Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

kterou?
HITEC OPTIC 6 SPORT 10%  10%  [ 2 ]
FS-i6 57%  57%  [ 12 ]
jinou 33%  33%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 21
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 14:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Čína je dnes úplně něco jiného, než bylo v našich představách před 10 a více lety. Technologicky pokročili natolik, že jejich výrobky snesou srovnání s jakoukoli "starou" hračkou a speciálně ve srovnání s tím Graupnerem a Opticem je FS-i6 o dvě třídy výš a k tomu za lepší peníze.
Je ale třeba rozlišovat hračky a modelářskou výbavu. Tam je rozdíl obrovský. Ale vysílače a přijímače jsou mnohem dál, než to, co může nabídnout Hitec a hlavně ten Graupner MZ-10.
V anketě chybí ještě jeden řádek: Něco jiného ...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 14:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
nino555 píše:
Pravděpodobně bych příjmač předělával, ale v případě že by se daly sehnat levné čínské příjimače tak bych je do všech samohybů nakoupil.


Jedna maličkost.

vysílač s přijímačem se musí párovat , takže měnit jeden přijímač v modelech je docela opruz :(


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 15:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2016
Příspěvky: 7
Takže mi to zatím vychází na výběr mezi Optic 6 Sport a FS-i6. Pro tu čínu FS-i6 hraje do karet že za cenu 2500,- je v sadě i komplet telemetricky modul a všechny čidla. Další příjimače za cenu kolem 400,-. U opticu přijimač začíná na 1000,-.
Může někdo objektivně posoudit kvalitu zpracování u FS-i6? Neměl jsem v ruce ani jednu z nich, přijde mi však že ta FS-i6 oproti hitecu vypadá na fotkách jak pouťová hračka. Díky všem za reakce! :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
přikláním se k i6 sice nepoužívám FS-i6 ale turnigy TGY-i6 ale je skvělá..... montoval jsem dnes 6. kus a nemám jedinou reklamaci od zákazníka ....
Blbosti o ,,číně,, přecházím většinou mlčením......ono když se jakékoli rádio otevře zjistí se , že to je ,,čína,, naprosto všechno (teda zatím jsem nepitval JETI).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 15:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Bořík píše:
... vysílače a přijímače jsou mnohem dál, než to, co může nabídnout Hitec a hlavně ten Graupner MZ-10 ...
V cem? Konkretne prosim... Jinak se ale prestrelky nechci zucastnit, jen tento nazor potrebuji vyjasnit :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
myslím že se adekvátní odpovědi nedočkáš :-) také bych to rád věděl, rukama mi došlo už dost vysílaček na to abych si udělal představu .. OD t9x aurory Spektrumu, teranise, futaby, Graupnera sem se vratil ke graupnerovy a vím proč ale Futaba je na stejné urovní jako graupner .. Jinak pánové, kolega z letiště řiká ,, Vysílačka je dobrá taková která funguje a za tím si stojím! :!:

Nedokážu nebo spíš nechci srovnat značky ale dokážu si sám pro sebe udělat jasno co koupit.... Nicméně v tvé cenové relaci která je fakt hodně nízko bych asi šel do te FS16 nebo bazarového Optika z 2.4Ghz.. dokonce pokud by si přidal na penězích tak zde prodava 14 kanálovou futabu za hezké peníze a do budoucna má po starostech ale volba je jasné, majitel si sám musí uvědomit co chce a co očekává
Takže čistě za mě cinu ano ale až teranise

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 19:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
řešil jsem to samé jako ty, chtěl jsem RC do 2500 , ale nakonec jsem zjistil že bude lepší počkat na nějakej melouch a hodit si pár korun na t9x a jsem naprosto spokojený a mám prozatím dostatek kanálů

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 21:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
jyrry píše:
V cem? Konkretne prosim... Jinak se ale prestrelky nechci zucastnit, jen tento nazor potrebuji vyjasnit :roll:

Máš Jyrry docela fajn smysl pro humor .... :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Bořík píše:
Máš Jyrry docela fajn smysl pro humor .... :D

A odpověď?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 22:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Odpovědi se nedočká - nebudu tady Jyrrymu dělat kašpárka - on sám moc dobře ví, jaké jsou podstatné rozdíly v obou vysílačkách a to jasno v tom má už dávno - asi jen provokuje.
A pro ostatní je to úplně jednoduché - stačí se podívat na obrázky obou vysílaček a docela podstatný rozdíl je vidět už na první pohled. A dále je dobré si stáhnout oba manuály a porovnat, co která vysílačka umí nebo neumí. Těch rozdílů tam najde desítky a bude mít jasno velice brzo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 4:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Tak zkus porovnat z MZ 24 nebo MZ 18 anebo z některou MC a řekni mi co umí a neumí a hlavně co se tika přenosu a funkci... Jako pokud to Beres tak ze porovnavas produkt za produkt tak nemáš šanci porovnat.. .ale pokud porovnávás vysílačku za 2500 pak ano ta Čína umí víc
Na eppcka dobrý na auticka a lodicky taky ale ruku na srdce ty by si z takovou vysílačkou lital velké letadla? A ted se nabízí otázka co když to dotyčného chytne to bude zase kupovat novou? :roll:

Já bych uvažoval a dal o trošku víc a měl to řekněme na celí život (nedělám nikomu reklamu jen poukazuji nad tim že nejsme tak bohatí abychom kupovali levné věci)http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=98&t=77848

Třeba mnohem lepší prenos než ta čina má tamhle vysílačka Tactic TTX650ale to už bychvolil cestu futaby....

Takže nino555 sedněte si a proberte všechny pro a proti a konečné rozhodnutí je jen na vás,, není tech 6 kanálu málo? (do budoucna)

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 7:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
To s Tebou naprosto souhlasím - především vycházím ze zadání, kde je jasně napsané vysílačka do 2500,- ( pochopitelně plus mínus nějaká ta stovka ). Pokud někdo chce dát do vysílačky 2500,-Kč, s velkou pravděpodobností nebude chtít s ní ovládat vrtulník s turbínou. Pokud to s modelařením někdo myslí vážně, tak velice rychle pochopí, že cenová hladina pro vysílačku by měla korespondovat s cenovou hladinou pro daný model - takže pokud bude model z cenové hranice 20 tisíc, koupí vysílačku ( např. ) za 5000,-. Pokud bude model za 100 000,-, použije kvalitnější strojovnu ( např. za 15 000,-, ). Je to stejné jako u Hi-Fi ... reprobedny Nautilus určitě nazapojíš místo odpovídajícího zesilovače na výstup z tranzistoráku.
Pokud bude mít vysílačku za 2500,-, tak na nějakou dobu - na prvních pár modelů - a nebo třeba napořád - to bude určitě stačit. A pokud ho to chytne a bude investovat do pořádného modelu, tak vysílačku prodá, aby si za to koupil třeba jeden pořádný přijímač.
A k té otázce: A ted se nabízí otázka co když to dotyčného chytne to bude zase kupovat novou?
Ano, bude kupovat novou. Drtivá většina z nás, koho to chytlo, po čase koupí novou vysílačku. A většinou už každý ví, co mu na té staré chybělo a co bude potřebovat u té nové. A v tom to právě je u té první vysílačky - zatím pořádně nevíš, jaké budeš mít po čase priority: např. u MZ-10 jsem se nikde nedočetl, kolik modelů dáš do paměti. Místo displaye jen pár LEDek, nastavení mixů naprosto ubohé, žádný volný mix, nastavení dvojích výchylek jen 70 nebo 100%, žádný tahový nebo otočný ovladač, telemetrie bez dalšího přídavného zařízení k ničemu, ... i toho Funcuba nelze napípat bez určitých omezení. Prostě rádio s moderním a kvalitním přenosem, ale se zoufale zastaralou možností ovládání.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 8:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
Od Hitec bych do niceho co je pod Aurorou nechodil. A vzhledem k tomu jakou mas cenovou hranici a asi i hodnotu rc modelu bych tu Fs-i6 s prehlem vzal anic neresil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
A právě toho aby nemusel kupovat novou a tu starou prodávat za 500 tak mu za sebe doporučují zvážit pro a proti....ta futaba je za krásné peníze a je to od člena RCM
Jen příklad ze skusenosti : 10 tis a za tři měsíce ji neprodas za víc jak 6500 a to ber smrtelně vazne v případě tech 2500 počítal ze v hodně dobře víře max 1000 ale spis min.... Jinak si myslím ze tazatel dostal víc jak by chtěl rad a ted je to na něm a za me jak sem už psal . vysílačka je dobra taková která funguje

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 10:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
A k této filosofii jsi Boříku došel jak... :lol:

Citace:
Pokud to s modelařením někdo myslí vážně, tak velice rychle pochopí, že cenová hladina pro vysílačku by měla korespondovat s cenovou hladinou pro daný model - takže pokud bude model z cenové hranice 20 tisíc, koupí vysílačku ( např. ) za 5000,-. Pokud bude model za 100 000,-, použije kvalitnější strojovnu ( např. za 15 000,-, ).


Nezlob se na mne, ale co se účasti na fóru týče, tak ti, jak se lidově říká "ještě hoří vajgl na nádraží" a zřejmě nebudu daleko od pravdy, že to samé platí i o tvé modelářské činnosti...

Ze své 35-ti leté modelářské praxe znám spíše více nadšenců, co si např. pořídili první model v setu i s rádiem a pokud je to chytlo, tak prvním posunem bylo pořízení pořádného vysílače, kterým můžeš řídit jak bublinky pro zdokonalení, tak pořádné éro za pár desítek tisíc. Proč bych měl s každým pořízením lepšího modelu pořizovat i lepší rádio a prodělávat na tom zbytečně finance... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz