Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ktoru z tychto troch vysielaciek?
PříspěvekNapsal: pát 14.09.2012 10:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Milan Nes píše:
já nevim, sem za to dost rád ... ono občas na 90° výchylky klapky bez serv s nastavitelnými středy mám pocit, že to skoro na mm přesně jenom mechanicky udělat nejde ....
ale třeba stavím blbě :)

Nechápem súvislosť, návod k MX-20 som čítal len 3 minúty ale kalibrácia serv tam je úplne jasná a normálna (center, min, max čiže asi len 3 body ale to by malo stačiť...) ?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Ktoru z tychto troch vysielaciek?
PříspěvekNapsal: pát 14.09.2012 10:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
jyrry píše:
... jsem zvedav kdo to rozsekne, kdo poradi ktere radio si ma chudak puvodni tazatel poridit aby nad nim neblil a aby tu nebyl za troubu ... a aby mu to vubec fungovalo...

Z tých troch na ktoré sa pýtal? Však to jasne Graupner, tam neni o čom.
Ostatné reči tu sú len o úplne iných výrobkoch..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ktoru z tychto troch vysielaciek?
PříspěvekNapsal: pát 14.09.2012 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
M1 píše:
...bohužel při pohledu do většiny vysílačů se mně chce lehce zvracet (nejen použitím materiálů). Nemůžu si pomoci, ale zpracováním je u mně naprostá jednička DC-16
http://www.youtube.com/watch?v=O03uhxtuDhs&feature=player_embedded


co dodat, je to tak, skoda jen te ceny, ktera je ale ovsem uplne opodstatnena ...
videa z vyroby jsou taky velmi ... proste krasna :)

az jednou budu krasny a bohaty tak si ji poridim :)

tak resume pro zakladatele je takove ze z tech tri graupner a pokud se necha prekecat tak F8 super :d

kdyz nebude telemetrie pro nej tim zasadnim ... takze to ma jasny ne :d na tom se i shodneme :d

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ktoru z tychto troch vysielaciek?
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2012 19:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
coro píše:
Čéče, nič v zlom ale Ty máš modely kde chodí každá klapka či krídelko inak??
Na to aby chodili párové servá na rovnakú výchylku, slúži kalibrácia serva (servo adjustment), a nie že by tam mali byť rôzne percentá v mixoch...
Samostatné percentá pri párových servách má leda Turnigy s ER9x (a samozrejme tam má vždy byť rovnaká hodnota a chod mechaniky nastavený v kalibrácii), a to je jeden z najhorších opruzov toho vysielača, ladiť to všetko na dvoch miestach (a nie že klapky, ale spoiler, crow, výškovku a všetko čo krídelkom hýbe - každé hľadať dvakrát..)
Či..?


nikdy se ti nepovede udělat táhla stejně dlouhá a páky ve stejných úhlech. i 0,1mm udělá rozdíl. U RDS náhonu nikdy nemáš stejný úhel ovládacích drátů- stejný problém


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ktoru z tychto troch vysielaciek?
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2012 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Polynom píše:
coro píše:
Čéče, nič v zlom ale Ty máš modely kde chodí každá klapka či krídelko inak??...
Či..?


nikdy se ti nepovede udělat táhla stejně dlouhá a páky ve stejných úhlech. i 0,1mm udělá rozdíl. U RDS náhonu nikdy nemáš stejný úhel ovládacích drátů- stejný problém

Na to ale slúži tá stránka kalibrácie serva, nie mixy.. U gaunera servo adjustment...
T.j. nastavíš stred a maximum výchylky na hodnoty kedy je mechanika presne rovnako (to čo chodí viac dáš o pár percent mešie). Keby si tam mal 5 vstupov čo klapkami pohybujú, predsa by si nehľadal pre každý z nich dve separátne hodnoty percent v mixoch, každému servu inú. Natož dolaďovať výchylku na letisku.. Nastavíš to na serve a dolaďuješ len jedno číslo, na niektorých vysielačoch aj za letu kolečkom.
Niektoré majú kalibráciu serva 5 alebo viacbodovú, ale zas bežnému modelu by mal stačiť stred a dve krajné polohy.. V tom mixe to je tiež len jedno číslo ak to nepipleš cez krivky..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ktoru z tychto troch vysielaciek?
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2012 20:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2011
Příspěvky: 90
Dakujem vsetkym za cenne rady... :wink: rozhodol som sa, ale nekonkretizujem radsej, aby som sa nikoho nedotkol :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ktoru z tychto troch vysielaciek?
PříspěvekNapsal: pát 21.09.2012 19:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Jablonec nad Nisou, Liberec
Máš recht, nenech si do toho kecat. Já si teď taky kupuju nové rádio a zrovna dnes mi jeden prodejce vychvaloval DX6-ku, měl jsem ji i v ruce a na první pohled musím uznat, že vypadá dobře, ale když pak zase tady čtu ty názory na ni, tak nevím, co dál. Nicméně jsem rozhodnut pro konkrétní výrobek, který jedni zatracují a druzí zase vychvalují, takže děj se vůle boží.
Nejdříve bych s novým rádiem být tebou létal s nějakým "otloukánkem" a pokud se ti bude zdát, že je vše OK, tak bych ji rozjel naplno, toť můj názor. Bude to asi jako například s novým autem, chytneš blbej kus a je problém! Tak jenom to jsem chtěl napsat! :mrgreen:

_________________
F/A-18 Hornet, Extra 300, AX-1, JAK 55 SP


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kope a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz