Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Tomix píše:
Miesate hrusky z jablkami to video je o nastaveni stabilizacie nie o nastaveni lietadla osobne sice stabilizaciu nepouzivam ale jeden primac som si kupil iba tak na skusku a ja to vidim skor ako plus a nie ako minus.

A nebolo by lepšie sa naučiť poriadne páčkovať ako to zakrývať stabilizáciou?

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
vitahavlicek píše:
no asi dost kdyz video trva pres 40 minut

scripti su pre tých čo tam chcu mat rozne fičuri, mam tam zaklad openTX a v pohode,
LV píše:

A nebolo by lepšie sa naučiť poriadne páčkovať ako to zakrývať stabilizáciou?

aj niektore skutočne lietadla maju "stabilizaciu" lebo pilot by ich neupačkoval :lol:

nikam diskusia nevedia, je to začarovaný kruh a strata času, tiež si tu zvas nikto nebude kupovat najlepšie najdrahšie auto, ked sa da doviest z bodu "A" do bodu "B" aj na lacnejšom aute, to že to drahe ma interier v koži z dreva je vedlajšie :mrgreen:

a ešte o tom "programovaný" v aute mam radio, ale ked tam chcem niečo naladit alebo nastavit beriem navod, lebo to bez neho nedokažem kedže to nerobím každy den, ale v openTX navod nepotrebujem :!:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 10:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
LV píše:
A nebolo by lepšie sa naučiť poriadne páčkovať ako to zakrývať stabilizáciou?


Myslim ze pokial nevies aspom trosku packovat nepomoze ti ani stabilizacia a druha vec je vela dobrych pilotov ktory maju v niektorych lietadlach stabilizaciu dokonca aj v akrobatoch sa obcas objavi stabilizacia.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 11:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
ingwarr píše:

aj niektore skutočne lietadla maju "stabilizaciu" lebo pilot by ich neupačkoval :lol:


Tam je to z iných dôvodov. Pilot sa nebaví lietaním. U modelov predpokladám, že primárne ide o polietanie. So stabilizáciou mi to nedáva zmysel.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 22:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Jsem zastánce toho, že se má RC pilot naučit páčkovat, ale cesta k tomuto cíli může být různá - ideální je simulátor, učitel - žák, samostatný let. Co má ale dělat nováček, který nemá možnost mít učitele? V tomto případě připouštím, že stabilizace použitá v režimu záchrany může minimálně psychologicky pomoci. Já tím prošel u heli, záchranu naostro jsem použil celkem asi čtyřikrát za ty cca 4 roky, co s heli létám , ale to vědomí, že ta záchrana tam je, je prima.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2018 23:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
BoŠ píše:
.... ale to vědomí, že ta záchrana tam je, je prima.
A taky je to další dobrá hračka a můžu to dát klidněji do nezasvěcených rukou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 8:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
BoŠ píše:
Jsem zastánce toho, že se má RC pilot naučit páčkovat, ale cesta k tomuto cíli může být různá - ideální je simulátor, učitel - žák, samostatný let. Co má ale dělat nováček, který nemá možnost mít učitele?

A nejen to.

Sice páčkovat "na své úrovni" umím a líp se to už nikdy nenaučím, ale když už jdu s modelem do vzduchu, tak tam nejdu kvůli adrenalinu, ale chci si příjemně relaxovat a při tom hledět, že to letí i tam, kam chci já. A když fouká víc, než by mi bylo příjemné, tak proč pro zvýšení pohody z létání toto nepoužít? Když to navíc má i něco jako tlačítko panika, tak to taky nemusí být k zahození. Komu se nestalo, že na chvíli pohlédl jinde a najednou nevěděl, kde je model. Dát pak model do vodorovného letu ho může zachránit.

Píšu to i s vědomím, že mám zatím jen jeden stabilizátor a ten stále leží v šuplíku pro budoucí použití. Důvod? Lenost, zatím se mi ho nechtělo do už osazeného modelu dávat a vzhledem k tomu, že mám ve sklepě fungujících modelů víc než bych potřeboval, tak se ke stavbě nového nijak nehrnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 8:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jio píše:
... mám ve sklepě fungujících modelů víc než bych potřeboval...

Jiří, třeba to jde nastavit jako destabilizátor. Pak to by tento tvůj problém pořešilo. :wink:

Ale k věci - včera jsem konečně poznal vliv stabilizace (v přjímači Gr-12 HoTT). Vítr 4-6m/s a trochu nárazy. Se zapnutou stabilizací jsem konečně poznal náznaky že tam je, dřív jsem mohl přepínat, měnit zisk a nějak se to neprojevovalo... Ale právě že jen náznaky, chtěl bych vidět co dělá ten "panický" mód, moc tomu ale šanci nedávám (F8F 1100mm, docela dobře namotorovaný a živý, obratný). Jen si s tím hraji, nic si od toho neslibuji a asi ani nepotřebuji.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 8:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Heleď, ač nerad, opakovat větu o poprskaném monitoru musím. :-) :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 8:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
jio píše:
A nejen to.

Odcituji sám sebe, snad mi to projde. Ale doplním, proč to píšu.

Na rozdíl od negativního pohledu Laca a dalších mám za to že stabilizace nikoho lítat nenaučí, ale může mu to pomoct se to naučit dřív s menšími finančními náklady a nebo jak v mém (plánovaném) případě, to může zpříjemnit zážitek z létání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 8:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ale poprosím - o stabilizaci je tu samostatné (a výživné) vlákno, prosím pokračovat v něm nebo tu "jen" vybírat vysílač i podle dalších, jiných kritérií, než je dostupnost stabilizace... :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 12:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Toto je dobre hadame sa tu (alebo skor rozoberame) aka znacka je dobra a aka nie potom sa to zvrtne na videa z navodom ze su prilis dlhe a manual je lepsi a hla teraz tu niekto prosi o pococ z nastavenim V-tail na graupnerovi mz-24 a mozno by mu neake videjko s tym pomohlo a nemusel by to pisat sem.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 12:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Tomix píše:
Toto je dobre hadame sa tu (alebo skor rozoberame) aka znacka je dobra a aka nie potom sa to zvrtne na videa z navodom ze su prilis dlhe a manual je lepsi a hla teraz tu niekto prosi o pococ z nastavenim V-tail na graupnerovi mz-24 a mozno by mu neake videjko s tym pomohlo a nemusel by to pisat sem.


Pokud někdo potřebuje konkrétní radu pro konkrétní rádio tak by si na to měl založit konkrétní vlákno a neplést to tady do obecných pokeců. Už jen proto, že pokud to bude později potřebovat někdo jiný, tak tu to určitě nenajde.

Jinak souhlasím z mnoha jinými přede mnou - videjko není moc užitečné. Mnoho času investovaného pro nic za nic, když to spraví pět řádků z manuálu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 12:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Toto je dobre hadame sa tu (alebo skor rozoberame) aka znacka je dobra a aka nie potom sa to zvrtne na videa z navodom ze su prilis dlhe a manual je lepsi a hla teraz tu niekto prosi o pococ z nastavenim V-tail na graupnerovi mz-24 a mozno by mu neake videjko s tym pomohlo a nemusel by to pisat sem. A na dovazok vsetkeho to pichne do inzercie jasny priklad toho ako niekto niekomu poradil vysielacku ale ze sa v nej nevyzna to je uz druha vec.Mal som MX-12 Hott bez ceskeho ci slovenskeho navodu a kedze po anglicky neviem som ani po 2 hodinach neprisiel nato ako napipat lietadlo teda podarilo sa mi to ale iba na 4ch a kridielka som musel mat cez Ykabel.A to nevraviac o tom kolko mi trvalo prist na taku banalnu vec ako je sparovat primac z vysielackou.Podotykam chalan ktory mi ju predal mal futabu a predal ju z toho dovodu ze sa v tej mx-12 nevyznal.Ja som rad za kazde video z navodom na Frsky aj opentx a cudujte sa svete po pozreti 2-3 videii som sa uz aj sam naucil ako vsetko nastavit a spojazdnit.
Ale priznavam ked som prvykrat videl opentx vo vysielacke tiez mi to prislo ako spanielska dedina nastavenie telemetrie bol zo zaciatku boj ale po case som neako prisiel nato a teraz by som opentx uz nezamenil.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 21.05.2018 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Než něco hledat ve zběsilém manuálu jako kdysi měl/má Graupner k Mx-16 Hott, kde v českém manuálu byly obrazovky menu v němčině, naštěstí v originále byly popisky anglické, a kdy vyhledávání informací spočívalo v odkazech přes několik stránek, kde ne vždy popisované chování odpovídalo skutečnému, např. rozchození a pochopení bezdrátového učitel-žáka, tak to raději hodinové video, kde si za pomoci myši či šipek skočím na místo, kde je popisováno to, co mě zajímá. Ale asi jsme s některými dalšími jiná věková či jakáto kategorie, a máme holt trochu jiný pohled na svět.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz