Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 12:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Tomix píše:
Mna by zaujimalo poreco si hned v nadpise vylucil Frsky a a nasledne v teme aj ostatne znacky.
Odpoved na tvoj popis a otazku je jasna kup si vysielacku ktora ma viac ako 12ch ked ti to je malo.

Protože jyrry používá Graupnera ,protože má příjimače ,protože je na něj zvyklý a protože ho svrbějí krovky na novou MZ-32 HoTT.
A kdyby se zeptal obecněji tak je to tady Frskama zaFrskované. :D
Poznámka : Ale tomu se stejně nevyhne. :P


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
HONZIK 22 píše:
Protože jyrry používá Graupnera ,protože má příjimače ,protože je na něj zvyklý a protože ho svrbějí krovky na novou MZ-32 HoTT.
A kdyby se zeptal obecněji tak je to tady Frskama zaFrskované. :D
Poznámka : Ale tomu se stejně nevyhne. :P


No pak je to jasné, pokračovat na tom na čem je zvyklý na co má přijímače a telemetrii.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Jinak si ale myslím, že si tím každý musí projít sám.
Veškeré vybavení by mělo odpovídat momentálním znalostem a úrovni zkušeností s daným oborem.
Prvňáčkovi taky nedají číst hned Dostojevského :) .
(Ale jsou výjimky)

Tady je myslím jen důležité, zvolit systém (Hott, Fasst, jeti, Frsky apod), který bych nemusel brzo měnit a má široku podporu mezi uživateli.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 13:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Tomix píše:
Amper zaujimave tiez mam Frsky X9E a lietam lietadla a pride mi celkom v pohode.Co sa ti nepodarilo nastavit ci vyladit aby si mohol lietat na nej aj lietadla?

TomasC píše:
Tipuji, že úchop. Jsem zvyknutý na pult. S palci sice dokážu řídit, ale není to pro mě "pohodlné".


X9E je taky pult takze to problem nebyl ale problem byl takovy nejaky divny feel na kniplech. Zkousel jsem je prodluzovat, ruzne povolovat,utahovat pruzinky ale furt me to prislo takove nejake divne - jakoby to vaklalo. Proste jsem nemel pocit presneho rizeni specialne kolem stredu. Nepomahala ani zmena nastaveni expa. Proste nevim. Drzeni pacek v pohode vcetne pouzivani prepinace v nich (to jsem si pak nechal dat i do DC-16 a je to proste bozi). U copteru me to nevadi ale to bude asi tim ze tam se vetsinou hejbe packama o dost agresivneji.

Je mozne ze by to resili nove gimbaly s hallem ale v dobe kdy jsem to resil nebyly na trhu. Jsem si vedom ze je to subjektivni pocit ale ja byl z Ecka fakt nadseny (dokonce jsem chtel naprogramovat prevod telemetrie mezi Duplexem a vysilacem abych mohl pouzivat jeti modul a neprisel o telemetrii) ale jen do te doby dokud jsem ridil coptery. Kdyz jsem nebyl schopen to naladit na blby hoube tak jsem se uz o nic dalsiho nepokousel a sel do Jeti.


Jo a jako prijemny bonus mam konecne kufr s hladkou stenou na kterej se daj lepit samolepky :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 13:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jeste poznamka - uz jsem to zminoval x krat ale je sranda sledovat "bezne racing copteristy" kdyz vytahnu jeti. Pouzivam ho i s nekteryma copterama - minule se me jeden mladoch ptal zda je to nejakej home made vysilac :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 13:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Tak ja mam uz halsenzory ale tie stredy nesedia ani mne mozno by to chcelo tvrdsie pruziny.Na najnovsom firmveri mi nefunguju expa v polozke DR/EXPO nastastie priamo v nastaveni serv idu a mam pocit ze lepsie ako pri starsom firveri.Tie kratke packy robily problemi aj mne tak som ich predlzil a hotovo.Na moj vkus trosku slabsia vydrz baterky inak dobre radio.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 13:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
HONZIK 22 píše:
... je to tady Frskama zaFrskované. :D
Poznámka : Ale tomu se stejně nevyhne. :P

A uuuuuž je to tady:
Tomix píše:
Amper zaujimave tiez mam Frsky X9E a lietam lietadla a pride mi celkom v pohode.Co sa ti nepodarilo nastavit ci vyladit aby si mohol lietat na nej aj lietadla?

Tomix píše:
Tak ja mam uz halsenzory ale tie stredy nesedia ani mne mozno by to chcelo tvrdsie pruziny.Na najnovsom firmveri mi nefunguju expa v polozke DR/EXPO nastastie priamo v nastaveni serv idu a mam pocit ze lepsie ako pri starsom firveri.Tie kratke packy robily problemi aj mne tak som ich predlzil a hotovo.Na moj vkus trosku slabsia vydrz baterky inak dobre radio.


:roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 14:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Tomix píše:
Amper zaujimave tiez mam Frsky X9E a lietam lietadla a pride mi celkom v pohode.Co sa ti nepodarilo nastavit ci vyladit aby si mohol lietat na nej aj lietadla?

A opäť sa tu rieši Frsky :mrgreen: Prečo neviete pochopiť, že jednoducho sú aj taký, čo nekupujú cenu.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 14:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
LV píše:
A opäť sa tu rieši Frsky :mrgreen: Prečo neviete pochopiť, že jednoducho sú aj taký, čo nekupujú cenu.


Navíc to s tou skvělou cenou není tak docela pravda, pro spoustu lidí naprosto vyhoví ultralevné FlySky... Myslím vážně, sice mám dražší Futaby, ale na blbiny vedle toho i lowend FlySky a byl jsem až překvapen, jak dobře to funguje. Holt to ale na rozdíl od Taranis/Horus není vnímáno jako kultovní předmět, tak se to neomílá pořád dokola :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 14:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
TomasC píše:
.....

Tome, šlo by prosím do nějakého vlákna či oddělení zabudovat něco jako bylo na "dron" ale tentokrát na "FrSky" ?
:roll: :roll: :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 14:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jyrry píše:
Tome, šlo by prosím do nějakého vlákna či oddělení zabudovat něco jako bylo na "dron" ale tentokrát na "FrSky" ?
:roll: :roll: :roll:

Obrázek

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 15:05 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
jyrry píše:
Tome, šlo by prosím do nějakého vlákna či oddělení zabudovat něco jako bylo na "dron" ale tentokrát na "FrSky" ?
:roll: :roll: :roll:
Šlo, mám to nechat nacenit nebo to byla jen řečnická otázka....

Ale na tvém/vašem místě bych se zbytečně nerozčiloval. Zatím jsou zde i důvody, proč FrSky nebrat. :D :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 15:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
jyrry nemozes sa stazovat,uz do nadpisu si hodil navnadu tak rybky reaguju.
Ale vazne chapem ze nie vsetcy maju v oblube tuto znacku a uz pri zacuti sa im otvara nozik vo vrecku alebo aspom otaca zaludok.
Pokial mas primace graupner a nechces ich menit ( akoze ani ja by som ich nemenil keby som ich mal) je volba jasna a 32ch ti na neaku tu chvilku vydrzi.
Pokial by som sa mal ja rozhodovat o novej vysielacke bez ohladu na financie urcite by som bral graupner ako top znacku a aj kvalitu. Hlavny dovod je vsak ten ze som kratku dobu mal MX-12 a odhliadnuc od toho ze som sa v nej nevyznal (to by sa po case spravilo)a toho ze mala iba 6ch sa mi s nou lietalo ovela lepsie ako z inymi znackami.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 16:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tomix píše:
Pokial by som sa mal ja rozhodovat o novej vysielacke bez ohladu na financie urcite by som bral graupner ako top znacku a aj kvalitu.


Nic ve zlém, ale jak můžeš brát Graupner za top značku, když už Graupner delší dobu neexistuje? Je to Graupner/SJ plně vlastněná a tvořená korejci...
Mimochodem to nijak moc neodsuzuji, naopak si myslím, že firma SJ udělala docela dost dobré práce a v současnosti je jednou z minima firem s plnohodnotným vývojem, za to má můj velký respekt, ale mluvit o tradiční značce se už fakt nedá :-(

Je docela smutným obrazem doby, že v oblasti RC pro letadla přežila jedna jediná tradiční firma a to je Futaba - může se vám to nelíbit, můžete proti tomu protestovat, ale to je tak asi vše, prostě to tak je. S velkým přimhouřením oka ještě zbyl Multiplex, sice ho taky koupil Hitec, ale v tomto případě zůstalo dost vlastního vývoje, něco zbylo ze Sanwy, ale tam už dominuje část kolem RC aut.
Ale to je vše, zbylé firmy na trhu jsou vzniklé až po nástupu 2,4GHz - Spektrum, FrSky, FlySky, JETI (ano, z hlediska RC je JETI také nová firma). Docela slušná genocida - pryč je JR, Graupner (problémy těchto dvou firem mimochodem úzce souvisí), Simprop, Robbe (a nemyslím Robbe-Futaba, u Robbe dělali leccos i sami), velké majetkové změny byly i u US firem jako Airtronics, Kraft zmizel už dávno. No a na nějaké menší značky jako pro třeba Webra (kromě motorů dělali i zajímavá rádia) lze už tuplem zapomenout :-(


Naposledy upravil tomashr dne čtv 17.05.2018 16:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 16:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
z hlediska rc je jeti take nova firma ?
to je divne tvrzeni


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz