Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Turnigy 9XT Pro + XJT
PříspěvekNapsal: pát 19.12.2014 17:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 4.9.2011
Příspěvky: 76
Bydliště: Horni Pertoltice
Obrázky: 2
Dobrý den všem.
Chtěl bych se zeptat, mám TURNIGY 9XR Pro a v něm modul FrSky XJT. Přijímač je X8R. Ten je s telemetrii. Chtěl jsem se zeptat, jak nastavit v vysílači telemetrii a případně, (používám orig. FW) jak ho změnit. Prolezl jsem skoro cely web, jak FrSky tak TURNIGY a rozumnou odpověď jsem nenašel. Vždy tam mluví jak o 9X tak 9XR, je tam i několik odkazů na 9XR Pro, ale ty se hned změní na 9XR. Na webu jsem ale zjistil, že mezi 9XR a 9XR Pro je docela velký rozdíl a to hlavně v procesoru, ale vlastně celém HW. Děkuji za podnětné odpovědi. Lada

_________________
CESSNA 182 SKYLANE, DG 300 Elan, EXTRA 330L, F6F HELLCAT
TURNIGY 9XR Pro a XJT, TARANIS X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XT Pro + XJT
PříspěvekNapsal: pát 19.12.2014 17:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Nestačí jen mít XJT modul ve slotu. Pro telemetrii je navíc potřeba mít modul propojen datovým kabelem pro čtení dat telemetrie. Pokud ještě nemáš datový kabel pak potřebuješ tento datový kabel. Datový kabel se propojuje dle popisu a obrázku na straně 7/8 v návodu viz tento odkaz. Sériový port RS232 na modulu XJT je funkční pouze v režimu D8. Navíc při propojení přes RS232 nebudou k dispozici data čidel připojovaných přes Smart port. Pokud budeš chtít s přijímačem X8R používat víc než 8 kanálů nebo čidla připojovaná přes Smart port pak potřebuješ párovat v režimu D16. V režimu D16 ovšem sériový port RS232 na modulu XJT není funkční a funkční je jen Smart port a k němu je potřeba mít nahraný firmware s podporou Smart portu.

Nastavení protokolu PXX pro modul XJT je popsáno v návodu viz tento odkaz na straně 7.
Nastavení jako mixy apod. a také telemetrie je popsané v návodu viz tento odkaz.
Nastavení parametrů pro hlasová hlášení je v návodu viz tento odkaz.
Aktualizace firmware je popsána v návodu viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XT Pro + XJT
PříspěvekNapsal: pát 19.12.2014 18:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 4.9.2011
Příspěvky: 76
Bydliště: Horni Pertoltice
Obrázky: 2
Ahoj. Děkuji mockrát za odpověď. Zapoměl jsem zmínit, že ten propojovací kabel mam také. Jdu to vyzkoušet podle odkazů, které jsi napsal. Lada

_________________
CESSNA 182 SKYLANE, DG 300 Elan, EXTRA 330L, F6F HELLCAT
TURNIGY 9XR Pro a XJT, TARANIS X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XT Pro + XJT
PříspěvekNapsal: pát 19.12.2014 19:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Ještě doplním, že v režimu D16 by ten datový kabel neměl být potřeba jak je zmíněno v diskusi viz tento odkaz, protože data Smart portu by se pak měly přenášet interním portem přes 5 pin VF modulu. Mělo by to fungovat při zapnutém protokolu PXX.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XT Pro + XJT
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 19:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 4.9.2011
Příspěvky: 76
Bydliště: Horni Pertoltice
Obrázky: 2
Ahoj. Děkuji za odpověď. Teď si překládám ty manuály. Jestli bude možné, ještě se ozvu, (nejsem si moc jistý, že se v tom pořádně vyznám). Hlavně teď tápu v tom, kde najdu změnu na com2 a protokol PXX. Ale to zase zítra. A ještě jednou dík za trpělivost. Lada

_________________
CESSNA 182 SKYLANE, DG 300 Elan, EXTRA 330L, F6F HELLCAT
TURNIGY 9XR Pro a XJT, TARANIS X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XT Pro + XJT
PříspěvekNapsal: ned 21.12.2014 17:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Sir.Ignor píše:
Hlavně teď tápu v tom, kde najdu změnu na com2 a protokol PXX...

Obecný pohyb mezi různými stránkami parametrů pro nastavení je popsán v návodu k původnímu firmware viz tento odkaz na straně 2 dle číslování stránek a 4 celkově od počátku PDF dokumentu viz text za nadpisem Navigating Between Pages.

Nastavení protokolu PXX by mělo být v menu vysílačky v nastavení modelu strana 1/13 podle téhož návodu k původnímu firmware na straně 23 dle číslování stránek a 24 celkově od počátku PDF dokumentu viz text za nadpisem Proto (encoding protocol).

Nejsem si jist kde přesně bude nastavení použitého portu po volbě protokolu PXX. Zkus projít jednotlivé stránky menu pro telemetrii a v každé z nich projít/odrolovat všechny položky, protože na stránkách mohou být některé ukryté mimo přímou viditelnost při listování mezi stránkami tj. pro zobrazení některých položek může být v některých stránkách potřeba odrolovat na nižší položky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XT Pro + XJT
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2014 13:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 4.9.2011
Příspěvky: 76
Bydliště: Horni Pertoltice
Obrázky: 2
Zatím mockrát děkuji. Opravdu mi to pomáhá. Jen se tím prostě musím prokousat. Asi největší problém bude v tom, že jak jsi v předpředešlém příspěvku napsal odkaz na jedno fórum, všichni tam mluví o firmware verze 210 a já jsem koupil vysílač s verzí 202.
Jinak už budu mít některé manuály přeložené, tak pak je zde mohu poskytnout.
Teď zpět k tomu portu COM2.
Jak jsi mě odkázal na manuálu, nevím proč, ale pořád jsem to hledal v nastavení k vysílačce přitom to je v nastavení modelu. Tak tam jsem to našel. Po tolika dnech docela úspěch :-). No nic. Prostě to asi chce všechno svůj čas. Teď jdu zkoušet. Pak napíšu výsledek. Lada

_________________
CESSNA 182 SKYLANE, DG 300 Elan, EXTRA 330L, F6F HELLCAT
TURNIGY 9XR Pro a XJT, TARANIS X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XT Pro + XJT
PříspěvekNapsal: ned 11.01.2015 20:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.1.2015
Příspěvky: 2
Ahoj, při přechodu na 9XTpro mi při zavádění modelů hodně ulehčil práci program eePskye. Bohužel jsem zatím nepřišel na to, jak nově vytvořené modely přenést do vysilače přes SDkartu. Přes kabel USB to není problém, ale kartou dovedu jen naflashovat nový FW a nahrát zvuky. Povedlo se to někomu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XT Pro + XJT
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2015 4:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 4.9.2011
Příspěvky: 76
Bydliště: Horni Pertoltice
Obrázky: 2
Ahoj a děkuji zatím za všechny odpovědi. No i po tak dlouhé době jsem tu "telemetrii" nerozchodil. Prostě něco dělám špatně. Zatím jsem se hlavně věnoval lítání a tak jsem na to kašlal, ale teď zase přišel čas na to, trochu se v tom pohrabat. Chtěl bych tímto poprosit DRONDYSE, jestli by nebyl tak laskav a nenapsal mi, jak mam mít nastavený modul XJT, t.j. do jakého módu, jestli D8 a nebo jiný. Pokud totiž se pokusím v nastavení vysílače pokusím nastavit modulaci PXX, tak mi nejdou na přijímači serva. No a nějak nevím jak dál. Manuály, které jsem si stáhnul, tak z těch jsem to bohužel nepochopil. Bylo by asi úplně nejlepší, kdyby mi někdo pomohl tak, že sem umístí nějaký vzorový epp soubor (pro program eppskye), v kterém by to bylo vidět. Děkuji za odpovědi.
Láďa

_________________
CESSNA 182 SKYLANE, DG 300 Elan, EXTRA 330L, F6F HELLCAT
TURNIGY 9XR Pro a XJT, TARANIS X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XT Pro + XJT
PříspěvekNapsal: pon 14.09.2015 1:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Sir.Ignor píše:
Chtěl bych tímto poprosit DRONDYSE, jestli by nebyl tak laskav a nenapsal mi, jak mam mít nastavený modul XJT, t.j. do jakého módu, jestli D8 a nebo jiný. Pokud totiž se pokusím v nastavení vysílače pokusím nastavit modulaci PXX, tak mi nejdou na přijímači serva.

Přijímač by měl být spárovaný s modulem XJT v režimu D16 s nastaveným protokolem PXX. Pokud je to spárované a provozované v režimu D8 tak to s protokolem PXX fungovat nebude.

Turnigy 9XR Pro s modulem XJT videoukázka párování v režimu D16 s přijímačem X8R.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XT Pro + XJT
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2015 18:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 4.9.2011
Příspěvky: 76
Bydliště: Horni Pertoltice
Obrázky: 2
Dekuji. Tak to funguje. Lada
:D

_________________
CESSNA 182 SKYLANE, DG 300 Elan, EXTRA 330L, F6F HELLCAT
TURNIGY 9XR Pro a XJT, TARANIS X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XT Pro + XJT
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2016 19:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 4.9.2011
Příspěvky: 76
Bydliště: Horni Pertoltice
Obrázky: 2
Ahoj všem.
Přišlo mi pár SZ a také jsem odpovídal na některé dotazy a tak tady chci pro všechny napsat par svých řešení. Nejprve chci napsat k originalnimu firmwaru. Je dobrý a pokud nechci telemetrii jak v něm udělám vlastně skoro cokoli, takže v tomto případě není nutnost měnit za OpenTX. Jina situace nastane, pokud potřebuji alespoň nějakou telemetrii, t.j. RSSI, VBat atd. (o originálu a ani v OpenTX do verze 2.1.3 mi to nešlo.) Potom se musí flešnout firmware. Musíte si stáhnout OpenTX 2.1.0 (http://www.open-tx.org/2015/07/16/opentx-2.1.0/) a nainstalovat Companion do PC. Dale je nutné před jakoukoli další akcí nastavit "Předvolby" a to nejdříve položku radio. viz obrázek
Příloha:
Nastaveni OpenTX.png
Nastaveni OpenTX.png
[ 50.79 KiB | Zobrazeno 6802 krát ]

Nastaveni OpenTX.
Potom zapneme vysílač (nejprve stiskneme vodorovné trimry směrem k sobě a potom zapneme vysílač) musí se nám ukázat na obrazovce jména firmwarů uložených na SD kartě. Pokud to tak je, můžeme připojit vysílačku přes USB k PC. Potom zkontrolujeme funkčnost uploadu a downloadu a to tak, že stiskneme tlačítko upload nastaveni modelů a radia a ty si uložíme do PC. Dále provedeme zálohu původního firmware a pokud toto vše proběhlo v pořádku a v adresáři pro zálohy opravdu máme soubory, pak můžeme přistoupit teprve k vlastnímu nahraní nového firmware t.j. nového OpenTX ve vámi zvolené verzi. Doporučuji začít verzí 2.1.0. To provedeme následovně. Vysílač i Companion necháme ve stavu, v jakém jsme ho měli podle předešlého, otevřeme "Soubor" a položku "Stáhnout" a dále stiskneme "Stáhnout firmware".
Příloha:
DownloadsOpenTX.png
DownloadsOpenTX.png
[ 27.7 KiB | Zobrazeno 6802 krát ]

Otevře se nám okno, kam ho chceme stáhnout a potom se nas program ptá, zda opravdu chceme zapsat nový firmware do radia. To mu povolíme. Po nahraní firmwaru do vysílače provedeme vypnutí vysílače od USB a potom jeho restart přes tlačítko "EXIT" na vysílačce. Další možností je v Companion stisknout pouze tlačítko "Zapsat firmware do radia" a řídit se pokyny programu. V tomto případě opět po dokončení nahrávání restartujeme vysílačku přes "EXIT"

Upozorňuji všechny, že toto provádějí na vlastní nebezpečí a za případné škody neručim.
Lada

_________________
CESSNA 182 SKYLANE, DG 300 Elan, EXTRA 330L, F6F HELLCAT
TURNIGY 9XR Pro a XJT, TARANIS X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XT Pro + XJT
PříspěvekNapsal: čtv 21.01.2016 19:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 4.9.2011
Příspěvky: 76
Bydliště: Horni Pertoltice
Obrázky: 2
Ještě doplňuji pro přesnost. Před odpojením vysílače od PC nejprve odebereme vysílač přes "odebrat zařízení" a teprve potom odpojíme vlastní vysílač od PC (odpojíme USB). Dále přišel dotaz, zda se musí nastavovat SAM-BA
Příloha:
SAM-BA.png
SAM-BA.png
[ 22.28 KiB | Zobrazeno 6763 krát ]

no abych řekl pravdu, ani jsem ji nenastavoval a nechal jsem ji ve stavu, jak se nainstalovala. Jestli jsem ji používal, tak jen tak, že si ji program musel použít, aniž bych to věděl.
Na závěr. Toto jsou moje vlastní zkušenost, platí pro vysílačku TURNIGY 9XR Pro s modulem FrSky XJT. Doufám, že to někomu pomůže.
Lada

_________________
CESSNA 182 SKYLANE, DG 300 Elan, EXTRA 330L, F6F HELLCAT
TURNIGY 9XR Pro a XJT, TARANIS X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XT Pro + XJT
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2016 11:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 4.9.2011
Příspěvky: 76
Bydliště: Horni Pertoltice
Obrázky: 2
Ahoj.
Ještě jsem zapomněl na jednu velice důležitou věc a mě osobně to stálo asi 2 hodiny oprav samokřídla. Po ukončení flashovaní vysílače se MUSÍ !!!!!!!!!!! provést kalibrace křížových ovladačů. Volba po zapnutí vysílače stiskneme tlačítko doleva (Nastavení radia) a na listu 9/9 se řídíme pokyny. Pokud toto neuděláte, zažijete opravdu divokou jízdu a letadlo bude dělat všechno proto, aby se potkalo v co největší rychlosti s pevnou překážkou.

_________________
CESSNA 182 SKYLANE, DG 300 Elan, EXTRA 330L, F6F HELLCAT
TURNIGY 9XR Pro a XJT, TARANIS X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz