Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kterou ?
eclipse 22%  22%  [ 4 ]
optic + frsky 11%  11%  [ 2 ]
optic + origo 17%  17%  [ 3 ]
dx6i 50%  50%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 18
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 16:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2010
Příspěvky: 306
Bydliště: Spálené Poříčí
Kolikrát jsi spad na tu coronu kdyz to chceš měnit?Asi trochu vyhozené prachy,jinak já v hitecu měl assana a nikdy nebyl problém,když koukam na tvůj věk tak přemejšlim jestli si z neděláš k..y

_________________
Futaba T8FG/ABSOLUTION/Rytmus mini VH model/Excel 2000+Asp 7,5/Easy star II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 16:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Keď chceš Hitec tak chvíľu počkaj na ceste sú nové modely typu Flash 7,8 na začiatku roku 2014. :D
http://hitecrcd.com/files/2014_HRU_Catalog-Opt.pdf

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 16:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
juraj.jurej píše:
Keď chceš Hitec tak chvíľu počkaj na ceste sú nové modely typu Flash 7,8 na začiatku roku 2014. :D
http://hitecrcd.com/files/2014_HRU_Catalog-Opt.pdf


Už sem něco podobného napsal Burys. Proč doporučujete něco o čem nic nevíte?

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
JMalik píše:
něco podobného napsal Burys. Proč doporučujete něco o čem nic nevíte?

Čo chceš vedeť tam máš odkaz na popis

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 17:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
beginner99 píše:
Nebo jenom vyměním moduly :D

Taky začínám mít pocit že si děláš srandu, máš koupit rádio který doma už máš jen kvůli tomu abys vyměnil modul nebo vyměnit modul v tom stejnym co už doma máš? Ježiš to je teda složitý rozhodnutí žejo... Víš co ti povím? Já bych strašně moc chtěl mít problémy který máš ty :D

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 17:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.2.2012
Příspěvky: 573
Bydliště: Hradec nad Moravicí
njn , chci si vyměnit moduly a koupit nové rádio , i kdyby mělo být podobné ba stejné . Jde mi o to , že jsem si vypočet , že nechat si starého optica je asi jen o 600 kč levnější než nový a o cca 1100 než eclipse . Je mi potom škoda nekoupit rovnou novou , i vzhledem k tomu , že starého optica si veme taťka .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 17:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.2.2012
Příspěvky: 573
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Jo a ano , je to tak , chci jen vyměnit modul za lepší nebo koupit nové stejné rádio , protože staré mi vyhovuje ,ale je staré tak koupím ještě jednou to stejné , nové a udělalo to tak mnoho lidí a neřek bych , že je to divné .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
JMalik píše:
>> FrSky Taranis

...Popiš sem prosím, jak se nastaví např. dvoje stopky tak, že jedny čítají celkový čas zadávaný kniplem plynu - posun z minima je start, návrat minima je stop. Druhé stopky se spouští tak, že se zapnou např. při 50% plynu a běží mezi 50 a 100%, návratem pod 50% plynu se vypnou.

Taranis jsem v tomto tématu sice nenavrhoval já, ale postup požadovaného nastavení stopek u Taranisu znám. Postup nastavení je následující.

Předpokládaný výchozí stav zvolený model a rozsah plynu nastavený v rozmezí -100 (minimum) až 100 (maximum).

1. Kliknout tlačítkem MENU.

2. Kliknout tlačítkem PAGE.

3. Tlačítkem - přejít na Timer1 a potvrdit tlačítkem ENT. Začne blikat stav nastaveného typu stopek vedle Timer1.

4. Tlačítkem + nebo - zvolit THs a potvrdit tlačítkem ENT.

5. Tlačítkem - přejít na Timer2 a potvrdit tlačítkem ENT. Začne blikat stav nastaveného typu stopek vedle Timer2.

6. Tlačítkem + nebo - zvolit CS1 a potvrdit tlačítkem ENT.

7. Pak postupně klikat tlačítkem PAGE až se objeví na LCD obrazovka CUSTOM SWITCHES.

8. Tlačítkem ENT bude zvýrazněna první část (Function) pro CS1 a druhým stisknutím tlačítka ENT bude blikat.

9. Tlačítkem + zvolit d≥x a potvrdit tlačítkem ENT.

10. Tlačítkem - bude zvolena druhá část (V1) pro CS1 a tlačítkem ENT bude blikat.

11. Tlačítkem + zvolit Thr a potvrdit tlačítkem ENT.

12. Následující dva body provádět jen pokud je hodnota třetí části (V2) pro CS1 nenulová.

13. Tlačítkem - bude zvolena třetí část (V2) pro CS1 a tlačítkem ENT bude blikat.

14. Tlačítkem + nebo - nastavit hodnotu 0 a potvrdit tlačítkem ENT.

Tím je hotovo. Zobrazení časovačů na LCD Taranisu viz obrázek níže.

Příloha:
timers.jpg
timers.jpg
[ 13.79 KiB | Zobrazeno 1874 krát ]



Pokud bude hodnota plynu větší než minimum (tj. větší než -100) budou v chodu stopky Timer1 (na LCD jsou to ty horní s popisem THs).

Pokud bude hodnota plynu větší nebo rovna 0 (tj. ≥50%) budou v chodu stopky Timer2 (na LCD jsou to ty dolní s popisem CS1).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Drondys píše:
......

Já jsem chtěl od Buryse řešení :wink:
(Teď už ten TX nemám k dispozici a nemohu to ověřit,ale myslím si, že v tom popisu druhých stopek máš chybu, nebo z toho není zřejmé, že ty druhé stopky se mají zase vypnout při plynu 50% a menším)

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
beginner99 píše:
Jo a ano , je to tak , chci jen vyměnit modul za lepší nebo koupit nové stejné rádio , protože staré mi vyhovuje ,ale je staré tak koupím ještě jednou to stejné , nové a udělalo to tak mnoho lidí a neřek bych , že je to divné .

V tomhle případě bych neměnil ani modul, rádio už vůbec ne. Za ty peníze bych koupil něco jiného. Je to krok zpátky.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
JMalik píše:
...Teď už ten TX nemám k dispozici a nemohu to ověřit,ale myslím si, že v tom popisu druhých stopek máš chybu, nebo z toho není zřejmé, že ty druhé stopky se mají zase vypnout při plynu 50% a menším)

Možná jsem si to nesprávně vyložil, ale vycházel jsem z tvého popisu podmínky, kterou jsi pro druhé stopky definoval takto

JMalik píše:
...Druhé stopky se spouští tak, že se zapnou např. při 50% plynu a běží mezi 50 a 100%, návratem pod 50% plynu se vypnou...

Z toho popisu jsem to pochopil tak, že druhé stopky mají běžet pokud je stav plynu v rozmezí mezi 50% až 100% tedy včetně 50% a nemají běžet pokud je hodnota plynu pod 50%. Takže k vypnutí druhých stopek by mělo dojít při poklesu aktuálního stavu plynu pod 50%, ale není to samozřejmě dogma a pokud by to chtěl někdo posunout tak stačí vhodně změnit tu číselnou hodnotu pro x v podmínce definované u CS1.

Popíšu jak to funguje, aby to z toho bylo lépe zřejmé.

Druhé stopky jsou vázané na softwarový uživatelsky definovaný spínač CS1. Nejedná se o žádný HW spínač, ale v podstatě jen o jakýsi virtuální spínač řízený softwarově definovanou podmínkou při jejímž splnění je virtuální stav spínače ON a při nesplnění OFF.

CS1 má definovanou podmínku d≥x kde d je Thr tj. aktuální stav plynu a x je hodnota 0. Pokud je aktuální hodnota plynu větší nebo rovna 0 tj. ≥50% je CS1 ve stavu ON. Pokud je aktuální hodnota plynu menší než 0 tj. <50% je CS1 ve stavu OFF.

Druhé stopky běží tak jak jsou navázány na CS1 jen pokud je CS1 ve stavu ON, a to je za předpokladu, že je aktuální hodnota plynu mezi 0 a 100 což odpovídá ≥50%. Jakmile hodnota plynu poklesne pod 0 tj. pokud je plyn v dolní polovině rozsahu mezi -1 až -100 což odpovídá <50% pak hodnota CS1 automaticky přejde do stavu OFF a tím se druhé stopky zastaví.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 20:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.4.2008
Příspěvky: 2204
Bydliště: Královéhradecký kraj
Pokud s tím systémem Corona problémy nemáš, tak bych to neměnil. Mám už roky v Opticu Assana a dokud mi bude rádio stačit funkcema, tak taky měnit nebudu.

V případě, že otec taky chce lítat a tedy potřebuješ o jedno rádio navíc, pak kupovat to stejné asi smysl má (zvlášť pokud ti Optic vyhovuje).

Systém Hitec bych ale nekupoval. Kolegové z klubu už s tím měli nějaké problémy. Radil bych ti udělat to podobně jako já před lety a to koupit rádio s modulem 35 nebo 40 Mhz a objednat si k tomu zvlášť VF modul s přijímačema (třeba ten Frsky) a třeba z číny (HobbyKing apd.)
Rádio na 35MHz prodává třeba PeckaModel

No a nebo pak už koupit něco lepšího :)

_________________
OPTIC 6 2,4Ghz Assan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 20:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.2.2012
Příspěvky: 573
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Hele , díky za ochotu a za tipy , ale vemu 3 měsíce starou eclipse s frskyem a optica nechám taťkovi . Já budu rád za jeden kanál navíc a optic zůstane doma :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 20:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
beginner99 píše:
...ať se mi nezačne aktualizovat software s letadlem ve vzduchu , což jsem slyšel u Aurory ...

To je blbost jakou svět neviděl. Aktualizace (do vysílačky, do přijímače i do jiných zařízení) se instalují zásadně přes internet pomocí jednotky HPP-22. Nevíš jak by se rádio za letu připojilo k internetu? To není mobil!!! :roll:

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky do 6 500 kč .
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 20:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Drondys píše:
.........

Šlo o popis těch bodů 13 a 14. Ale je to myslím i tak jasné.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz