Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2020 22:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2010
Příspěvky: 17
Bydliště: Nové Město nad Metují
Ahoj, rád bych zde poprosil o radu :-). Jsem začátečník, kdysi jsem se trochu zajímal o coptery, ale to už je dávno a nic z toho už doma nezbylo. Náhodou se mi do ruk dostala Spektrum DX8 G2 a pořídil jsem první EPP éro s AR636 (stabilizace) přijímačem. Podařilo se mi vše nastavit a rozchodit, i když éro sem ještě stále nezalétl, protože stále fouká nebo leje. A tak zatím trénuju v režimu SAFE - a světe div se, jde to :-). Natolik se mi to zalíbilo, že bych se tomu rád věnoval více a do budoucna bych rád nějakou pěknou konstrukci elektrovětroně. Sleduji videa od RiMa a začíná se mi Spektrum nelíbit :-). Nejen, že cena přijímačů je u Spektra vysoká, ale i nastavení/programování přes PC/mobil (bluetooth na Spektrum ani nemám) mi nepřijde až tak komfortní. Nehledě na to, že sem nezjistil jak třeba nastavit zisk stabilizace na poťák ve vysílači - jestli je to vůbec možné....
Mám rád pohodové rekreační polety, žádné acro. Takže elektrovětroně, možná nějaká Cessnička nebo podobné .....do budoucna.
Můj dotaz je, jestli má smysl přecházet na jiné rádio z DX8 G2 ? Třeba Taranis Plus (X9D+), nebo nějaký Horus (pokud to není zbytečné i s přihlédnutím do budoucna), popřípadě nějaké jiné tipy ?

Děkuji za názory ;-)

_________________
Kdysi dávno:
T-Rex 450 Pro
Hitec Optic 6 Jeti Duplex


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2020 23:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 877
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Poněkud citlivé téma na zdejší fóru :lol: (Doufám není cílem spustit další flame…)
Před pár lety jsem řešil prakticky úplně shodné dilema. Po zralé úvaze jsem se rozhodl právě k uvedené změně a rozhodně nelituji. Je to trochu o povaze, ale mně je bližší volnost v programování. Jedinou slabinou je, že jsem trochu bordelář a po šedesátce i občas zapomínám. Na to je Open Tx trošku háklivé :P Ale i tak nelituju.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 11.03.2020 7:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2010
Příspěvky: 17
Bydliště: Nové Město nad Metují
Chápu, že si každý hájí to své oblíbené, ale rozhodně mi o žádný flame nejde. Je to věc osobních preferencí a pocitů :-). Počítače a programování pro mě je dalším hobby, tak možná právě proto, mě je tato volba bližší. Jen bych tuto myšlenku potřeboval potvrdit zkušenějšími uživateli a zjistit jestli to má smysl. Sám nemám srovnání a je těžké se rozhodnout na základě videa nebo článků, které vetšinou právě hájí to či ono. A mě tak úplně nejde o výčet možností a funkcí...jestli je mi rozumět.

Díky za reakci ;-)

_________________
Kdysi dávno:
T-Rex 450 Pro
Hitec Optic 6 Jeti Duplex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 11.03.2020 7:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
V tom co chces lietat rozhodne stabilizaciu nepotrebujes. Lietaj trenuj bez nej a bude jedno aku vysielacku (system) pouzivas.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 11.03.2020 8:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
cosmoun píše:
...Sleduji videa od RiMa a začíná se mi Spektrum nelíbit :-). Nejen, že cena přijímačů je u Spektra vysoká, ale i nastavení/programování přes PC/mobil (bluetooth na Spektrum ani nemám) mi nepřijde až tak komfortní. Nehledě na to, že sem nezjistil jak třeba nastavit zisk stabilizace na poťák ve vysílači - jestli je to vůbec možné....
Mám rád pohodové rekreační polety, žádné acro. Takže elektrovětroně, možná nějaká Cessnička nebo podobné .....do budoucna.
Můj dotaz je, jestli má smysl přecházet na jiné rádio z DX8 G2 ? Třeba Taranis Plus (X9D+), nebo nějaký Horus (pokud to není zbytečné i s přihlédnutím do budoucna), popřípadě nějaké jiné tipy ?

1, DX8 máš. Taranis ani Horus nemáš. Z tohto pohľadu nevidím dôvod prechádzať.
2, Ceny prijímačov: do rekreačných poletovadiel by mohli byť riešením nejaké lacné Spektrum kompaktibilné prijímače ( Spektrum nelietam, ale dakedy boli nejaké Orange RX - mali by povedať tí, čo Spektrum lietajú.)
Pokiaľ ide o FrSky tak je dobré vedieť dve veci:
a) origoš telemtrické prijímače tiež nie sú práve najlacnejšie
b) momentálne ide FrSky zakryptovať svoj ACCST protokol, t.j. nejaké lacné klony si k Taranisu/ Horusovi už nenabinduješ.
Možnou alternatívou na lacné hobby lietanie by mohol byť Jumper T16, prípadne Radiomaster TX16 ( keď vyjde ). Výhodou je, že majú 4-in-1 vysielací modul, takže s tým môžeš lietať prakticky hocičo, napríklad aj FlySky prijímače, ktoré stoja ľudový peniaz.
3, Výhodou OpenTX oproti šablónovým rádiám je, že si môžeš namixovať čo chceš, ale pokiaľ Ťa v tomto DX8 neobmedzuje, tak tiež nevidím dôvod prechádzať na čokoľvek iné.
Takže si to aj tak musíš rozhodnúť Ty...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 11.03.2020 9:54 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2010
Příspěvky: 17
Bydliště: Nové Město nad Metují
Díky za názor. Trošku to ve mě víc probudilo konkrétní mé požadavky :-)
Co se týká cen přijímačů, tak sem u Frsky nenašel ani jeden v nabídce českého distributora (nevyznám se v nich, zatím vím jen že Sxxx je stabilizace +- 1k) který by stál alespoň půl ceny obyč Spektra AR636 (6ti kanál 2.3k) se stabilizací :-/. Cenově příznivější...sice peníze nejsou až takový problém.... no ale mám ženu a děti ;-)
Protože jsem začátečník, určitě dlouho budu, mám požadavek na záchranou brzdu, stabilizaci...i u následujících modelů. S tím souvisí stabilizace/vypínač větru a jeho regulace zisku, jak jsem zmínil v úvodu.
Taky jsem šťoura a nevadí mi si s něčím pohrát. Nastavení DX8 bylo v pohodě, manuál jsem ani neotevřel (bůh ví jestli mám vše správně :-D). Tomu se nedá nic vytknout, přesto mám z toho pocit, že to bylo až moc jednoduché nebo nezáživné. Rád bych určitě opatřil i modul na měření spotřeby palubní baterie, tam vůbec netuším jestli u Spektra něco je. Jako poslední argument bych ještě mohl zmínit, že pokud bychom se bavili o Taranisu 2019 (co zatím tak zjišťuji Horus by byl pro mě asi zbytečný), tak bych pořídil nový za cenu prodeje DX8 a příslušenství....a to je vlastně i důvod proč nad tím uvažuji - nebyla by to finančně nijak zásadní položka (maximálně nějaký drobný příplatek).

_________________
Kdysi dávno:
T-Rex 450 Pro
Hitec Optic 6 Jeti Duplex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 11.03.2020 10:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Ceny origo Spektrum přijímačů jsou fakt vysoké. Já mám taky DX8 G2 a jako přijímače používám výhradně Orange Rx (a to i do RCEV větroňů) a žádný problém. A to někdy létám fakt na hranici vidzelnosti.

Jinak se asi musíš rozhodnout sám. Jestli chceš hlavně létat, zůstaň u Spektra. Jestli si chceš hrát, pak běž do OpenTx. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 11.03.2020 11:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 877
Bydliště: Žďár n. S., ČR
BoBik_CZ píše:
Jestli chceš hlavně létat, zůstaň u Spektra. Jestli si chceš hrát, pak běž do OpenTx. :)
Nakonec jsou to jen naše hračky :lol:
Doplnil bych " Jestli si chceš hrát BEZ OMEZENÍ..." Prošel jsem si přesně tebou uvedenou cestu. Taky mne vedla cena přijímačů a neomezené možnosti. Nelituju a baví mne to teď mnohem víc :P

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 11.03.2020 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
cosmoun píše:
Protože jsem začátečník, určitě dlouho budu, mám požadavek na záchranou brzdu, stabilizaci...i u následujících modelů. S tím souvisí stabilizace/vypínač větru a jeho regulace zisku, jak jsem zmínil v úvodu.

Stabilizáciu neber ako všeliek, aj ta dokáže rozbiť lietadlo :lol: Stabilizácia je dobra ak ide vypnúť a zapnúť počas letu, trebars by si chcel urobiť nízky prelet nad zemou na plný plyn,tam je to super, drži to lajnu aj vyšku, mam takú lacnú, odskúšal a vymontoval som to z modelu. :mrgreen:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 11.03.2020 15:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
ingwarr píše:
Stabilizáciu neber ako všeliek, aj ta dokáže rozbiť lietadlo :lol: ...

Trochu mimo téma, ale můžu potvrdit - viděl jsem na vlastní oči při návštěvě na jednom letišti. Pilot si po tvrdším přistání nezkontroloval přijímač, který měl upevněný jen na suchý zip. Odstartoval a nestačil se divit - tím, že se přijímač při tom tvrdším přistání uvolnil a plandal v trupu, tak se rozhodily osy gyra a model se stal neovladatelným, respektive stabilizace se snažila stabilizovat, ale samozřejmě úplně nesmyslně. No a protože jí neměl za letu vypínatelnou, tak následoval pád a destrukce modelu. Pokud se nepletu, tak přijímač byl zrovna nějaký Spektrum se stabilizací, ale to je celkem fuk - problém nebyl rozhodně v přijímači. Po téhle příhodě jsem hned všechny přijímače se stabilizací (mám dva HOTTy) pořádně upevnil, aby se nemohly ani hnout :-).

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 11.03.2020 17:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2010
Příspěvky: 17
Bydliště: Nové Město nad Metují
No pro mě je ta stabilizace taková berlička. Jistě by byl lepší zkušený kolega, který by se mi do začátku byl ochotný věnovat, ale z okolí nikoho neznám. I když jistě tu někdo je :-).
Takže díky stabilizaci jsem ve vzduchu :-D. Podařilo se mi nastavit i změnu režimů, včetně stabilizace/bez/SAFE(autolevel). Takže to snad nebude má budoucí historka :-D. Taktéž mám přijímač dost na tvrdo přilepený.
Moc děkuji za reakce a že sem tu nerozjel flame, protože to bych se pak stejně asi nic nedozvěděl. Už tak spoustě tématům tady nerozumím o čem je řeč :-).

_________________
Kdysi dávno:
T-Rex 450 Pro
Hitec Optic 6 Jeti Duplex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 23.03.2020 19:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Koukám, že už se na se dostal na trh Radiomaster TX16S...tento vysílač mě zaujal a budu zvažovat jeho pořízení. Doma máme s tátou staré vysílače (nejlepší je tátův Hitec Eclipse 7), ale já bych rád asi něco svého. Bude to jako dobrá volba pro náš první 2,4 GHz vysílač? Určitě budu zvědavý na recenze a podle nich zvážím určitě koupi. Myslíte si, že se zde v ČR najde i nějaký prodejce a nebo bude nutno objednat ze zahraničí? Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 23.03.2020 21:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
leve89 píše:
Koukám, že už se na se dostal na trh Radiomaster TX16S...

No, ešte sa nedostal, keď si pozrieš termín dodania, tak je tam 29. apríl :roll:
Recenzie zatiaľ nie sú, ale technicky je to trochu vyspelejší T16, sám mám otázku, ako vylepšili tie bočné slidre, lebo na T16 sú pomerne katastrofálne.
Diskusia na rcgroups k nemu beží tu, ale nemá moc cenu to čítať od začiatku, väčšinou sa tam mláti prázdna slama :mrgreen:
Či to je pre Vás vhodné rádio: pozri si nejaké videá o OpenTX a podľa toho sa rozhodni. Ja v tomto nie som nestranný, lebo OpenTX lietam od začiatku a je to pre mňa super systém, ale nie každému vyhovuje...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2020 0:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
ddano007 píše:
No, ešte sa nedostal, keď si pozrieš termín dodania, tak je tam 29. apríl :roll:
Recenzie zatiaľ nie sú, ale technicky je to trochu vyspelejší T16, sám mám otázku, ako vylepšili tie bočné slidre, lebo na T16 sú pomerne katastrofálne.
Diskusia na rcgroups k nemu beží tu, ale nemá moc cenu to čítať od začiatku, väčšinou sa tam mláti prázdna slama :mrgreen:
Či to je pre Vás vhodné rádio: pozri si nejaké videá o OpenTX a podľa toho sa rozhodni. Ja v tomto nie som nestranný, lebo OpenTX lietam od začiatku a je to pre mňa super systém, ale nie každému vyhovuje...


Ako vieš, že tam vylepšili aj slidre? V bodoch vylepsenia oproti starej Jumper T16 Pro to nespomínajú, ak sa nemýlim. Inak Jumper T16 Pro V2 sa už predáva a veľký rozdiel, nevýhodu oproti Radiomaster nevidím. A cenu Radiomaster ešte len uvidíme?
https://pt.aliexpress.com/item/40002118 ... d96ba2c862

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2020 0:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Máš pravdu spomína sa to, ale aj T16 Pro V2 ic už vylepšil.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz