Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 21:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
JosefSvejk píše:
Znám nejméně tři lidi ve svém okolí, kteří si hned na začátek koupili to nejlepší, co mohli. Teď jim na policích nebo ve skříni leží futaby 35 a 40 MHz. Už nelétají, nejezdí, ale pořád si myslí, že mají doma super techniku, za kterou by jim kdekdo utrhal ruce. Elektronika jde strašně rychle dopředu, na to je taky potřeba myslet.
Keby som na to myslel, tak stale hladim do CRT monitora. To sa ti ozaj podarilo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Třeba má ty Futaby schované a čeká až z nich budou veterány. Pak budou mít velkou cenu. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 06.11.2017 5:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jmenuje se to "kompromis" ... to při výběru vysílačky, monitoru, auta, domu, mangelky, letadlový lodě, ... taky kupodivu funguje :mrgreen:

Ono se taky jinak vybira uplne prvni radio kdyz jeste (skoro vubec) nevim co vlastne chci a/nebo budu chtit, po setovce to uz zacinam tusit a pokud mam za sebou amat. jednokanal, pak Mars II, radu amat. proporcionalu, Modelu 4, Graupnera FM314, Prismu, Eclipse... to uz pak tusim jeste trochu vic co od toho cekam, co potrebuju a co ne... :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 06.11.2017 8:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Niektoré otázky ohľadom kúpi mi prídu úsmevné. Pred kúpou prvej RC súpravy som si zohnal katalóg Futaba a tam som si vybral FC-16 na svoje rekreačne lietanie, to sa písal rok 1993.Mám ju doteraz, a používam ju.
Chcel som telemetriu, a rôzne vymýšlance, ale hlavne dôležitá bola aj cena-lietam z modelmi cenovo do 200€. Výber padol na FRSKY Taranis +9D trošku som mal obavy z open TX, jedine čo som sa informoval bolo ako sa drží palcovka, lebo FC je pultovka, nič iné ma nezaujímalo, všetko som si prečítal na webe.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 7:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
skybreaker píše:
Je nová mz-12 PRO

Zdarky.
A tady začíná problém:
-všude se uvádí,že jde o 12cti kanál,někdo tu psal že údajně Gr. přešel na nové /podle mě logičtější/ značení. Nicméně v prodejně si tím vůbec jistí nejsou,čeká se na vyjádření dovozce.
- soft prý vypadá hodně dobře-tedy říkají to ti,co tomu rozumí... :oops:
- cena sady s přijímačem je móóc sympatická... Možná až podezřele... :?:
- jak je to s kompaktibilitou se staršími graupneráckými Rx,příp analog servy netuším...

Jinak díky všem za rady. Po dlouhém bádání do open systémů nepůjdu a zvolil jsem Graupnera,nedostižný sen mého mládí,buhehe!
Jen teď laboruju mezi tímhle/MZ-12PRO/ - jestli se tedy jedná o 12kanál- a Mx-20 HOTT
Nemáte někdo o MZ-12PRO bližší info,příp. český návod ke studiu? :)
Díky za echo.
S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 8:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Už se tu o tom psalo. Ten vysílač má opravdu 12 kanálů, ale počet ovládacích prvků nedovolí jejich plnohodnotné samostatné využití ani při použití přijímače GR-24 (12K), protože vysílač má jenom 5 přepínačů a 1 potenciometr. Takže jejich využití je možné spíš v mixech, např. pro dvouservové ovládání výškovky, klapek, brzd, nebo jako pomocné kanály ovládané jen přepínačem. Je to takový hóóódně oškubaný MX-20 a tomu právě odpovídá ta cena.


Naposledy upravil Lark dne sob 11.11.2017 11:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 10:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kompatibilita je zachovana, protokol je stale stejny, ne ruzne verze jako u jinych vyrobcu nekolik vice ci mene zpetne kompatibilnich (Futaba, Spektrum, FrSky, ....).
A ano, cilova skupina uzivatelu dotykacovych vysilacu je ponekud jina, mi to prijde. Amerika a brtuloidnikari.

edit: odstranena ukvapena informace :oops:

Problematika zveřejňování českých návodů mi byla objasněna hrozbou právníkem, když jsem se takový pokusil vyvěsit (na Mx-20 tuším). Krátkozrakost, dle (nejen) mého náhledu.

Jo a přepínačů má 5. To je na kanály dohromady plyn, 2x křidélka, výškovka, směrovka, 2x klapky, podvozek (jsme na osmi) a zbývají 3 přepínače a poťák. Na chlup to vychází, ale jen na chlup. Neměnil bych.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 11:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Za počet přepínačů se omlouvám, nějak jsem ho přehlédl a už jsem to opravil. Na využitelnosti to ale moc nemění. Ten odkaz co jsi dal je jen o MZ-24 a o MZ-12 tam nic není. Bylo to někde jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
A 12pro ma aj krivku plnynu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 15:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Taranis Q7 za 3 500 bez prijimace ho predci ve vsech smerech, ale je to kazdeho volba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 17:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Po dlouhém bádání do open systémů nepůjdu a zvolil jsem Graupnera,nedostižný sen mého mládí
...tak určitě ))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 18:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Ať je Graupner lepší nebo horší, je k pláči přístup dealera, co Graupnera prodává. Místo, aby podpořil prodej zveřejněním přeloženého katalogu a nabídkou všeho možného i nemožného příslušenství, aby si zájemci mohli předem projít, co všechno ta vysílačka umí, tak nesmyslně hrozí právníkem ... Nejsou všichni tak úplně hloupí, aby kupovali zajíce v pytli a až po koupi byli překvapeni - ať už příjemně, ale bohužel také třeba nepříjemně. Pak to má za následek, že ztratí ne jednoho zákazníka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 18:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
skybreaker píše:
Po dlouhém bádání do open systémů nepůjdu a zvolil jsem Graupnera,nedostižný sen mého mládí
...tak určitě ))

:D Určitě co? Nedostižný sen? No,v dobách,kdy kromě "MARS II" byla cenově /pro mladýho kluka/ rel. dostupná jen sovětská hrůza,zvaná Пилот 2 byl 6tikan.Graupner ...co? :D :D

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 18:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Tak napodruhé... nějak se mi to při pokusu vložit odkaz zavřelo...

Zdarec všem.
„Lark“ : Omlouvám se, ale nějak jsem tu patřičné vlákno o Gr. Mz-12PRO nenašel,každopádně díky za info. Nicméně pokud jsem vše pochopil správně, jde o poněkud „osekanou“ starou Mx-20. Kompaktibilita vpohodě ,ale asi bych nic navíc nezískal /Díky,“jyrry“ /. Takže „novinka“ se krapet smrskla na sice 12,ale prakticky použitelných zase 6 kanálů. Takže „stařec“ zvolí „staříka“ – Mx-20.
Pravděp. stejně nikdy v praxi nevyužiju víc než 7-8 kanálů,ale to zatracené „kdyby“,checht!
Pro „martinni: Díky za názor,už jsi mi jednou odpovídal. Tvé argumenty jsou neoddiskutovatelné,vím to. Ale do open TX prostě nemám odvahu a chuť jít.Jak už jsem koneckonců psal.
Věc další je verze softu u konkr. nabídky soupravy.
V „mé“ prodejně mě upozornili,že internetovou nabídku,kterou jsem si vybral měli taky ,
ale před cca4mi lety. Jsem zdravě podezřívavý,
takže může jít o zájem prodat své zboží,ale taky o nezištné varování… Zatím mi nikdy neudělali kopanec - a že by při mé úrovni znalostí mohli...
Předpokl.,že software by měl jít aktualizovat. Otázka je zda u konkr. modelu RC a za jakou cenu.
odkaz na nabídku: http://www.heliscale.cz/RC-souprava-Gra ... 24GHz-HOTT
Díky za názory a oml. se všem,jejichž dobrých rad jsem neuposlechl... :wink: S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 19:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Sagitt62 píše:
...
Předpokl.,že software by měl jít aktualizovat. Otázka je zda u konkr. modelu RC a za jakou cenu.
...

Aktualizace není až tak nezbytná nicméně není problematická. Dost toho je ve vlákně - viewtopic.php?f=38&t=42471

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz