Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 16:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
rcz píše:
Pánové, nová verze Futaby F6K má 8 kanálů a volitelnou modulaci s telemetrií T-FHSS přečtěte si prosím aktualizovaný popis http://www.astramodel.cz/cz/katalog/fut ... 40695.html
Doporučovat Taranis je trochu mimo, co se týče spolehlivosti a kvality zpracování a s tím souvisejícím počtem reklamací nemá Futaba konkurenci. V žebříčku je nahoře Futaba, pak dlouho nic a pak zhruba na stejné úrovni všichni ostatní, takže za mě výborná volba. Co se týče uživatelské přívětivosti a intuitivnosti nastavení je na prvním místě Spektrum - na ten ani nepotřebujete manuál. Na Hobbykingu bych to nekupoval, sice je to levnější, ale není k tomu žádná podpora a český manuál.


Hele, RCZ nepiš tady laskavě bludy. Teď jsem kouknul na Tebou uváděný odkaz na popis Futaby F6K na Astra Model a má samozřejmě 6 kanálů. Je fajn, že umíš psát, ale nauč se ještě prosím číst.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 16:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
rcz píše:
Pán se ptal na Futabu ne na Taranis, tak se prosím držte tématu a neraďte něco, co nechce - on chce menšího Mercedesa a vy mu tady doporučujete nadupané čínské SUV. Ono nejde jen o cenu, četnost příspěvků v diskuzi může být také vodítkem ve výběru - v tomto případě ale více je hůře. Kdyby byl Taranis tak skvělý, jak se zde tvrdí, zřejmě by ho už měli všichni. Proč je ale tak levný? To zde nikdo nepíše, že by to bylo někde ošizené, nebo už si všichni renomovaní výrobci válí zadky na Maledivách, protože se jim tak pěkně podařilo oškubat modelářské hejly? Proč si sakra všichni nekupujou tu Dacii Logdy, když je tak super velká a uveze deset pytlů cementu a stojí jen 230 tisíc? Proč už všichni nemaj ty čínské mobily, které parametry strčí do kapsy všechny iphony a Samsungy? Proč si sakra všichni nekupujou ty auta Himoto, protože jsou velká, kovová a 4WD, a stojí půlku co ostatní. Proč Traxxas prodá víc RC aut než všichni ostatní dohromady a přitom je tak strašně drahý. Proč? To nechápu :-)


Pán ale také zmiňoval:
1. Má větroně
2. Nemá více peněz na lepší vysílačku

Z toho opravdu nakonec jako jediná logická volby může vypadnout ten Taranis. A srovnání s Dacií dost kulhá, ty auta se prodávají jak housky na krámě. Ono je poměrně dost lidí, kteří mají nějaké požadavky, ale nemohou si dovolit utratit majlant. Pro ně je Dacia i Taranis jako stvořený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 16:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
BoBik_CZ píše:
Hele, RCZ nepiš tady laskavě bludy. Teď jsem kouknul na Tebou uváděný odkaz na popis Futaby F6K na Astra Model a má samozřejmě 6 kanálů. Je fajn, že umíš psát, ale nauč se ještě prosím číst.
Ne že bych se chtěl obecně zastávat svého oponenta RCZ, ale taky jsem na stránkách Astry nedříve přehlédl tuto zvláštní poznámku:

"Dne 17.2.2017 byla vydána nová aktualizace vysílače Futaba T6K, která rozšiřuje počet kanálů z 6 na 8, dále přidán integrační časovač, podpora dalších telemetrických čidel a přidány nové funkce pro RC modely multikoptér."

V technických parametrech je ovšem stále uvedeno kanálů 6.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Naposledy upravil zelkar dne sob 26.08.2017 16:26, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 16:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
BoBik_CZ píše:

Hele, RCZ nepiš tady laskavě bludy. Teď jsem kouknul na Tebou uváděný odkaz na popis Futaby F6K na Astra Model a má samozřejmě 6 kanálů. Je fajn, že umíš psát, ale nauč se ještě prosím číst.


Omlouvám se uživateli RCZ, je tam opravdu poznámka o upgrade na 8 kanálů. Já si rozkliknul odkaz a šel rovnou na záložku Parametry. Tam je uvedeno Počet kanálů: 6.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 16:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
zelkar píše:
Ne že bych se chtěl obecně zastávat svého oponenta RCZ, ale taky jsem na stránkách Astry nedříve přehlédl tuto zvláštní poznámku:

"Dne 17.2.2017 byla vydána nová aktualizace vysílače Futaba T6K, která rozšiřuje počet kanálů z 6 na 8, dále přidán integrační časovač, podpora dalších telemetrických čidel a přidány nové funkce pro RC modely multikoptér."


JJ, taky mi to vrtalo hlavou, tak jsem se tam kouknul ještě jednou a našel tu poznámku.

Jinak RCZ je nejspíše majitel RC-ZOOM.CZ, používá naprosto stejnou argumentaci i v článcích na svém webu. Což není nic proti, pokud na svém webu prosazuje produkty, které prodává a kterým věří.

Ale přijde mi hodně neseriozní, když tady vstupuje do diskuze anonymizovaně, bez toho že by zmínil že je prodejce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 16:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
BoBik_CZ píše:
Jinak RCZ je nejspíše majitel RC-ZOOM.CZ, používá naprosto stejnou argumentaci i v článcích na svém webu. Což není nic proti, pokud na svém webu prosazuje produkty, které prodává a kterým věří.
Jo, díky za tip, přečetl jsem si to zde. Pro mne, který jsem léta používal systém Spektrum - než mi došla trpělivost (a peníze na předražené přijímače), je ta argumentace prostě úsměvná :lol: Opět jen můj názor.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 18:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
K tomu počtu kanálů - on je v popisech T6K dost bordel, motají se údaje vysílače s údaji přijímače (RX v sadě je 6ch, ale další dva kanály umí přes SBUS, podporovaný je ale i 3008, který je 8ch i "normálně"), dál se motá T6K, T6K v2 a T6K po upgradu.
Obecně ale dnes buď koupíte T6K v2, viz http://www.futabarc.com/systems/futk6100.html , která je 8ch rovnou anebo starou verzi, kterou lze rozšířit aktualizací firmware (bohužel chce programovací kabel, ale slušný prodejce by to měl dokázat dodat rovnou).


Jinak k tomu porovnání cen - ceny na Astramodel jsou prakticky vždy lehce nadsazené, za normální českou cenu (ne hledání nejnižší) beru třeba tohle u Hořejšího: https://www.horejsi.cz/Pages/DetailProd ... cislo=3025 , tam je mimochodem i příslib prodejce, že to dodá s aktualizací fw... Za podobnou cenu jako má pro T6K Astra se vyskytuje spíš nová v2, která je zatím obvykle dražší, ale jsem si dost jistý, že pokud se u "staré" aktualizuje firmware, tak je rozdíl zcela nulový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 19:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Nevím co pořád řešíte, ten nový vysíač TK6 stojí 6.900Kč a je to v porovnání s 10J plastová hračka ;) 10J z HK evropského skladu vetně záruky stojí při dněšním kurzu 7.100kč, takže byť jsem dle tazatele mimo mísu, tak se zde handrkujete o rozdíl 200 kč !!! .... ale to je tazatelův boj, teď ušetřit 200kč a pak časem koupit další nový vysílač.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2017 7:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ale T6K nestojí nikde 6900, i ta podle mě lehce nadsazená cena Astry je 6000... A mimochodem když se odvoláváš na Hobbyking, tak tam je aktuálně za pouhých 4620 :-)

Aby bylo jasno, já si taky myslím, že T6K není jediná volba a že není od věci přemýšlet, zda není přeci jen možné volit jinak a případně i něco připlatit. Jen mě fascinuje, jak se v diskusích hází zavádějícími informacemi i v tak snadno ověřitelné věci jako je cena, kdy se například v tvém příspěvku objeví ještě tučně nesmysl o rozdílu 200 korun, když ve skutečnosti je rozdíl na HK přes 2500 korun, tedy 12x větší a o proti české ceně (a ne té nejnižší) to je pořád 1200, tedy šestinásobek :-(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz