Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 19:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Díky za odkaz "jyrry".
Nakoukl jsem,něco málo pročetl a konstatoval staré známé: "Kdo to umí,ten to dělá. Kdo to neumí,ten to učí. A kdo to nemůže ani učit,ten to řídí...!" :D :D Takže zkusím kontaktovat někoho,kdo mi případný upgrade/aktualizaci spáchá,jelikož do toho se cpát nehodlám. Bohatě mi stačí boj s noťasem a PC :D Každopádně jsi mě potěšil,že aktualizace "nehoří". Pochopil jsem to tak,že nabízenou soupr. /z odkazu/ můžu bez obav koupit a provozovat,dokud se nenajde/či lépe nenajdu/ patřičný dobrovolník/nevolník/odborník,který mi Tx aktualizuje. Nebo jsem to pochopil špatně? Klidně mi vynadej,tak je elévům třeba! :lol: :lol: S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 19:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Ještě jedno zajímavé rádio. Ale bohužel neznám výrobce :-)
6457


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 20:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Sunn: Héééézkýýýýýý! Jen ta baterka mi připadá hodně nízkokapacitní... :lol: :lol:
S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 20:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
tady podobně ))



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 22:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
To má z toho, že posledních 60 let cvičil na jojsticku u písíčka ! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Sagitt62: Ono se nedá přímo napsat, že MZ-12 PRO je oškubaná MX-20, protože je to spíš takový "kočkopes". Jak jsem zběžně prohlížel ten manuál, tak počtem kanálů odpovídá MX-20, skříň je spíš jako od staré MX-12, včetně ovládacích tlačítek místo dotekových, některé funkce už má jako MZ-24 PRO, včetně možnosti nahrání a přiřazení vlastních hlášek.
Nenapsal jsi ale pro který konkrétní typ jsi se rozhod.
Souprava ti bude fungovat tak jak jí koupíš i bez aktualizování FW a většinou je spárovaný i přiložený přijímač, takže je po nabití baterek připravená k provozu a pokud koupíš novější typ, tak i ten FW bude jeden z posledních. Ta aktualizace FW ale není nic složitého a veškeré potřebné vybavení (USB převodník a kabely) je součástí soupravy. Patřičný FW a SW pro PC si stáhneš ze stránek Graupnera a na Youtube jsou polopatická instruktážní videa. Stačí když si dáš vyhledat "Graupner HoTT". A pokud by si něco nevěděl, je tu dost lidí, kteří ti poradí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 1:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Lark: Teď jsi mě dostal. cit:" Nenapsal jsi ale pro který konkrétní typ jsi se rozhod." Když napíšu,že beru Gr. Mx-20 HOTT tak tím neurčuju typ?!? To zas mám, probůh, sedět u bedny a bádat? :?: :?: Já se snad dám na rybaření či k Armádě spásy... :roll:

:D :D S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 1:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
V pohodě. Nějak jsem to přehlíd. To víš už jsem starej cap. :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 7:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Ufff,to mi odlehlo... :lol:

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 1:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Zdravím,pantátové!
Takže Graupner MX-20 je na stole. Fascinovalo mě,jak fa "Modelfunn" dokáže briskně reagovat - v pátek odpoledne/ spíš večer/ jsem si vyzvedl zásilku,kolem 20,00 ji otevřel a asi v 20,30 psal mail,že jsem nedostal,co jsem objednal:sada Tx Gr. MX-20HOTT + 2 Rx:
GR-16 a GR24. Přišel mi totiž jen vysílač + přijímač Gr-12...
V cca 21,00 hod mi zapištěl mail: Pan Kuna z obchodního oddělení mi psal,že se za firmu omlouvá a že patřičné přijímače mi posílají obratem - a tak se taky stalo,v pondělí jsem je měl. Inu -chyby nedělá jen Bůh /ale jak se tak dívám na lidstvo.../,nicméně když se chyba stane,je potřeba ji napravit. A to ti chlapi z "Modelfun" zvládli na 1+ , co dodat?
S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 8:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak vítej do party. Myslím že budeš spokojený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 12:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Takře 12ka přijímač Ti zůstal jako bonus?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 18:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
No,požádali mě,abych jim ten GR12 poslal zpět. Neměl jsem důvod jim nevyhovět. :-)

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Sunn píše:
Ještě jedno zajímavé rádio. Ale bohužel neznám výrobce :-)
6457


vyrobcem tohoto radia je Hughes Aircraft Company. Model je H4 Hercules, slavna smrkova husa. A modelarem za kniplem neni nikdo jiny, nez samotny velky Letec, Howard Hughes.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 3:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Vývojová zpráva:
Takže,chlapiska,
Graupner Mx-20 vlastním cca 4 měsíce. Ovládám jím Fun Cub(Gr-16),Solius (Gr-12) a Texas se „žhavíkem“ 2,5ccm (Gr-12L)
Rádio je tot. spolehlivé,užívané jako „pultovka“ –pult sám sobě zrobil(hééč),vysílačové baterky mi vydrží i v zimě hodinu-dřív odpadnu já . Graupner – sen mého mládí… Kniply citlivé atd,atd. To jest známo.
ALE!
Dodneška ssebou na plochu tahám příšernou bichli o –tuším 300 stránkách-,zvanou „Uživatelský manuál“. Bichli příšerně blbě,nelogicky seřazenou a lajdácky přeloženou: než by se autor překladu snažil vystihnout smysl pojmu kupříkladu „pitch“ , „roll“ atd. raději je nechá tak… Což je možná lepší,než překládat je jako „smola“ a „houska“,pravda. Zkouška dosahu: jděte na stranu 156,tam je odkaz na stranu 23,odtud na stranu262… To se pak místy člověku jeví lepším jít na pivo… To ovšem je věc,za kterou asi Graupner nemůže,za pramálo logické a zbytečně složité menu se „skrytými podmenu“ nejspíš ano…
A proč ji tahám? Protože bez „knížky“ si neporadím ani v triviálních věcech – nulování stopek,úprava režimů start,let,přistání. Pokaždé je třeba čučet do bichle…
Zkrátka a dobře: bezva rádio – ale pro hodně sběhlého modeláře. Nechtěl jsem „počítačově programovatelné“ rádio. Mám ho-potažmo nemám ho – ale jsem na tom líp? A dnes nevím,jestli jsem neudělal kopanec-známej si pořídil Taranis – a funguje bez bichle. Tak nevím-jsem blbej i se svým ouředně uznaným IQ 114 ? Jedna z mála věcí,co by mě mohla těšit je,že na Gr zatím nejsou čínské klony –nebo se jen bojím proč že nejsou…?
Ozve se někdo z Graupnerových noviců? S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz