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 22:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
nemox píše:
Musim si taky prihodit.:-)
Spousty lidi pouzivaji Frsky jako nejlepsi variantu pro OpenTX.
Kdyz open pojede treba na futabe, proc ne. Otevreny soft neni zavisly na zadne znacce, to mi prijde jako obrovske plus
a resit jaka znacka ma co lepsi:-)..... kdyz si poridim jeti, tak mam stat za jeti? proc? Jsem se snad podilel na vyvoji, vyrobe?
Jak se rika o tom chlubeni cizim peri:-)?


Mě by docela zajímala poctivá odpověď na dvě otázky...

1. Kolik z fanatických zastánců OpenTX má reálnou zkušenost s rádiem s plnohodnotným programováním, tedy ne nějaký lowend jako Flysky či historická řada Futaby 6/7, ale alespoň něco jako 14SG či dokonce 18SZ (když jsme u Futaby, ekvivalent od SJ by se taky našel).
2. Kolik procent z fanatických zastánců OpenTX programování v něm opravdu zvládá do hloubky? Otázku myslím tak, že naprogramovat základní model či copter celkem není problém, u složitějšího ve stylu soutěžního F5J s trochou snahy dokáže leckdo aplikovat složitou šablonu, ale kolik se tu najde lidí, kteří by něco jako http://www.rc-soar.com/opentx/setups/es ... /index.htm dokázali udělat od nuly?

Jsem si totiž poměrně jistý, že odpověď na první otázku nebude až tak extra vysoká a u druhé otázky to bude vyložená katastrofa, tedy že většina zastánců většinou ve skutečnosti končí někde na úrovni, kterou bych ošklivě vzato nastavil i na FS-i6 (což objektivně stačí nemalému procentu uživatelů, ale také v tomto rozsahu není OpenTX žádným přínosem) a výše se případně dostanou jen díky něčemu hotovému (a už třeba předělat tu výše odkázanou šablonu do vhodnější podoby byla kurva práce).
Podotýkám, že já měl první OpenTX (ještě v 9X) už v době, kdy RCstudio o Taranisu ani nesnilo, aktuálně mám hlavně kvůli specifikám copterů Taranis SE i doma, takže opravdu neteoretizuji. Dělám 25 let v IT, takže algoritmizace a programy mi jsou daleko bližší než valné většině běžných modelářů, ale i přes to bych si fakt netroufl tvrdit, že v OpenTX nastavím vše, co potřebuji. Ovšem nemám problém toto připustit - zřejmě na rozdíl od mnoha jiných, sorry :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 23:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
tomashr píše:
první OpenTX (ještě v 9X)

taky na modulu DHT v Turnigy 9X, kdy se k tomu bastlil ten port na flash, sakra to byla doba :lol:

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 23:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
Pro tomashr, pokud vím, tak Hitec nekoupil MPX, ale mají společného vlastníka,prostě někdo vlastní obě značky. To jen pro upřesnění :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 23:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
tomashr
Mě by zajímaly odpovědi na tytéž otázky od zarytých odmítačů openTx, samozřejmě se záměnou openTx za šablony a systémy jednotlivých značek. Vím, že mc-20 hott asi v očích Echt větroňářů není to pravé rádio, ale to, co na něm nešlo rozumnou cestou udělat, případně jsem nepochopil programátora, to jsem s openTx udělal v pohodě, přesně dle zadání. Ano, musím přiznat, že se programováním řídících počítačů nějakou dobu už živím.
Ad odkaz - pokud mi pilot upřesnění své požadavky, tak bych to dal od nuly. Něco podobného teď cvičně zkouším.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 23:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Já teda taky přidám svou trošku do mlýna :mrgreen: ..

Až ti opravdu super výrobci vykoumou rádio co bude mít 16CH, pořádné mechaniky s HALL snímači, bude plně programovatelné a né to, že si budu za tisícovky dokupovat SW moduly, bude disponovat obousměrným přenosem dat který bude uživatelsky využitelný, bude spolehlivé a bude stát do 8000CZK. K tomu telemetrické přijímače které budou mít S.BUS, plný dosah (1.5km), budou velikosti 2x1cm a jejich cena bude lidových 500CZK za kus....

Pak si takové rádio pořídím ať na něm bude napsané cokoliv :lol: ....

Tak který, že konkrétně z těch "zaběhnutých" výrobců rádií mi může vyhovět pokud mám tyto požadavky?????

To, že z potenciálu rádia které jsem specifikoval dnes použiji 10% je irelevantní.. Když jsem před čtyřmi lety pořizoval radio s OpenTX tak mě ani ve snu nenapadlo, že si dneska budu ladit Spirita v heli pohodlně z rádia, přepínat kanály VTX v coptéře a nastavovat její FC taktéž pomocí rádia... To vše v "grafické" podobě??? A dnes???? Jo je to všechno tady, JEN JSEM AKTUALIZOVAL FW (ZADARMO, je pro všechny zadarmo!!! Pro Graupnera, Jeti, Futabu!!!!) plně funkční a vše se dá rozběhat na HW za pár kaček a pořád se to má kam posunout, zdaleka teď OpenTX nevytěžuje HW ani na 50%....

Ať mi ti zaběhnutí výrobci prodají to železo, za rozumnou cenu a já si to možná koupím, nestojím o jejich SW, placené aktualizace apod. !!!!

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz