Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 13:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
Honzo S. Držím se zásady rozumné dostatečnosti,další připomínky k chování pilotů s FrSky nekomentuji. :)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 14:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
jyrry píše:

A hlasuju za Graupnera protože ho mám.


Ja potrebuju jine kriterium :lol: Futabka trochu rozebrana, ja vim... A druha jeste na fotce chybi.


Přílohy:
IMG_20180113_140304.jpg
IMG_20180113_140304.jpg
[ 118.14 KiB | Zobrazeno 1522 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 14:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Zajímavé, že každá otázka typu "Jaký vysílač...?" zde vždycky vyvolá bouři ve sklenici vody :mrgreen:
Snad proto, že drtivá většina miluje to, s čím zrovna lítá :lol: To je přece v pořádku.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 14:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.12.2015
Příspěvky: 23
Bydliště: Žulová
Děkuji za rady. Chtěl bych aby zvládla jen tu telemetrii a elektrovětroně. Když bude v češtině je to ok když jen v angličtině tak mě to taky nevadí. Víc funkcí nevyužiji. Levnější lepší. Už se těším na jaro :-) Dík


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 14:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 888
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, Graupner, Futaba, Multiplex Vše je drahé. A servis na to také. Joker


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 15:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Ahojte, když se to tady načnulo, tak se taky zeptám. :wink:

Řeším v podstatě stejný problém jako zakladatel vlákna. Obnoveně létám 5 let, první rok setový Cadet, další pak Spektrum DX6i. Ten jsem teď prodal a řeším, co koupit na příštích pár roků.

Co se týká modelů, tak po otestování různého typu letadel to tak vypadá, že ze mě bude (elektro)větroňář. Momentálně F3K a RCEV (Django).

No a co teď koupit? Nějakou chvíli u mě vedlo FrSky s OpenTX, jsem přesvědčený že bych s nastavováním asi problém neměl. Ale baví mě létat ne nastavovat, navíc Taranis se mi nelíbí provedením a Horus je v cenové relaci mnohem "značkovějších" vysílačů. Takže tudy cesta nevede.
Nakonec jsem se (téměř) rozhodnul pro Spektrum DX8G2. Důvody: už vím jak se s tím pracuje, nemusím se učit nic nového. Dá se létat na Orange nebo Lemon Rx. Umí to telemetrii, i když v případě Orange jen základní (teplota, napětí, proud). Nicméně, kdyby se mi zachtělo plné, můžu si koupit origo Rx.

Vy jste mě teď nalomili s tím Graupnerem. Ceny vysílaček jsou OK (ve srovnání se Spektrum), ceny přijímačů taky, pokud srovnávám s origo Spektrum, samozřejmě jsou drahé ve srovnání s Orange. Je fajn, že mohu mít integrované vario, ale s RCEV si chci i zasoutěžit, takže to stejně nevyužiji, F3K mám jen rekreačně, navíc mě baví hledat termiku očima, takže asi taky žádná výhoda.

Nicméně se raději zeptám: není to Spektrum úplně blbý nápad ve srovnání s Graupnerem?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 16:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2014
Příspěvky: 140
Graupner pořád posouvá laťku ve vybavenosti v poměru k ceně nahoru. Telemetrie integrována v samotném základu, gyra, vario v přijímačích, nastavování přes vysílač.
Pro termické létání - vyškoměr/vario přímo v přijímači + čidlo napětí na napájecí akumulátor, hlášení v češtině a létáš.
MZ-24 nemá chybu. :D

Ka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 16:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Joker píše:
Zdravím, Graupner, Futaba, Multiplex Vše je drahé. A servis na to také. Joker


Co se na tom servisuje?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 16:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
BoBik_CZ píše:
Ahojte, když se to tady načnulo, tak se taky zeptám. :wink:

Řeším v podstatě stejný problém jako zakladatel vlákna. Obnoveně létám 5 let, první rok setový Cadet, další pak Spektrum DX6i. Ten jsem teď prodal a řeším, co koupit na příštích pár roků.

Co se týká modelů, tak po otestování různého typu letadel to tak vypadá, že ze mě bude (elektro)větroňář. Momentálně F3K a RCEV (Django).

No a co teď koupit? Nějakou chvíli u mě vedlo FrSky s OpenTX, jsem přesvědčený že bych s nastavováním asi problém neměl. Ale baví mě létat ne nastavovat, navíc Taranis se mi nelíbí provedením a Horus je v cenové relaci mnohem "značkovějších" vysílačů. Takže tudy cesta nevede.
Nakonec jsem se (téměř) rozhodnul pro Spektrum DX8G2. Důvody: už vím jak se s tím pracuje, nemusím se učit nic nového. Dá se létat na Orange nebo Lemon Rx. Umí to telemetrii, i když v případě Orange jen základní (teplota, napětí, proud). Nicméně, kdyby se mi zachtělo plné, můžu si koupit origo Rx.

Vy jste mě teď nalomili s tím Graupnerem. Ceny vysílaček jsou OK (ve srovnání se Spektrum), ceny přijímačů taky, pokud srovnávám s origo Spektrum, samozřejmě jsou drahé ve srovnání s Orange. Je fajn, že mohu mít integrované vario, ale s RCEV si chci i zasoutěžit, takže to stejně nevyužiji, F3K mám jen rekreačně, navíc mě baví hledat termiku očima, takže asi taky žádná výhoda.

Nicméně se raději zeptám: není to Spektrum úplně blbý nápad ve srovnání s Graupnerem?


Podle mě neuděláš chybu. Kamarád s ním letos vyhrál vicemistra MS F3P v hale v juniorech a MS F3A v juniorech, takže nalítá stovky, spíš přes tisíc startů za rok, a kdyby to nechtěl, mohl mít prakticky zadarmo Futabu. Navíc spektrum má výhodu podpory "hraček" jako Varpor a podobně, s tím je taky sranda :-)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 17:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
OK, díky za názor. :)

Já jsem na 90% pro Spektrum rozhodnutý, jen bych nerad udělal nějaký přešlap. Aby mě za rok nebo dva nemrzelo, že jsem koupil co jsem koupil a nevybíral znovu.

Z mého hlediska to zatím vychází dobře. Je to osmi kanál, na RCEV apod. potřebuji 7 kanálů, takže OK. Podle popisu by to pro nastavení větroně mělo být také OK, umí to čtyřservové křídlo, letové režimy, má to dostatek (tuším 10) volných mixů. Zpomalení klapek by to mělo také umět. Nemyslím, že bych potřeboval více.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 17:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Podívej se na takový ty věci, jestli umí všechny ty RCEV mixy i na 7 kanálovým přijímači. Jesli nemá na pevno přiřazený klapky třeba na osmý kanál. Vím, že starší spektra něco takovýho měly, ale dneska už to asi nebude problém.

Zpomalení serv ani nemusí být potřeba, záleží jak máš rád letadlo nastavený.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 18:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Jednoznačně kup Taranis.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 18:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
smyk1111 píše:
Jednoznačně kup Taranis.

Takto jednoznačně to taky rict nelze. Sam mam Frsky, prosel jsem k nemu pres Cadeta a Spektrum, mel jsem rukach i Jeti. Ergonomicky i softwarem me nakonec sedlo Frsky.
To ze je OpenTX pouze o programovani a nikoliv letani si nemyslim. Delal jsem to tak i Spektra kdy jsem si model napipal se vsemi funkcemi doma na stole a pote na letisti doladil trimi atd. Ale chapu ze pro nekoho to muze byt slozite.

_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 18:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
smyk1111: Můžu se jen ze zvědavosti zeptat, s jakými dalšími vysílači jsi lítal a jak dlouho? Díky.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 18:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Tady bude veselo..jdu si pro popkorn :mrgreen:
Hlavně žádnou čínu...jen džaponsko nebo západoněmeckou!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz