Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2018 21:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2011
Příspěvky: 367
Bydliště: Ostrava-Poruba
juraj.jurej píše:
S tou telemetriou to už nieje úplne pravda. Tento modul vie aj telemetriu DSMX. (zatiaľ, budú aj ďalšie protokoly)

MULTI-Module
https://hobbyking.com/en_us/jumper-jp4i ... odule.html
https://www.banggood.com/IRangeX-IRX4-P ... rehouse=CN

https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... -TX-Module

Ja jednoznačne v dnešnéj dobe dopručujem rádio iba FrSky. Aký model to už je na každom.


Juraj: Ty moduly, které jsi sem dal, třeba ten z toho hobbykingu bude fungovat na přijímače spektrum? Máš to odzkoušené?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradte jaky koupit vysilac
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2018 21:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Lukbi píše:
... se mi zalibil vysilac FrSky Taranis Q X7 . Libi se mi ze podporuje telemetrii, ma podsviceny displej, hlasem dava vedet udaje apod.
Ten Frsky podporuje vlozeni modulu a mohl bych ovladat modely s prijimacema Spectrum jestli jsem to tedy dobre pochopil? Musel bych koupit nove prijimace nebo by stacilo vlozit ten modul?
A jeste jeden dotaz: Daji se nekde sehnat neoriginalni a ne tak predrazene prijimace do FrSkye? Bohuzel jeden original FrSky stoji kolem 800 Kc.

Skúsim takto:
1, Áno, dá sa tam vložiť externý modul určený pre JR šachtu.
2, Áno, dajú sa aj pre FrSky rohnať rôzne klony, napríklad:
https://www.banggood.com/2_4G-8CH-D8-Mi ... mds=search
3, Neodpustím si komentár: kupovať si telemetrickú vysielačku a lietať s tým pôvodné prijímače mi príde zbytočné - to, čo tomu pridáva hodnotu, je práve telemetria, ktorú s tými starými prijímačmi nepoužiješ. Nebude ti to hlásiť ani varovania pri nízkom signále, ani nízke napätie aku, nič...
A po druhé - ale to je môj osobný pohľad: čo sa týka spoľahlivosti, tak mám radšej vysielačku aj prijímače od toho istého výrobcu. Do FrSky so išiel preto, že robia za mne prijateľný peniaz
https://hobbyking.com/en_us/frsky-d8r-i ... etery.html
telemetrické osemkanálové prijímače. Za tých ušetrených pár Eur mi nestojí za to kupovať ktovie aké klony. Ak sú ti FrSky prijímače drahé, skús sa napríklad porozhliadnut po FlySky
https://www.banggood.com/Flysky-FS-i6X- ... rehouse=CN
, prijímače stoja pár korún a má to tiež podsvietený displej...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 4:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Lukbi píše:

Juraj: Ty moduly, které jsi sem dal, třeba ten z toho hobbykingu bude fungovat na přijímače spektrum? Máš to odzkoušené?


Ja osobne to odskúšané nemáme. (používam iba ACCST) Ale "Multi-protocol" vyvinula zn. FrSky a je podporovaný aj v OpenTx, tak neviem prečo by to nemalo fungovať. Bez telemetrie (DSM2/DSMX) fungoval už dávno!



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne čtv 17.05.2018 13:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 7:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1728
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
juraj.jurej píše:
"Multi-protocol" vyvinula zn. FrSky

Tak to určitě ne.Multiprotocol modul vznikl na platformě Deviation tedy Walkera.Frsky s tím nemá nic společného a myslím že jim to v podstatě spíše vadí že něco takového existuje.Jde totiž o kopírování.Tedy přesněji někdo začal dělat to s čím ve své době začalo Frsky.Kopírování protocolu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 7:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
zlodej krici chytte zlodeje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 8:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
blembondo píše:
Tak to určitě ne.Multiprotocol modul vznikl na platformě Deviation tedy Walkera.Frsky s tím nemá nic společného a myslím že jim to v podstatě spíše vadí že něco takového existuje.Jde totiž o kopírování.Tedy přesněji někdo začal dělat to s čím ve své době začalo Frsky.Kopírování protocolu.


Já iba citujem to čo som sa niekde dočítal. To že vznikol čiastočne na základe Deviation je pravda. Ale neviem prečo by im to malo vadiť. Je to len ďalšia výhoda rádii FrSky s Open TX. Koľko poznáš dnes predavanych rádii na trhu s Open TX? (99% je FrSky) A kto si už kúpi ích rádio tak prejde aj na protokol FrSky ACCST, lebo ho už má v rádiu a určite ho využije, už len kôli rozsiahlej telemetrii. Napr. nové ESC FrSky, vário alebo stabilizácia zabudovaná v Rx.

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne čtv 17.05.2018 12:11, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 8:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
vitahavlicek píše:
zlodej krici chytte zlodeje

Nebyl bych tak žensky hysterický. Číňan si z kopírování hlavu nedělá.
Ale už postoupil o level, kopíruje a vylepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
Nevím kde se bere až hysterie, když se začne o značkách. Používám Graupner HoTT, Futaba Fasst a jak jinak než FrSky (s FrSky zatím méně zkušeností). Všechny soupravy v přibližně stejných cenových relacích a všechny mám rád. U každé vidím něco pro a něco proti. Zatím žádná nezklamala v praktickém provozu. Já jsem pultovej tak držení v ruce neohodnotím, solidnost provedení je taky trochu různé ale nechci nikoho dráždit.
Vyjádřím se ale k programování, hlavně k OpenTx, protože existují hodně protichůdné názory na tento systém. Taky jsem měl dojem značné "zašmodrchanosti" z příspěvků na RCmanii. Dneska můžu říct, že ten kdo má trochu nakročeno k programování obecně (ví co je podmínka, logický výraz a pod. základní znalosti), ten nebude mít problém žádný a ani nemusí nic moc studovat. Já nejsem nijak náruživý modelář a po nějaké době nepoužívání (a modelů je dost) zapomenu co a jak kde mám nastaveno. Jednoznačně nejpřehlednější a nejjasnější je v tomto případě OpenTx. Jednoduchost programování potom vede k tomu, že člověk napípá blbiny, který nepotřebuje....ale dá se to snadno zase vymazat. Já osobně jsem z tohoto systému nadšený (jak jsem bez toho vůbec mohl být?). Kdo ale základy programování nezvládá, podobná problematika ho neláká a učit se to nechce, měl by volit jiný systém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 11:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
v tom s vami uplne souhlasim
ja jsem programatorsky neschopny a pokud bych chvilku neletal , uz bych si nic nepamatoval
taky system nejakych skriptu, ktere se musi nahravat na sd kartu apod me vubec nelaka
proto open tx neni pro me i kdyz se hodne lidi snazi me presvedcit ze to je ten nejlepsi system na svete
ne pro me neni
a verim ze i spousta lidi , kteri pisi o absolutni jednoduchosti open tx , by nenastavila svoje prvni letadylko se tremi servy bez zhlednuti nekolika hodin rimrovych videi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 11:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
vitahavlicek píše:
... a pokud bych chvilku neletal , uz bych si nic nepamatoval

Tak to jsme minimálně dva. :-)
vitahavlicek píše:
... a verim ze i spousta lidi , kteri pisi o absolutni jednoduchosti open tx , by nenastavila svoje prvni letadylko se tremi servy bez zhlednuti nekolika hodin rimrovych videi

Tady bych si dovolil nesouhlasit. Pro první letadýlko tam jsou připravené šablony.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
vitahavlicek píše:
a verim ze i spousta lidi , kteri pisi o absolutni jednoduchosti open tx , by nenastavila svoje prvni letadylko se tremi servy bez zhlednuti nekolika hodin rimrovych videi
Kdysi byl snad v "Amáru" v názvu článku použit krásný výraz, jako náhrada výrazu něco jako pro nezasvěcené "....pro pojídače buchet". Takže ano pojídačům buchet videa určitě pomůžou (těm, kdo má na nekonečný videa nervy). Daleko rychlejší je trocha sebevědomí a jít vlastní cestou.
Taky si nic dlouho nepamatuju ale v tomto systému to rychle a snadno zjistím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 23:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
vitahavlicek píše:
taky system nejakych skriptu, ktere se musi nahravat na sd kartu apod me vubec nelaka
proto open tx neni pro me ...

Toto počujem, pardon, čítam, prvýkrát. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 0:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
vitahavlicek píše:
taky system nejakych skriptu, ktere se musi nahravat na sd kartu apod me vubec nelaka


Na to je přesně tohle video...jak je to těžký
https://youtu.be/TW7HrBStr9Q?t=6m32s


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 7:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
no asi dost kdyz video trva pres 40 minut


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 9:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Miesate hrusky z jablkami to video je o nastaveni stabilizacie nie o nastaveni lietadla osobne sice stabilizaciu nepouzivam ale jeden primac som si kupil iba tak na skusku a ja to vidim skor ako plus a nie ako minus.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz