Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výběr vysílače jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 8:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2012
Příspěvky: 11
Bydliště: Sokolov
Chtel bych se zaptat jakou vysilacku jen pro helinu a jaky mate snima zkusenosty chtel bych letat jen s heli ale nevim jakou vysilacku koupit premyslel jsem o dx7a?? Nevo vite nekdo o nejaky lepsi dekuju


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: vyber vysilace jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
dx7s/dx8 pokud spektrum


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyber vysilace jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 9:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2005
Příspěvky: 1122
Bydliště: Praha
Smoukycz píše:
Nevo vite nekdo o nejaky lepsi

Futaba T18MZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyber vysilace jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 9:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Lepších je mraky, třeba T18MZ. Ale neřekl jsi kolik do toho chceš dát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyber vysilace jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 9:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.10.2010
Příspěvky: 572
Bydliště: Třinec/Brno
mám T8FG a je fajn :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyber vysilace jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 9:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Co to tady plkáte za nesmysly, nejlepší je předsi T9x né . 8O :lol:

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyber vysilace jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 11:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2012
Příspěvky: 11
Bydliště: Sokolov
Tak kolem 6000 az 8000 bych to videl na ten vysilac


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyber vysilace jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 12:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Veltrusy
Pak taky záleží na tom kolik si představuješ kanálů?Heli je 6 plus potom něco do rezervy,kdyby tě vzali makety nebo něco.Nedávno jsen si koupil DX7s.Ta má 7 + jeden na telemetrii.

_________________
************************************************
Spektrum DX7s , T-Rex 450 Pro , Swift II


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyber vysilace jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 15:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
Smoukycz píše:
Tak kolem 6000 az 8000 bych to videl na ten vysilac

Pokud začínáš, tak ti bude úplně stačit DX6i. Já taky začal s 9ti kanálovou Aurorou (v té době za 8500), teď po 1,5 roce jsem ji prodal a DX6i mi úplně stačí :wink:.
Lítám s ní denně se třema heli :).

_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyber vysilace jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 15:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2009
Příspěvky: 891
Bydliště: Nova Paka
JJ straci dx6i/ale lepci je dx7 lepsi knyply,je znat ze to delalo JR :wink:

_________________
LOGO 600SE/Vbar 5,3 silverline/JIVE80Hv/TB solid 690/Futaba T14Sg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyber vysilace jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 19:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Mám z minulosti vysílač Walkera WK2801 Pro, a přijde mi mimořádně podařený. K němu mám ještě dva přijímače a pak ještě jeden opravdu ultra-nano-piko-miniaturní, z nějakého mikrovrtulníčku. Má to snad 1 gram. Plánuju s ním realizovat maličké miniaturní historické letadlo Demoiselle, draka už mám. Vtip je v tom miniaturním přijímači, má i gyro a bude to éro legračně stabilizovat + mám z éry těch mikrovrtulníčků několik subminiaturních servíček, bude to legrace.
Vtip je, že ten přijímač mixuje automaticky pro cykliku vrtulníku, tak jsem to na tom vysílači musel recipročně namixovat mixama a ono to funguje!!! Přijímačem s cyklikou 120° budu ovládat letadlo! To jsem ale odbočil...
Jen jsem chtěl říct, že mechanicky je to parádní vysílačka, hodí se pro vrtulníky (lítal jsem s ní od mikro až po třídu 450) a všechno bezvadně fungovalo. Není vůbec špatná, někdo Walkeru nemůže vystát ale tahle věc se jim opravdu povedla! Takže kdybys ji někde třeba z druhé ruky našel, nic proti tomu. A lítal jsem s ní i větroně 2 km daleko - nikdy žádný problém.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Naposledy upravil Woita dne úte 08.01.2013 20:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyber vysilace jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 20:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2010
Příspěvky: 297
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 8
Woita píše:
Mám z minulosti vysílač Walkera WK2801 Pro, a přijde mi mimořádně podařený. K němu mám ještě dva přijímače a pak ještě jeden opravdu ultra-nano-piko-miniaturní, z nějakého mikrovrtulníčku. Má to snad 1 gram. Plánuju s ním realizovat maličké miniaturní historické letadlo Demoiselle, draka už mám. Vtip je v tom miniaturním přijímači, má i gyro a bude to éro legračně stabilizovat + mám z éry těch mikrovrtulníčků několik subminiaturních servíček, bude to legrace.
Vtip je, že ten přijímač mixuje automaticky pro cykliku vrtulníku, tak jsem to na tom vysílači musel inverzně namixovat mixama a ono to funguje!!! Přijímačem s cyklikou 120° budu ovládat letadlo! To jsem ale odbočil...
Jen jsem chtěl říct, že mechanicky je to parádní vysílačka, hodí se pro vrtulníky (lítal jsem s ní od mikro až po třídu 450) a všechno bezvadně fungovalo. Není vůbec špatná, někdo Walkeru nemůže vystát ale tahle věc se jim opravdu povedla! Takže kdybys ji někde třeba z druhé ruky našel, nic proti tomu. A lítal jsem s ní i větroně 2 km daleko - nikdy žádný problém.


Mám taky WK2801PRO a taky bez problémů na vše. Jeden přijímač původně z CB 180 používám teď po drobných úpravách pro starý Messerschmit od FSK (původně na CO). Je to ten integrovaný "all in one", ale regulátor pro hlavní motor shořel. Používám výstup pro zadní motor, ale protože samozřejmě za letu reagoval na gyro, tak jsem gyro musel zneschopnit. Nevím proto jak chceš "éro legračně stabilizovat", to by šlo v případě plné funkčnosti obou regulátorů a to pro dvoumotorové letadlo, jinak je gyro spíše na obtíž. Z čeho konkrétně je ten přijímač?

_________________
Nelítá to? A zkusili jste to nakopnout?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyber vysilace jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 20:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
ifin píše:
Mám taky WK2801PRO a taky bez problémů na vše. Jeden přijímač původně z CB 180 používám teď po drobných úpravách pro starý Messerschmit od FSK (původně na CO). Je to ten integrovaný "all in one", ale regulátor pro hlavní motor shořel. Používám výstup pro zadní motor, ale protože samozřejmě za letu reagoval na gyro, tak jsem gyro musel zneschopnit. Nevím proto jak chceš "éro legračně stabilizovat", to by šlo v případě plné funkčnosti obou regulátorů a to pro dvoumotorové letadlo, jinak je gyro spíše na obtíž. Z čeho konkrétně je ten přijímač?

Je to z vrťase V120D02 (plnohodnotný 3D mikrovrtulníček s náhonem zadku kardanem, proměnlivý úhel listů).
Nechci použít stabilizaci regulátorem motoru, to ani nevím jak bych v letadle udělal. V přijímači je 3-osé gyro, které stabilizuje jednak příčný a jednak podélný náklon. (Pak taky bočení,ale to nebudu využívat). A citlivost a agresivnost gyr lze nezávisle nastavit. Takže mi to bude jakoby kecat do výškovky a do směrovky. Dá se to potlačit až do nuly, ale vzhledem k tomu, že je to letadýlko malý, tak by se trochu automatické stabilizace mohlo hodit.
Tady jsem vyfotil celou sestavičku, takto jsem si to za babího léta sestavil na stole na chatě, a hrál jsem si s tou vysílačkou, až se mi podřilo těma mixama udělat převod ze 120°cykliky na plyn, směrovku a výškovku. Ale neptej se mě jak, byl to docela masakr. A funguje to, měl jsem to na prkýnku a ta servíčka se hýbala správně včetně té gyro stabilizace :D .
Příloha:
P1080110.JPG
P1080110.JPG
[ 79.73 KiB | Zobrazeno 2711 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyber vysilace jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 20:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2010
Příspěvky: 297
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 8
Woita: to zní dobře. Jinak stabilizace motory je pro dvoumotorák možná, při správném umístění přijímače by se nežádoucí pohyb do strany vyrovnal snížením/zvýšením otáček na požadované straně. Mám to v dlouhodobém plánu uskutečnit s přijímačem pro LAMU 400 (velký koax) a vhodným dvoumotorovým modelem.

_________________
Nelítá to? A zkusili jste to nakopnout?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyber vysilace jen pro heli
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 21:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
To zní taky zajímavě, ale to by bylo pro stabilizaci kursu ne? Náklon by se myslím změnou orážek motoru vyrovnávak obtížně. Trochu jsem s dvěma motory experimentoval (mám dvoumotorovou Catalinu), a směrovka nebo křidélka jsou podstatně účinnější a mají rychlejší reakci nežli plyn. Takže na tvém místě bych stabilizoval spíš třeba křidélky nebo směrovkou a ten plyn bych k tomu pouze přimixoval. Mám to tak u té Cataliny a funguje to docela dobře: http://rc.ludl.cz/index.php/nase-rc-mod ... y-catalina tady na tom dolním videu je vidět, že samotný motor s tím moc do strany necvičí - viz ty záběry při pojíždění na vodě, to je plný rejd - je vidět že jeden motor kompletně stojí, a stejně to nijak rasantně nezatáčí.

Ale omlouvám se zakladateli tématu - trochu jsme odbočili :D

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz