Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 220 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 10:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
jyrry píše:
neee, samostatne to byt nemusi, ted mam globalne zpomaleni asi 5 sec a jen urcim kterych kanalu se to tyka - takto mi to bohate staci.

Já tou samostatností myslel právě spíš to, že si můžeš kdykoliv samostatně určit, kterých kanálů se zpoždění týká...

Zas na druhou stranu T8FG přes ty letové režimy umí pak nastavit zpoždění kterékoliv funkce s tím, že každá má nastavitelnou délku zpoždění separátně a ještě pro každý směr pohybu zvlášť. Ono to fakt není zas tak hloupý rádio, když se s ním domluvíš :wink:

A nezapomeň na ty další funkce, jako třeba MOTOR (já vím, to slovíčkaření... :mrgreen: ). Ta je na režimech nezávislá a může být použita například pro tu pumovnici, abys ji mohl kdykoliv otevřít a zavřít, třeba i na zemi po přistání.

Zkrátka kombinace funkcí a letových režimů toho u T8FG zvládne velmi mnoho, musí se u toho ale myslet. No a právě proto ti nikdo asi nemůže zas tak jednoduše říct, že to na T8FG vyloženě nejde. Záleží na složitosti požadované kombinace - a v určitém okamžiku s velmi složitým modelem samozřejmě narazíš na limity (i když ten limit není zas tak nízko).


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 13:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
jyrry píše:
Mozna zabejceny jsem, ale co je tak desne slozityho na tomhle pozadavku:
Kanaly 5, 7 a 8 mam zpomalene. Kazdy ma svuj prepinac, celkem tedy 3 prepinace. Kdy chci, hybnu s tou kterou veci, nezavisle na ostatnich. Napipano desne jednoduse. Za letu kdy chci ja (ne letovy rezim) vysunu/zasunu klapky, otevru/zavru pumovnici, vystrcim/zastrcim kolecka. Tak to ted mam a tam mi to fungje. Nemusim kvuli otevreni kolecek prepinat do letoveho rezimu "pristavam"...


Pořád mám pocit, že ti není jasné jak ty režimy fungují. To není o tom, že přepneš režim a pak dalším spínačem otevíráš kolečka, která pojedou pomalu a musíš kvůli tomu ten režim aktivovat.

Je to jinak. V letovém režimu nastavíš jak má éro "vypadat" - vysunuté, klapky, kola, kompenzace... Zpoždění potom nezpomaluje serva, ale říká, za jak dlouho se má eroplán "přeštelovat". Serva pak při přepnutí přejedou na novou konfiguraci pomalu, přičemž na knipl regují stále standardní rychlostí.

Dobře se to dá popsat na vrtulníku. Pro normální létání má náběh listů cca. 3° v neutrálu kniplu (to je asi 25% maximální výchylky) a nižší otáčky. Pro akrobacii má v neutrálu páky náběh listů 0° a (aby se na zádech choval stejně jako normálně) a vyšší otáčky. Proto letové režimy. Přechod je zpomalalený, aby při něm helina nevyskočila nebo se náhle nepropadla a aby se při skokové změně otáček nevysypaly všechny zuby na převodech. A i během přechodu je helina normálně řiditelná, protože na knipl reaguje pořád standardní rychlostí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 13:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Pozoruju tuhle diskusi a nemám v tom úplně jasno. Letové režimy jsou výlučné, tedy nejde mít dva zaráz, je to tak? Když by tedy chtěl "nezávisle" na sobě ovládat podvozek a pumovnici a to navíc pouze pomocí letových režimů, musel by mít 4 letové režimy? Tedy vše zavřeno, jen pumovnice, jen podvozek, pumovnice i podvozek?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 13:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Takže by musel mít letové režimy:
- normální let
- vysunutý podvozek
- otevřená pumovnice
- vysunutý podvozek a otevřená pumovnice

Chápu to dobře? To jsme při dvou funkcích na čtyřech letových režimech. Pokud přidá ještě jednu funkci, tak bude na osmi?

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 13:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
Aj to uz bolo :-) http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom1.php?idforum=8&potec=&hledej=&oblast=&offset=99720

FlyBear píše:
přes ty letové režimy umí pak nastavit zpoždění kterékoliv funkce s tím, že každá má nastavitelnou délku zpoždění separátně a ještě pro každý směr pohybu zvlášť.


Z manualu to vypada len na jedno oneskorenie. Dva smery mi ani nedavaju zmysel. Druhy smer je proste prechod do ineho rezimu a poriesis tym rozne rychlosti otvorenie/zatvorenie dvierok, ako chcel..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 14:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
mac píše:
Z manualu to vypada len na jedno oneskorenie. Dva smery mi ani nedavaju zmysel. Druhy smer je proste prechod do ineho rezimu a poriesis tym rozne rychlosti otvorenie/zatvorenie dvierok, ako chcel..

Ano, to máš pravdu, blbě jsem to asi napsal. Bral jsem to tak, že když přepneš třeba z režimu A do režimu B, bude tam nějaká doba přechodu a když se pak přepneš zpět do A, může tam být nastavena úplně jiní doba přechodu (a to pro každou funkci zvlášť).

Ale tohle je opravdu řešeno tak, jak píšeš. Každý režim má u sebe nastaveno pro každou svou funkci, jestli a s jak velkým zpožděním má dojít k přechodu do tohoto režimu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 14:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Dyť je to celý akorát o tom jestli chcu lepčí rádio ale zároveň aby se programovalo stejně jak su zvyklej nebo chcu lepčí rádio s jinačím způsobem programování na který si rychle zvyknu je tak?

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 14:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
tks píše:
Takže by musel mít letové režimy:
- normální let
- vysunutý podvozek
- otevřená pumovnice
- vysunutý podvozek a otevřená pumovnice

Chápu to dobře? To jsme při dvou funkcích na čtyřech letových režimech. Pokud přidá ještě jednu funkci, tak bude na osmi?


Ano, chápeš to dobře - a tohle je právě to omezení, které ti T8FG přináší. Pokud bys chtěl takto ovládat nezávisle více funkcí, musel bys mít více režimů. Ale těch máš jen 5.

Jenže k tomu můžeš na některé funkce použít zpoždění zabudované přímo u nich, jako například ten diskutovaný MOTOR, čímž dokážeš ten limit daný režimy zase posunout někam jinam.

Proto bych to shrnul, pro ty, kdo furt nechápou:
- T8FG nemá funkci zpomalení serv, jako takovou. Není to tedy nejvhodnější rádio pro náročné maketáře.
- Ale má zpoždění přechodů u některých funkcí a v pěti letových režimech. Takže na spustu věcí jde použít zcela korektně, ovšem chce to více přemýšlení, nejde to vždycky úplně přímočaře, jako na Eclipse :)
- Jinými slovy, pokud počet ovládaných funkcí, pro které na maketě potřebuju zpomalení serva, nepřesáhne určitou mez (relativně nízkou), umí to T8FG vyřešit ve velkém rozsahu zpomalení, včetně různých rychlostí v různých směrech otáčení serva.
- Výměnou za to ovšem nabízí znatelně nižší cenu, než třeba FX-30 (která zpomalení serv má).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 16:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
koulinek píše:
Dyť je to celý akorát o tom jestli chcu lepčí rádio ale zároveň aby se programovalo stejně jak su zvyklej nebo chcu lepčí rádio s jinačím způsobem programování na který si rychle zvyknu je tak?


Přesně. Navíc je to i o tom, že šlověk se nějak naučil přemýšlet jak a co udělat a pak je z toho na prášky i když pořídí jiné rádio na +/- stejné úrovni.

Když jsem pořídil FX-30 uvažoval jsem podobně jako jyrry. Přečetl jsem si návod, našel v něm kupu funkcí a namyslel si, které použiji. Každou zvlášť jsem nastavil a pak jsem je potřeboval poskládat do nějakého logického celku. A tam se mi to začalo vzájemně liskat. Tudy cesta nevedla. Pak jsem zjistil, že na to musím jít úplně naopak. Namyslet si potřebné režimy, nejprve nastavit ten základní. Nejlépe včetně zalétání. A z něj pak postupně odvozovat ty další. Je to jednoduché, přehledné a stačí tím rádiem procházet tak jak jsou sestavena menu. A nakonci je všechno v ažuru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 16:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
zdzd píše:
....Pořád mám pocit, že ti není jasné jak ty režimy fungují......

jo, to jsem pochroupnul, ale nepochroupnu n! (n-faktorial) potrebnych mixu pro prosté sepnuti n-funkci :-)
Teda pokud moznosti spinani silne neomezim a nezavedu si OR a AND a hlavne IF :-D
Z debaty vyplynulo ze ani vlastnici 8FG poradne zpocatku nemeli jednotu v tom jestli to 8FG umi nebo ne nebo jak to naraficit aby to jako umela :-)
Proc tlacit do letovych rezimu takove jednoduchosti jako je pouziti 3 funkci na trech spinacich?
Proste poridim radio ktere to umi - temi dotazy jsem se chtel v tom zmatku dozvedet jak to s 8FG a MX-20 opravdu je...
Kdyby jste se na me ty a hlavne Dalibor (a par dalsich) hned vcera vecer nesesypali a neudelali ze mne blba, ktery se pta na uplnou zhovadilost, kdybych jednoznacnou odpoved tak, jak je konecne na svete, dostal hned, netrvalo by to 24 hodin. Ale moje vina to neni, at si sahnou na svedomi ti co tam natlapali ten kybl kecu okolo; ano, reagoval jsem, ale v obrane :-)
Komu neslouzi pamet nebo nevi o cem to vcera vecer a dnes dopoledne bylo, mam to ulozene tesne pred velkym zmizikovanim - http://www.jyrry.cbcnet.cz/download/MX20.htm
(na nic tam neklikejte, je to aktivni a posle vas to do soucasnosti, z te ulozene minulosti)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 16:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Nevzpomínám si, že by tu z tebe někdo bělal blba...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 16:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
zdzd píše:
Nevzpomínám si, že by tu z tebe někdo bělal blba...

tady ne, u sousedu :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 17:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Ani u sousedů.

Když ti někdo řekne, že jsou i rádia, která umí mnohem více než požaduješ, ale jsou dražšší a je jen tvoje věc a rozhodnutí zda chceš investovat do výzkumů a obezliček nebo do komplexního řešení, dělá z tebe blba?

Sorry, ale tomu opravdu nerozumím...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 17:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
On je asi problém v tom, že zas tolik lidí s prioritou těchto maketářských funkcí tu není. Já ti třeba u 8FG řeknu prakticky vše kolem programování větroně s plnou mechanizací, zdzd asi to samé u heli, ale nad funkcí zpomalení se musí většina diskutujících zamyslet, protože to nikdy nepotřebovala. Já na rovinu ani nevím, jak tohle dělá moje vlastní 14MZ - tuším, že jsem tam nějakou funkci "slow" viděl, ale nikdy v životě jsem to nepoužil :D

Co si pamatuji, tak tohle šlo velmi dobře u MPX Profi MC3030 a tuším, že to přešlo i do softu v Royal EVO - pokud bys uvažoval o novém rádiu, tak se možná mrkni na EVO, je navíc momentálně za velmi slušnou (až agresivní) cenu. Momentálně máš totiž EVO Pro 16 u Schweighofera za 539EUR, což je jen asi o 120EUR více než stojí 8FG (v obou případech je to cena s RX) - pro tvoje konkrétně popsané účely by to nemusela být blbá volba.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2012 18:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
zdzd píše:
Ani u sousedů.

Když ti někdo řekne, že jsou i rádia, která umí mnohem více než požaduješ, ale jsou dražšší a je jen tvoje věc a rozhodnutí zda chceš investovat do výzkumů a obezliček nebo do komplexního řešení, dělá z tebe blba?

Sorry, ale tomu opravdu nerozumím...

Ono toho tam bylo receno, vlastne napsano mnohem vic. Ale nechame toho, kdo chce, vezme si z toho co chce...

K puvodnimu tematu - je JR DSX9 to same co JR X9503 ? Nejak to nemuzu vynajit...
Jeste zvazuju zda neozelit par kanalu a jit na jistotu tradicni znacky... Vim kde roste 9503 za 450USD a mozna i trochu min... Ale o moc vic do radia dat proste nemuzu. Ani v dohledne dobe.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 220 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz