Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 15:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
tomashr píše:
Člověče, nechci tě podceňovat, ale já bych si docela chtěl nechat ukázat, jak nastavíš od nuly F5J opravdu se všemi funkcemi v OpenTX bez počítače.
A zejména bych to chtěl vidět, když to na tebe jen tak vybafnu na ploše, tedy ne situaci, kdy se na to předem připravíš...

Já si zas nějak nemůžu představit "experta" co pípá z nuly F5J na letišti.
A není třeba vymýšlet vymyšlené...např jeden z mnoha
http://www.rc-soar.com/opentx/setups/f3f/index.htm


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 15:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Já si teď dovolím napsat názor na OpenTx versus jiná rádia se slušnými až výbornými možnostmi nastavení. A to jako člověk, který OpentTX ani to druhé nikdy neměl v ruce. Skončil jsem u Spektrum DX6i, což určitě není rádio se slušnými možnostmi nastavení.

Ale jak jsem psal výše, cca od poloviny tohoto roku mi bylo jasné, že potřebuji novou vysílačku. Vydal jsem se směrem k větroňům, takže absolutní minimum 7 kanálů a možnost nastavení čtyř-servového křídla, letové režimy a ideálně telemetrii.

I začal jsem číst zdejší diskuze. Postupem času vykrystalizovali dva favorité: FrsKy Taranis X9D+ a Spektrum DX8 G2.

Kdybych si to kupoval někdy v srpnu, tak už asi mám toho Taranise. Takhle od stolu pro něj hovoří asi téměř vše:
1. Je levnější (o něco)
2. Má levnější přijímače a telemetrická čidla (výrazně)
3. Má 16 kanálů (oproti osmi)
4. Má téměř nekonečné možnosti nastavení (proti asi velmi slušným, v rámci mých potřeb)

No nebrali by jste to?

Jenže pak jsem si zkoušel hledat důvody, proč bych měl potřebovat 16 kanálů? K čemu mi vlastně ty nekonečné možnosti nastavení budou?

A vyhrálo to Spektrum. To co budu potřebovat tam nastavím. Jednoduše. Případně snadno donastavím přímo na ploše. Prostě to u mě vyhrála uživatelská přítulnost před škálou možností.

A naprosto chápu, že u někoho ten výsledek výběru bude přesně opačný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 15:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Jinak ještě perlička s OpenTx.

Někdy v září byl na letišti jeden kolega s novým Taranisem. A pořád bádal a bádal a nelétal. Nakonec jich tam bádalo více. Tak jsem se začal taky zajímat.

Vypadlo z nich, že mu divně chodí ovládané prvky (výškovka, směrovka a křidélka). Jestli jsem to správně pochopil, tak se to chovalo tak, že při pohybu ovládací páky na vysílači to vůbec nereagovalo. A to až do cca jedné třetiny dráhy páky. Pak mu ovládaný prvek na letadle náhle skočil do krajní polohy. Další pohyb páky vysílače už samozřejmě neměl žádný vliv. A to stejné při pohybu zpět.

Seděli nad tím tři lidé (jeden OpenTX nováček, dva Spektristi) minimálně hodinu. Nevyřešili to.

Věřím tomu, že s jakýmkoliv jiným systémem (Spektrum, Futaba, Graupner atd). by ten člověk místo čumění do displeje vysílačky létal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 15:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
tomashr píše:
A ještě poznámka k telemetrii naprosto obecně (bez vazby na výrobce) - mě by docela zajímalo, kolik lidí opravdu telemetrii potřebuje v tom smyslu, že jim opravdu přináší něco víc než pocit "to je super, že to mám". Sám jsem pár smysluplných případů našel, ale není jich ani zdaleka tak moc.


Kolik lidí skutečně potřebuje telemetrii nevím, můžu mluvit jen za sebe.
Mám proudové čidlo a vário, které používám jako výškoměr. Docela se mi hodí vědět, kolik jsem už z baterky spotřeboval. Výšku kontroluju ve vlečné při vlekání.
Obojí mám jak na displeji, tak v hlasových hláškách - tam "na vyžádání" přepínačem.
Kamarád má vário v elektrovětroni, klasické "kňourací" pro létání v termice.

A otázka, jestli telemetrii opravdu potřebuju - no stejně by ses mohl zeptat, jestli opravdu potřebuju létat s modely :D
Létal jsem kdysi i s tou jednokanálovou Marskou II na fotce od jyrryho, měl jsem na ní dodělaný ještě "reverz" výchylek.
A byla s ní taky zábava, přestože se dala ovládat jen směrovka. Létal jsem s ní motoráky na spalovák - Apolo, Vipan, TigerMoth, dolnoplošník Flybustýr a další.

Všechno se pořád vyvíjí a je na každém, co si ke své zábavě vybere.

K životu skutečně potřebuju jen jídlo a pití :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 16:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
BoBik_CZ píše:
Jinak ještě perlička s OpenTx.

Někdy v září byl na letišti jeden kolega s novým Taranisem. A pořád bádal a bádal a nelétal. Nakonec jich tam bádalo více. Tak jsem se začal taky zajímat.

Vypadlo z nich, že mu divně chodí ovládané prvky (výškovka, směrovka a křidélka). Jestli jsem to správně pochopil, tak se to chovalo tak, že při pohybu ovládací páky na vysílači to vůbec nereagovalo. A to až do cca jedné třetiny dráhy páky. Pak mu ovládaný prvek na letadle náhle skočil do krajní polohy. Další pohyb páky vysílače už samozřejmě neměl žádný vliv. A to stejné při pohybu zpět.

Seděli nad tím tři lidé (jeden OpenTX nováček, dva Spektristi) minimálně hodinu. Nevyřešili to.

Věřím tomu, že s jakýmkoliv jiným systémem (Spektrum, Futaba, Graupner atd). by ten člověk místo čumění do displeje vysílačky létal.


Nechci být přehnaně chytrý, ale já to třeba dělám tak, že si podobné věci jako funkčnost řídících ploch, smysl a velikost jejich výchylek apod. vyzkouším v klidu předem doma a na letiště beru model, který je připravený k letu.
Nastavování těchto věcí narychlo před startem klidu nepřidá, zvlášť pokud se jedná o první start nového modelu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 17:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Sunn píše:

Nechci být přehnaně chytrý, ale já to třeba dělám tak, že si podobné věci jako funkčnost řídících ploch, smysl a velikost jejich výchylek apod. vyzkouším v klidu předem doma a na letiště beru model, který je připravený k letu.
Nastavování těchto věcí narychlo před startem klidu nepřidá, zvlášť pokud se jedná o první start nového modelu.


Jasně, souhlas.

Já ani nevím, jak k tomu došlo. Možná přišel na letiště s nastaveným modelem, chtěl něco doladit a skončilo to takto. Nebo to fakt neměl napípané a říkal si dodělám to na letišti.

Ale, koukali na to s ním dva zkušení (hodně) modeláři. Nicméně bez znalostí ohledně OpenTX. Věřím, že kdyby měl jinou vysílačku, přišli by na to a i na tom letišti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
BoBik_CZ píše:

Jasně, souhlas.

Já ani nevím, jak k tomu došlo. Možná přišel na letiště s nastaveným modelem, chtěl něco doladit a skončilo to takto. Nebo to fakt neměl napípané a říkal si dodělám to na letišti.

Ale, koukali na to s ním dva zkušení (hodně) modeláři. Nicméně bez znalostí ohledně OpenTX. Věřím, že kdyby měl jinou vysílačku, přišli by na to a i na tom letišti.
To je jako kdyz pojedes poprve s automatem a nebudes umet zaradit, budou ti radit dva ridici, kteri cely zivot ridi, ale v zivote automat nevideli. A presto ten automat neni vubec spatny...:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 18:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
BoBik_CZ píše:
[Věřím, že kdyby měl jinou vysílačku, přišli by na to a i na tom letišti.

Je to asi hodně individuální.

Já jsem na Spektrum DX9 Black Edition potřeboval zkopírovat model a nastavit připojení k simulátoru - nějaké reverzy apod. (šlo o hexakoptéru) a po několika neúspěšných pokusech jsem musel nastudovat návod :-)
Ještě dnes si u DX9 nepamatuju, jak se přepínají modely - vždycky to v hlavě udržím jen pár dní :-)

Na rozdíl od Open TX, se kterým problémy nemám. Asi jsem si už zvykl na jeho základní logiku, od které se odvíjí všechno další.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 18:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Sunn píše:
... byla s ní taky zábava, přestože se dala ovládat jen směrovka...

Jojo - http://www.jyrry.cbcnet.cz/grafika/Admiral2_1980.jpg :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 19:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
martinni píše:
To je jako kdyz pojedes poprve s automatem a nebudes umet zaradit, budou ti radit dva ridici, kteri cely zivot ridi, ale v zivote automat nevideli. A presto ten automat neni vubec spatny...:-)


Souhlasím, skoro celý den přemýšlím jak to slušně napsat a ty jsi to trefil docela přesně. :wink:

Já osobně jsem celý (modelářský) život používal šablonový systém - od Hitec Eclipse, přes JR9, až k Spektru DX9 (starou Modelu nepočítám).
Teď čekám jako na trní, až vyjde OpenTX na Horuse X10, šablony FrskyOS mi už nesedí...
Jak jednou "ochutnáš" a samozřejmě taky pochopíš logiku OpenTX, nic jiného už nechceš - tedy aspoň já ne.

Ta svoboda v nastavování (přiřazování funkcí) je prostě perfektní.
Ovšem lidi jsou různí a každému vyhovuje něco jiného.
Takže vůbec nemá smysl se hádat o tom, který OS, vysílač, nebo způsob nastavování RC vysílače je lepší - co člověk, to jiná kritéria a požadavky... :roll:

P.S:
Jednou jsme na letišti měli kolegu, který si pořídil nějakého Graupnera (dnes se už asi nedělá) a nikdo z nás ho taky nedokázal napípat.
Nakonec jsme to vzdali, protože bez manuálu to prostě nešlo - nikdo tu logiku nastavování nepochopil.

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 21:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Nechci do toho šťourat, jestli OpenTx, nebo cokoli jiného. Dnes je sobota a bylo nádherně celý den na lítání. Když vidím časy od rána vložených příspěvků, tak nevím, nevím. Měli jste každý vzít to svoje rádio a jít na letiště.

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 22:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
ivkucera píše:
Nechci do toho šťourat, jestli OpenTx, nebo cokoli jiného. Dnes je sobota a bylo nádherně celý den na lítání. Když vidím časy od rána vložených příspěvků, tak nevím, nevím. Měli jste každý vzít to svoje rádio a jít na letiště.
:D :D Když on někdo radši programuje než lítá. :D

PS: Jak funguje Horus+Spirit integrace?

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 23:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Tak to zatím nevím, já jsem jeden z mála, co používá Frsky - OS. Ale dle ujištění p. Urbánka je otázka chvíle, kdy i tento OS bude spolupracovat se Spiritem.

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 6:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
ivkucera píše:
... Měli jste každý vzít to svoje rádio a jít na letiště.

To bys musel vysvětlit mojí manželce; celou sobotu malujeme obývák (mimo to u nás byl celý den nic moc a slušná mlha - není naše republička zase tak malinká aby všude bylo stejně). A momentálně snídám; mám diskuzi místo zpráv, novin, růžové zahrady, fotbalu, hokeje... :mrgreen:

Jo a taky jsem přecházel z Eclipse na Graupner HoTT - ano, jiná logika menu ale rozhodně to není nepřekonatelné, stačí se oprostit od zažité logiky menu jednoho výrobce a pobrat systém jiného :?
A nenechat si radit od lidí kteří mají zažité systémy jiné - ti do toho velmi pravděpodobně vnesou jen další zmatek :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 10:32 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Za mě je docela zajímavá možnost poptat se na letišti. Přeci jen není nad operativní osobní radu a případnou pomoc.
Pokud člověk létá sám, tak je to relativně jedno. Dle mě je potřeba se to ovládat a nestěžovat si, že je to blbě.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz