Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2013 1:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 1024
Bydliště: Pivín, okr. Prostějov
Zdravíčko,

chci se zeptat.
Mám vysílač Futabu FX-18, s Duplex systémem, kterou si "šetřím" na větroně a celkově větší modely.

Pak mám taky vysílač Cadet 2,4 Ghz, který mi zatím vyhovuje, jen mám velký problém s těma baterkama tam, nejlíp, kdybych mohl mít nějáký accupack. :(

No ale řeším, že bych dal Cadeta do pryč (pokud by to nešlo něják upravit) a koupil něco jinýho, něco za rozumnou cenu, nenáročný, aspon trochu spolehlivý, co bych používal na EPP modely nebo na nějáký malý elektromotoráky a tak.

Můžete mi něco doporučit? :)

Děkuji :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2013 7:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Já ti doporučuji používat na všechno tu Futabu co už máš a nekupovat další levný vysílač.
Ve výsledku to na těch přijímačích nezdražíš tolik, jako když koupíš šunku a budeš opravovat rány.
Další důvod je ten, že máš stále jeden vysílač se stejným rozložením ovladačů, tuhostí kniplů,...... a snáze budeš dělat nějaké pilotní pokroky, než když budeš řídit eppéčka na kterých by jsi se mohl třeba učit akrobacii pochybným vysílačem.
A "šetřit" si vysílač? Proč, jak? Přece po něm nešlapeš. Mám to v kufru, vyndám to na létání a nevidím důvod to nějak poškodit. Existují vidloši, že mají TX hozený v bedně s vercajkem, nebo to válí volně v autě......, potom se nemůžeš spolehnout ani na tu top třídu TX.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílače - přehled vláken
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2013 11:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2008
Příspěvky: 731
Bydliště: Příbram
Zdravím pánové,
pokud bych si chtěl pořídit soupravu (asi Futaba) s telemetrií, jakou byste doporučili nebo jestli již máte nějakou zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílače - přehled vláken
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 16:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
honzis píše:
Zdravím pánové,
pokud bych si chtěl pořídit soupravu (asi Futaba) s telemetrií, jakou byste doporučili nebo jestli již máte nějakou zkušenost.

Futaba s telemetrií? To spojení se mi nějak příčí, kolik do toho můžeš dát?

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílače - přehled vláken
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 17:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
honzis píše:
.... soupravu (asi Futaba) s telemetrií....

jestli je Graupner/SJ "asiFutaba", tak muzu jen doporucit MX-20, nebo MX-16 .... :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílače - přehled vláken
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
honzis píše:
Zdravím pánové,
pokud bych si chtěl pořídit soupravu (asi Futaba) s telemetrií, jakou byste doporučili...

Co třeba 14SG s integrovanou telemetrií, má alarmy a hlášení jak vibrační tak i zvukové na sluchátka a je za cenu blízkou 8FG (pozn. neber to přímo jako doporučení, ale spíš jen výstřel do tmy). :D

Nějaké zkušenosti k ní snad najdeš v tématu viz tento odkaz tak si to tam pročti a uvidíš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
Do prkvančit, bijte mě po hlavě, mám popito a tak jsem tohle vláko zaregistroval až nyní. :oops:

Dotaz z vlákna zkušenosti s DX6i trvá:

... jakou "lepčí vysílačku" po DX6i by jste mi dnes doporučili? Chci opět jednoduchou a možná oproti DX6i spolehlivější (AKU) RC soupravu.

- Aurora 9 (CZ soft) - nevyužiji devět kanálů, o tom žádná, ale bude dobrá.

- DX7 DSM2 - starší model i ta new

- MX-12 HoTT - i ta šestikanálová by možná stačila.

- MX-16 - cenu do 8K akceptuji.

Kvalita provedení @ jednuché menu hraje prim.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pát 07.06.2013 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
Jak kvalitní je dle Vás tohle rádio: http://www.hoelleinshop.com/Radio-contr ... 59&p=15559 ??

Tohle žluté disco možná konečně donutí místní borce k odpovědi. :wink:


Jo a děkuji Elfew za tip, létal bych only jednoduché modely, jako AXN, FunCub, T-45 EDF, FunJet apod. max. sedmi kanál asi...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 08.06.2013 5:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
kesi píše:
...Tohle žluté disco možná konečně donutí místní borce k odpovědi...

a co bys tak chtel jako odpoved? :-)
mistni borci se u vyberu vysilace tradicne a folklorne pohadaji a nejspis uz jsou tim znechuceni tak na otazky kolem vyberu vysilace nereagují... podivej se do nedalekych pribuznych vlaken jak to probiha.
Pokud akceptujes cenu cca 8kKc, tak to uz neres a kup Mx-16. U Futaby bys splakal nad cenami prijimacu.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 08.06.2013 16:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
jyrry píše:
...a co bys tak chtel jako odpoved? :-)
mistni borci se u vyberu vysilace tradicne a folklorne pohadaji ...

:lol: to je pravda, na to jsem zapomněl, děkuji.

R.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2013 19:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2010
Příspěvky: 629
Bydliště: Praha 4 - Budějovická
Obrázky: 2
kesi píše:
Jak kvalitní je dle Vás tohle rádio: http://www.hoelleinshop.com/Radio-contr ... 59&p=15559 ??



No, kdyby mě navštívil nějaký hodně důkladný zloděj, byla by to jasná volba!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.08.2013 12:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2012
Příspěvky: 44
Bydliště: BK JM CZ
Zdravím,
potřeboval bych radu ohledně výběru kvalitní vysílačky.
Chápu, že co přispěvěk, to jiný názor, ale já si je rád vyslechnu.

Létám nyní s větroňem Sky Climber a mám k němu i setový 5k vysílač - ten byl do úplných začátků.
Nyní už mám v plánu koupit nějakého akrobata (Katana - VA Models) a s tím přišla i potřeba nákupu "nějaké lepší" 2.4 GHz vysílačky.

A teď o co mi jde:
1) Koupit nějaký 6ti kanál (bratru za 4 tisíce) nebo investovat rovnou do více kanálové vysílačky?
Narovinu říkám, že rok, možná dva, budu pilovat létání právě a jen se zmíněnými stroji (EPP větroň na pohodovku, akrobat na divočinu), až potom přijde něco dalšího. Samozřejmě chápu, že víc kanálů nic nepokazí, ale kupovat do začátků 10ti a více kanálovou vysílačku mně přijde už moc...

2) Nevím, jestli je zas takový rozdíl mezi 6ti a 7mi kanálovou vysílačkou? K čemu ten sedmý kanál může třeba sloužit?

3) Věčné dilema: Spectrum, Hitec, Graupner, ...? Koho byste doporučili? Jaká je spolehlivost, možnosti nastavení (pro pokusy s mixy atd.) a užitná hodnota?
Osobně bych to viděl na:
DX6i nebo Optic 6 či Eclipse 7

4) Předpokládám, že AFHSS a DSMX jsou úplně jiné technologie, takže dle toho musím vybírat přijímače, je to tak?

Díky všem za názory


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.08.2013 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
pEPYK píše:
................

Když to napíšu hodně zjednodušeně, tak s počtem kanálů na TX rostou i programovací možnosti těch vysílačů.
Např. i na velkého akrobata stačí 6k vysílač, ale nedokážeš nastavit souběh dvou serv na výškovce, protože ten TX tyhle programovací možnosti nemá.
Na velké větroně potřebuješ jak ten vysoký počet kanálů, tak dobrý SW vysílače a hlavně skutečné letové režimy. Ne předprogramované náhražky, které se někdy jen nazývají letovými režimy.
Za úplně základní potom považuji dokonale se seznámit se svým TX, který používáš, protože je smutné, když přijdeš na letiště, ptáš se co a jak nastavit, někdo ti to vysvětlí a ty to nedokážeš naťukat do vysílače.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.08.2013 13:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
pEPYK píše:
Zdravím,
potřeboval bych radu ohledně výběru kvalitní vysílačky.
Chápu, že co přispěvěk, to jiný názor, ale já si je rád vyslechnu.

Létám nyní s větroňem Sky Climber a mám k němu i setový 5k vysílač - ten byl do úplných začátků.
Nyní už mám v plánu koupit nějakého akrobata (Katana - VA Models) a s tím přišla i potřeba nákupu "nějaké lepší" 2.4 GHz vysílačky.

A teď o co mi jde:
1) Koupit nějaký 6ti kanál (bratru za 4 tisíce) nebo investovat rovnou do více kanálové vysílačky?
Narovinu říkám, že rok, možná dva, budu pilovat létání právě a jen se zmíněnými stroji (EPP větroň na pohodovku, akrobat na divočinu), až potom přijde něco dalšího. Samozřejmě chápu, že víc kanálů nic nepokazí, ale kupovat do začátků 10ti a více kanálovou vysílačku mně přijde už moc...

2) Nevím, jestli je zas takový rozdíl mezi 6ti a 7mi kanálovou vysílačkou? K čemu ten sedmý kanál může třeba sloužit?

3) Věčné dilema: Spectrum, Hitec, Graupner, ...? Koho byste doporučili? Jaká je spolehlivost, možnosti nastavení (pro pokusy s mixy atd.) a užitná hodnota?
Osobně bych to viděl na:
DX6i nebo Optic 6 či Eclipse 7

4) Předpokládám, že AFHSS a DSMX jsou úplně jiné technologie, takže dle toho musím vybírat přijímače, je to tak?

Díky všem za názory

Čau, já se taky rozmýšlel dlouhou dobu nad Opticem 6 a Eclipsou, vzal jsem Eclipse, když budeš mít časem větroně tak si to spočítej: 2křidélka, 2klapky, sop, vop, motor, a to je celkem 7 kanálů, jasně, můžeš dát V kabel ale pak dočista ztrácíš možnost jakéhokoli programování. Jsou i větroně které mají vop na dvě serva, ale ty by nebyl problém spojit "Véčkem", přijde mi zbytečné mixovat výškovku s křidélky, to se dělá na akrobatech a ne na větroních. Na motoráky není co řešit, to stačí, a na akrobaty taky bohatě. Kdybys časem lítal velký makety (motoráka třeba i s klapkama, vlečnej hák, dýmovnice, pumovnice, osvětlení-to všechno dohromady tak už by to bylo málo, ale já to bral tak že kdybych měl peníze na to, abych koupil takové letadlo, tak bych měl i peníze na nové rádio. Pro "normální" větroně a motorové modely Eclipse v pohodě stačí. Programování je intuitivní, až na ty zkratky, jsou tam tuším že se tomu říká alfanumerické znaky, prostě ty čárky takže to má horší grafiku, ale mě to problém nedělá, jinak to programování je jednoduchý, udělám bez návodu věci co jsem nikdy nedělal, v pohodě. Optic a DX6i, kdybys chtěl lítat větroně s klapkama jsou nedostačující, a na motoráka, třeba jako na mojeho Pioneera by to bylo na hraně. Eclipse stojí 4500,- to by tak strašná investice nebyla, Optic je o litr levnější ale hned by ses ho zbavil. Takhle jsem uvažoval já.

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.08.2013 13:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
vojta mansfeld píše:
......Jsou i větroně které mají vop na dvě serva, ale ty by nebyl problém spojit "Véčkem", .......


Pokud si pořídíš větroně, kde jsou dvě serva na VOP, tak je to až na výjimky tak oservovovaný a velký stroj, že 12-ti a více kanálový TX je nutností, nehledě k tomu, že tam už to bez letových režimů dost dobře nejde.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz