Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 5500Kč
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 6:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
To jsi ziskal spatny dojem. Taranis a jeho příslušenství je velmi snadne k zapojeni a zprovozneni. Problem nastava jen v pouziti starsich prijinacu ktere maji sva omezeni.
Nekteri si tu zamilovali stare prijimace protoze se v tom v neustani vrtaji a baví je to, ale pokud jdes cestou prijimacu urcenych k Taranisu a senzoru je to snadne.
Tak stejne nastavovani, opentx neni slozitejsi, ma svoji logiku. Staci ji pochopit a sjistis ze nemas problem.
Protoze se jedna o velmi sofistikovaný software ma tak mnoho moznoati ale nikoho nenuti je uzivat, zakladni nastaveni podle pruvodce nastavi letadlo a pridani par mixu je snadne.
To co tady nekdy je videt za programovani od kluku je takova vyssi divci protoze to jde a oni si s tim tak vyhrajou ale clovek si vystaci i ze zakladem.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 5500Kč
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 6:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Polná
Dík. je mi jasné, že i s dobrou vysílačkou můžu nastavit jen základ a lítat. Ale pak je otázka, když nevyužiji její možnosti, zda je vůbec potřebuji. Pro cestu jednou týdně na poštu mi taky bude stačit fabie, a nepořídím si plně vybavený mercedes :) . Tím chci říct, že je asi v první řadě nezbytné si říct, s čím a jak chci lítat a podle toho vybrat vysílačku. Samozřejmě s rezervou na pozdější zlepšování.
Sám jsem měl taranis hodně dlouho v hledáčku. Ale když jsem potom narazil na nabídku nové Flash 7 s přijímačem za 4242,- tak jsem to vzal. Možná mě jednou přestane stačit a budu se tlouct do hlavy :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 5500Kč
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Protoze s jidlem roste chut :mrgreen:

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 5500Kč
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 8:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Fedys píše:
... Taranis je asi dobrá vysílačka, která má spoustu možností a je i cenově přijatelná. Ale právě proto, že má tolik možností, kdy něco připojit jde, něco se musí upravit a něco nefunguje vůbec ( čert aby se v tom vyznal :? ) mě to odradilo....

Neviem, ci si pozeral nejake videa ( od Rimr-a), mozno by si ziskal lepsi obraz. Ak chces lietat bez telemetrie, mozes, nikam nemusi vrtat, mas vysielacku + prijimac a lietas.
Ak si to nebodaj rozmyslis a chces aj telemetriu a nie si bastlic, s novou radou snimacov nic nemusis upravovat - pripojis, nastavis, lietas.

Fedys píše:
Jsem začátečník, elektrice rozumím jen tolik, abych spojil dva konektory.... baterku mi hlídá bzučák. Přesto jsem si pořídil Flash 7, kde do budoucna předpokládám i využití telemetrie. Hlídat si napájení je určitě dobré. Druhá věc bude spotřeba - černé škatule na palubě asi něco sežerou :) .

Ak vies zapajkovat dva draty - jeden na plus a druhy na minus - tak namiesto bzucaka sa v Taranise da pouzit toto, a mas to neporovnatelne konfortnejsie.
V kazdom pripade, ak si spokojny s Flash-om prajem dobre lietanie.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 5500Kč
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 9:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Polná
Stránky Rimr-a znám, tam jsem se taky s taranisem blíže seznámil včetně doporučení na prodejce. Z číny bych ho asi nechtěl. Ale důvodů k rozhodnutí je vždy víc, než jsem tu zatím uvedl. Předtím jsem měl setovku LITE 4 od Hitecu a dva přijímače - jednu minimu a jednu čínu. S novou vysílačkou to jsou tři přijímače a to už jde. Dále jsem chtěl použít starou vysílačku jako žákovskou pro děcka a nevím, zda by s taranisem spolupracovala. S flashem problém není a kluci to můžou relativně bezpečně zkoušet. Když je vidím, tak se to asi brzy otočí a budou učit oni mě :D
S flashem jsem spokojený, ale jak psal janekx, s jídlem roste chuť a stát se může cokoliv.
Nepropaguji tu flash, nezatracuji taranis. Ale zase by asi nebylo dobré, aby tazatelé získali dojem, že pokud si nepořídí taranise, tak udělají chybu. Záleží na jejich finančních možnostech (o peníze jde až v první řadě a do ceny je minimálně nutné započítat také cenu přijímačů) a jakým způsobem chtějí využít možností vysílačky. Rozhodnutí je jen na nich. Taranis nabízí víc možností, než flash. Ale to neznamená, že je pro svoje lítání potřebuji a využiji :)
Bastlíř určitě nejsem (titěrní černí brouci na zelených destičkách mi nic neříkají), ale konektor ještě připájím. Nemám vyzkoušené, ale přijímač OPTIMA 7 podle popisu předává údaje o napětí bez nutnosti připojení dalšího snímače. Pokud se pletu, tak mě někdo opravte :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 5500Kč
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 10:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2015
Příspěvky: 198
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 5
Zdavím, nechci nikoho nikam lanařit, také jsem se asi půl roku rozhodoval - jaký vysílač.
Jsem tu jako nováček, k modelařině se vracím z dob, kdy jsme fungovali na 27MHz - v CB pásmu - takže se musím vše učit znova.

Navštívil jsem několik modelářů jak na letištích, tak doma a nebo prostě někde na kopečku, vyzpovídal je o možnostech co jejich rádio umí a co ne, atd.
Pak jsem si udělal tabulku, kam jsem si vše napsal, co potřebuji, nebo chci aby to umělo a co která vysílačka umí + průměrné ceny přijímačů atd.

Rozhodl jsem se došetřit a jít právě do Taranise - poměr cena/výkon je z mého pohledu opravdu dobrý - a příjimače s telemetrií jak chápu posílají hodnotu napětí sami bez nutnotsti cokoliv dokupovat. Mám ho doma od včera a není to zase taková hrůza. Navíc využívám možnost napsat kamarádovi, on to naprogramuje na svém vysílači, nebo v programu pro PC - pošli mi a já mohu porovnávat a zkoumat co a jak.

Do prvního modelu "otloukánka" jsem samozžejmě koupil přijímač jen 4kanál bez telemetrie za 400Kč, již pracovní název napovídá, že životnost jeho částí asi nebude dlouhá. Ale hodlám dovybavit své staré modely (2 lodě, tank, bugina) novou elektronikou a opět je používat.

Další možnost co mne nadchla (jde to určitě i u jiných vysílačů) je koupit vysílač levný, do kterého jde doplnit FRSKY vysílač (doufám že to píši správně) a mám rádio i pro mladého.

Já se rozhodoval dlouho a DOPORUČUJI investovat do času a dojet si za pár lidma - to pomůže při rozhodování asi nejvíce - každý totiž chválí to co používá :-)

_________________
Trutnov, X9D+
EasyPeasy,RELAX II,Vektor XXL,4ptéra 250ka
Šohaj(stavím)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 5500Kč
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 10:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Fedys píše:
... Ale důvodů k rozhodnutí je vždy víc, než jsem tu zatím uvedl...

Iste, len to, ako si to napisal budi dojem, ze je to hrozne komplikovana vysielacka od ktorej treba utekat co najdalej :D

Fedys píše:
.. Nepropaguji tu flash, nezatracuji taranis. Ale zase by asi nebylo dobré, aby tazatelé získali dojem, že pokud si nepořídí taranise, tak udělají chybu...

Vies ako je to o tej liske, co chvali svoj chvost :lol: Ja viem doporucit len z toho, co som mal: Turnigy 9x, Spektrum DX5 & DX6i, Taranis; pripadne z toho, o com som uvazoval: Spektrum DX8i. A viem uviest dovody, pre ktore Taranis MNE vyhovuje. Co neznamena, ze musi vyhovovat kazdemu a uz vobec neznamena, ze neexistuje lepsia vysielacka...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 5500Kč
PříspěvekNapsal: pát 28.08.2015 9:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Myslím, že za to čo stojí Taranis nieje lepšie rádio. Sú aj lepšie, ale za inakšié peniaze. Open TX ponúka veľa možností. Každý modelár má rád čo má doma, (na tom nieje nič zlé) Hlavne nech nám to lieta a nepadá?

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 5500Kč
PříspěvekNapsal: ned 20.09.2015 7:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Ono také hodně záleží na tom, co s tou kterou vysílačkou chceme ovládat. Názorný příklad je třeba uveden v tomto videu:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

:wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz