Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 17:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
mac píše:
To takto nefunguje.
Dnes su bezne bublinkovetrone so stvorservovym kridlom, bublinkopolomakety tiez nie su ojedinely zjav, napr. v zakladnom sw pri graupnerovi nenajdes krivku plynu, takze na akrobat nepostacuje, ak si to vymyslal podla futaby, nuz tak tam u tvojho radia kde je "spickovy" soft pre f3f chybaju funkcie ako servobalancer pre akrobaty so "stredneho" sw, atd atd.. Je dobre pozriet moznosti u konkretneho vyrobcu radia.

Kupit si najdrahsie radio, aby tazatel nasiel co najviac sw moznosti, treba poopravit, v ramci jednej znacky. Urcite neplati, ze ked si kupis drahsiu futabu od jeti alebo frsky, budes mat viac moznosti :)


- To že sú dnes bublinkolety so 4servovým krídlom neznamená, že je zmysluplné na nich zakrivovať odtokovku či používať butterfly či snaplflap a podobné mixy...
- To, že niektorý Graupner nemá krivku plynu znamená, že má jednoduchý soft.
- A áno, moja Futaba nemá funkciu servobalancer, ale ak chcem "zbalancovať" tri srvá na jednej klapke od toho má X bodovú krivku na každé servo zvlášť. A takisto môžem každému servu meniť rýchlosť tam aj späť aby mali rovnakú rýchlosť.
- Čo sa týka ceny, opäť čítaš guľami. Napísal som najdrahšie rádio ktoré splňuje tvoje potreby a dovolí peňaženka...
To znamená že to u niekoho môže byť aj Taranis (s veľmi dobrými SW možnosťami) za 300€ u niekoho 18MZWC za 2500€

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak s tou křivkou jsem to přehlédl. Má jí až MX-20, MC-16 a výš. :oops: Já mám MC-20 a MZxx jsem nezkoumal.


Naposledy upravil Lark dne stř 01.11.2017 17:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jyrry píše:
No, když tím chtějí řídit třeba model kde jen motor je za 80k... pak to plně chápu 8)

A wotom to je. On ten model nemusí mať motor za 80k. Stačí aby materiál na stavbu stál 30k a k tomu tisíc hodín práce... Potom prijímač za 130€ vyzerá ako smeť.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
LV píše:
- Čo sa týka ceny, opäť čítaš guľami. Napísal som najdrahšie rádio ktoré splňuje tvoje potreby a dovolí peňaženka...
To znamená že to u niekoho môže byť aj Taranis (s veľmi dobrými SW možnosťami) za 300€ u niekoho 18MZWC za 2500€


:D Len opakujem, co som napisal a pre teba upresnim, aj ked 18MZWC za 2500 ti dovoli tvoja penazenka a bude to najdrahsi a teda sw najvybavenejsi model v tejto znacke, neznamena to, ze budes mat najlespie programove moznosti so vsetkych radii na trhu, ale len v znacke Futaba :) Lebo situacia je taka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 18:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
LV píše:
No daj dajaké múdro, čo také máš nastavené na slajdroch pri náročnej pilotáži (čo bez sporu je) tvojich 2,6m 3D akrobatov?
Priznám sa, že pilotáž vlečnej či vetroňov nie je taká náročná a umožňuje mi pustiť ruku z knipla, ale skôr mi to umožňuje MOD2.
Na potenciometroch používam iba zakrivenie odtokovky (mimo rozsah prpínača) a trimy mixov a to iba pri odlaďovaní niektorých modelov. Klapky, butterfly mám vždy na páke plynu podľa letového režimu.

Pisal som o tom, ze nie je totozne ovladat vrchny potenciometer a bocny slajder len pre to, ze ty pises, ze ti nechyba. Pisal som to vseobecne, nevztahuj vsetko na seba. Ale suhlasis teda, ze slajder mozno ovladat tak, ze nespustis ruky z kniplov? :) Inak mi je jedno, ci si da niekto palcovku do pultu alebo pultovku drzi v rukach a riadi palcami a pritom existuju obe varianty radia, ked mu to tak vyhovuje. Poukazujem len na rozdiel.


Naposledy upravil mac dne stř 01.11.2017 18:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 18:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
mac píše:

:D Len opakujem, co som napisal a pre teba upresnim, aj ked 18MZWC za 2500 ti dovoli tvoja penazenka a bude to najdrahsi a teda sw najvybavenejsi model v tejto znacke, neznamena to, ze budes mat najlespie programove moznosti so vsetkych radii na trhu, ale len v znacke Futaba :) Lebo situacia je taka.

To som nikdy netvrdil, to je tvoja konšpirácia. A pokiaľ si myslíš, že Jeti... tak si na omyle. FRSKY + open je v možnostiach top. A ak niečo nevie, zajtra to dopíšu. Horšie je to z užívateľským prostredím. To nie je je hodné ani ich ceny.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Naposledy upravil LV dne stř 01.11.2017 18:22, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 18:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
mac píše:
Pisal som o tom, ze nie je totozne ovladat vrchny potenciometer a bocny slajder len pre to, ze ty pises, ze ti nechyba. Pisal som to vseobecne, nevztahuj vsetko na seba. Ale suhlasis teda, ze slajder mozno ovladat tak, ze nespustis ruky z kniplov? :) Inak mi je jedno, ci si da niekto palcovku do pultu alebo pultovku drzi v rukach a riadi palcami a pritom existuju obe varianty radia, ked mu to tak vyhovuje. Poukazujem len na rozdiel.

V MOD2 nemáš problém pustiť ruku z kniplu PLYN/SOP ani pri palcovom ovládaní. KRI/VOP riadiš druhou a model máš pod kontrolou.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 18:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
Neuvazujes spravne. To ze su modely/a nema to nic spolocne s typom modu1-4/, kde si mozes dat ruku dole z kniplu a krutit ovladacom neznamena, ze modely, kde si to dovolit nemozes/nechces/je to vyhodnejsie, neexistuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 19:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
LV píše:
pokiaľ si myslíš, že Jeti... tak si na omyle. FRSKY + open je v možnostiach top. A ak niečo nevie, zajtra to dopíšu. Horšie je to z užívateľským prostredím. To nie je je hodné ani ich ceny.

Frsky som spomenul vo vete "neplati, ze ked si kupis drahsiu futabu od jeti alebo frsky, budes mat viac moznosti". Kde pisem, ze frsky nie je top v programovych moznostiach? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 8:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
LV píše:
- To že sú dnes bublinkolety so 4servovým krídlom neznamená, že je zmysluplné na nich zakrivovať odtokovku či používať butterfly či snaplflap a podobné mixy...


To bych tak docela netvrdil, butterfly se hodí u řady bublinek, u některých "lepších" nejsou od věci ani snapflapy atd.
Samozřejmě u lowendu jako mnou zmíněný Bixler, se klapky užívají víceméně jen v poloze plně vysunuto a k tomu potlačení, na což stačí dva volné mixy (jedna klapka na spínač, druhá mixem k ní a výškovka také), to dokážu zcela plnohodnotně i na FS-i6 cca 1000 korun.
Ale vezmi si pro ilustraci třeba dnes celkem oblíbený Excalibur - https://hobbyking.com/en_us/excalibur-pnf.html .
Ten má serva v křídle jen dvě, ale potřebuješ toho až dost - aby chodila obě křidélka (opotimálně diferenciovaně), dala se vyklopit nahoru pro brždění pokud možno plynule a pro divočení nemusí být marný ani snapflap. A to už je na jednoduchém rádiu mixů "jak sraček" a na FS-i6, ale patrně i FS-i10 to už rozumně neuděláš, dostaneš se sice do stavu "ano, celkem slušně to létá", ale jsem přesvědčen, že tady už jistý rozdíl proti lepšímu rádiu poznáš i reálně za letu (ač to jsou "jen bublinky").


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 0:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Odpusťte,kluci-odborníci,dotaz od „křováka“:
Zvolím-li si jakýkoliv otevřený systém /open Tx/ co (- a jak) vlastně budu muset tzv. programovat?
Příklad:
Mám model ,cvičný či snad školní- třeba Fun Cub , Apprentice S 15e , příp. Radian Pro- či obdobně vybavený větroň. Řekl bych,že všechny tyto modely mají zhruba stejné nároky na počet ovládacích kanálů:
Motor,Směrovka,Výškovka,Křidélka /2kanály- „Y“ prý nebrat/,klapky. Čili 6k. Do budoucna pro větroně aerodynamické brzdy(?),spoiler(?) – čili +2 kanály navíc. A další dva až čtyři – aby nepochybělo…
Funkci všech těchto ovl. prvků znám a předpokládám,že ony „mixy“ jsou kombinací. Kupříkladu přidám plyn,automaticky se mírně potlačí výškovka. Točím se jen směrovkou-automaticky se mírně přitáhne výškovka,či zareagují křidélka… Zkrátka úkony,které bych musel dělat kniplama ručně za mě udělá software vysilače automaticky – opravte mě prosím,jestli se pletu… Netlučtež,prosím, pračlověka,který naposled v ruce držel prop. soupravu Modela AM 4 někdy v r. 1984-5 – a to mu navíc neříkala „pane“…
Postup byl jednoduchý: kontrola souměrnosti éra,kontrola funkcí a dosahu – a start. K doladění byly jen trimy,ostatní bylo na rukou pilotových.
Chápu,že časy se mění,ale ten návrat z pravěku je pro mě krapet náročnější,než jsem čekal
A v tom je jádro pudla:
U některých vysílačů,nazývám je „uzavřené“ /třeba Spektrum/ zvolím cit.: „vyberu typ křídla, typ ocasu, nastavím pár dalších věcí a je to“.
Jak je to u „otevřených“ systémů? Prý jsou nějaké „šablony“ –co to je?
Věc další – telemetrie: CO TO VLASTNĚ JE? A potřebuji to vlastně?
-stav aku v modelu? Jo,tomu rozumím,dobrá věc…
-vario? Jestli stoupám nebo klesám vidím. A jestli jsem ve stoupáku,když nevidím…? Neumím si představit,jak bych tuto funkci využil,já rekremodelář…
- teplota motoru…?
- něco jako „výpis selhání signálu“? Netuším,k čemu to může být dobré – statistika „čumákovek“?
Zkrátka milion funkcí,jejichž smysl a užitečnost mi zůstává utajen – dík za osvětlení.
Už jsem psal,že modelařit hodlám rekreačně s 2-4mi modely. Po zácviku na bublinkoletech by měly následovat konstrukční elektrovětroně /do 2500mmrozpětí/ a jednomotorové polomakety typu Cessna,Pilatus…časem i se spalovákem typu „žhavík“ rozpětí kolem 1500-1800mm.

Závěrem:
Plavu v tom,chlapi,jako candát v jablečným želé… Serva digitální/analogová,přenosové protokoly,značkové/neznačkové přijímače…
Moc mě mrzí,že jsem jako další elév zase rozdmychal „vysílačkou válku“. Nechtěl jsem to.
Neperte se,páni odborníci mezi sebou. Zkuste jen poradit laikovi.
Mé tipy na RC:
Graupner MX-20 2,4GHz HOTT
FrSky Taranis Plus (X9D+)
AURORA 9X
Futaba 8J 2.4GHz S-FHSS R2008SB LiPo

Dík všem. S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 0:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Sagitt62 píše:
Jak je to u „otevřených“ systémů? Prý jsou nějaké „šablony“ –co to je?

To je presne toto:
Sagitt62 píše:
„vyberu typ křídla, typ ocasu, nastavím pár dalších věcí a je to“

...
Sagitt62 píše:
Věc další – telemetrie: CO TO VLASTNĚ JE? A potřebuji to vlastně?

No, to je niečo ako rádio, klimatizácia, či elektrické ovládanie okien v aute. Nepotrebuješ to, ale mať to, je príjemné. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 9:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Sagitt62 píše:
Odpusťte,kluci-odborníci,dotaz od „křováka“:
Zvolím-li si jakýkoliv otevřený systém /open Tx/ co (- a jak) vlastně budu muset tzv. programovat?
Příklad:
Mám model ,cvičný či snad školní- třeba Fun Cub , Apprentice S 15e , příp. Radian Pro- či obdobně vybavený větroň. Řekl bych,že všechny tyto modely mají zhruba stejné nároky na počet ovládacích kanálů:
Motor,Směrovka,Výškovka,Křidélka /2kanály- „Y“ prý nebrat/,klapky. Čili 6k. Do budoucna pro větroně aerodynamické brzdy(?),spoiler(?) – čili +2 kanály navíc. A další dva až čtyři – aby nepochybělo…
Funkci všech těchto ovl. prvků znám a předpokládám,že ony „mixy“ jsou kombinací. Kupříkladu přidám plyn,automaticky se mírně potlačí výškovka. Točím se jen směrovkou-automaticky se mírně přitáhne výškovka,či zareagují křidélka… Zkrátka úkony,které bych musel dělat kniplama ručně za mě udělá software vysilače automaticky – opravte mě prosím,jestli se pletu… Netlučtež,prosím, pračlověka,který naposled v ruce držel prop. soupravu Modela AM 4 někdy v r. 1984-5 – a to mu navíc neříkala „pane“…
Postup byl jednoduchý: kontrola souměrnosti éra,kontrola funkcí a dosahu – a start. K doladění byly jen trimy,ostatní bylo na rukou pilotových.
Chápu,že časy se mění,ale ten návrat z pravěku je pro mě krapet náročnější,než jsem čekal
A v tom je jádro pudla:
U některých vysílačů,nazývám je „uzavřené“ /třeba Spektrum/ zvolím cit.: „vyberu typ křídla, typ ocasu, nastavím pár dalších věcí a je to“.
Jak je to u „otevřených“ systémů? Prý jsou nějaké „šablony“ –co to je?
Věc další – telemetrie: CO TO VLASTNĚ JE? A potřebuji to vlastně?
-stav aku v modelu? Jo,tomu rozumím,dobrá věc…
-vario? Jestli stoupám nebo klesám vidím. A jestli jsem ve stoupáku,když nevidím…? Neumím si představit,jak bych tuto funkci využil,já rekremodelář…
- teplota motoru…?
- něco jako „výpis selhání signálu“? Netuším,k čemu to může být dobré – statistika „čumákovek“?
Zkrátka milion funkcí,jejichž smysl a užitečnost mi zůstává utajen – dík za osvětlení.
Už jsem psal,že modelařit hodlám rekreačně s 2-4mi modely. Po zácviku na bublinkoletech by měly následovat konstrukční elektrovětroně /do 2500mmrozpětí/ a jednomotorové polomakety typu Cessna,Pilatus…časem i se spalovákem typu „žhavík“ rozpětí kolem 1500-1800mm.

Závěrem:
Plavu v tom,chlapi,jako candát v jablečným želé… Serva digitální/analogová,přenosové protokoly,značkové/neznačkové přijímače…
Moc mě mrzí,že jsem jako další elév zase rozdmychal „vysílačkou válku“. Nechtěl jsem to.
Neperte se,páni odborníci mezi sebou. Zkuste jen poradit laikovi.
Mé tipy na RC:
Graupner MX-20 2,4GHz HOTT
FrSky Taranis Plus (X9D+)
AURORA 9X
Futaba 8J 2.4GHz S-FHSS R2008SB LiPo

Dík všem. S62
Vsechny vyjmenovane jsou ok, nastavovat se je bez problemu naucis, i Taranis. Vezmi jeste v uvahu cenu a provedeni prijimacu a cidel telemetrie, vezmi take v uvahu uzivatelskou podporu prodejce a komunity, ktera dany typ pouziva (u FrSky dostanes bezkonkurencni podporu a sirokou komunitu uzivatelu, tj. na foru ci FB vzneses dotaz a do par minut mas odpoved). Potom bych si zasel do obchodu a vsechny bych si vzal do ruky, ve zpracovani jsou rozdily. Kazdy ti sedne jinak. Postupne se doberes k rozhodnuti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 10:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Pro Saggit62: já myslím, že to je strašně složité vysvětlit, to si musíš zažít.

Já jsem byl cca 4 roky zpátky ve stejné situaci jako Ty. V 80-tých volňásky (i soutěžně), upoutanec a taky jsem "držel v ruce" vysílačku, která mi neříkala pane a řídil vé dvojku našeho vedoucího z kroužku.

Teď jsem začal na Betě 1400 se setovou vysílačkou (cadet, čtřkanál), odlétal jsem s ní jednu celou sezónu. Na naučení dobrý, ale je to přesně ten typ "stupidní" vysílačky jako byly v těch osmdesátkách. Pak jsem si pořídil "chytrou" vysílačku, konkrétně Spektrum DX6i. Oproti setové vysílačce obrovský pokrok - dva kanály navíc, možnost programování. Ale DX6i je levná, osekaná vysílačka. Oproti vyšším řadám, má značneě omezené možnosti programování. Například jen jeden pevný mix (klapky-výškovka) a pouhé dva volné mixy (namixuješ cokoli).

Druhou sezónu (už s DX6i), jsem létal s Bixlerem 3, na toho ta vysílačka stačila s přehledem. Pak jsem si pořídil FunCuba, tam také stačila. Přestávala by stačit, pokud bych chtěl navíc třeba háček pro vlekání větroňu, tam bych potřeboval jeden kanál navíc.

No a pak mě chytly F3K. A tady už nestačí. Ne počtem kanálů. U F3K stačí čtyři, ale právě chybějícími mixy a letovými režimy. Potřeboval bych křidélka ovládat:
1. Jako klasická křidélka
2. Jako klapky v poloze 0 (neutrál)
3. Jako klapky mírně zvednuté (pro rychlé přelety)
4. Jako klapky mírně dolů (do termiky)
5. Jako klapky plná výchylka dolů (brzdy). Tohle ještě ideálně proporcionálně.

No a nato bych potřeboval lepší softwareové vybavení vysílače. Protože moje DX6i tohle všechno neumí, tak jsem si musel vybrat jen některé z výše uvedených možností. Na rekreační létání možná dobré, na soutěžní (já teda nesoutěžím) naprosto nedostatečné. Ale i u toho rekreačního polétání pak začne člověka mrzet, že kvůli osekanému SW ve vysílač, nevyužije plný potenciál letadla . . .

Na příští sezónu chystám termického větroně se 4-servovým křídlem. Takže už mi 6-ti kanál opravdu stačit nebude, takže povyšuji na jinou vysílačku. Minimálně 8-mi kanál s možností nastavit 4-serové křídlo větroně. Momentální favorit je Spektrum DX8 G2.

Ale k tomu jsem dospěl až po 4 letech. Jasně, mohl jsem si koupit lepší vysílač už ze startu. Jenže . . . nevěděl jsem, jestli mi tento koníček zůstane a navíc peníze také hrály svou roli.

Takže, jsem šetřil na vysílačce a výsledkem je třetí za čtyři roky. Po těchto zkušenostech bych každému poradil, ať si koupí nejlepší vysílačku, kterou si může finančně dovolit. To že bude mít funkce, které třeba hned nevyžiješ, je pravděpodobné. Ale je to pořád lepší, než si pořídit model, kterému budou chybět funkce, které bys třeba po roce rád využil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 10:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Open Tx pro začátečníky je tady

https://www.youtube.com/watch?v=vB08yw71sMI

Je lépe jednou vidět než stokrát číst :-)

Nejlepší bude, když se nakontaktuješ na modeláře ve svém okolí a převezmeš, co se jim osvědčuje.
Tady ses přesvědčil sám, co se vyřeší.....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz