Switch to full style

Pravidla fóra

Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!
Odeslat odpověď

nahrazení vysílače

ned 21.08.2016 14:05

Ahoj, znáte nějaké levné 3-4 kanálové vysílače kterými by se dal nahradit AX-3 ? jde mi hlavně o počet těch kanálů protože chci na modelu používat víc věcí než jen podvozek.

Re: nahrazení vysílače

ned 21.08.2016 14:46

Co třeba tohle http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=76720

Re: nahrazení vysílače

ned 21.08.2016 15:31

Vypadá dobře ale půlku věcí v tom seznamu neznám a podle popisu je to dělaný hlavně pro zkušené závodníky co umí driftovat, to není nic pro mě když s tím hasičským mercedesem co mám zatím dokážu akorát tak narazit v kuchyni do zdi pokud víc zatáhnu za plyn.

Radši bych něco jednoduššího pro civilní nebo manipulační techniku, hasiči nezávodí, ti jezdí opatrně.
Jo a možná taky aby to bylo dostupné v čr a sr.

Re: nahrazení vysílače

ned 21.08.2016 15:47

Pořiď si spíš klasickou "páčkovou" RC soupravu a počtem kanálů nešetři. Čtyři ti brzy nebudou stačit.

Re: nahrazení vysílače

ned 21.08.2016 15:56

U sprinterů pro hasiče to zatím víc než čtyři nepotřebuje, vzhledem k mým možnostem a zkušenostem, dva na jízdu, jeden na majáky a světla a ten poslední ještě nějak vymyslím, kropit za jízdy to nebude, nemá čím a čerpadlo na vodu v prvním voze mám podle originálu ovládané manuálně, v druhém voze je plynové hasicí zařízení a to je taky manuální.

Až začnu dělat lesní speciál tak tam už toho bude dost, protože ten už může hasit za jízdy.

Re: nahrazení vysílače

ned 21.08.2016 16:43

A to budeš pro každé auto kupovat vždy nový vysílač?

Re: nahrazení vysílače

ned 21.08.2016 16:45

To ještě nevím když jsem těm autům začal věnovat více času teprve nedávno.

Re: nahrazení vysílače

ned 21.08.2016 18:09

to co jsem odkazoval má paměť na 10 modelů a přijímače stojej dvě kilča takže aut může mít dost
1 a 2 kanál je klasika 3 je proporcionální a 4 to má ON/OFF

programování přes celkem logické a velké LCD menu

Re: nahrazení vysílače

ned 21.08.2016 19:28

ja bych koupil rovnou nejaky Turnigy 9XR, nebo neco v tehle kategorii, + modul orange, prijmace stoji 3-4 stovky (6kanalovy), a naprogramovat se ta m kda de co. od rychlsoti vozidla, spinani svetel, namixovat treba blinkry, navijak, cerpdlo...... . cim vic kanalu na zacatku tim lip, ono se rekne te nepotrebuju ale kdyz se nad tim zamyslis co to vsechno muze mit...
1. plyn
2. zatačení
3. světla
4. klakson
5. maják
6. dálkový světla - rampa
7. čerpadlo
8. .....

pákový vysílač je na auta v pohodě, sám tak jezdím abych nevozil dvě vysílačky a měl na všechno jednu.

Re: nahrazení vysílače

pon 22.08.2016 0:09

Podívám se na nabídku a finanční možnosti, u prvních dvou modelů nic extra, nebude ani jeden z nich nemá na nástavbě nic automatického, hodím par fotek.

Ještě bych měl otázku trošku mimo vysílače, kam na podvozku se zapojuje bzučák zpátečky ?

Re: nahrazení vysílače

pon 22.08.2016 6:12

prodavaji se i v cesku se zarukou;-). taky jsem si rikal ze si pro letadla poridim 6kanal, a u tretiho letadla jsem byl rad za 8 kanalu.
bzucak jde resit nekolika zpusoby - mechanicky - nejaky udelatko, ktery sepne kontakt pri zpatecce, elektronicky - namixovat na dalsi kanal, nebo spoustet rucne. nebo dalsi moznost dat do vozidla arduino pokud tam vleze a udelat si programek pro tohle.
https://www.youtube.com/watch?v=puso_W5l1AA v tomhle mam 6 kanalovy prijmac, zadne mixy, a vsechno resi arduino.

Re: nahrazení vysílače

úte 23.08.2016 22:12

Tak už jsem bzučák našel, :lol: v 15 let starým poplašným zvonku který po zapnutí dělá kravál pokud mu na kontaktu neleží magnet, teď už zbývá jen to dostat do modelu.
Přílohy
IMG_20160823_231259.jpg

Re: nahrazení vysílače

stř 24.08.2016 14:22

Šlo by tenhle kousek namontovat na ovladač aby se dal použít pro ovládání děla na modelu ?

http://www.ptshop.cz/Modul-joysticku-analogovy-d16.htm

Re: nahrazení vysílače

stř 24.08.2016 15:40

Ale na jaký ovladač?
Ten joystick by "zabral" tři kanály.

Re: nahrazení vysílače

stř 24.08.2016 15:41

Pokud tím ovladačem myslíš RC-vysílač, tak jednoduše určitě neé.
Odeslat odpověď