Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: stř 29.07.2015 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak mam dilema. Premyslim, ze bych si udelal radost a poridil nove radio. Do ted mam optic 6, ale narazil jsem na pocet kanalu. Pro obyc letadla ok, ale ted jsem poridil wwii , kterou budu stavet a tech kanalu bude malo. Na spalovaci heli jsem ozelil govik, ale ten bych s novym radiem jiz mohl pouzit.

Jelikoz mam dost prijimacu hitec tak jedina volba by byla aurora, ale pocitam, ze brzy narazim na pocet kanalu. Smiril jsem se s verzi, ze prejdu asi komplet ale ted jakou soupravu.

V merku mam spise graupnera z duvodu ceny prijimacu. Ale jakou. Nejvice se mi libi MC 20 pripadne MX 20 nebo MZ 24

favorit je pro me momentalne MC, ale bojim se zda pujde pouzit jako palcovka. Ma to byt takovy hybrid.

Pripadne piste zkusenosti s temito soupravami.

Diky za nakopnuti k rozhodnuti.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: stř 29.07.2015 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
MC-20 mám a jsem s ní spokojenej, ale jako palcovku bych jí rozhodně nedoporučoval. Není na to dělaná. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: stř 29.07.2015 21:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
:-( asi si ji půjdu osahat. Nicméně pokud by neseděla tak je nějaký zásadní rozdíl mezi mc20 a mx20. Ta mu je spíše okrajovka. Nevidím v ní proti těmto mc a my nějakou výhodu možná pouze dotykový displej ale ten mi připadá jako z hračkárny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: stř 29.07.2015 21:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
A ještě pokud by mi ta krabice mc vyhovovala tak jaký je rozdíl mezi mc 20 a 16. Vetrone nelitam. Pouze heli a spalovaky v budoucnu benzin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: stř 29.07.2015 22:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
hates píše:
...je nějaký zásadní rozdíl mezi mc20 a mx20...


Mám MX-20 a taky jsem se před koupí rozhodoval, jestli MC-20 nebo MX-20, takže jsem si je několikrát osahával a zjišťoval všechny možné i nemožné informace o tom, jak se liší. Snad si to ještě pamatuju:
- MC má tahové a boční potenciometry, MX je nemá (z mého pohledu nejzásadnější rozdíl, lítám převážně větroně a ty boční by se hodily)
- MC se dodává s vysílačovou LiPol, v MX je NiMh
- MC má repro pro hlasový výstup telemetrických hlášek, k MX je potřeba připojit sluchátka nebo externí repro
- SW je myslím shodný
- MC má dva displeje
- MC se dodává s kufrem a popruhem

Já jsem tehdy usoudil, že ty věci, které má MC navíc, mi nestojí za rozdíl v ceně, který byl v té době myslím cca 6000 (i když ty boční potenciometry mne docela mrzely) a vzal jsem MX20. A spokojenost.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: stř 29.07.2015 22:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Právě že ten rozdíl je nějakých 5k. Ty boční potenciometry by se mi hodily na klapky. To kecání nějak nevyžaduji ale líbí se mi zase ten displej nahoře pro telemetrii


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: stř 29.07.2015 22:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
To mne zase přijde užitečnější to kecání-mám jednak nastavené limity, kdy se paní ozve a jednak na spínač pouštění vybraných hlášení ve smyčce. Na displej se snažím nekoukat - už se mi párkrát stalo (když jsem si nechal repro doma), že jsem mrknul na displej a pak jsem zoufale hledal letadlo na obloze.

Ještě k tomu cenovému rozdílu-to je samozřejmě na tobě, co upřednostníš. Já si nakonec řekl, že klapky dám v režimu "Termika" na otočný potenciometr na přední straně a naučím se s tím žít (i když teď uvažuju, že to udělám jen na přepínač-zapnu termiku, zakřiví se odtokovka a bude mít jen jednu polohu, bez možnosti s ní cvičit). A za ušetřené peníze jsem si koupil 3 přijímače.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: stř 29.07.2015 22:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
MC-20 má oproti MX-20 mimo to co popsal kope i některé další funkce navíc. A to "kecání" je velká výhoda. Taky si neumím představit, že bych při lítání koukal na displej. Pokud vím, tak MZ-24 je ještě trochu "oškubanější" v počtu funkcí než MX-20.
Tady http://shop.graupner.de/webuerp/AA?wgr=5&language=en si stáhni manuály, porovnej funkce a pak si je osobně osahej, ať máš představu jak se ti bude ovládat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: stř 29.07.2015 23:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Především si ujasni zda chceš rádio palcové nebo pultové - je to dost rozdíl. Dost záleží na zvyku - máš Optica; jak jsi jej doteď držel...
Mám Mx-20 a létám s ní WWII. Boční poťáky mi ani trochu nechybí, klapky mám na 3-polohový přepínač, necítím potřebu jimi kvedlat jinak. Řadu dalších funkcí mám taky na přepínače a všechny obsáhnu bez problémů při řízení "palcovým" způsobem (rádio mám pověšené na středové kšandě). Otočné poťáky uprostřed využívám jako spínače pro zamykání plynu a pomocných funkcí (napájení zvukového modulu a napájení elektrokouření). Vysílač se vejde do malého kufříku (na Turnigy T9...), což já považuji taky za výhodu oproti Mc-20. Kecání do ucha jsem párkrát zkusil ale nenechám si do letu moc často kecat, běžně používám akustické alarmy což mi docela postačuje; repro jako má Mc-20 mi tedy nechybí. Koukání na displej za letu považuju za pošetilost zvlášť při řízení stíhaček WWII apod. a tedy horní displej navíc by mi skoro nic nepřinesl. Nějaká přílišná nacpanost funkcemi je pro mně taky skoro vedlejší, některé funkce asi nikdy nevyužiju i když jsou zajímavé a cool. Neradím, jen popisuji své zkušenosti.
Ono to ostatně dost záleží na osobních preferencích podložených dříve nabytými zkušenostmi, proto se nedá poradit nějak jednoznačně, každý si musí omakat a testnout sám co mu vyhovuje. Takové ty rezolutní výroky "to je nejlepší" a/nebo "tak to přece nejde" v duchu odesílám do háje :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: čtv 30.07.2015 10:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak jsem si radia osahal. Mel jsem vedle sebe MC-20 a MX-20, Vice mi teda sedela ta MC-20, na kterych byly kratke packy. V shopu na ni mel i podlozky pod ruce ale palcema se dalo ridit i tak. Zkusil jsem tedy MC-16 na ktere nemel ty podlozky a musim rict ze na rizeni palci a drzeni to bylo mnohem prijemnejsi nez klasicka palcovka. Nemel jsem na sobe popruh, ale i tak se dala krasne drzet. Nevihoda je ze jsou dale prepinace, ale da se na ne dosahnout i s mema malema rukama. Na te MX-20 mi prisli ty prepinace hodne natesno a asi bych prepl jiny nez bych pozadoval.

Tak ze zaver je asi takovy ze MC-20 bude na pristi sezonu doma.

Mam jeste dotaz. Jelikoz se jedna o 12k radio a umi dva prijimace (udajne az ctyri) a ma mapovani kanalu. Je mozne dat do letadla napriklad 2x GR-12L a na ty namapovat postupne vsech 12 kanalu a vyuzivat je ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: čtv 30.07.2015 11:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
hates píše:
... Je mozne dat do letadla napriklad 2x GR-12L a na ty namapovat postupne vsech 12 kanalu a vyuzivat je ?

Ano. Na libovolný výstup si můžeš namapovat libovolný kanál. Právě tak osazuju éro se dvěma Gr-16.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: čtv 30.07.2015 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak to je super. To radio se mi zacina libit cim dam tim vic.
Cena prijimacu je vice nez privetiva. Ono pokud dam ty GR-12L do letadla 2x tak jsem na cene 2k a to je za cenu u Hitecu Optimi 9.
Jako bonus tedy bych mohl pripojit napriklad jednokridelko pres jeden prijimac a druhe pres druhy a u dvouservove vyskovky to same je to tak ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: čtv 30.07.2015 12:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
FrSky teraz zacal robit Taranis-E (X9E), co je pultovka, do 16 kanalov ( 16 kanalov vie aj X9D+, ale to je palcovka). Nemal som v ruke, vzhlad radsej nekomentujem, ber to len ako info. Ak chces Graupnera, tak nepodstatne info ... :D

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: čtv 30.07.2015 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Diky. O FrSky vim, ale nechci. Nechce se mi vrtat v softwaru. Pokud to nekdo jiz udelal. Mozna profesni deformace, ale radeji sahnu po hotovem i kdyz me to mozna v necem omezi, nez po necem po cem musim patrat. Z toho duvodu me neoslovil nikdy ani Turnigy T9X a jim podobne. Tou profesni deformaci myslim to, ze v IT taky radeji sahnu po hotovem i kdyz kolikrat drazsim a odpovednost prenecham na nekom jinem. Ja chci byt jiz pouze uzivatel alias administrator. A pokud to nedela to co ma tak to omlatim o hlavu nekomu jinemu a ne sobe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké 12k rádio
PříspěvekNapsal: čtv 30.07.2015 12:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
hates píše:
... Jako bonus tedy bych mohl pripojit napriklad jednokridelko pres jeden prijimac a druhe pres druhy a u dvouservove vyskovky to same je to tak ?

Já jako bonus mám jeden přijímač v křídle a druhý v trupu - nemusím tedy mezi křídlem a trupem táhnout pupeční šňůru mezi komponenty...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz