Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

kterou?
HITEC OPTIC 6 SPORT 10%  10%  [ 2 ]
FS-i6 57%  57%  [ 12 ]
jinou 33%  33%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 21
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 10:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Bořík píše:
vysílačku by měla korespondovat s cenovou hladinou pro daný model - takže pokud bude model z cenové hranice 20 tisíc, koupí vysílačku ( např. ) za 5000,-. Pokud bude model za 100 000,-, použije kvalitnější strojovnu ( např. za 15 000,-, ).


Stímhle stebou nesouhlasím .. Koupím pořádnou kvalitní vysílačku uvedu v přikladu sebe mám MZ24 a budu stím ovladat model za 200 ale taky za 200 tis ... (jenom zde bych vše zdvojil včetně přijimače)

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 12:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Nebudu konkrétně radit, co koupit, jen malou poznámku k "vysílačce na celý život". Ten výraz patří spíš k takové modelářské latině, ale jinak je to nesmysl. Začínal jsem s RC modely poměrně nedávno, před cca 15 lety. Všichni kolem radili koupi "vysílačky na celý život", tehdy byla, myslím, novinkou MC-19, tak jsem o ní dost uvažoval. Nakonec jsem to přehodnotil a koupil bazarovou MC-10, na které jsem se naučil jakž takž létat. Později jsem už kupoval podle vlastních zkušeností a potřeb. Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by dnes (vážně) létal s vysílačkou starší cca 10 let.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 12:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2012
Příspěvky: 22
Bydliště: Valles Marineris
JosefSvejk píše:
...... k "vysílačce na celý život". Ten výraz patří spíš k takové modelářské latině....... Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by dnes (vážně) létal s vysílačkou starší cca 10 let.....


100 % souhlas, konečně příspěvek z praxe...

_________________
Risu inepto res ineptior nulla est.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 12:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Ale nezapomeň, že se bavíme o někom, kdo začíná a hlavně ani pořádně neví, jestli u toho zůstane. A hlavně i ty vysílačky prodělávají tak velký a rychlý vývoj, že za 5 let může být situace někde úplně jinde - jen si vzpomeň, jak v době docela nedávno minulé Graupner nezvládl nástup 2.4 GHz a Futaba převálcovala Graupnera ve všech směrech. Prostě za těch ( třeba ) 5 let může být něco zase nového a převratného a současné systémy půjdou velice rychle do kytek. Co byla před pár lety např. Futaba FC-28 a co je teď ( myslím v původním stavu, bez dodatečného dovybavení nějakým systémem na frekvenci 2.4 GHz ). Kdo z těch, co létá s drahými modely, ji ještě používá ? I ty obyčejné elektrolyty mohou po 10-ti letech být v takovém stavu, že můžeš zdvojovat a ztrojovat cokoli a přitom to nebezpečí nespolehlivosti stále narůstá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 12:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
aviatik666 píše:
A k této filosofii jsi Boříku došel jak... :lol:

Nezlob se na mne, ale co se účasti na fóru týče, tak ti, jak se lidově říká "ještě hoří vajgl na nádraží" a zřejmě nebudu daleko od pravdy, že to samé platí i o tvé modelářské činnosti...

Ze své 35-ti leté modelářské praxe znám spíše více nadšenců, co si např. pořídili první model v setu i s rádiem a pokud je to chytlo, tak prvním posunem bylo pořízení pořádného vysílače, kterým můžeš řídit jak bublinky pro zdokonalení, tak pořádné éro za pár desítek tisíc. Proč bych měl s každým pořízením lepšího modelu pořizovat i lepší rádio a prodělávat na tom zbytečně finance... :wink:


K té filozofii jsem došel naprosto jednoduše: Ze své více jak 45-ti leté modelářské praxe a také z praxe svých kamarádů - modelářů, kteří postupovali více-méně stejným způsobem .... od Marsky, přes Acomse z Tuzexu a dalších značek až po dnešní vysílačky, co jsou na trhu. Nikdo z nich si také nepořídil první model v setu i s rádiem ... to se před 45-20 lety jaksi nevyskytovalo, že ?
Toho vajgla radši típni ... Někdo dospělejší by Ti mohl dát pohlavek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 12:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Tak tak, doba je spotřební a vývoj jde rychle dopředu. Vykrvácíš na nějaké strojovně a za dva roky stejně slintáš po jiný, bo zase někdo sestrojil něco lepšího.

Řešíme to s kolegou- létá velké dřevěné modely na Auroru :arrow: no a poslední dobu blbneme s EPP :oops: letouny, kde se nám zdá, že přijímač za 1000Korun je přepych. Tak nějak mudrujeme :idea: , že místo přijímače za 1000 koupíme za 1200 FS i6 jako druhý vysílač dom a bude to vyřešeno. Má osazeno cca 12 modelů, u některých přehazoval přijímače a tímto by to odboural. Nevidím na tom nic špatnýho.

Jinak ano, FS i6stku jsem držel v ruce. Překvapilo mě, že je jakási menší a lehčí než co jsem poznal( taky modelařím asi 30let) a ano je taková hračkoidní třeba oproti tomu Hitecu. No ale za ty kačky bych to neřešil. Jeví se mi jako dost vhodná pro dětskou ruku. MR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 13:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
velmi rád podpořím Boříka, není to o tom co nejlepšího je na trhu, je to o tom, umět použít cokoli.... začínal jsem na ,,deltě,, mars byl až další generační skok a acoms na 40mHz mi fungoval ještě před 8 roky kdy jsem ho poslal dál darem pro začátek kamarádova mladýho....
Momentálně mám pomalu co lod to rádio a mám lodí zhruba 10 u některých je to dáno tím , že z mikromodelů se fakt blbě vyndává upravený přijímač bez konektorové části připojený po průběžné silové lajně a jen jednotlivými piny signálů....
Dobré je, že při slušném zacházení mi stále bez problémů slouží i všemi zatracovaná ,,zebra,,.... nikdy nikoho nezarušila a sama se nenechala rušit i při používání na výstavě MH v Letnanech.....stejně dobře stále chodí dvoukanál Robe ale i jakýsi hybrid mezi rádii od parkzone na 27mHz kde tahový poták řídí plyn a křižák a tlačítka to ostatní...Jinak jsem před pár roky došel k optikovi¨se syntézovým modulem a kde to šlo i k syntézovým přijímačům na 40mHz..... výborné řešení.... nikdy nemusím čekat na to kdy bude volné pásmo a to ani pod vodoukam si 2,4G nikdy nedosáhne.
Mám pocit , že dnes to je zde spíše o tom , kdo má ,,tlustší šrajtofli,,.... nikoli o skutečném poznání co je u lodi potřeba co né.
Kecy o zastaralém a moderním bych tu zrovna nevytahoval ....obvykle totiž platí, že ti co UMĚJÍ díky praxi, dokáží s tzv. zastaralou technikou totéž, co ti, co jen umějí koupit moderní produkty(a možná je i poskládat....občas....) a obvykle ještě více.
Nicméně pro budoucnost si umím představit přechod na mnou doporučenou TGY-i6 není ani ,,blbá,, ani nemoderní a už vubec né nespolehlivá...jen musím poprocházet strejdu GOOGLA, jaký přijímač by se k ní dal připárovat a nevážil více než 3g pak budu mít uplně jasno co používat dalších 5-10 let.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 14:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
P.S.
právě jsem odevzdal rybářovi další zakrmovací lod... koupil ji z německa za 13litrů a bylo to ABS vyfouknuté(vystříknuté) do formy a namaskované vodním tiskem na karbon..... osazení ho vyšlo na dalších 14 litrů a to jsem musel nahradit ,,spešl,, obvod pro řízení vyklápění a háčků osazený procákem... obyčejnými mikrospínači s mikroservem a vačkou.... obvod byl tak chytrej že uměl jen vyklopit 2 magnety chvilkovým sepnutím, pak měl umět jakési relé které prý bude ovládat zároven 2 sloty na odhoz háčků naráz!!!!!! (netuším proč naráz když komory s krmením jsou 2 nezávislé....) a pak zapnout osvětlení - jen zapnout a trvale svítit do vypnutí ručně....
prostě blb za programováním procáku dokáže divy.....
jen detail ...doporučené rádio byla 6 kanálová futaba (jak psáno vnávodu, minimálně....) přičemž osazení na přijímači je do 3 zdířek.....
pánové pokrok je pokrok , ale když ho uchopí do rukou debil...je vymalováno.
lod je nakonec osazena dvoučinným spínačem světel rozděleným na světla povinná-poziční a světlo pro nasvícení kam jedu tedy hledáček.....
pak je tam původní spínač magnetů který vzhledem ktomu že byl již koupen za 980,-kč z anglie byl zapojen k ovládání magnetů pro odhoz háčků.......
dále je použito 1ks mikroserva v hodnotě 120,-kč a 2 kusů mikrospínače za 34,-kč kterážto sestava umí totéž co předeššlý ,,vehement z anglie,,
a dvou 120A reglů pro obousměrné řízení střídáků pro pohon ve stylu rajčáky_bylo nutno upravit TGY-i6 tak aby byla neutralizace na všech směrech kniplů......
PROBOHA , PROČ MUSÍME LEVÉ UCHO DRBAT MALÍČKEM PRAVÉ RUKY???????
vše funguje lépe , levněji a spolehlivěji, pokud nepodléháme trendu doby příliš......


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 14:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Chudák původní tazatel ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 14:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
JosefSvejk píše:
Nebudu konkrétně radit, co koupit, jen malou poznámku k "vysílačce na celý život". Ten výraz patří spíš k takové modelářské latině, ale jinak je to nesmysl. Začínal jsem s RC modely poměrně nedávno, před cca 15 lety. Všichni kolem radili koupi "vysílačky na celý život", tehdy byla, myslím, novinkou MC-19, tak jsem o ní dost uvažoval. Nakonec jsem to přehodnotil a koupil bazarovou MC-10, na které jsem se naučil jakž takž létat. Později jsem už kupoval podle vlastních zkušeností a potřeb. Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by dnes (vážně) létal s vysílačkou starší cca 10 let.


No vidíš, já znám jednoho, co létá s vysílačem starším více jak 20 let a ovládá jím takové modely, že bys čubrněl...
http://www.letiste.dodek.cz/index.php/modelari/antonin-dodek.html
Dokonce stále na 35MHz... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 15:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
aviatik666 píše:
Dokonce stále na 35MHz... :wink:


Čubrněl bych každopádně. 35 Mhz bych už v letadlech moc neriskoval s ohledem na možné zarušení.

Přeci jenom doba pokročila .
V elektronice si něco kupovat na "celý život" považuji taky za ptákovinu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 15:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Boříku, myslím že o časech za komára nemá cenu diskutovat, to "nic" nebylo.
Dále prosím nikoho nepohlavkuj, mohlo by se ti to velice rychle vrátit... :wink: Jinak bez urážky, o člověku, který dokáže vyplodit něco takového http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=42&t=77795 mám své mínění.

Citace:
Když dostaneš do půllitru natočeno centimetr pod okraj, nikdo tě nepřesvědčí, že je to ještě v toleranci 80%. Jednou si zaplatíš 100% a tak těch 100% musíš dostat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 15:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
mhabr píše:
Chudák původní tazatel ...

ano chudák.... tvůj příspěvek mu právě vyloženě pomohl v rozhodování co pořídit.......... :lol:
komentáře z praxe obvykle nebývají naškodu, narozdíl od teoretizování :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
dudaj, ten provoz na 35MHz z Tondou občas diskutuji a nejen já. Má v tom svou filosofii, zatím ho nikdo nepřesvědčil a to má i rádio na 2,4GHz... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 18:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Neměj obavu, Aviatiku, nikoho nepohlavkuju. A hlavně žádné mínění o Tobě nemám - nestojí to vůbec za pozornost se tím zdržovat. Usuzovat o něčí modelářské činnosti na základě fóra může jen naivka nebo primitiv.

Admine prosím promaž to - pár příspěvků je tak trochu mimo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz