Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prvni radio 6CH
PříspěvekNapsal: pon 02.12.2013 20:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
Zdravim shanim svoje prvni 6CH radio na heli a chci nazor na toto:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... de_2_.html

mel bych to zatim na ovladani Phoenixe...pujde to?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni radio 6CH
PříspěvekNapsal: pon 02.12.2013 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
milagros píše:
...mel bych to zatim na ovladani Phoenixe...pujde to?

Odpověď najdeš v tématu viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni radio 6CH
PříspěvekNapsal: pon 02.12.2013 20:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.8.2007
Příspěvky: 8426
Pujde to...

Nezapomen si koupit USB kabel pro ten vysilac - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Cable.html

Bez nej ti je ten vysilac k nicemu. Vsechno se nastavuje v PC skrze tenhle kabel. Dodavana aplikace je nic moc, ale staci. Svuj prvni vrtas 450 sem presne timhle ridil a taky v tom i nastavil. Pak sem si koupil za par $ trosku lepsi program - http://www.sgr.info/usbradio/features.htm

Nakonec sem skoncil u FlySky FS-TH9X. Skoda ze uz nemaji v prodeji radia s TX modulem V1, ted uz prodavaji jenom V2 (prijimace bez satelitu).
Vsechno to jsou FlySky moduly uvnitr a ten V1 slape bez zavahani porad. Ke FlySky TH9X sem totiz dostal uz i V2 modul, a hned pri prvnim letu s novym TX sem malem spadnul - podivne a zakerne me to zarusilo a ovladani skoro nereagovalo. Byl sem rad ze sem to dostal v poradku na zem.
Proto sem puvodni V1 modul prepajel do krabice modulu v TH9x a ty V1 prijimace si nakoupil do zasoby kdyby jeste pribyl nejaky vrtulnik :D Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni radio 6CH
PříspěvekNapsal: pon 02.12.2013 22:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2009
Příspěvky: 46
Bydliště: Chomutov
Čím jsi snížil napětí PPM ? Taky už jsem přemýšlel, že to napájím do t9x spolu s FRSKY a přepínat abych netahal dvě vysílačky když jdeme k vodě s catalinou a lodičkama ale plaší mne to vyšší napětí na PPM u turnigy. Taky nevím kolik poslat na ten bindovací fous kdybych to potřeboval znova spárovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni radio 6CH
PříspěvekNapsal: pon 02.12.2013 23:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
kup si tento adapter http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... apter.html

a phoenix rozchodíš v pohode. Pôjde s akoukoľvek vysielačkou.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni radio 6CH
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 0:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
matlak píše:
Čím jsi snížil napětí PPM ? Taky už jsem přemýšlel, že to napájím do t9x spolu s FRSKY a přepínat abych netahal dvě vysílačky když jdeme k vodě s catalinou a lodičkama ale plaší mne to vyšší napětí na PPM u turnigy. Taky nevím kolik poslat na ten bindovací fous kdybych to potřeboval znova spárovat.

Co je to za nesmysl ? Napětí PPM není potřeba nijak snižovat. Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že FrSky VF modul lze použít v Turnigy 9X aniž by bylo nutné napětí PPM jakkoli snižovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni radio 6CH
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 7:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2009
Příspěvky: 46
Bydliště: Chomutov
Otázka byla na ten modul V1 , který jak se lze dočíst Nak a mnoho dalších kteří jsou líní kupovat stále nové příjímače provozuje v Tx9. FRSKY tam mám a s ním nehodlám dělat nic, jen přidat ten TX modul V1 z HKT6A a provozovat přepínáním oba ( nikoli současně, to jen abych se zase nedozvěděl něco co vědět nepotřebuji ). Napájení je 5V tam mám jasno jen PPM TX9 se mi zdá vyšší než HKT6A a chci vědět jestli to nevadí, tot vše. Píšu ZDÁ protože, tím co mám to nezměřím a když jo tak blbě ale zkrátka ukazuje víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni radio 6CH
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 15:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
matlak píše:
jen PPM TX9 se mi zdá vyšší než HKT6A a chci vědět jestli to nevadí, tot vše. Píšu ZDÁ protože, tím co mám to nezměřím a když jo tak blbě ale zkrátka ukazuje víc.

PPM se generuje na úrovni TTL kde se pracuje s napěťovými úrovněmi impulsů do 5V. Pokud jde o samotné napěťové úrovně tak tam jsou povolená různá rozmezí pro horní (např. 2V až 5V) a dolní (např. do 0,4V) úroveň hrany impulsu. Takže rozdíly mezi TX9 a HKT6A z hlediska napěťových úrovní tam být mohou a přesto to může být v rámci tolerance zcela v pořádku a bude to vzájemně fungovat.

Běžným multimetrem to přesně nezměříš jelikož průběh PPM signálu není stabilní hodnota, ale opakované série různě dlouhých impulsů. Nemá tedy smysl dělat z nepřesného měření takové závěry.

Pokud chceš měřit PPM signál přesněji pak by to chtělo osciloskop. Průběh může vypadat podobně jako je na obrázku níže.

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz