Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 195 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Možno to bude tým, že väčšina tých nových návrhov, pokiaľ ide o umiestnenie ovládacích prvkov, vrátane vypínača, vychádza ešte z tých starých. Veď modelár si kúpi redukciu. :roll:
Podľa mňa, FrSky zobral za základ na výrobu krabice Taranisa formy od JR.

http://www.rcuniverse.com/magazine/reviews/682/062.jpg
http://boltrc.com/uk/image/cache/data/T ... 00x800.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 15:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Proto tam nemaji ten rolovaci cudlik, ktery je tak super - by je JRko ukamenovalo :lol: Ted jde o to, jestli to koupili, nebo obslehli. Protoze je to cinska firma, moc bych se nedivil, kdyby s JR nemeli nic spolecneho, jen podnikatelsky zamer :-)

To je to, co mi od zacatku na FrSky vadi. Ze tutla zakladni fakta a ze se prezentuje jako firma, ktera prinasi levny, otevreny vysilac, pritom to vypada na typickou cinskou garaz, ktera kopiruje, na co prijde. Vyhodou vetsiny takovych garazi je, ze produkty za 1000USD prodavaji za 100USD. Ale to v pripade tehle "znacky" neplati.
Jak to vidim ja - nechci se s nikym prit, ani tvrdit, ze to tak je, ale mam takovy pocit :
1) okopiruji krabici (co tedy vlastne vyvijeli, kdyz gimbaly, displej a dalsi, se kupuji hotove? Tyhle veci dohromady posklada 10lete dite se vztahem k elektronice)
2) zneuzijou opensource komunitu k vytvoreni FW, kterym prezentuji moznosti "sveho" vyrobku
3) uzavrou stezejni zdrojaky a dokumentaci, aby si nahodou nadsenci (nebo potencialni konkurence) nemohli vyrabet a prodavat svoje doplnky
4) prodavaji to pres distributory, ktere mazou z rozdilu nadsazene ceny, aby pod vidinou dobreho zisku sirili bludy, jaka je to prima firma, ktera to s modelari mysli dobre a vyviji otevrene radio

Proti poslednimu bodu nic nemam, ale jen mi potvrzuje to, proc jsou urciti lide kolem taranisu tak angazovani. V pripade jineho prodejce rc vybaveni ten byva relativne nestranny, protoze ma z vysilace relativne prd a je mu jedno, jestli si u nej koupim spektrum, graupnera, nebo futabu, takze mi mozna i poradi v mezich mych moznosti a potreb (s ohledem na jeho aktualni skladove zasoby :lol: lezaky je treba taky prodat :lol: ). Proste ja z principu neverim zadnemu "poradci", ktery zije z penez, ktere ja utratim u firmy, kterou on doporucuje.

Pro mne koupe toho radia byla z poloviny ideologicka zalezitost. Casto se pri nakupu rozhoduju nejen podle ceny, ale i podle toho, jaky z toho mam pocit. Tady jsem si myslel, ze to neni typicka komercni firma, ala futaba, graupner, apod. ktera jede jen na zisk a zakaznik je jenom na to, aby jim zvedal vysledek hospodareni.
Ale za tu dobu jsem nabyl presvedceni, ze to jsou typicti kome-cni zm-di, kteri jeste navic od futaby, graupnera a dalsich, kteri si platili vyvoj sami a proto je jejich cena dle meho soudu opravnena, ukradli, co se dalo a tedka je zajima jenom zisk, a proto, pokud nebudu muset, je podporovat nebudu :-)

Nejsem svaty a obcas si taky koupim zjevny fejk v cine, ale vzdycky s vedomim, ze je za desetinu ceny originalu a s tim, ze prodejce mi nemaze med kolem huby, jak se na tom nadrel, jak to roky vyvijel a jaky je to samaritan.

P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 16:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
to petrform:podívej se na str.29 Taranis ,jyrry a bitovod tam uvádějí spoustu dalších "výrobců RC souprav",včetně pražské MZK,kteří používají tuto vysílačovou platformu. Ostatní je tak jak píšeš. Měl jsem před Taranisem mimo jiné i 9XR,jen škoda,že Turnigy 9XR pokazili těmi gumovými tlačítky kříž. ovladači a také špatně dostupnými tlačítky trimů v členitém povrchu.9XR PRO vylepšili, ale zase za jakou cenu? Takže 9XR šla s těžkým srdcem z domu a vystřídal ji Taranis.Sice funkční ,ale za ty peníze nic moc!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Angažuje se protože mě to baví, na tvoje bludy prcam mám jine starosti :)


Přílohy:
uploadfromtaptalk1419087162663.jpg
uploadfromtaptalk1419087162663.jpg
[ 79.62 KiB | Zobrazeno 1487 krát ]


_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 17:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
TO petrfm: Těch co okopírovali škatulku od JR je více, FrSky je zatím poslední v řadě. Zneužijí komunitu Opensource a uzamknou stěžejní zdrojové kódy?? Myslím že nikoho nezneužili a komunita s tím evidentně nemá problém, naopak. To je jakoby jsi řekl že výrobci mobilních telefonů zneužili Google a používají jeho opensource android díky kterému machrují s funkcemi které ani nevymyslely a dělají jen HW.. To samé je s FC pro multirotory kde kdo prodává a vyrábí FC ale FW nevymyslel a přitom machruje co všechno ta jeho deska umí.. https://github.com/opentx/opentx které STĚŽEJNÍ zdrojové kódy jsou tu uzamčeny? Jinak tam najdeš seznam sponzorů kde je uveden i FrSky.... Kdypak zasáhne nějaký moderátor a dá nám to na smetiště :wink: ? Už je to tu trochu OT..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 17:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
petrfm píše:
Proti poslednimu bodu nic nemam, ale jen mi potvrzuje to, proc jsou urciti lide kolem taranisu tak angazovani. V pripade jineho prodejce rc vybaveni ten byva relativne nestranny, protoze ma z vysilace relativne prd a je mu jedno, jestli si u nej koupim spektrum, graupnera, nebo futabu, takze mi mozna i poradi v mezich mych moznosti a potreb (s ohledem na jeho aktualni skladove zasoby :lol: lezaky je treba taky prodat :lol: ). Proste ja z principu neverim zadnemu "poradci", ktery zije z penez, ktere ja utratim u firmy, kterou on doporucuje.



Díky za tento odstavec. Aspoň v tom nejsem sám :D

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 17:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Tak tu máme skupinu podporovatelů Taranise, skupinu odpůrců Taranise, a prvotní dotaz na vhodnost Taranise pro začátečníka se změnila v typický fajt těchto dvou skupin (i když spíše vedou odpůrci). Já teda nevím, ale pokud se mi něco nelíbí, tak si to prostě nekoupím, ale nemám už potřebu rýpat do ostatních na vláknu týkajícího se daného výrobku. Jak to tak sleduju, profiluje se tu skupina prudičů, které se člověk nezavděčí. Zamyslete se, prosím, nad sebou, než hrábnete do klávesnice, pište k věci, a nemíchejte pojmy s dojmy. Jinak to tu za chvíli bude jak v diskuzi pod články v Iděsu. Tady, na RCMánii, se za chvíli bude mít člověk strach na něco zeptat, aby z něho okamžitě nedělali někteří prudiči nesvéprávného idiota.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 17:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
BoŠ píše:
.....pod články v Iděsu. Tady, na RCMánii, se za chvíli bude mít člověk strach na něco zeptat, aby z něho okamžitě nedělali někteří prudiči nesvéprávného idiota.


Když už jsi zmínil .....pod články v Iděsu, tak jsi to dostal právě ty na stejnou úroveň. Nekejveš se stádem, tak jsi prudič atd. Každá diskuze je o výměně názorů na věc. Celej svět je o tom, že dvá lidi namají stejnej názor.
Většinou však, když dojdou argumenty nebo trpělivost, nastupuje osočování z čehokoliv a skončí to urážkama. Tam to snad nedospěje. :) :!: :?:

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 18:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Shorty píše:
Nekejveš se stádem, tak jsi prudič atd.


Špatně jsem to zřejmě formuloval - prudič je ten, kdo se nezván vmísí do stáda, a pak s ním nekejve. :lol: :lol:

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 18:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
BoŠ píše:
Špatně jsem to zřejmě formuloval - prudič je ten, kdo se nezván vmísí do stáda, a pak s ním nekejve. :lol: :lol:


Aha, tak to promiň, že jsem se tě nezeptal na pozvání :roll:
Už odcházím někam, kde nevadí, že mě nedali souhlas a pozvánku :lol:

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 18:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Shorty píše:

Aha, tak to promiň, že jsem se tě nezeptal na pozvání :roll:
Už odcházím někam, kde nevadí, že mě nedali souhlas a pozvánku :lol:


Já jsem o tobě nic nepsal, mě se ptát na pozvání samozřejmě nemusíš, definice prudiče je obecná (dnes mám problém s formulacemi, tak promiň).

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 18:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Zajimave, ze vsechny tyhle vzajemne hejty vznikly na tom, ze jsem se ja, nebo nekdo jiny dovolil otrit o taranise a zpochybnit neco, co jeho PRODEJCE a neunavny propagator napsal. Ciste jsem vyjadril svuj nazor v par vetach a hned se sesli aspon tri obhajci, kteri se zacali strefovat do kazde vety a otacet to.
Kdyby ponechali ty komentare bez povsimnuti, bylo by vse ok, ale evidentne nemuzou dopustit, aby nekdo ve vlakne o taranisu nekyval hlavou.

Mimochodem, za tu dobu, co tady prispivam vyplavalo na povrch par docela ne uplne nepodstatnych informaci, na kterych se stavelo renome taranise a ktere byly zrejme omylem prekroucene. Je jasne, ze lidem, kteri se podle tech informaci rozhodovali ke koupi, nebo kteri z prodeje maji profit se to nebude libit, ale tak jsme tady na modelarskem foru, kde si lidi vzajemne pomahaji, nebo na trznici, kde nepohodlny komentator, co kazi kseft musi za branu?

A ja si myslim, ze to zacatecnikovi taky muze pomoct pri rozhodovani, nebo se tu musi psat jenom chvala ? :-)

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Naposledy upravil petrfm dne sob 20.12.2014 18:49, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 18:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Dávám tomuto vláknu pár hodin, možná minut... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
BoŠ píše:
Tak tu máme skupinu podporovatelů Taranise, skupinu odpůrců Taranise, a prvotní dotaz na vhodnost Taranise pro začátečníka se změnila v typický fajt těchto dvou skupin (i když spíše vedou odpůrci). .
....
Problém je v tom, že by bolo vhodné napísať, kto z odporcov toho taranisa má.......
kozlik327 píše:
Takže 9XR šla s těžkým srdcem z domu a vystřídal ji Taranis.Sice funkční ,ale za ty peníze nic moc!
.
Pôvodne som ti chcel napísať, že si si mal kúpiť toho taranisa, čo mám ja a bol by si spokojný...... a v tom mi to došlo......
S Taranisom je to tak isto, ako svojho času s MPX EVO....
Kždý si tam vytvorí program podľa svojich predstáv..... potom je to pre jedného tuctový 8/ 16 kanál za tie prachy nič moc, pre druhého bomba, čo zvláda za mierny peniaz to, čo je vyhradené rádiam mnohonásobne drahším.......

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 19:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
petrfm píše:

A ja si myslim, ze to zacatecnikovi taky muze pomoct pri rozhodovani, nebo se tu musi psat jenom chvala ? :-)

Len jeden dotaz - čo ti nefungovalo na tom rádiu, keď ho zásadne odmietaš. Píš prosím o svojom kuse.

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 195 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz